Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
16. únor 2010

už jsem si přečetla,cos psala v albíčku.ale co na to doktor,je to teda fakt děsně brzo.tak nám dávej vědět,jak se to dál vyvýjí,jo??už nade mnou stepuje holka abych jí dala internet.budu muset končit.

martasl
16. únor 2010

tak hlavně,že je vše ok.držím palce,pěsti prostě všechno ať máš vše v pořádku a mimísek krásně roste.musím končit,holka už tady děsně přešlapuje a brblá.mějte se zatím všechny faj a ahojky....

lenuskacicinka
16. únor 2010

martasl, holt tahle zkušenost položí každou ženu, nejsme hadr a máme spousty citů, zvlášť když člověk na tenhle zázrak čeká tak dlouho.. no musíme prostě doufat, že bude líp, držím palečky, ať jsi co nejdřív psychicky i fyzicky připravená a mimi si už cestu najde 😵

skaredka, teda musím říct, že jsem ještě nikdy takový příběh neslyšela, v 9tt si vybrat, jestli jít na revizi nebo počkat, co příroda, zvlášt když je hcg tak vysoké - myslím, že to bylo hodně riskantní, divím se doktorovi a popravdě i tobě, vždyť z toho mohla být třeba otrava krve, UF, no ale každopádně je to zázrak, že jsi těhu, snad teď bude vše ok, držím palce 🙂

skaredka
16. únor 2010

lenusko to jsem teda nevedela ze by mohla byt otrava krve 😕 mne prave doktorka rekla, ze jsem mlada a ze to vetsinou telo zaridi samo lip nez nejaka revize. Nevim no, bydlim ve spojenych statech tak tady je to treba jiny nez v cechach. Taky doufam, ze to bude v poradku!

lenuskacicinka
16. únor 2010

skaredka promiň, nechtěla jsem tě vylekat, já to jen beru podle sebe - na revizi mě hnali bez možnosti výběru a při narkóze jsem do kapačky dostala i antibiotika, právě kvůli tomu, že nevěděli, jak dlouho je plod ve mě mrtvý. Ale neboj, otravu nebo jakékoliv jiné komplikace bys už na sobě dávno poznala, určo je vše ok.. pak nám napiš, jak se to dál vyvíjí, myslím, že nejsem jediná zvědavka 🙂 A ještě jednou hodně štěstí 😵

skaredka
16. únor 2010

ahaa, no ja myslim, ze ta otrava tam asi teda nehrozila, protoze tam zadny plod na utz videt nebyl

zanet2009
16. únor 2010

martasl, na revizi jsem byla 3.12. a teď jsem po druhé porevizní MS a už se snažíme. 😉

andi2
16. únor 2010

Ahojda 😉 martasl já taky chodím na netu na ty výpočty a tenhle co máš ty je super. 😉 Tak to mě hnali na revizi taky hned ale jestli tam třeba ještě nebyl vidět plod na UTZ tak se třeba nemusí.No každopádně už nikdy více. 😉 step jsem si dneska na Tebe vzpoměla -cvičení.Jsem byla dneska poprvé a bolí mě záda v kříži jak ..A to jsem to nepřeháněla no nevím jestli to prubnu zase ve čtvrtek spíš zas v uterý.. 😉

stephanie
16. únor 2010

ahoj holky...
andi ani nemluv, ty nohy šíííleně bolí, před chvílí jsme byli na nákupu a už se mi bolestí chtělo brečet...a to zítra jedu na veletrh, tak tam budu chodit asi boso nebo co...to jsem ještě nezažila, taková bolest...

jinak k té revizi...mě přijali do nemocnice v pátek večer, protože jsem krvácela, hcg krásně rostlo - pátý týden hcg 7500, na utz byl váček...v sobotu se mnou nic nedělali, v neděli mě vzal takový arogantní doktůrek na sono, tam mi řekl , že nic nevidí a šup na revizi...jsem taky nevěděla, že nemusím...a pak jsem se zpětně dozvěděla, že správně mě měli zkontrolovat doktoři dva...
já jsem pořád žila s tím, že se třeba přehlédl, já se tak naplakala holky, ale prošly jsme si tím tady všechny, tak víte...
hlavně co mě nejvíc udivilo, že mi bral v tu neděli krev na kontrolní hcg, ale nečekal, jak dopadnou výsledky...

no a pak jsem volala svému dr. do CARu, kam chodím a ten se úplně zhrozil, jak jsem mu to popsala...strašně se divil, že mě poslali na revizi a taky tomu, že na utz najednou nic neviděl...no tak to jsem pak bulela, jak želva, úplně jsem se klepala...no raději už na to nechci ani myslet a doufám, že už mě to nikdy nepotká...

stephanie
16. únor 2010

a jinak jsem byla ještě na kontrole u endokrionoložky, tak uvidím, jak dopadnou výsledky, kdybych musela něco brát, tak bych musela zase 3 měsíce čekat...tak to mě nepotěšila

andi2
16. únor 2010

Step proč k endokrionoložce-to je slovo.Ty máš špatný horm.profil?Já taky asi nepůjdu ve čtvrtek na cvíčo ani né za měsíc na ket a byla bych totálně kaput.Jednou za týden bude stačit.Jen tak mimochodem jsem číhla na ten reprofit na tu Vaší diskuzi a ten gel mě docela zaujal.No já teda se ted nalejvám Tím Femigardem ani kontryhel jsem nepila ted.To jo zase čekání vid.No tak Ty čekat můžeš já už to mám na hraně 😉

stephanie
16. únor 2010

andi tak jsi nás dneska šmírovala 😀 😀 😀 - jen se koukni, však jo...tam se vždycky něco nového dovíš...a neuvažovala jsi o tom Reprofitu? Určitě bys byla spokojená, když tam jezdí až z Francie, Anglie a nevím odkud všude, tak co bys nepřijela z Hradce... 😵
Ty o tom gelu jsem taky slyšela poprvé, ale nám už ani gel nepomůže 😀 , když nejsou spermie (a nebo líné), tak nepomůže nic..ale manža si dělá po večerech studené sprchy "tam" 😀 , ale to je vždycky řevu..nevím, jak by řval, kdyby měl rodit 🙂
no a k té endokr 🙂 ......, já jsem se léčila cca před rokem a půl...strašně jsem začala hubnout a zjistilo se, že mám nějaký chornický zánět št. žlázy, tak jsem brala asi 3 měsíce ten euthyrox...už tehda mi říkala, že nemám hlavně jíst ty vitamíny, kde je obsažen jód, takže žádné calibrum, femibion a tak...
no a po tom potratu jsem si říkala, že se raději nechám vyšetřit..tak jsem tam dneska byla a divila se, proč mám naplánovaný další Ket tak brzo, že by určitě ještě počkala, že je to delší proces, než se dá tělo znovu dohromady...
taky jsme se bavily spolu o tom, že spousta center tě pošle na IVF i se špatnými výsedky, není naprosto šance otěhotnět, ale oni to neřeší - to víš, jde tam hlavně o prachy...ale to sis určitě přečetla na té reprofiťácké diskuzi

takže se uvidí, jak dopadne krev, jestli blblě, tak mi určitě Ket hned nedoporučuje...dělala mi i sono a to bylo v poho, tak uvidíme...

andi2
16. únor 2010

step ne nešmírovala já si někdy pročítám ty diskuze různý to špatný radši nečtu a někdy je to zajímavý.My máme taky špatný spermio ale zase v sanusu říkal dr,že to není zas tak špatný a z imuna mu vyšla morfologie 29% a hraniční je 30.A na ten gel je přímo diskuze a co je po něm těhulek.No já jdu za týden na tu hematolku to sem taky zvědavá zas tam budu jak hypochondr,že mám vše o.k. tak co chci.Taky uvidíme.

stephanie
16. únor 2010

andi já jsem dělala srandu s tím šmírováním 😀 ...já taky koukám i jinde, ale lepší je někdy nevědět...
a nad tou biopsií, o které jsme tam diskutili jsi neuvažovala? prý to není špatné, koukni na net...
mysliíš, že nám by ten gel nějak zabral? asi ne, že? manža mi dneska říkal, že po tom půstu, co má, otěhotním přirozeně 😀 😀 😀 , chudáček od půlky prosince nic 😅 😅 😅
te´d jsem koukala na jeho výsledky, tak zrovna u morfologie má uvedeno: nehodnoceno...
já jsem se právě min. týden dr. ptala, jestli s těmito výsledky můžu přirozeně otěotnět, tak říkal, že ne, ale jak se to zhoršilo, tak se to může i zlepšit, že takové případy má...já bych byla šťastná, kdybych otěhotněla přirozeně...
andi koukni na tu biopsii, myslím,že to není špatné

andi2
16. únor 2010

step ta biopsie už mě napadla ještě než jsem to četla tady na koníku ale dočetla jsem se,že se dělá když se něco najde na UZ nebo když jsou špatný výsledky třeba z histologie.Nevím.Taky jsem četla,že se odebere vzorek a pak i po IVF nebo normoš otěhotní.Mě to napadlo když mi dr.řekl v sanusu že ten potrat nebyl zkumavkou tak mě napadlo jestli třeba nemám moc hladkou tu děl.stěnu i když na UZ je vše o.k.že se to pak neudrží ted taky chytne a pustí se.Nevím třeba je to blbost.Proto mám v plánu příští týden jít na ke svý na gyndu a zeptat se na to.A chci si nechat udělat ty stěry na přítomnost bakterií i když žádný příznaky nemám ale kdo ví vid.No my už budem študovaný normálně. 😀

stephanie
16. únor 2010

andi mi už taky připadá, že vím víc, než bych měla...hodně se tu člověk doví , ale na druhou stránku to pak moc řeší...
ne všude tu biopsii dělají...samozřejmě podmínkou je několik nepodařených pokusů...ale zkus se poptat, za to nic nedáš...Tou biopsií se vlastně odebere kousek endometria, tam pak dochází ke vzniku enzymů, které způsobují lepší přijetí embrya - uff, už si taky připadám jak doktor...
no nic, fičím do hajan, zítra musím brzo vstávat...tak dobrou noc 😵 😵 😵

zanet2009
17. únor 2010

Skaredka, to jsem teda překvapena, že jsi na revizi nemusela, mě se taky vůbec neptali.
Jinak švagrová byla těhu, ve 4tt spadla ze schodů-potratila(taky nebyla na revizi, prostě to odešlo vše tou krví) a do měsíce byla těhu znova.

martasl
17. únor 2010

ahoj holky.mám chvilku,než si půjdu lehnout,před chvilkou jsem dorazila z práce.první co bylo,tak jsem koukla na odpověď na Těhotenství od A do Z.ptala jsem se tam,jestli už můžeme.bylo mi doporučeno počkat.tak jsem zase tam kde jsem byla-nevím.... ☹
http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana=po...

martasl
17. únor 2010

steph-já chodím s holkama na endokrinologii.jedna se zdála doktorce moc hubená,druhá zase silnější a menší,než by měla.už tam chodíme asi 4 roky.podle mě zbytečně.vždy mají všechno jakž takž,žádné léky neberou,jen je vždycky vyšetří a nazdar 😒

lusye
17. únor 2010

ahojte, je mi líto, že tady vidím další tváře. 😔
martas, hmm ... našla jsem tvůj dotaz. Já si také pohrávám s myšlenkou, začít po druhé ms. Musím to ještě probrat s manžou ... Pořád mi to vrtá hlavou. Já měla revizi dřív než ty ...
Ono je lepší štítnou žlázu hlídat. Nehlídaná umí pěkně zlobit. 😠 Já se také léčím se štítkou. 😉

lenuskacicinka
18. únor 2010

martasl, ahoj, jestli si mě ještě pamatuješ, psala jsem tu ohledně toho krvácení po revizi.. tak dnes jsem byla na kontrole a krvácím kvůli hematomu, co se mi tam udělal, takže jsem dostala nějaké prášky na zatažení dělohy a měla by se vypudit i ta sraženina.. prý to můžou doprovázet křeče, tak jsem teda zvědavá ...

lusye
18. únor 2010

lenul, to mě mrzí takové komlikace. 😔 Musíš si projít už tak nepříjemnou zkueností a ještě k tomu problémky. ☹
Tak snad se to vypudí samo a nebudeš potřebovat pomoc lékařů. 😉 Snad žádné velké křeče nepřijdou ... A jsi doma?

lenuskacicinka
18. únor 2010

lusye, taky si říkám, jako by nestačilo, co se stalo 😔 snad to bude ok, naštěstí jsem na neschopence, chtěla jsem už jít teda v pondělí do práce, ale musím to ještě odložit, nerada bych, aby mi něco pořádně nevyléčeného působilo do budoucna komplikace.

lusye
18. únor 2010

lenul, jasně. Buď doma, jdi až budeš v pořádku. 😉 Ať si co nejdřív připravená na další těhotenství. 🙂
A dlouho jste se snažili o mimi? Uvidíš, že bude vše v pořádku a vy se budete co nevidět snažit. 🙂

fram
18. únor 2010

Ahoj holky, v pondělí mě čeká revize. Je mi hrozně smutno. Snažili jsme se více než rok a takový zklamání. Taky jsem z toho trošičku vyplašená, jsem totiž 6+1 a dr. neviděla srdíčko. Do papíru napsala, že jsem 7+4, ale já vím přesně,kdy jsem otěhotněla a 7+4 určo nejsem. Myslíte, že je možný, že se spletla? Já si nechci dělat planý naděje, to vůbec ne, ale připadá mi to divný. Navíc mám pořád těhu příznaky (nevolnosti, prsa).

fram
18. únor 2010

jo, a nebolí mě břicho ani nekrvácím. Jen maličko špiním.

lusye
18. únor 2010

fram, mě srdíčko nebylo vidět 5+4 a 7+0 už jsme ho viděli. Tak těžko říct, ale může to být mladší těhu a srdíčko na vás teprve vykoukne. Myslím si, že to ještě není ztraceno.
Špinění může mít více příčin a může a nemusí něco znamenat. Vydrž do pondělí a budeš vědět na čem jsi. Úplně tě ale chápu, že máš velké obavy ... 😔

zanet2009
18. únor 2010

Fram, já bych se před revizí nechala v nemocnici ještě vyšetřit, podle mě jsou to unáhlené závěry.

fram
18. únor 2010

zanet, děkuju, snad mi vyhoví a ještě to zkontrolujou. Jsem, v mezích normy, připravená na vše,ale chci vědět, že 100% už není naděje. Uvidím.

zanet2009
18. únor 2010

mě teda před revizí při příjmu dr. zkontroloval, tak uvidíš, bude držet pěsti, aby bylo vše O.K.
případně bych se zeptala, jestli nemůžeš být těhu kratší dobu a proto nejde srdíčko vidět a zda by se nedalo třeba týden počkat...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru