Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

veruska007
31. črc 2010

Ahojte,
v utery nam malem umrel nas rocni chlapecek (upadl z horecky do tezkeho bezvedomi). Dnes vecer jsme prisli o miminko v 19.tt. V pondeli me ceka revize. co mne ceka? Sestinedeli? Kdy se zase budeme moct snazit o mimi? Ted jsem otehotnela za 10 dni po spontannim potratu v 7.tt ...

fram
1. srp 2010

@veruska007 to je strašný ☹ co prožíváš, přeju ti hodně síly, ať to zvládneš. Já měla zamlklé v 7tt, takže to je trošku jiný, ale myslím, že tě čeká šestinedělí a nové snažení většinou doporučují až 3 měsíce po revizi. Přeju, ať je chlapeček v pořádku.

k.jolanka
1. srp 2010

@veruska007 to je mi moc líto, obě ty věci, které se ti přihodily 😔 co malý, je na tom lépe? Já měla revizi dělohy po zamlklém těhu a následovalo šestinedělí, které jsem měla dodržet...bez sexu, bez napuštěné vany atd, no však to určitě znáš 🙂 řekli mi že mám pár měsíců počkat, ale už je to X let, takže nevím, jak přesně dlouoho, ale znám lidi, co se o to začali pokoušet hned po revizi..uvidíš, jak se budeš cítit.. 😉 ale 19tt neni to na revizi dělohy již pozdě? já myslela, že se dělají revize do čtvrtého měsíce-jako teda kyretáže, pokud plod umře atd, pokud jsi přišla o mimi v takovémhle stupni těhotenství, tak jsem myslela, že se dá tableta na vyvolání, aby se plod porodil...ale nemám s tím osobní zkušenosti, tak nevím...

martasl
1. srp 2010

verusko-já měla v prosinci to samé,co ty.miminko umřelo v 16tt a vyvolali mi klasický porod.do břicha mi vpichly látku na vyvolání stahů.měla jsem ,,normálně"rodit,ale neotvírala jsem se tak mě museli vzít na sál a uspat a pak následovalo vyčištění-revize.měla jsem normálně 6nedělí,pak následovala kontrola u lékaře.celé 6nedělí jsme dodrželi bez sexu,no a pak ta nálada na sex taky nic moc.revize se dělají jen do 14týdne,pak jde o ,,porod".přeju hodně síly a hlavně ať se psychika a srdíčko co jen to bude možné co nejrychleji zotavuje.

aja75
1. srp 2010

Zdravím.veruska007-to je strašné tak at je synkovi lépe.A tobě na dušičce také.To je dost už 19tt.Já měla před 2 měsíci druhý potrat v 9tt tentokrát bez revize.Jedno dítko sice máme ale to byl asi zázrak.

bezradna
2. srp 2010

Ahojky holky, já mám po revizi 17 dní, byla jsem na ní v 10tt. Asi 10 dní jsem špinila, teď je to ale už v pohodě (ťuk ťuk), dokonce jsme porušili zákazy a už i sexovali, neměla jsem vůbec žádný problém. Vím,že asi hazarduju, ale chci na tuhle hnusnou zkušenost zapomenout a začít zas normálně žít. Dáváme si pozor, to určitě, jen teď přemýšlím,zda se začít snažit už po první MS, nebo ještě počkat, ale příspěvků na toto téma je tu dost, asi spíš,jak se bud cítit a taky nikdo neříká,že to to hned podaří. S přítelem se nevídáme moc často a nechci plánovat naše životy podle ovulací, tak tomu asi dám volný průběh. Všem vám přeju hodně štěstíčka,ať je zase dobře!

fram
2. srp 2010

@bezradna ahoj, vzala jsi to za správný konec, nejlepší je pokusit se co nejdřív zapomenout a žít dál s novou nadějí. Ale nepodřídit snažilkování celý život - i když někdy je to těžký. Držím pěsti a přeju úspěšné snažení.

martasl
2. srp 2010

bezradna-fram má pravdu,asi k tomu tady z nás máš nejlepší přístup.taky záleží,jak to bere partner a co tvoje psychika.minimálně jednu ms bych rozhodně počkala se snaženíčkem.tak jen tak dál pozitivní mysl a brzké úspěchy 🙂 😉

zanet2009
3. srp 2010

@veruska007 Je mi moc líto, co Vás potkalo, ani si nedovedu předtsavit tu bolest a starost o dítko.

@bezradna já bych počkala min. 1MS, tělo se podle mě potřebuje trochu vzpamatovat a odpočinout si.

držím všem pěsti, aby se brzy znova zadařilo.

fram
3. srp 2010

@zanet2009 ahoj těhulko, jak se vám daří?
Kdoví, jak se mají ostatní těhulky - andi a lusye a jestlipak step už byla na dalším ET? Moc sem holky nechoděj 😕

zanet2009
3. srp 2010

@fram zdravotně se máme asi dobře, na kontrolu jdu až za dva týdny, ale jinak je to hotová katastrofa, asi si to užívám i za první těhu, kdy mě nic netrápilo a ani jsem nevěděla, že jsem těhu.ale co, patří to k tomu a vydržím to, ale pořád bych jenom spala a ležela, nic se mi nechce dělat a je mi pořád zle 😝
no snad bude brzy líp...

bezradna
3. srp 2010

Ahoj všem, ony mě k tomuto přístupu tak nějak donutily okolnosti, můj partner patří k takovým těm opravdu drsným chlapům, kteří si neví rady s ženským pláčem a dělá mu šílený problém přiznat svou vlastní slabost, takže nějaké moje hroucení znamenalo jen problémy ve vztahu a odcizování se jeden druhému. Nevím,zda je to od něj fér, nebo není, nicméně to,že se snažím myslet pozitivně, pomáhá i mně. Samozřejmě,že na to myslím, skoro pořád, taky mám strach, zda mi půjde znovu otěhotnět, zda se to povede... asi jako všechny tady, ale zároveň se opravdu snažim si říkat, že bude dobře, že jiné jsou na tom mnohem hůř, že tohle byla jen náhodná chyba... Začínám podnikat, potřebuji něco, co mě nabije a nadchne do budoucna a hlavně co mi zaměstná myšlenky... Proto to celé chci hodit co nejdříve za hlavu, proto se tolik nehlídám, třeba i proto ten sex, už jsem si zas přišla "normálně" a i když jsme na to šli opatrně, užili jsme si to krásně a já si pak zpívala celý den 😎 Beru vitamíny, ale to asi tak vše,co pro to chci dělat,však ono si pak tělo samo řekne.... Je to celé hrozně smutné, i já brečela po probuzení z narkózy, brečim někdy i teď,ale čas to odnese,tomu věřím. U nás všech 🙂

veruska007
3. srp 2010

Ahojte, holky.
Miminko se nakonec narodilo prirozene, v pondeli ve 3:20h. Sotva jsme to stihli do porodnice. Akorat v nemocnici mi neverili, ze rodim, tak jsem miminko chytala do dlane na chodbe v nemocnici... bylo to strasny. Pak se neodloucila placenta, takze nasledovala revize. Ted jen placu a placu... manzel mi byl napred oporou, ale dnes uz na mne jen vrci a vycita... je to vsechno tak strasny...

martasl
3. srp 2010

Tak jsem dojela z CT.to jsem měla objednaný na 10.45 a EEG 12hod.jenže jedné paní se to protáhlo a já jsem šla až v 11.40hod.takže jsem odcházela v 12.30 a na EEG už mě nevzala.takže znovu v úterý.tak jsem pěkně naštvaná.ptala jsem se kdy budou výsledky,na neurologii mi řekla,že tak za 10dní,na CT že tak týden,ale že si mám zavolat koncem týdne.jinak mi nic neřekli.musím hodně pít,aby se vyplavila ta látka,co do mi vstříkly do žil(už nevím jak se jmenuje,aby se jim to na tom ct projasnilo) a neměla bych řídit.tak jí říkám,že jsem autem.a sestra na to,že to jako neslyšela a o ničem neví.ale nic mi nebylo a cesta v pohodě.

martasl
3. srp 2010

zanet-ahooooj 😉 no každý těhu nemusí být stejný,ale hlavně,že JSI těhu.a co manžel,je to v pohodě??tak to pak budeš mít fotečku,ne??tak nám ji sem pak přihoď,jo??já bych taky jen spala,teda hlavně přez den,v noci se mi moc nechce.pořád mám neschopenku a až půjdu do práce,tak mě to raní vstávání zabije.a přez den budu v práci usínat-už to vidím.

martasl
3. srp 2010

verusko007-nevím,co napsat.to je děs ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😠

fram
3. srp 2010

@veruska007 😔 😔 ☹ ☹ to je hrozný, co jsi prožila a z manži si nic nedělej. Možná se s tím sám musí poprat a neví pořádně jak. A taky chlap nikdy nemůže pochopit, co pro ženskou znamená potratit, bohužel, to pochopí jen druhá ženská, která si tím taky prošla.

zanet2009
3. srp 2010

@veruska007 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 nevím, co na to říct, muselo to být pro Vás (a stále je) strašné 😢 😢 😢
podle mě se s tím manžel musí vyrovnat a neví jak, musíš být trpělivá.

zanet2009
3. srp 2010

@martasl já už jendu fotečku mám, ale pořádně tam ještě nejde nic vidět, ale z toho NT určitě už bude krásná fotečka, tak ji pak sem dám a poplivu Vás tšhu bacilkama,jo? 😉

martasl
3. srp 2010

zanet-joooooooooooooooooooooooooooooooo,budu se těšit na plivance.já pořád testím,kdy bude ovulka a stále nic.a to jsem už 17dc.no nepiclo by tě z toho??já chci tenhel měsíc otěhotnět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fram
3. srp 2010

@zanet2009 budu přilepená na monitoru, až budeš plivat 😀 😀
@martasl můžeš mít ovulku třeba až 20DC, ale je jasný, že ty testy jsou pěkný nervy 😒

martasl
3. srp 2010

no právě,že to jsou takový nervy ☹ no ještě asi 4 ovu testy mám,tak budu pokračovat.jsem manželovi řekla,že jakmile najdu dvě stejný čárky,jede okamžitě dom.no ten se tvářil.... 😅 ale už se mě ptává,jak testy dopadly,jestli mám svůj den.ptal se mě,jestli když teda jáá budu mít to mimčo,jestli si může naše kača pořídit psa?!no chápeš to??to jsou kšefty....

ravie
4. srp 2010

Ahoj holky, jsem na tom podobně jako vy, 1.6.2010 jsem byla na revizi dělohy po missed abortion v 7tt. Chtěla jsem se zeptat, kdy jste to začaly znovu zkoušet?? Mám za sebou dvě menstruace a tak nějak mi přiapdá, že už bych to chtěla zkusit...předtím nám to trvalo 8 měsíců. Člověk má pořád pocit, aby něco nepromeškal, ale na druhou stranu se trochu obávám. Zažít tohle znovu, tak fakt nevím, jak se dám dokupy! V nemocnici mi před zákrokem řekli, že se doporučuje 3 měsíce počkat, ale že je spousta případů, kdy to klapne dřív a všechno je v naprostém pořádku. Moje gynek. mi řekla půl roku - což teda mi připadá šílené!!! Navíc mluvila o tom jako by půl roku bylo už zítra, ale všichni víme, že se to vleče. Tak vás prosím o zkušenosti a možní i doporučení....ovulace se už blíží, tak ji tak nějak vnitřně nechci promeškat. Děkuji

fram
4. srp 2010

@martasl já tenhle měsíc při ovulce taky volala manžovi, že je den D, ať se okamžitě vrátí 😀 , když pak přijel, ptal se , jestli už je opravdu pozdě - no, bylo, ale i tak se snažil, co mohl 😀 Jen počkej, až se vám to narodí, mu toho synka nepůjčíš ani pochovat a připomeneš mu, jak říkal, že TY budeš mít mimčo 😀
@ravie to mě mrzí, že patříš do našeho smutného tématu , mě dr. doporučila taky 3 měsíce, půl roku mi připadá jako nesmysl, když jsi měla MA v 7tt (já přesně jako ty). My přestali dávat pozor po 2.mrše, ale opravdu snažit jsme se začali až po té třetí. TAky jen pro jistotu, aby jsem nic nezanedbala. Teď toho lituju, už bych na třetí ms nečekala a začala pořádně hned po té druhé.

zanet2009
4. srp 2010

@ravie je mi to líto 😢 .
my jsme se začali snažit po 2.MS a zadařilo se až po 6.MS, takže nelituji. 😉
držím pěstičky.

martasl
4. srp 2010

ravie-tak tě tady taky vítám,doufám,že ti aspoň trošku pomůžeme.mě v nemocnici řekli po6 měsících(potrat,,porod"v 16 týdnu začátkem prosince),můj doktor řekl 3-4 měsíce.snažit jsme se začali v březnu po ms,zatím bezúspěšně.záleží,jak se ty sama cítíš po fyzické a hlavně psychické stránce.po té třetí bych rozhodně šla do toho.pokud se cítíš dobře,tak klidně i po druhé ms.záleží jen na vás.ale rozhodně bych ti doporučila listovku+nějaké těhu vitamínky.přeju hodně zdaru a hlavně zdravé úspěšné těhu 😉

ravie
5. srp 2010

Ahoj holky, díky moc za info! Taky si říkám na co jako budu čekat?? Cítím se dobře, jen mám asi v hlavě trošku ten blok - můžeš až po třetí MS!...příští víkend ale máme wellness pobyt a taky kulaté výročí, tak se to bude k té ovulaci krásně hodit 🙂 a hlídat to nebudu. Prostě jestli nemám otěhotnět, tak to nevyjde, pokud už je čas, tak bude jenom dobře! Trochu se sice bojím, jak se s tím jednou srovnám, budu mít už pokaždé šílený strach a stress, už tak jsem byla taková větší citlivka...Holky ještě jeden takový osbní dotaz, jaké jste měly MS (asi taky začnu používat - "mrcha" - dost výstižné 😀) po zákroku? Jako ta moje první byla děs - šílená bolest (a to jako mám vždycky velké bolesti), že jsem naklusala k dr. ve strachu, že se něco podělalo (naštěstí vše ok), ale byla taková slabá, takové spíš suché zbytky jako když už to končí. Druhá už ale byla takový standard - až jsem si říkala, že toho jde ven až moc, ale tak asi je to znamení, že se sliznice už dobře obnovuje a bříško už čeká až tam něco zahnízdí 🙂 Jo a když ještě vidím, že používáte ty ovu testy - já jsem za ně taky dala majlant, ale až když jsem pak otěhotněla, tak jsem poznala jak fungují! Je to strašně složité, pozitivní ovu test, říká, že za 6-12 hod se uvolní vajíčko, které je schopné přežít 12-24 hodin - no tak pak aby se v tom člověk vyznal!! No ale otěhotněla jsem, když jsme se tulili až den po pozitivním testu, takže myslím, že není nutné vaše muže tak nahánět 🙂 Předtím jsme to taky drtili - dvě čárky okamžitě na to hupsnout a nedařilo se. Taky se mi tehdy osvědčilo, že méně je více - poradila mi to paní co mě cvičila na metodu Mojžíšové. Ale samozřejmě nechci být za chytrolínku a radit vám, když už toho máte taky spoustu za sebou!! My těch 8 měsíců zkoušeli všelicos a byla jsem ráda za každou drobnou radu. Mějte se a ještě jednou děkuju!

zanet2009
5. srp 2010

@ravie My jsme se s manželem taky tulili den po pozitivním ovu testu 😀

martasl
5. srp 2010

revie-přesně tak,když se na to cítíš,hurá do toho.hezky si wellmess užijte a pokud ti zrovna vychází ovulka,tak to určitě klapne 😉
já mám ms pokaždé jinou.první byla taková akorát,druhá střední,ta další strašně slabá a další abnormálně silná,nestíhala jsem pomalu ani vyměňovat vložky a tampony.no ta moje poslední taky byla strašně slabá,spíš takové špinění.takže si nevybereš,každá to máme holt jinak.
jinak ovu test opět negativní 😠 😠

ravie
5. srp 2010

Martasl - kurde, s tím testem mě to mrzí, je to opruz co?! 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru