Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

luckanezmarka
23. zář 2010

ahoj holky, psala jsem sem zhruba před dvěma týdny, měla jsem špinění jednou v devátem týdnu a teď v jedenáctém týdnu, po šesti revizích jsem si nedělala žádné iluze a můžu vám říct, že do mě nebylo nic, zatím se držím, v pondělí jdu na krev a uvidím, jestli drobeček tluče, no stres hroznej. No už se těším až budu řešit něco jiného, protože tohle je někdy opravdu běh na dlouhou trať, holky držím všem palce, brzy se ozvu, pa 😒

ravie
23. zář 2010

Ahoj holky, proti krvácení jsem taky měla ascorutin - je to koncentrovaný vitamín cé. Holky dneska jdu na gyndu, dokonce bez toho, abych si dělala těhu test. Myslím, že tam něco malého bude, ale nějak na mě včera večer padla panika a děsný strach, který sama neumím zvládnout ☹ Dneska jsem se skoro nevyspala, mám hrůzu, že se něco zase pokazí...na druhou stranu vím, že stres škodí správnému vývoji, ale neumím si poručit! Snad mi doktorka vyjde vstříct a najdeme nějaké řešení. Připadám si jak hysterka a je mi z toho do breku, nevím co dělat. ☹
@alca22 přesně jak píše Martasl, záleží na týdnu revize. Mi říkali různě moje dr. 6 měsíců, což je zbytečně moc, když jsem byla v 7.tt, v nemocnici říkali 3 měs., ale taky dodali, že je spousta případů, kdy otěhotní hned a dobře to dopadne...tak já bych tak nějak doporučila 2-3 MS.
@stephanie možné je všechno 🙂 člověk tam holt nevidí...

ravie
23. zář 2010

@luckanezmarka držím pěsti, jsem ráda, že ses ozvala a navíc s dobrou zprávou! drž se!!

fram
23. zář 2010

@luckanezmarka držím palce ,ať je v pondělí vše v pořádku. A ono bude! Dej nám vědět
@ravie tak jak?? Doufám, že tam bobísek je.

martasl
23. zář 2010

steph-jo,byl to ascorutin.

luckanezmarka-miminko bude v pořádku,uvidíš,´.držím pěsti a myslím na tebe.dej nám pak hned vědět,ju??ten stras a stres chápu,až budeme taky těhotný,budeme na tom stejně.po tom,čím jsme si prošli se není čemu divit.A doktorka to pochopí,neboj. 😉

ravie
24. zář 2010

Ahoj holky, tak nakonec všechno špatně ☹ odpoledne jsem začala krvácet a večer už to byla divočina, to co ze mě vyšlo bylo šílené!! K dr. jsem nakonec nešla, když mi začlo silnější špinění a zhoršovalo se, tak to nemělo smysl. Myslím, že tam fakt něco mohl být a tím stresem jsem se toho sama zbavila, mám úplně výčitky, možná kdybych se nestresovala...no nic, k dr. si zajdu příští týden ať nějak pořešíme ten stres pro příště. Asi prostě nejsem tak v pohodě, jak jsem si myslela. 😢

stephanie
24. zář 2010

Dobré ranko holky,

ravie a ty sis teda dělala test nebo ne? Včera jsem byla u nového gynekologa, byla jsem u něho v ordinaci asi 3/4 hodiny a celou dobu mi kladl na srdce, že musím být hlavně v psychické pohodě a pak se znovu začít snažit...Já to sama vím, ale co mám dělat, abych u dalšího těhu neměla strach, že mě to zase potká, to mi neřekl...
Byla bych moc ráda za nějaký zázračný recept na těhotenství bez stresu...
Ravie, je mi to moc líto, ale asi bude lepší si dát na chvíli oddych...Ty výčitky mám pořád taky, ale včera mě dr. utvrzoval, že já jsem pro to nic udělat nemohla... Musíme se pokusit z těch všech zklamání nějak dostat...

martasl
24. zář 2010

ravie-teď se v tom taky nějak ztrácím.dělala sis ten těhu test?kolik jsi měla spoždění?

ravie
24. zář 2010

Holky já si ten test nedělala, ale podle BT jsem si byla jistá, sleduju si to už dlouho...zpoždění nebylo nic extra - 5dnů. Jo taky uvažuju, že si dám oraz, ale pochybuju, že to pomůže tomu, abych nebyla ve stresu, to bych nesměla mít za sebou ten potrat....

stephanie
24. zář 2010

ravie, já bych na tu teplotu zas až tak nedala, určitě bys měla jistotu po testu...já jsem taky v dost velkém stresu a psychicky hodně špatná, peru se s tím, jak se dá, je to strašné, ale život jde dál...taky mám strašný strach z toho, že se to bude opakovat, zažila jsem si svoje a vím, že se budu strachovat pořád...ale nějak se snažím v sobě najít klid a nabírám zpátky sílu, ať jsem co nejdřív v poho.. vím, že kdybych se v tom pitvala, tak se asi zblázním...mám už doma 6ti letého syna a musím být tady pro něho a v pohodě...jednou jsem byla u kinezoložky, ne že by mi to nějak pomohlo, ale v jednom měla pravdu...člověk se nikdy nemám dívat co bylo nebo co bude...má žít současností

pavlina05
24. zář 2010

Ahoj holky!!!
Chtěla jsem vás jen povzbudit 🙂
Já měla revizi v r. 2007,samovolný potrat v 8 tt. Pak jsme si dali s MM pauzu 2 cykly y hned se zase zadařilo.
Odjeli jsme na dovču a bylo to.
Psychika je děsná, nemyslet na To,jenže to nejde,že jo?
Moc vám všem držím palce aby jste brzy našli // 😉

stephanie
24. zář 2010

pavli, tak to moc gratulujji, drž se...
...psychika dělá opravdu svoje...
...u nás to bohužel přirozeně nejde, jen cestou IVF, o to je to psychicky náročnější...po tom všem má člověk radost, když ty // najde, je to opravdu vymodlené a ten potrat člověka srazí na kolena...

ravie
24. zář 2010

Holky, já vím, že teplota není sto pro, je fakt, že jsem v tom možná ani nebyla...to je tím, že to člověk tak moc chce...jojo kdyby existoval recept na tu pohodu bylo by to o moc jednodušší......

stephanie
24. zář 2010

ravie, zbytečně nad tím nepřemýšlej, to ti nepřidá..
jooo, recept na pohodu bych taky brala...!!!!

alca22
24. zář 2010

Ahoj holky, jednou jsem se tu už ukázala. Včera jsem byla na revizi dělohy. zamlklé těhotenství v 7tt. Je to škoda, na mimi jsem se těšila. Život musí jít ale dál, už kvůli mýmu synovi. Jinak chtěla bych začít se sanžením po 6-nedělí a první menstruaci. Snad to nebude moc brzo. Uvidíme jestli se zadaří.

martasl
24. zář 2010

alco-taky záleží,jak na tom budeš psichycky.ale pokud se budeš cítit ok,tak po první ms klidně do toho.ale ještě si před snaženíčkem zajdi k doktorovi na prohlídku,ať víš,že je vše ok. 😉

ravie-třeba si ani těhu nebyla a měla jsi jen spoždění.jo já tolikrát byla přesvědčená,že jsem těhu a nic z toho.jen moje přání 😅 .No a když máš silnou ms,tak aspoň si můžeš být jistá,že sliznice krásně dorůstá a pro uhnízdění mimíska jako dělaný. 🙂

fram
24. zář 2010

Holky, tady se smutní ☹
@alca22 to mi je moc líto ☹
@ravie drž se, jsou to nervy .Mrzí mě, že to nedopadlo.

fram
25. zář 2010

@martasl ahoj, jak to s tebou vypadá? Koukla jsem do tabulky, že jsi 28DC, doufám, že mrcha nikde 🙂 Držím palce, ať můžeš po víkendu testit.

martasl
26. zář 2010

fram-ms nikde,ale ona dorazí,jak jinak,že??ani by mě to už nepřekvapilo.je fakt,že je mi pořád dost zle,ale přikláním se k tomu,že řáděj nějaký virozy,tak to bude tím.mám trochu rýmu.včera jsem byla na tom třídním srazu a to jsem myslela,že ani nepůjdu nebo že maximálně na 2 hodinky.ježíš,mě bylo zle.nakonec jsem jela a pak už mi bylo dobře.sraz SUPER!!jsem se vyřádila,jen jsem nemohla pít,protože kámoška nejela a tak jsem řídila.Ale všichni jsme si to užili,jen teď nemůžu moc mluvit a pobolívá mě v krku.

alca22
26. zář 2010

Ahojky kdy jste dosali první ms po revizi. Já se bojím že ji nedostanu. Po porodu jsem dostala první ms až po roce a třičtvrtě. Tak snad dojde dřív 😀 . Pijete některá kontryhelový čaj. já jsem si ho koupila a snad nějak pomůže k rychlému zhojení.

martasl
26. zář 2010

mě je zase zle,já se picnu.nevím,jestli mám jít do práce.mistrová mě rozcupuje,jestli zůstanu doma.

alco,já dostala ms 35 dní po revizi,na den přesně,jak řekl doktor.ohledně toho kontryhelu,jukni na tuhle diskuzi,tam kontryhel i maliník často rozebíráme.klidně se i přidej,když budeš chtít.

fram
26. zář 2010

@martasl moc ti přeju, aby nedorazila. Kdy budeš testovat? Vím, že je ještě brzo, když se ti posledně mrcha tolik opozdila.
@alca22 já dostala první porevizní po 31 dnech, ale normální je i třeba až po 6 týdnech. Zatím nezmatkuj a kontryhel určitě neuškodí.

lenicenka17
26. zář 2010

ahojík holky tak co tu nového??? Já v pátek na testu našla // 😵 ještě teď se mi klepou kolena 🙂

fram
26. zář 2010

@lenicenka17 velikáánská gratulace, držím palce, ať máš krásné a pohodové těhulkování 🙂

madormi
26. zář 2010

ahojte holky, dnes jsem narazila na vaše téma. bohužel se musím přidat ☹ v únoru 2010 samovolný potrat v 6 tt , před týdnem a půl revize- zamlklý potrat v 7tt ( nebyl tam ani plod, jen gestační váček, takže k zamlknutí došlo mnohem dříve, já to cítila o 5 dní dřív než jsem zašpinila:-/ k mudrovi jdu ve středu tak nevím co čekat, nic mě ale nebolí, nešpiním už ani nic, jen srdce bolí ale to znáte všechny bohužel :-/ ted se upínám na to, že si nehcáme udělat všechny vyšetření, doktoři odhalí příčinu a pomůžou nám. všem Vám tumoc držím palce, aby se tato hnusná zkušenost neopakovala

martasl
26. zář 2010

fram-myslím,že testování nebude třeba,ale kdyby náhodou,tak asi až tak v pátek nebo o víkendu.

lenicenko-tak moooc gratuluju,a ty roztřesený kolena úplně chápu.já až někdy najdu // tak na tom budu úplně stejně.

madormi-tak to mě moc mrzí,rozumím,jak ti je.doktoři by to vyšetření měli udělat sami od sebe,ne?hlavně,aby se zjistila příčina a našlo se řešení.a ono se najde,neboj.

madormi
26. zář 2010

@martasl no hlavně aby se příčina dala řešit v nic jiného nedoufám ☹

zanet2009
26. zář 2010

Tak já se hlásím konečně z domova. Uff, jsem ráda, že jsem doma a ve svém klidu 😀 Dovoelná byla super, hned bych letěla znova.
Jinak cesta domů byla zase na nic, jednak celou cestu pršelo(ale to prší nejspíš všude) a pak jsme byli na záchodě na benzínce a manžel si tam zapomněl peněženku. No po 3km jsme se otočili a vrátili,peněženka už byla u pokladny,ale bohužel bez peněz 😠 😠 😠 😠 😠 ,takže mi zase zvednul manžel tlak.
Jinak jsem si včera v Ostravě udělala radost a koupila jsem si těhu rifle(to je úleva-pohodlí je pohodlí),triko a takový světr(spíš takové pončo nebo jak se to jmenuje).
Večer snad stáhnu fotky, tak pak něco vložím.

stephanie
26. zář 2010

ahoj holky, zdravím vás při neděli...

lenicenka, gratuluji k //... 😵
mardormi, to je mi líto...ráda bych taky věděla příčinu těch potratů, ale obávám se, že nám ji nikdo neřekne..budem se muset smířit s otřelou větou : to je příroda....taky mě to štve a chtěla bych vědět ten důvod, vůbec když už to bylo podruhé...ale vypadá to, že mi ten důvod nikdo neřekne, mě ta akorát deptá a stahuju si vinu na sebe...
zanet, já bych taky ráda kupovala těhu rifle, úplně ti závdidím, ale v dobrém

a kde je zanny, chodí tady ještě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru