Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

veruska007
26. dub 2011

@daasenka85 Jj, ja pred tim prisla o mimco v 7.tt, ale prirozene a nez jsem sla znovu k dr., tak jsem uz byla znovu tehotna. Pak se mi v 19.tt rozjel spontanni porod, miminko uz bylo mrtve...no, dodnes se z toho vzpamatovavam. Pred nedavnem mi nasli na hematologii vrozenou poruchu, takze si picham heparin a melo by to byt lepsi. Otehotnela jsem hned po 3. mesici, termin porodu mi vychazi 2 tydny pote, co se narodil Jakoubek. Musel automaticky na pitvu. Ale vim, ze se bezne delava histologie, kdyz je to v drivejsim stadiu.

daasenka85
26. dub 2011

Tak Ti přeji, aby nyní už bylo vše bez komplikací!! Hlavně, že se teda přišlo na příčinu.. Ale stejně je jasné, že to musí být hrozné, takto v pokročilém stadiu přijít i miminko.. To je úplně něco jiného než zkraje..

martasl
26. dub 2011

verusko-teda,máš za sebou hooodně smutného.já jsem přišla o miminko v 17 týdnu,taky bylo mrtvé.moc ti přeju,aby to tentokrát dopadlo dobře a v srpnu jste se mohli těšit ze zdravého chlapečka.

daasenka85-no moje ms se už rozjela,zakže je to jasný,že opět nic.snažíme se už 14 měsíců,pře posledním neúspěšném těhu rok.je to dlouhé čekání ☹

daasenka85
26. dub 2011

@veruska007 Promiň, to bylo pro Tebe....

daasenka85
26. dub 2011

@martasl Někdy to trvá dlouho 😢 Je to hrozné takhle napsat, ale podle mě dělá hodně i psychika. Možná jsem teď otěhotněla hned z důvodu, že jsem se rovnou připravila na to, že to bude delší dobu trvat a neřešila to... Jenže ono se to řekne, teď už taky tak vklidu nebudu ☹ Máte za sebou s manželem už nějaké vyšetření? Sice už máte 2 děti, ale ono se mohlo něco změnit, je to přeci jen už pár let. Chápu Tě, taky mi to připadá lepší přirozenou cestou.. Zase na druhou stranu, když se delší dobu nedaří,moc to na síle nepřidá.. Pila jsem asi 2 měsíce před otěhotněním gel Aloe vera (ale je to dost drahé :( ) a užívala pupalkový olej (dvakrát denně lžičku). Neříkám, že mi to pomohlo k otěhotnění, třeba ta aloe se naopak v těhu pít nesmí, ale na druhou stranu já na takové ty "neškodné" doplňky stravy docela věřím. Pokud jsi teda už něco takového nezkusila.. Ono to někdy může pomoci spíš psychicky

veruska007
26. dub 2011

Díky, holky... no, jsem ráda, že se nám to povedlo znovu brzy a i když se pořád o mimíska hodně bojím, tak je to takhle určitě lepší. Moc držím palečky, ať vám to taky brzo vyjde. No, blbý je, že už to všichni věděli nebo aspoň viděli... pořád je mi blbé, když někoho v paneláku potkám a on na mě tak kouká... njn... držím palečky aj vám.

daasenka85
27. dub 2011

Jinak jsem dostala 2 dny po revizi normální menstruaci (o něco slabší a naštěstí bez "žmolků"). Přišlo mi, že to bylo způsobeno poklesem hormonů po revizi. Doktor mi asi nechal "rezervu", že sice provedl revizi, ale nechal sliznici vysokou natolik, abych mohla normálně krvácet - je to vůbec možné?? Jsou to jen spekulace, ale mně to fakt přišlo jako menstruace. Nějaké výrazné bolesti jsem sice neměla, ale těch 5 dní jsem skoro normálně krvácela, dnes už jen "špiním". Ale každý to má jinak, někdo nekrvácí skoro vůbec a někdo jiný špiní celé 3-4 týdny..

lenkule
28. dub 2011

@daasenka85 - Ahoj Dasenko, rozhodne bych se ohledne krvaceni po revizi pro jistotu poradila se svym gynekologem. Asi to neni nic neobvykleho, ale on te urcite uklidni.
@veruska007 - gratuluju k novemu tehotenstvi, ted uz urcite vsechno pujde dobre. Moc drzim palecky.

lenkule
28. dub 2011

@martasl Ahoj martasl - gratuluju k prijeti dcery na liceum, to vam asi spadl kamen ze srdce ze mate prijimacky vyresene co? Vim z rodiny ze to bylo vzdycky desne narocne obdobi pro vsechny 🙂 Bude dcera na internate nebo to ma na dojizdeni?

daasenka85
28. dub 2011

@lenkule Ahoj, děkuji, radši se zeptám
Jinak holky, nám se to opravdu vždycky tak semele! Taky musím řešit do toho problémy se zaměstnáním :( Myslím, že to tak má Martasl?Náš Úřad se asi k 31. 12. 2011 zruší 😒 takže fakt super! Teď budu ještě pod tlakem, aby se mi do konce roku podařilo otěhotnět (přičemž snaha bude možná nejdříve v červenci, když vše bude ok), jinak shánění nové práce, zkušebka... a to vůbec nezní dobře 😢 Tak hezky mi to mohlo vyjít - 7. prosince bych rodila. Chjo. Ale musíme myslet pozitivně, abychom hezky otěhotněly 🙂

martasl
30. dub 2011

ahoj holky.
daasenka85-no já jsem výpověď ztáhla.končit budu asi až v srpnu,ale moc doufám,že do té doby stihnu otěhotnět.určitě se ti to taky podaří.

lenkule-díky.no Katku přijali na všechny školy,u nás byl spíše problém si vybrat.vzali ji i na fotografickou,ale nakonec tam nenastoupí.je to děsně daleko a dost drahá škola.Katku baví focení a podle zástupců školy má velkej talent.tak má aspoň pěknej koníček.

hedul
30. dub 2011

martasl máš moc chytrou a šikovnou dceru raduj se z ní a buď na ní pyšná dostat se na všechny školy to je sen. Doufám,že jsi vybírala i sama aby jí to později nemrzelo,že mohla nastoupit i jinam. Snaž se dát dokupya ono se to určitě podaří držím ti palce aby ti to do toho srpna vyšlo. 🙂

daasenka85
1. kvě 2011

@martasl Držím pěstičky, aby se povedlo!!

martasl
1. kvě 2011

holky,moc děkuju.daasenko-nápodobně 🙂 😉
jo,školu si vybrala sama.tak doufám nebude litovat,chce jít pak na vysokou,tak uvidíme.snad jí to půjde.

daasenka85
2. kvě 2011

Zdravím holky!
Přeci jen mi nedá, abych čas od času nepřemýšlela nad příčinou zamlklého těhu (jako asi každá žena, které se to stane) a i když vím, že to z 90% blíže určenou příčinu nemá (nebo se na ni nepřijde), nedá mi to, abych se nezeptala na Váš názor. Mám za poslední skoro rok problémy se zády. jakože veliké ☹ Od září do prosince jsem byla prakticky denně na Paralenech. ¨Bolela mě nejen záda, ale i celá levá noha (asi přiskříplý nerv od ploténky), doktoři nepřišli na příčinu, byla jsem dokonce i na magnetické rezonanci (RTG je samozřejmostí), ale zkrátka nikde nic. A lidé se mě neustále ptali (i cizí), proč že to kulhám?? Po více jak 3 měsících skoro závislosti na Paralenech mi došlo, že tudy cesta tedy rozhodně nepovede (furt jsem doufala, že to jednoho dne samo přejde, když mi ortoped ani neurolog nedokázali přijít na příčinu, údajně je ten neurolog nejlepší v Pcích). Zkusila jsem fyzioterapetku (masérku), která na příčinu přišla (4.-5.bederní obratel mi to dělá), jeden obratel jsem měla dokonce vpáčený dovnitř (nikdo nechápe, že na to nepřišli na té rezonanci), posunula mi SI skloubení, které jsem měla nakřivo, vždy se mi taky snaží rozmasírovat i tu levou nohu, která je ztuhlá asi od špatného držení těla.. Je naprosto suprová ženská, ale přes to všechno - po víc jak týdnu návštěvy a ní se cca 2 dny v týdnu prostě stejně nevyspím 😒 Jakože tedy spím, ale max.4-5 hodin denně. podotýkám, že už několik měsíců žádné prášky na bolest neužívám, nikdyjsem nechtěla, ale musela dříve, i když se mi to příčilo.. takže zlepšení je patrné, ale není to ono (chodím k ní 3. měsíc, takže to chce asi trpělivost). Ještě mám zálusk na nějakého léčitele, který jedné známé (a celé její rodině) prý pomohl se zády, říkám si, že bylinky minimálně nic nezkazí, třeba přijde i na jinou příčinu. je to smutné, ale doktoři mi prostě nepomohou!! i ta masérka mi říkala, že na operaci to nebude..ale že se mi to asi bude vracet. ne že by to bolelo furt, ale někdy jo.. A tím se konečně dostávám ke svému dotazu - nemohla být toto příčina?? měsíc před otěhotněním jsem už jisto jistě žádné prášky nebrala a byla jsem i psychicky relativně vklidu, jenže je jasné, že před otěhotněním hraje roli asi trochu delší doba než poslední měsíc. A i kdyby to příčina byla, mám naději, že se to opakovat nebude?? někde jsem četla, že problémy se zády mohou způsobit nedokrvení dělohy a tím pádem se plod nevyživuje a zaniká.. Určitě mám v plánu se na to pozítří zeptat gynekologa, tomu jako jednomu z málo doktorů stále věřím, jenže co s tím? když mi žádný doktor nemůže pomoci? Bolela vás někdy takto víc záda (a z toho třeba i noha) a pak vás to normálně přešlo? Nebo znáte vůbec nějakou ženu, která trpěla na záda a normálně donosila a porodila zdravé miminko? Možná vám bude připadat jako nezodpovědné, že jsem šla při takových problémech do otěhotnění, jenže co s tím, když to vypadá, že moje příčina bolestí nemá žádné kloudné řešení? To bych mohla čekat ještě 10 let a třeba to bude pak akorát horší :-/ Přes den bolesti prakticky nemám, v noci rozhodně ne každou noc, jsou fakt noci, kdy spím vklidu skoro vkuse 9-10 hodin (jen si třeba skočím na WC). Mockrát děkuji za přečtení a odpusťte mi tu slohovku 🙂

fram
2. kvě 2011

@daasenka85 to máš teda trápení 😕 😕 ☹ Asi nikdo nemůže být schopen určit, jestli to mohlo způsobit zamlklé těhu a určitě nemácenu nad tím dumat. Děláš co můžeš pro vyléčení a víc asi nelze. Já mám zase problém s brněním a občasnou necitlivostí v končetinách + občasný záškuby. Nikdy mi na nic nepřišli. Byla jsem také na MR, jestli nemám roztroušenou sklerozu, protože všechny příznaky se tomu podobaly. Nic mi nezjistili, mám to pořád. Naštěstí bez bolestí, tak už to neřeším. Ale předpokládám, že to je od páteře.

daasenka85
2. kvě 2011

@fram Ahoj, moc děkuji za podporu. Máš pravdu, že víc asi dělat momentálně nemůžu... Takže tedy možná opravdu nemá cenu nad tím přemýšlet.. Ty máš tedy také zajímavý problém 😨 Njn, ani doktoři nejsou všemocní.. a dneska má se zády opravdu problém kde kdo. Já se hlavně dřív strachovala, aby to nebyla rakovina kyčle! Jenže ono s těmi zády je fakt spojené takřka všechno. Kamarádka zase trpí s krční páteří, vystřeluje ji bolest do hlavy a zubů, někdy z toho i zvrací 😒

faflina
3. kvě 2011

Ahoj Holky, strašně dlouho jsem tu nebyla a jak vidím, stále tu přibívají nové a nové snažilky. je to smutné. Kdo mě nezná tak i mě potkala revize dělohy a to v říjnu 2009. V lednu 2010 byl další potrat, ale spontálně miminko odešlo s MS........... Nic méně jsme se dočkali a teď mám doma už skoro 5-ti měsíční holčičku. Celé těhotenství probíhalo tak normálně a akorád jsem měla hraniční cukrovku a pan doktor mi dělal častěj UTZ, aby jsme se mohli podívat na miminko.

@daasenka85 taky nedokážu odpovědět, ale proč by to tak nebylo, může to být klidně i zpětná vazba, podvědomí, ještě když si měla veliké bolesti. U nás taky nic nezjistili, a přičítám to tomu, že náš syn náhle musel do nemocnice v květnu 2009 a defatko z ní vylezli až koncem srpna a vlastně v září jsem hned otěhotněla a říjnu už byla revize. Na nic se nepřišlo a to mi dělali genetiku, horm profil, taky krev na veškeré mutace a prostě nic, takže jsme si mysleli že asi ještě ten stres z toho všeho čím jsme si prošli (nervy, neklid náhlé zhubnutí, protě strach o dítě)

daasenka85
3. kvě 2011

@faflina Ahoj,
každopádně přijmi velkou gratulaci 🙂 Hlavně, nakonec vše dobře dopadlo.. A dokonce máš chlapečka i holčičku 😉
Máš pravdu, také se domnívám, že je to stresem zpětně! Navíc jsme k těm zádům s přítelem v lednu hned po Novém roce řešili finanční problémy (nakonec je to ok) a pořád jsme se hádali - vlastně až skoro do půlky února! Pak už jsme sice byli vklidu a spokojení, ale ono podle mě opravdu záleží i na několika měsících před otěhotněním.. Asi jak se kdo se stresem popere, ale je fakt, že ty záda mě celý půl rok dávaly fest zabrat 😒 Tím teda nechci říct, že jinak se to stát "jen tak" němůže, ale přispět to mohlo...
Děkuji za názor..

martasl
3. kvě 2011

ahoj holky-konečně po šichtě a teď 2 dny volna 🙂

daasenko85-to teda nevím,jestli by to mohla být příčina.myslím si,že spíš ne.asi bude lepší se tím více nezabývat,jen se zase vystresuješ.mě zjistili ischemickou tetanii-slabší.mívám křeče v rukách,prstech,věčně studené ruce,bodání,které vystřeluje až do loktu a ramen.prý mám změnit práci,to se lehce řekne,ale už snad brzo(v srpnu sbohem a šáteček...).a s tím souvisí i mé problémy s krční páteří-taky důsledek sedavého zaměstnání a pořád stejné polohy(koukám 12 hodin do lupy).prostě jedno jde ruku v ruce s druhým.přeju ti,ať ti konečně někdo někdo pomůže a hlavně brzké a úspěšné těhotenství 😉

faflino-jejda,tak to máte super.taky jsi se dočkala.koukám,že je malá už pěkná slečna. 🙂

daasenka85
3. kvě 2011

@martasl To víš, ono to člověku nedá nad tím nespekulovat 🙂 Snažím se tomu pro příště vyhnout, ale stejně nezbude než doufat. Mně doktor řekl, že životosprávu si vyčítat nemám. Že to je vždycky jako když si hodíš korunou - buď to dopadne nebo ne. A příště že to bude stejné.. Dříve se to stávalo taky, ale ženy o tom moc nemluvily (kolikrát ani nebylo s kým!). Na čarodějnice jsme byli s mými i přítelovými rodiči a hodně jsem si o neúspěšném těhu povídala s maminkou přítele.. Ona mi řekla,že potratila mezi kluky (přítel má mladšího bratra) třikrát!! A sousedka zase dvakrát (teď jí je 65). Takže ono se to asi opravdu dělo vždycky... Jen mě mrzí, že Tobě se to taky stalo už v pokročilejším stupni těhu, viď 😒 To musí být vůbec na houby... Tak snad už máš smůlu vybranou a vyjde to! Též Ti přeji brzičké úspěšné těhotenství! Ať Tě krční páteř moc nezlobí a ta tetanie taky ne.. Dneska fakt trpíme se zády asi všichni svým způsobem

kalop
7. kvě 2011

holky,měly jste po revizi taky křeče do břicha? začlo mi to 3.den po,ale už nekrvácím,tak nevím,zda je to normální,díky

marulinka
7. kvě 2011

@kalop křeče sem určitě neměla,tak neporadím. 😒 nechci strašit,ale je možnost,že revize byla provedená špatně-mojí známé se to stalo,byla na čištění 2x,že něco nebylo v pořádku...držím palce....

fram
7. kvě 2011

@kalop já po revizi žádný bolesti neměla, možná by bylo lepší zavolat si doktorovi

lisounek
8. kvě 2011

kalop já to po jedné revizi měla hrozný bolesti a měla jsem zánět dělohy raději si někam zajdi na UTZ :(

daasenka85
9. kvě 2011

@kalop Ahoj,
měla jsem taky silné bolesti -2 dny po revizi, přišlo mi to jako začátek menstruace. Bolela mě hrozně i záda, nejen podbřišek. Vyčištěná jsem snad dobře, HCG jsem měla po 14 dnech 20 jednotek. Prý je normální, že to není ještě na nule.. Ale zase Tě nechci planě utěšovat, tak jako tak jeď určitě k doktorovi!! Jen Tě chci uklidnit, že je MOŽNÉ, že je to vpořádku, ale s doktorem to konzultuj!! S dělohou bych si nezahrávala - neléčený zánět by opravdu nemusela být legrace. já jsem ale 2.-3. den měla křeče - přišlo mi to skoro jako kontrakce (vzhledem k tomu, že jsem ještě nerodila, tak nevím vlastně, co to je 😎 ), ale z popisu mi to tak přišlo, protože to bylo třeba minutu intenzivní a pak zas pár minut (od 5ti do 20ti nic), ale samozřejmě, že to nebyly kontrakce v pravém slova smyslu a určitě to nebolelo tolik! Držím pěstičky, ať jsi ok..

hedul
15. kvě 2011

ahoj holky, po delší době Vás všechny zdravím a mám velkou prosbu na fram nebo marulinku míváte také občas bolesti v podbřišku. Mně každý den alespoň chvilku pobolívá pravá strana někdy se to stane při normální chůzy někdy to je při ohybu,ale můj lékař to moc neřeší napsal mi magnézium proti křečím a jinak nic neudělal mi ani UTZ a já se bojím aby bylo vše ok. V minulém těhotenství jsem takovéhle bolesti nemívala a když už tak se střídali obě strany a to souviselo s roztahováním dělohy určitě to nebylo takhle intenzivní. díky

fram
15. kvě 2011

@hedul já mívám taky na pravý straně takovou tahavou bolest, většinou při chůzi, ale někdy i v noci, když se otočím, tak mě tak píchne, že to musím chvíli prodejchávat. V pátek jdu k dr., tak se jí na to zeptám. Ale myslím, že pokud nemáš vyloženě pravidelný stahy, tak to snad nic není.

hedul
16. kvě 2011

Ahoj holky tak bohužel mám špatnou zprávu dneska mi na velkeé UTZ našly u miminka tekutinu v hrudníčku nikdo neví proč a tak mně na zítra posílají na specializovanýUTZ do Brna Veveří. Strašně se bojím,že to zase zkončí nucenou revizí. Já se z toho asi zblázním teď sedím a jen bračím a brečím. Já nevím co si počnu tohle je fakt na zbláznění ☹ ☹ ☹

marulinka
16. kvě 2011

@hedul taky mívám hrozný bolesti v podbřišku,strašně mě to tlačí až do spodku na kosti,už mi i tvrdne břicho 😒 doktorka mi taky říká,že je to normální a beru jen magnesium.vyčetla sem,že se roztahuje děloha,ale u předchozích těhu sem to určitě nemívala...utz byl ale v pořádku,tak snad to nic není.....
mrzí mě,že miminku něco našly,ale třeba se s tím dá něco udělat,zítra se určitě dovíte víc..moc moc moc vám držím palečky,ať dobře dopadnete 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru