Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mourinka29
28. led 2011

@ravie děkují,no já už čaje raději žádné,kontryhel už si nedám raději,no já zae tady na koníkovi četla,že hodně holek má právě první ms hodně silnou a bolestivou,taak nevííííííííím,toho špinění se nebojím,to je tak málo,že to nestojí ani za řeč,vyšetřoval me i muj dr,tak to viděl a taky řekl,že takové špinění muže být,mě spíš zaráží ta sliznice noo

fram
28. led 2011

@ravie včera u dr. vše v pořádku, zato dnes ráno krev, hned jsem letěla k doktorce. Mimís je v pořádku, mám hematom a už jsem na neschopence. Jsou to nervy. Přeju vám úspěšné snažení, moc dobře vím, jak mrzí propásnutá ovulka - zažila jsem to taky mockrát 😒

muza28
28. led 2011

fram Ahoj Beru, moc Ti držím pěsti. Opatruj se a vyrdrž, snad budem za pár týdnů jako Ty..... 😉

fram
29. led 2011

@muza28 děkuju a je jasné, že všechny, co jsou tady brzy najdou vytoužené // 🙂 🙂 Moc držím palce.

hedul
29. led 2011

Ahoj mám velký strach v pátek jsem se obědnala k Dr. mněla bych končit 6 tt,ale nemám žádné potíže netrápí mně nevolnost, ani pach z kuchyně mi nevadí a prsa mně taky nebolíjen mně občas pobolívá podbřišek jinak nic test jsem dělala třikrát pokaždé //. Mám strašný strach,že mi řekne,že je to zase špatný jsem úplně nanervy. Asi mně z toho klepne. ☹

bozenka4
29. led 2011

Ahoj i já jsme po revizi krvácela.Už když jsem odcházela z nemocnice a krvácela jsem týden.Po 28 dnech jsem dostala normálně menstruaci.Byla jsem na revizi dělohy v 8 tt pro zamlklé těhotenství.

nelar
29. led 2011

Ahoj holky, hlásím se po delší odmlce, nestíhám, ale dočítám.
@hedul držím palce, ať je vše ok. kdy jdeš k dr., hned v pondělí?

@fram drž se, snad je to poslední komplikace a dál bude vše dobré. doma si aspoň odpočineš. vím, děsně se to táhne, člověk na nic jiného nemyslí. poprvé jsem byla doma celé těhu. ale když by to mělo přínos, tak co.

jinak mám dotaz. jak u vás proběhla první ms po revizi. za jak dlouho a v jaké síle? já druhý den jen lehce špiním, je to 27 dnů po revizi. tak nevím, jestli se to zatím jen chystá nebo co to má být.

hedul
29. led 2011

ahoj k dr jdu ve čtvrtek určitě napíšu vidím to ale černě.

ravie
29. led 2011

Ahoj holky! To jsou teda stresy tady!
@hedul já mám plno kámošek co neměly vůbec žádné příznaky a vše dopadlo ok, takže myslím, že se bojíš zbytečně. Dokud nejsou nějaké velké bolesti nebo hodně krve...ale chápu, že to je stres!
@fram Božatko, to je fakt k zbláznění, ani chvilka klidu, drž se! řekl dr. z čeho to je? Hlavně buď v klidu - jak jen to jde.
@nelar Ahoj, mi dorazila přesně po měsíci a měla jsem teda velké bolesti a krev pořád nikde, tak jsem pelášila k dr. ale tam bylo vš ok, pak se to spustilo, ale bylo to takové slabší jako u antikoncepce, jen takové malé kousky suché sliznice...další už pak byla normální....
@mourinka29 držím pěsti, aby to bylo dobré!

fram
29. led 2011

@hedul klid, já ze začátku taky neměla vůbec žádné příznaky, ani prsa, ani chutě, ani nechutě , ani nevolnosti. Jen se prostě nedostavila mrcha. Hledala jsem na netu a našla spoustu témat - žádné příznaky a přesto těhu. A věř mi, bezpříznakových těhu je hodně. A neboj, až budeš blejt, ještě ráda budeš vzpomínat, jak ti bylo dobře. 😀 Moc držím palečky.JO, a podbřišek mě taky bolel.
@nelar mě první porevizní dorazila po 31 dnech a byla celkem slabá, ale je spousta holek, které ji mají naopak hodně silnou
@ravie mám malý hematom, ale dr. říkala, že někdy se prostě špiní a je všechno v pořádku. Nedá se s tím nic dělat, jen trpělivost. Musím věřit mrňouskovi, že to ustojí. Ale aspoň chodím na kontrolu každý týden, tak mi to utíká 🙂

slunicko_luca
29. led 2011

@nelar 34 dni po revizi, strasne slabounka, cca 2 dny hodne slaboune krvaceni a pak 3 dny nepatrne spineni. Ted cekam druhou, jsem zvedava, zda-li se mi obnovi cyklus s pravidelnosti, s jakou jsem ho mela .-). Kez by.

martasl
30. led 2011

ahoj holky.
dnes jsem nebyla v práci.ráno nám nejel autobus,mrzli jsme na zastávce od 4.45-5.30.totálně jsem vymrzla.tak jsme se sbalili a šli domů.musela jsem volat mistrové(ona tím autobusem jezdí taky a dopravila se autem).prej jsem se měla dopravit,že je to moje povinnost.řekla jsem jí,že manžel na dnešek potřeboval auto a byl s holkou na plese a něco popil.no tak teda prej že mám dovolenou(tu jsem taky chchtěla).a to máme v práci holku,která si z ní dělá holubník a a ni se neomluví.je tam ještě jedna taková,co 2 do měwíce má neschopenku a taky se to neřeší.vytočila jsem se jak prase a zítra jedu dát výpověď.s manželem jsme se tak dohodli.pořád se jen z té práce rozčiluju a děsně mě to tam už nebaví.jen doufám,že do 2 měsíců(výpovědní lhůta)něco seženu.
budu si dávat přihlášku tady do fabriky,co je mnohem blíž a mají o hodně víc peněz.záleží,jestli se tam dostanu.nevýhody je,že dávají smlouvu vždycky jen na 3 měsíce a pak v případě jejich zájmu to za rok dají na neurčito.nevíte jak to,kdybych během té doby určité otěhotněla a popřípadě byla od začátku na eschopence??jak to je smlouvou,nemocenskou a mateřskou?abych neskončila na pracáku.
jinak Kača se rozhodla,že na tu školu nepůjde tak budu zítra psát na tu školu meil.jen doufám,že se na to lyceum dostane.

fram-jejda,hematom.hlavně musíš odpočívat a pokud možno nic nedělat.nech se od synátora a manžela opečovávat.pro mimi prostě všechno.hlavně,ať je všechno ok!!co synátor na to,že bude velkej brácha?? 🙂

hedul-já ty svoje dvě úspěšný těhotenství taky byla bez příznaků-ty se objevily až mnohem později.U Katky jsem zvracela jednou a to až tak ve 4 měsíci a to se mi ještě natáhlo z jednoho smradlavýho bezdomovce.u Simony taky jednou a skoro nikdo na mě nepoznal,že jsem těhotná,měla jsem malý břicho a pleť a vlasy jak modelka 😅 .každá to těhotenství prožívá jinak tak se neboj a těš se na mimi 🙂

mourinka29-tak s tou sliznicí teda nevím.ale pokud nejsou žádné jiné potíže jako třeba křeče a silné bolesti,tak si myslím že je to ok.třeba ta sliznice opravdu narostla po tom kontryhelu.no uvidíš,rozhodně dej vědět.

a už nevím,co jsem všechno chtěla napsat.... 😨

zanet2009
30. led 2011

@martasl já jsem měla taky v práci smlouvu na dobu určitou a v té době jsem otěhu a šla na neschopenku(jelikož jsem dělala s chemikáliema) a bohužel mi smlouvu už neprodloužili,ale normálně mi platili nemocenskou a pak mateřskou a pak mi normálně chodil i rodičák. 😉

martasl
30. led 2011

zanet-tak to je dobrý,myslela jsem,že to bude horší.ale záleží,jestli se od ledna něco nezměnilo.a co ty,už máš sbaleno??se ti to krásně krátí,co?

zanet2009
30. led 2011

@martasl tak to nevím,ale pokud jsi teď nějakou dobu pracovala a novou práci bys našla co nejdříve, tak myslím,že by změna být neměla. 😉 Ale samozřejmě ,že bych si to pozjišťovala ještě někde,pro jistotu.

Ty hlavní věci sbalené už mám,ještě pak před odchodem sbalím papuče,foťák, nabíječku a tak,ale jinak už jsem sbalená-pro jistotu.
Ve středu mám další poradnu,pak za týden ještě jednu a pak myslím monitory v porodnici už.

ravie
31. led 2011

Ahoj holky!
@martasl ty jo to je teda přístup v práci! Bych je asi taky poslala někam! S těma smlouvama a návazností na MD jsou od ledna určitě změny. Takže určitě se někde přeptej.
@zanet2009 ty jo, závist, to ti tak uteklo, to je super! 😉
@fram tak držím palce a pevné nervy!

fram
31. led 2011

@martasl já bych byla v práci spokojená nebýt chování šéfů. Dnes ráno nádhera,že nemusím do práce a myslím, že pokud všechno půjde dobře, tak už nepůjdu. Dr. mi neschopenku nechá až do mateřský. Jen jsem zvědavá, jak jim to oznámím, nemaj tušení 😅 S tou výpovědí děláš správně, žádná práce nestojí za takový nervy. Klukovi jsme to oznámili včera a je hrozně šťastnej a vůbec nemůže uvěřit 🙂 Hned začal vybírat jména 🙂

martasl
31. led 2011

jé fram,to je krásný že má velkej brácha takovou radost.a co by chtěl,ségru nebo bráchu.to bude před holkama king,až vyjede s kočárem.na to holky berou.úplně ho vidím,jak si to šine po ulici a holky slintaj. 😀 😀 😀

dnes jsem do té práce nejela,byla ráno děsná kosa.nechám to na další denní směnu,což je příští týden.ale jsem 100% rozhodnutá.

ravie
1. únor 2011

Ahoj,
@fram jéé to je hezké! Co by si přál??
@martasl myslím, že děláš dobře, podle toho cos psala to tam musí být opravdu děs běs a navíc chodíš i na odpolední (ne-li noční??) a to je prostě otravné. Myslím, že určitě najdeš práci, kde bude líp! Chtěla jsem se ještě zeptat, jak to máš s BT po ovu? Kolik dní máš zvýšenou teplotu? Mi to teď už podruhé šíleně hapruje, jen tři dny zvýšená a pak už to jde dolů! Mám pocit, že opravdu něco není v pořádku, ale nevím co po dr. ještě chtít za vyšetření 😖 Dnes jsem byla s tou štítnou žlázou, no tak pro změnu mám čekat na výsledky krve dalších 14 dní 😠

zanet2009
1. únor 2011

@ravie jojo,štítná žláza je prevít 😢 , taky už beru 3/4 roku léky .
Mi na špatnou funkci štítky přišla obvodní dr. 3 roky po porodu a možná to taky byl jeden z důvodu potratu. Jakmile jsem jsem začala brát léky,tak měsíc nato jsem otěhu 😕 ,ale zda to bylo tím to nevím.

ravie
1. únor 2011

@zanet2009 Ahoj, a co si měla špatné a jak moc? Jestli teda si to ještě budeš pamatovat 🙂 Já mám zvýšené TSH a čekám co protilátky a tak. Prý to má vliv i na cyklus, tak kdo ví, kdy a jestli vůbec mám ovu. ☹ Jsem z toho celkem otrávená, hlavně jak všude mají času, 2 týdny výsledky na gyne, dva týdny na objednání k endokryn. a pak další 2 týdny čekat na jeho výsledky....bože!

dablikolik
1. únor 2011

Holky držte se já byla na revizi 2x a pak se stal zázrak a já otěhotněla a dokonce malou přenášela. Chce to pevné nervy a oporu chlapa a zaměřit se na něco jiného. Držím palečky

zanet2009
1. únor 2011

@ravie mám lehce sníženou funkci,víc nevím 😅

hedul
1. únor 2011

Ahoj holky tak příznaky zatím žádný jen k navečeru mně začínají pobolívat prsa ráno je to v pohodě. Můj klučina se na sourozence těší moc už má i jména a to od té mé revize. Pořád se ptá jestli za náma mimi příde tak doufám,že to klapne.
martasl tu výpověď ti schvaluju ono bez klidu se taky nedá otěhotnět. Práci určitě najdeš a starosti si nedělej. Nevím jestli ti to pomůže,ale chtěla bych ti doporučit detoxikaci podle Mudr Jonáše. Sice to platíš a né zrovna malé peníze cc 1000 kč jedna návštěva,ale funguje to. Můj manžel byl hodně nemocnej a po 3 letech se hodně uzdravil a kámoška kterej Mudr řekl,že asi mimčo mít nebudou, tak po 3 kůrách tedy 3000 otěhotněla a po 17 mněsících porodila druhé zdravé mimi tak můžu říct,že to fakt funguje. 🙂

peppinna25
1. únor 2011

Ahojky🙂..mám problém a prosbu a pokud má někdo podobné zkušenosti prosím napište....před 5 dny jsem byla na miniinterupci, já vim, je to smutný, bohužel muselo to být☹(...celé 3 dny ok, bez bolesti, bez krvácení, jen špinění...včera odpo začali křeče, ale dalo se to, bez teploty volala sem do nemocnice, tam mi řekli, že když bude teplota, krvácení a křeče mám přijet...ráno bylo jen silnější špinění, přesto sem jela...tam mi doktor prohmatal, udělal uzv a řekl, že se vůbec diví, že sem otěhot, že mám otočenou dělohu k páteři, a jak sem vůbec mohla jít na takovej výkon a tak...Upozorňuju, že mi první člověk, za 14!!! let co chodim na gyn, řekl, že mám otočenou dělohu...(mamina to měla taky)...prostě sjel mě, řekl mi, že pokud to bude stejný a horší tak za týden revize dělohy...☹( a s tím, že je to otočený jsou to jen další a další komplikace☹...mám Ergotonin.kapky a ATB, na vypuzení zbytků a stažení, mám křeče, ale dá se to a krvácení normal....NEMÁTE NĚKDO PODOBNOU ZKUŠENOST??..☹(..začínám mít strach, co bude a sem hooodně naštvaná jak je možný, že 14 let nikdo neví jakej je problém...to bych si všechno hodně rozmyslela☹...děkuju za případné názory🙂...

lisounek
1. únor 2011

ahoj holky jen jsem sem nakoukla, protože sem taky patřím :( mám doma 2,5 roku starou holčičku...když jsem byla těhu s ní tak zezačátku problémy, krvácení hematom ležela jsem v nemocnici asi 5 týdnů než se to začalo lepšit...pak následně špatné trippl testy, takže plodovka a nakonec jsem taky přenášela, ale chci tím říct, že mi z toho všeho placenta tak přirostla, že mi dělali po porodu 4x revizi dělohy...nepochopitelné že? ani já jsem nechápala..měla jsem doma miminko, stále jsem krvácela asi 3 měsíce proste mazec lítala jsem na injekce pořád to ze mě chtěli vypudit oxytocinem...pak jedna spatna revize za druhou, stale narkozy..do toho kojeni, nervy stres...kojit jsem prestala a problemy jsem mela porad..kdyz se vyresil problem, ze mam neco v deloze, tak jsem zase nemela vubec MS a to celý rok!!! Mému mudr. to nepřišlo divné, takže jsem se zařídila sama a objednala se na hysteroskopii k Apolináři...byla jsem na dvou a verdikt zněl srůsty a jak mě to vystřihali hned MS naběhla...to už je ale přes rok mimi jsem zprvu nechtěla, chtěla jsem se dát do kupy..teď bychom rádi, ale nevíme zda to vůbec půjde, protože sliznice je možná tak nízká, že to ani nepůjde :(( nechci se tím stresovat, ale červík hlodaá...

jen co jsem dočetla někdo tu řešil, že nemá žádné problémy nevolnosti? Tak to jsem byla i já a vše bylo ok 🙂 teda kdyz nepočítám ten hematom.. co se týče těhu nevolností myslím 🙂)

martasl
1. únor 2011

lisounek a peppinna25-proboha,co to máte za doktory??to snad ani není možný.asi bych je rychle měnila.fakt jste si užili.lisounek-a to máš tu sliznici pořád nízkou?před ms sliznice narůstá,ne?

ravie-já vůbec nevím,jestli ovuluju(podle doktora ne,ale to se mi nezdá).v prosinci se mi od 27dc držela asi 9 dní kolem 37,což je u mě vysoko(v prosinci jsem nedostala ms).za to te´d v lednu jsem měla ms dvakrát,ta druhá byla hodně slabá.v listopadu od půlky cyklu( u mě je to ale až tak po 20dc)zase vyšší.prostě zhruba od 21dc mi bt stoupne a před ms velkej pád dolů.ale taky mi připadne,že je to celkem jako na houpačce.teď užívám clostilbegyt,tak jsem zvědavá.

martasl
1. únor 2011

lisounek-malá je nádherná,máte krásný fotečky.ty na tom nočníku jsou úžasný 🙂

peppinna25
1. únor 2011

@martasl : ahojky, no sama nevim, když sem bydlela u našich, měla sem od 11 do 20 jednoho, pak sem přešla do Prahy a měla doktorku, která je strašně fajn,ale tohle mi taky neřekla, no a teď tuhle zkušenost prožívám na Bulovce.-(...a to mě jěště zaměnili s jinou pac, a na sále sem zjistila, že mám špatný rč na náramku...tak se sice všichni honem omlouvali,a le dnes sem tam byla s těma komplikacema a doktor na mě: tak co Vás trápí, vy ste u nás prvně.....sem zoufalá a bojim, se aby se něco nezanedbalo...přemýšlím o návštěvě ještě jiného pracoviště, nehledě na to že doktor na Bul byl arogantní ☹(...

lisounek
1. únor 2011

marta dekuju 🙂 uz jsem dlouho nedavala nove.. 🙂 jinak sliznice asi dorůstá, ale já nevím momentální stav a to mě právě děsí..naposledy jsem měla 5 něco a to bylo před MS, takže asi nic moc ..na těhu je prý nutné mít alespon 8 ale někdy i to minimum prý stačí, jen zda se pak mimi vůbec unosí :(( me nakonec dr. ktery ty revize vyřešil řekl, že mám příliš zakloněnou tu dělohu a jak jsem v počátku krvácela, tak se to přichytilo... ☹ ale co si na nich teď už člověk vezme...

ad peppi nemam slov fakt 😕 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru