Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

angelina987
2. dub 2010

Jani netuší, jsem po revizi, tohle jsem nikdy předtím nezažila, čekám na první MS, jsem cca 14 dní po revizi

janinac
2. dub 2010

Angel to je mi líto ☹ Kdyby se tě to nějak drželo a měla jsi teplotu tak si skoč k dr. Ale hodně se stává, že je po tom, třeba ovulace silnější.

angelina987
2. dub 2010

Jani minulý týden jsem byla u DR A TVRDIL, ŽE JE VŠE V POHODĚ. Jestli je tohle ovulka, tak to bolí jak krááááva ☹

janinac
2. dub 2010

Angel ono se řiká, že po revizi je to jako když "pohnojíš"...blbý slovo co? 😅 prostě, že je největší šance na otěhotnější, ale zároveň je to největší riziko ☹

angelina987
2. dub 2010

já vím, jen mne to zaráží, protože takovou bolest neznám, no uvidíme ráno, hezké sny a děkuji Jani za info

janinac
2. dub 2010

Není vůbec za co...dobrou noc i tobě 😉

zanny
3. dub 2010

Ahoj holky,

Martas,tak užívej volna,mně připadá,že jsi v té práci nějak často 😉

Steph..co ty nového,už jsi byla na Ketu?Jestli jo,tak moc držím pěsti.

Angel,já jsem měla taky tak velké bolesti po revizi,což jsem předtím nikdy neměla,letěla jsem k doktorce a byla to opravdu tak bolestivá ovulace,tak snad to u tebe taky bude ok.

Víc si nepamatuju,jak tady dlouho nejsem,tak jsem pak mimo,takže ostatní zdravím
🙂
Jo a já jsem teda tento měsíc KET odložila,nějak se fakt na to necítím,takže příští měsíc už snad budu OK.Doktor sice říkal klidně po druhé MS na to můžem vlítnout,když nejsou žádné problémy,tak jen ať víte,že když jste v pohodě a cítíte se na to,tak klidně můžete po druhé MS těhotnět,ikdyž někteří doktoři prý říkají i půl roku počkat,to mi teda připadá zbytečně dlouho.

Užívejte víkendu a veselé velikonoce 😉

andi2
3. dub 2010

Ahojda holky 😉 Martasl přesně tak užívej volna já mám dneska taky volno ale zas makám doma a zítra jdu do práce a v po zase ne 😉 Angel já mývám taky bolestivou ovu to jsem mývala i před revizí a po revizi ještě víc .A dr na gyndě mi říkala že někdo má bolestivou ms a někdo ovu .Tak snad to budeš mít o.k.Ale až půjdeš na kontrolu tak to klidně dr.řekni. 😉 Ahoj Zanny já mám ted taky odložený Ket jsem myslela,že už ted ale dr.řekl až další cyklus a dal mi léky takže ho budu mít stimulovaný no dr.se snaží tak ted čekám na ms.Mě po revizi řekl že po 3 ms na další Ket.Ale každý to má jinak záleží jak na tom kdo je asi.Tak dej pak vědět. 😉 No jo Step by taky měla mít ted někdy Ketík 😉

zanny
3. dub 2010

Andi a jaké léky ti dr,dal?Já jsem vyfásla estrimax,takže taky budu zobat.Tak budu držet pěsti,já budu stresovat,aby se povedlo rozmražení,protože už se mi vloni jeden Ket zrušil,protože embrya nepřežila rozmražení. ☹

andi2
3. dub 2010

Ahoj zanny.No toho se taky děsím,že to nevydrží minule všechna vydržela ale byla lepší kvality.Máme posl.3 tak si říkám že aspon jedno.A pořád dělají Prodl.kultivaci tak nevím jestli ted radši ne.No uvidíme.Dal mi myslím estrofen což jsem se divila páč ten je na sliznici a já mám sliznici o.k.ale asi to chce dr.pojistit aby se neudělala zase cysta a byla sliznice ještě lepší.Takže čekáš taky na ms?No já jí už zase cítím v zatáčce zase po 22 dc už 3 cyklus.Od toho ketu v lednu jak se to chytlo a pustilo tak mám kratší cykly normálně je mám 26-27.

martasl
3. dub 2010

ahoj 😉
andi-ty jsi taky pořád v práci,že?a máš taky zajímavý směny-jestli se můžu zeptat,co děláš??já mám jeden týden dlouhej a jeden krátkej.takže ve finále ty hodiny vycgázej stejně jako u 8hod.prac.doby.jen na neschopenku je to blbý.ale prej by to těm,co dělají 12ti hod.směny měli taky upravit,teda pokud to už neupravili,nevím.

zanny-taky mě připadne,že jsem víc v práci jak doma.volno strašně rychle utíká a v práci se to vleče. 😠 😠 😠

andi2
3. dub 2010

Marti-jo jo někdy mám volno v týdnu ale pak jdu zase druhej den třeba na celej.Jak se dohodnem s kolegyní.je to fain když třeba jdu k dr.tak mám volno nebo jdu na odpolko tak aby jsme měli ty hodiny co mají být.Já dělám ved.prodejny ale vzhledem k tomu,že jsme tam jen já a prodavačka takže dělám všechno plus ještě papíry.Kdybych měla ještě jednu tak by to bylo fain nemusela bych být za pultem apod.ale zase by jsme měli mín peněz.Tak radši tak.Jo doma to utíká jsem uklidila mám hotovo a asi na chvíli zalehnu.manža příjde z práce stejně až večer.Manža chodí taky na 12 a pak mají volno třeba 2-3dny ale manža si v tom volnu hodí zas nějaký přesčasy páč jestli budem muset zas absolvovat to všechno tak penízky budou potřeba 😉

skuldova
5. dub 2010

zany já poněkud nestíhám číst tak nevím jestli už jsi to psala,ale zajímalo by mě kolikátý už jsi měla pokus a jak to všechno probíhalo.díky

zanny
6. dub 2010

Ahoj holky..

Martas je určitě zase v práci,co? 😉

Angel,co ty,bříško už nebolí?

Andi,já čekám další MS kolem 23.4.,a zkusím teda pak jít na ten Ket.Taky mívám sliznici ok,ale taky mi dal léky,prý ať se jim do toho nepletou moje hormony,tak nevím.No co už naděláme,tak zase se naládujem hormonama,hlavně aby to k něčemu bylo..

Skuldova,tak já mám za sebou 1x neúspěšnou IUI,pak jsem měla IVF,taky neúspěch,pak jsem měla mít KET,ale embrya nevydržela rozmražení.Pak jsem přešla do jiného centra a tam jsem měla IVF,to se povedlo,ale ve 12 týdnu revize.No a máme ještě 2 embrya zamražené,tak snad příští měsíc bude KET. Kdybys chtěla něco ještě vědět,tak klidně písni.

Steph,co ty..kde se nám touláš?? 😉

skuldova
6. dub 2010

Tak já se vracím z kontroly,těhu nejsem jak jsem předpokládala ☹ Zůstávám v neschopnosti a budou se na mě radit,prý jsem pěkný případ.
zany koukám že už toho máš za sebou taky dost,poraď kde bereš sílu pokračovat,já už jsem totálně na dně s nervama...

zanny
6. dub 2010

Skuldova..to je mi líto ☹
No já si právě teď připadám,že už ani žádnou sílu nemám,proto jsem i minulý měsíc ten Ket odsunula..a doufám,že to jaro mě trošku nastartuje.Už teď mám hrůzu zase z toho čekání na test,jestli to vyjde.Ty jsi myslím psala o těch ultrazvucích,jestli je nedělají moc brzy,že?Mně ho doktor po ET udělal,až když jsem mu řekla,že jsem byla na krev a měla jsem HCG 1500jednotek.Prý na UTZ jde něco vidět od 1000jednotek,to bylo asi 17 dní po ET.

skuldova
6. dub 2010

Díky,no nedá se nic dělat.Tenhle měsíc se už nic dít nebude tak plánuju pohyb na vzduchu a trochu musím zhubnout a dát se celkově do pořádku abych vydržela další pokusy,už jsem vyřízená,je to šílenej kolotoč a nejhorší je vždycky to čekání.Manžel je o hodně mladší a děti nemá takže je to na mě celkem nápor to očekávání jejich rodiny,už takhle mě blbě přijímali mezi sebe,to víš starší ženská s dítětem jim vyfoukla jedinýho syna a ještě není schopná jim dát vnouče,no je to tlak jako blázen.Mě minule dělali ultrazvuk 12 den a měla jsem 485 jednotek a doktor říkal že ho vidí a dokonce mi to vytiskl a ještě viděl problikávat srdíčko tak já už nevim co je možný a co ne.

ewwwelina
6. dub 2010

Ahoj, tak bohužel k vám už taky patřím, letošní velikonoce nikdy nezapomenu, ve čtvrtek 1.4. jsem byla na revizi (9tt), snažím se s tím vypořádat... ale píšu protože mám dotaz: doktorka mi při propouštění řekla (a i napsala do zprávy) jen 14 dnů šetření a zákaz sexu - není to málo?? všude čtu o "šestinedělí" a ona že vše bylo ideální bez komplikací, že stačí 14 dnů. na kontrolu mám přijít až po menses (pokud nebudou komplikace). Dík za odpověď...

skuldova
6. dub 2010

Ahojky,vítám tě ewwelin,já ti asi moc neporadím,mě pro jistotu neřekl nikdo nic,ale tady jsem se dočetla ž šestinedělí tak jsme se ho pokusili dodržet,ale marně🙂

zanny
6. dub 2010

Skuldova,já chodím aspoň plavat a na procházky,protože jinak bych se asi doma zbláznila,tak si taky najdi nějakou činnost,ať se zabavíš a ať čas aspoň trošku utíká..Chápu,že s rodinou od manžela to je asi docela nápor na nervy..hlavně,ať manža stojí při tobě. Chce to vydržet a dočkáme se.

Ewelina,to je mi líto ☹
Mně taky řekli dodržet šestinedělí,ale myslím,že to tady málokdo vydržel.Na kontrolu jsem šla asi za 10 dní po revizi,ale myslím,že každá jsme to tady měla jinak,ale to ti holky napíšou.Tak asi každý doktor to řeší jinak.
Hlavně ať jsi brzy v pořádku,tak se drž,je to nápor na psychiku a chce to čas...to ti tady asi každá holka potvrdí.

ewwwelina
6. dub 2010

tak asi uvidím, jak mi bude, zatím stejně špiním a je mi smutno, jen mě to překvapilo - 14 dnů uběhne hned... první jsem si říkala, jestli to není masochismus pročítat si tyhle diskuse, ale teď vidím, že je to naopak. když čtu, jak se holkám podařilo zase otěhotnět a některé už mají mimča, tak se ve mně rodí maličká naděje...

skuldova
6. dub 2010

ewwelina-svým způsobem je to masochismus,ale nakonec jsem ráda že takové diskuze jsou,člověk aspoň ví že v tom není sám a taky si můžeme poradit když víme co prožíváme,co si budeme povídat okolí toho o tomhle druhu bolesti moc neví a někteří nechápu a "dobře" radí jak se s tím vypořádat,ale jen tady můžu napsat jak mi je a vím že se dočkám pochopení v plném rozsahu🙂

fram
6. dub 2010

skul, to je mi líto a ty nervy, musíš být statečná, že to zvládáš, ale asi nic jinýho nezbývá ☹
ewwwelina,to je mi líto, ale neboj, bude líp. Já šla na kontrolu po 14 dnech od revize, všechno bylo O.K., ale doporučila dodržet šestinedělí,aby bylo uvnitř vše zhojený a nedostala se tam infekce. Dodrželi jsme pětinedělí 🙂

skuldova
6. dub 2010

fram-statečná já už nejsem vůbec,tohle je už taková třešínka na dortu v mym mizernym životě,nevim proč jsem uvěřila že když se štěstí unaví.....
ale to je jiná kapitola a bylo by toho na román jak říká moje sestra.a podle mě je statečná každá ženská když tohle podstupuje a ještě se stará o rodinu.Když to tady pročítám tak si vážím uplně každý ženský.
No sranda je že teď se můžu strhat abych měla mimčo a až nastoupí puberta tak zase polezu po stropě 😀

angelina987
6. dub 2010

Ahojky holky, bříško už nebolí, tak to byla podle mě ovu. Jedna známá Dula mi radila, abych se vykaslala na MS a pokud chci miminko, tak na to vlítli hned. Je fakt, že 6ti nedělí jsme nedodrželi, čekali jsme jen 14 dní, ale chráníme se. Myslím, že pokud se cítím dobře, tak by neměl být problém. Je ale pravda, že vanu si třeba ještě nenapustim, mam strach z infekce. Tak nevím...

fram
6. dub 2010

angel, to je dobře, že ti je líp. Já bych se bála zkoušet to hned, přeci jen se ta sliznice potřebuje vzpamatovat. A kdybych otěhotněla moc brzo a pak potratila, to bych se asi zbláznila. Ale vím, že tady jsou holky, který nepočkaly ani na první MS a otěhotněly a v pohodě donosily. Určitě počkám aspoň na druhou mrchu a pak uvidíme. Už aby dorazila 😀

angelina987
6. dub 2010

Fram: přesně tak to beru i já 😉

lusye
6. dub 2010

angel, většina holek, se kterými jsem se po potratu setkala začali zkoušet znovu po 2. ms. Po šestinedělí je brzo. Ale i to je uváděno na netu. 😅 Já začala po 2. ms. Poradila jsem se s kamarádkou porodní asistentkou, prý čípek už je ok, sliznice taky a hlavně se vrátí do normálu hladina hormonů. 😉

angelina987
7. dub 2010

Lus, to jsem ráda i za tebe, že ji už v očekáváníí- A m všechny tady holky budem než se nadějeme, že?? 😀

lusye
7. dub 2010

angel, jj, uteče to a za chvíli budeš těhulka taky. 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru