Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

faflina
11. pro 2009

Ahoj HOLKY sorry za absenci. Malej spadl v úterý večer ze schodů byli jsme v nemocnici. ale dopadlo to ok. Včera jsme už byli doma. Dala jsem tak fotky jakou má bouli tak třeba mrkněte. Bylo mi hnusně pořád sem myslela na nejhorší. Já už si ani na tu revizi nevzpomenu, jenom když mám nějakou depku a moc na všechno myslím. Ale jinak je mi už Ok. Mrcha se mi dostavila 41 po revizi, trvala 5 dní a hop do toho, ale zas ta nemocnice a zase sex žádný musíme to dohnat. Bez sexu to miminko mít nebudu, ale plodné dny čekám tak za 3-4 dny až do MS. Ani nevím jaký bude zase cyklus byl 43-45 ale poslední byl 27. Takže fakt nevím jak to spočítat, ať mic nepromeškáme.

mateta888
11. pro 2009

ahoj koníkovky 😵
Teda holky, vy tady toho moc nenakecáte, tak to musíte mít vypulírovaný bytečky a provoněný cukrovíčkem 😀 . Já na to prdím mám na to nějakýho kopra či co 😅 . Vůbec se mi nechce.

cizu : tak to mě mrzí holka 😔 ale snad už to bude dobrý at ti to udělají pořádně, mě než propouštěli tak mi ještě dělali utz. Jinak ms se opravdu počítá až po téhle nové revizi 😒 . Tak na tě budu aspon myslet.
faflino : no hlavně že malej v pořádku, děti nám dokáží přichystat pořádný šoky 😉

zanet2009
11. pro 2009

Fiflina, jejda, to je mi líto, hlavně že je malý v pořádku.

Cizu, to mě moc mrzí, já jdu na ko po 10 dnech ve středu, tak jsem zvědavá co mi dr. řekne.

mercedesse
11. pro 2009

Ahoj fafli, já si říkala, kde se touláš. Ten je pěkně zmalovanej, ještě že je v pořádku. Mě už mrška definitivně skončila, tak jsem konečně opravdu snažilka. Tak uvidím jak nám to dlouho vydrží, než budeme těhulky 😉
Maty: já bejt konečně těhotná tak nehnu prstem. Zatím můžu a pečení je supr relax, abych na to nemyslela. A konečně jsem schopná něco dělat, tak z toho mám takovou radost, že už mám 10 druhů hotovejch. Jen v práci se to nějak nahromadilo.

cizu
11. pro 2009

No me taky nez poprve propousteli, tak me delali utrazvuk a podle neho tam neco malinko bylo, ale to rikali, ze je to normalni, ze deloha si tyto zbytecky sama vycisti - ze to odejde se spinenim...ale bohuzel se tak nestalo☹

gambrinuska
11. pro 2009

teda cizu, to je pech,když už to dělaj, tak at pořádně. Ale neboj ty nás brzo dohoníš 😉 myslim se sexíke 😅 . Hlasvně se dej psych a fyzicky dohromady a po Vánocích už bude zas líp.
Faf teda vy jste šílenci, takhle týrat malého 😉 😝 , hlavně, že to dopadlo ok, ty máš dobré rozptýlení s mrnouskem, to já jsem furt sama jak kůl v plotě. ještě že jsou kámošky a koníkovky 😉
Jo a chřipka mi překazila uklízení a výzdobu, tak na to se.. a Ježoch přijde snad i ke špinavym oknům 😝 😀
Merc ,míláček má večírek dnes, tak taky čekam jak dopadne 🙄 , ty chlapi si pak myslí, že to musí strhnout 😉
mat ty odpočívej a užívej si těhu!!! Po jaké době od revize jsi do toho vlítla??

andi2
11. pro 2009

Ahojda-mercedess jo Chlumín to vím ještě kde je. 😉 Holky tak mě ten den co dělali revizi i pustili domů za 3 týdny jsem šla na kontrolu a ani mě neprohlídl,že když nekrvácím tak je to dobře.Tak proto ted příští týden jdu na gyndu ke svý.ale mršule dorazila jak má tak ještě jedna a bude Ket.A uvidíme.no jdu k tv dneska byl v práci náročnej den no ani ne tak v práci ale vedle nás má pán co ho známe autodílnu spravuje nám auto a dneska v tý dílně umřel jinak zdravej mladej chlap dělal s něčím a nadýchal se a už mu nebylo pomoci.to je pořád něco.tak snad příští rok bude lepší.

zanet2009
11. pro 2009

někde jsem četla, že je dobré pít kontryhel? na co je to dobré? pijete ho některá?

janinac
11. pro 2009

Ahoj, omlouvám se, že se tu už moc neukazuju...ale od mojí revize je to už fakt dlouho a tak nějak se snažím žít dál 😉 a nevíte co Evulis?? Ukázala se tu?
Maty ty už máš 12tt?? 😵 😵 😵 To to letí 😵😵😵 Jen tak dál 😉 😉 blahopřeju 😵

andi2
11. pro 2009

zanet2009-já ho ted piju vždy od ms do poloviny cyklu tak do ovulace pak už ne.je dobrej na menstr.bolesti a hlavně na děl.sliznici.Nic tím nezkazíš a neublíží Ti. 😉

mateta888
12. pro 2009

Ahoj holky 😵
Tak já mám v plánu dratsický úklid, když jsem na to takovou dobu dlabala tak už je to velmi velmi velmi akutní. 🙄
Kdybych na někoho zapoměla tak se omlouvám 😅

zanet : já jsem kontryhel pila jeden šálek dennně, je to obnovu a regeneraci děložní sliznice 😉
janinac : ahojky 🙂 Jo jo letí to, příští týden jdu na genetika a pani dr mi řekla, že ohledně zamlklého to riziko končí příští týden tak snad budu trošku víc v pohodě. O holkách moc nevím, já jsem chodím jukat na holky do jinýho tématu se zatím bojím vlízt taktak, ale Besinka je taky těhu byla tu asi před měsícem tak douhám že je v pohodě. 😉

gambrinus : já okna vzdávám, protože mám jen střešní a jak zaprší tak snad budou čistý ty udělám až na jaře je to strašná práce. 😝 JInak nám se zadařilo aniž by jsme nějak chtěli, jsem manžu taky dobře sjela, po 28 dnech od revize mi došla první a poslení MS a další už nebyla
mercedes : to víš, že bys něco dělala 😉 je to nazbláznění jen ležet a nic nedělat až tě z toho chytá hlava fuj, je to šílenost

tak jo kočky já se na to jdu vrhnout. Takže práci zdar 😀

faflina
12. pro 2009

Abych na všechno zapoměla já, tak dneska pro změnu zase peču cukroví.

mmorgana
12. pro 2009

Cizu: To, že Ti zůstalo v děloze něco po revizi se stává. Informovalala jsem se u kamarádky lékařky - revize se dělá co nejšetrněji (i když zůstává riziko, že v děloze něco zůstane). Kdyby se revize dělala "pořádně", byl by to o dost větší zásah pro organismus, hrozily by větší srůsty a snížení možnosti otěhotnění.
Tak teď už snad budeš v pořádku a můžeš se těšit na další snažení 🙂

markee
13. pro 2009

ahojky,
omlouvám se, opět,že jsem tu nebyla,ale teď jsem byla dost v psychickém presu a vlastně ještě jsem,takže ani nenačuhuju.
Včera jsem se trošku odreagovala,byli jsme na výlovu rybníka u strejdy a mínila jsem se opít,ale nikdo za mě nechtěl řídit,takže jsem si dala hned na začátku svařák a pak už nepila. Ale vynahrazuju si to teď,udělala jsem litr svařáku a piju první hrníček 😀
Včera byl měsíc do TP ☹ takže opravdu jsem víc a víc v háji. No uvidíme co bude a nebude. Mrcha u mě akorát probíhá a docela drsně a co bude pak,zda snažení či ne,to plánovat nebudu. Sice by to bylo hezké,o Vánocích splodit potomka,ale uvidíme co čas přinese. Jinak nepeču,až v týdnu. Zatím mám jen perníčky a stačí.

dablikolik
13. pro 2009

Ahoj holky čím ví c se blíží MS tím víc jsem nervózní. Hlavně od pátku mám nafouklé břicho a křeče do žaludku a teď už tak nějak v celém podbřišku. Už je mám jen občas, ale teprve dnes jsem se normálně najedla. Nevím co to je. D toho migrény, kéž by to bylo dobré znamení

zanet2009
14. pro 2009

Tak máme zase pondělí.

mercedesse
14. pro 2009

Tak holky já se pomalu přesunula do snažilek od prosince 09 po potratu a o víkendu to vypadá na plodný dny. Tak uvidíme jestli se na nás štěstí usměje.

zanet2009
14. pro 2009

Budu Ti moc držet pěstičky. 😉

mercedesse
14. pro 2009

Moc díky zanet. A co u tebe, jak je?

faflina
14. pro 2009

Ahoj Děvčátka co nového?
S mercedese jsme už i na jiné diskuzi, tak doufám,že se ještě někdo přidá. Je to hrůza a je toho všude, jen doufám, že mi se tady na tom témátku už nesetkáme. 😉 😉 😉

darinka_x
14. pro 2009

Ahoj holky, tak se bohužel přidávám do vaší diskuse. Byli jsme v úterý s manželem na ultrazvuku a hrozně jsme se těšili na miminko, měla jsem být v 12.týdnu a místo toho miminko povyrostlo jen na 8.týden a už mu nebilo srdíčko. Nejvíc mě štve, že jsem vůbec nic nepoznala. A protože ten "plod" u mě zůstal, tak jsem musela na revizi, na tu jsem šla hned ve středu ráno. Teď v pátek bych měla jít na kontrolu k doktorce a taky bych už měla mít výsledky z histologie - prý se ta histologie dělá běžně... Tak doufám, že bude všechno v pořádku a budeme se za tři měsíce moct snažit znova. Co myslíte, stačí ty tři měsíce tělu na odpočinek, anebo ne? Dva doktoři nezávisle na sobě nám řekli, že máme počkat tři měsíce, tak nevím...a taky nevím jestli pak třeba nebudu hnedka na rizikovém? Ostatně byla bych i radši než se honit v práci.

mercedesse
14. pro 2009

Ahoj dari, mrzí mě to, ale vítám tě mezi náma. Zrovna jsem se na to ptala na druhém tématu, ale taky bych nejradši zůstala na rizikovém. Mě dr. řekla, že stačí počkat po první ms. Ale u každýho je to jinak. Histologie se opravdu dělá běžně. Ale většinou se nic nezjistí. A pokud to byl první potrat, tak nikdo nic zkoumat nebude. Hlavně hlavu vzhůru a jak je tu oblíbená věta, čas to vyléčí a je to pravda!! Po první ms ti bude mnohem líp, uvidíš.

darinka_x
14. pro 2009

Mercedesse: moc děkuji za povzbudivá slůvka. Však já se snažím to brát s nadhledem, v rámci možností tedy 😖 a s manželem jsme si řekli, že nebudeme tlačit na pilu a dalšímu těhotenství dáme volný průběh, ale stejně doufám, že se zadaří brzy. Když jsem si zvykla na to, že jsem těhotná, všechno jsem si uvědomila a začala jsem se pořádně těšit, tak příjde tohle ☹ teď si počkám na první menstruaci, dočetla jsem se, že by měla přijít do 6 týdnů, ale ještě se na všechno v pátek vyptám své doktorky. Řekla mi, že mi dá v pátek nějaké vitamíny pro mě i manžela, a příště že už se nám určitě zadaří. Že prostě tímto si dnes projde skoro každá druhá ženská a když to tady tak čtu, tak je to bohužel pravda.

martasl
14. pro 2009

Ahoj dámy.Snad se k vám můžu přidat??Čtu zde vaše přízpěvky a je mi hrozně.Nevím proč se musím pořád tak mučit,ale asi si chci pokecat se stejně ,,postiženýma "ženskejma..
4.12.mi doktor v poradně bral krev na triple testy.zapoměla jsem tam neschopenku,tak jsem si v pondělí pro ni šla,prej semnou musí mluvit.To už mi došlo že je něco špatně.když pak řekl,že testy dopadly hrozně-to už jsem řvala jak kráva.utěšoval mě,že takový výsledky má 2krát do měsíce a už se to dlouho nepotvrdilo.na úterý mě objednal na amniocentézu.celou noc jsem bulela a nemohla usnout.když mi ji měli provést,tak ultrazvukem doktor zjistil,že je mimi asi týden mrtvé.na druhý den jsem jela na vyvolání potratu.vpichli mi látku na vyvolání porod.bolestí a čekali až to přijde.na sále mě nechali trápit(do slova)hodinu,píchali do mě všechno možný ale pořád jsem se neotvírala a bolesti hrozný.Pak teda primář rozhodl,že mě musej uspat,jinak to nepůjde.
Bylo tohrozný.Byla jsem už v 16týdnu.měla jsem už bříško a 2police oblečků od sourozenců.Mělo to být naše poslední-3dítě.Máme 2holky-14 a 11let.Nevím jak zvládnu uklidit ty věcičky a kdy to přebolí-asi nikdy.Však víte jaké to je.Prý se můžem tak za 4mně.znovu pokusit.Ale nevím-v lednu mi bude 34let a toto mimi nám trvalo,než se zadařilo.Manžel je věčně pryč,tak to byl spíš zázrak.A taky ten strach,že by se to opakovalo...Za jak dlouho se vám podařilo otěhotnět?,Díky,že jsem se z toho mohla vypsat...

martasl
14. pro 2009

Doufám,že budu moci to motto brzo změnit.

mercedesse
14. pro 2009

Mati od toho jsme tady 😉 Nezoufej, dnes mají děti daleko starší ženský, ale bolet to bude dlouho, nejhorší je opravdu 1. měsíc do ms pak to občas bodne u srdíčka, ale už se s tím dá žít. I když u mě to tedy bylo mnohem dřív. 16 tt je už hodně. Já byla v 8 tt a byl to samovolný potrat. Takže můžem už teď po první ms. Ale hlavně hlavu vzhůru. A pokud se vám chce holky brečet, tak brečte a nestyďte se. To taky strašně pomáhá. Máš už 2 děti a ty tě dlouho smutnit nenechají. Já se bojím, aby je vůbec někdy měla.

faflina
14. pro 2009

Ahojte nové příchozí (darinka a martasl)
Je mi líto že nás tu přibívá, ale i já jsem byla šťastná,že jsem našla na internetu koníka a mohla se tu taky vypsat a vybrečet, moc mi to pomáhalo a uklidňovala jsem se, že v tom nejsem sama. Teď s odstupem času,jsem zjistila,že je to spíše velké neštěstí a proč se musí stávat jen ženským, které si děti moc přejí. Když potom vidím ve zprávách v televizi, že někdo našel v popelnici miminko nebo v igelitce-je mi to tak líto, že si říkám jak je to vůbec možné, že to někdo mohl ubělat. Já vždy brečím a klidně bych si to mimčo vzala.

Darinka- muselo to být hrozné,že byl u toho i manža(chlapi to nesou mnohem hůř)(mluvím za sebe) Na hystolku brali i mé mimi a taky se nic nezjistilo, taky sem to nepoznala ani sem nekrvácela a i 3 den kdy mi řekli,že srdíčko netluče jsem ráno zvracela. Nechtěla jsem tomu věřit a tak sem žádala další a další prohlídky. Nakonec to stejně dopadlo jak to dopadlo. Mi sme začali se sexem hned 10 den po revizi podotýkám, že mi ale doktor nic neřekl, jen mi dal papír, že těch 10 dní nekoupat, nesexovat.... a že po 10 dnech se můžu zaředit do normálního života.

Martasl-máš 2 děti takže další může být zase. Horší je když je člověk sám. A pak neví a váhá jestli vůbec nějaké dítě bude mít. Samozdřejmě nechci tvou situaci vůbec zlechčovat já bych se asi zhroutila. Protože děti máš už dost velké a to maličké by bylo v tvém případě dost fajn. Je hnus jak tě trápili, ale je to asi normální postup. Jestli se můžu zeptat co vyšlo na triple testech? řekli ti to nebo zatím nic nevíš. Jinak se manža bude muset více snažit!!! A to že ti je 34- vím je to více ale dneska běžné. Kup si vitamínky pro plánování těhu Beru je taky a věřme společně, že se nám to podaří.

martasl
14. pro 2009

Díky za útěchu.Vitamíny jsem užívala před otěhotněním i během těhotenství-babyplan od zentivy-tuším.je to fakt síla,když ženský,který si nezasloužej mít ani děti v pohodě roděj a jiný mají problémy.S manželem nekouříme,nepijem,přestala jsem v těhu pít kafe,žádný léky a nic jsem nedělala a dopadlo to jak dopadlo.výsledkům testu moc nerozumím.jen krátce:riziko Down.-1 z 3600,riziko NTD:vyšší než 1z5,trisomie chromozomu 18 1z 50mriziko Smith-lemli-Opitzova syndr.vyšší než 1z 5.ale prej takový výsledky má každá druhá s pozitivním skríningem.a tyto test jou dost zavádějící-podle informací na netu.
Plod-nebo to co z něj zbylo udělaj testy.zprávu bude mít můj gynekolog.jdu tam 30.12.ptala jsem se po operaci,jestli mělo viditelné vady,ale prej tím potratem-podle Mudr výškrabem by to nebylo ani poznat.jestli jsem to dobře pochopila,tak ten plod asi nevytáhli vcelku ☹ ☹ .ani nevím co to nylo.
pokud bylo mimi postižené,tak to tak asi mělo dopadnout.Ale jestli mi doktor řekne,že mimi bylo v pořádku,tak to mě asi položí.fakt jsem na sebe dávala pozor,snad až moc.

darinka_x
14. pro 2009

Faflina: to, že to chlapi nesou daleko hůř je bohužel pravda. Můj muž mi to i řekl, že si myslí, že to je pro něj ještě horší a že můžu věřit i tomu, že on se na to malý těšil mnohem víc než já. Achjo ale co, stalo se už a příště to výjde určitě líp. Sami jsme se shodli na tom, že máme spoustu času a že se nebudeme nikam hnát (manželovi je 26 a mně 23). Další věc je ta, že i když se to příště podaří, tak od začátku budu mít strach a rozhodně budu chtít zůstat doma, protože určitě i stres v práci mi k tomu přispěl.
Taky si říkám, že se hrozně těším, až se budeme moct snažit znova, ale opravdu stačí tři měsíce tělu na odpočinek? Nevím 😒 Mně řekl doktor co mi dělal revizi i moje doktorka, že dostaneme vitamíny a můžeme se snažit za tři měsíce. Teď po revizi že mám mít 14 dní klidový režim, zákaz koupání jen sprchování, sexuální abstinence a netahat těžký věci. Bohužel ale se dneska v práci opět rozčiluju jak jinak, a s tím sexíkem je to těžký, vůbec jsem ani netušila, že budu při chuti a dokonce takto hodně 😅 takže my si tak opatrně hrajeme, abych tak řekla 😅 a myslím si, že 10-14 dní abstinence ok, ale je na každé ženské jak se cítí a nějaké to mazlení a tulínkování určitě nemůže uškodit, spíš prospět psychice 😵

faflina
14. pro 2009

Tak ale zase kdyby mimi bylo v pořádku tak by se potom jednalo o zamlklé těhu. Tak to by bylo aspoň lepší než nějaké postižení. JÓ dívala jsem se na potraty na netu. no ty mimi fakt nevytahují v celku, ale po částech, takže to asi fakt nemůže jít poznat. Ale slabějším povahám to nedoporučuju, bulela jsem úplně mě to dostalo, jak i tak malinké mimi má malinkou ručičku a prstíky. To byly dokonce potraty do 12tt. Byly to úpně hotové děti, jen prostě malinkaté. O tom pití a nepití kouření a nekouření. Tak na to dávno nevěřím, Já taky nepiju a taky nekouřím. A moje segra tak kouří jako fabrika ale nepije. A i tak má zdravé 2 děti. Já nic (nekouříma nepiju) A kluk se mi narodil s vrozenou vadou střev. A ty skryningy mi dopadli všechny v pořádku. A stejně to dopadlo jak to dopadlo, Takže to tu fakt neplatí......

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru