Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

ajkaaa
16. říj 2009

Holky ahoj, děkuji za přivítání i za info, jste moc hodné.
Já mám teď pocit, že bych mohla jít do práce tak v lednu ☹ , ale to mi asi neprojde.

Lendaw máš IP, to budeš koukat 🙂 .

katyna6
16. říj 2009

hezký večer holky
tak jsem doběhla z práce domů,jen na vás juknu a jdu k miláčkovi do pelíšku.Jinak poslední zprávy z kuloárů....tuším,že zítra přijde mrcha.No,i kdyby,tak co,není všem dnům konec a po té druhé bych aspoň byla klidnější,že pelíšek pro prcka bude víc v cajku 😀

ajko ahoj,vítám tě mezi náma 🙂 .Já šla do práce po 14ti dnech,ale neschopenku jsem ani neměla.Revizn mi "naštěstí" ☹ vyšla zrovna před plánovanou dovolenou.A pak už jsem doma zůstávat nechtěla.I když jsem z návratu do práce měla hrůzu,a to to tam nikdo nevědel,přece jen tam bylo líp,než sama doma,jen s myšlenkama na mimčo.Ale záleží hlavně na tom,jak se budeš sama cítit:mě PN nabízela i obvodní doktorka.

ajkaaa
16. říj 2009

U nás to v práci ví všichni, protože jsem byla na neschopence celé těhu ☹ .

Katy ahoj, utíkej ........... 🙂 .

marlin3
16. říj 2009

Ahoj holky,
ajkaaa:no to mi je líto,že se k nám přidáváš ☹ Párkrát jsem tě viděla (nepsala jen viděla) na jiné diskuzi a teď teda čučím 😖 Bohužel,co se dá dělat... Já jsem byla doma týden a půl-doktorka to nechala na mě,jestli už chci jít do práce nebo ne. Mě osobně bylo líp v práci. Přeci jen v práci nemáš tolik času přemýšlet. Ty jsi učitelka,že? To je pravda,že by jsi to měla v práci horší. Jestli ti bude doma líp,tak si myslím,že ti výjdou vstříc. No,záleží asi fakt jen jak se dá s dr.domluvit.

ajkaaa
16. říj 2009

Marlin jo jsem úča. Já do práce nechci. Vědí to všichni učitelé i děti - to že jsem byla těhu. Možná to bude jen první pocit, ale bude to pro mě strašný.

marlin3
16. říj 2009

No to jo. U mě to taky všichni věděli,takže vím co myslíš...však jo,jen si doma odpočiň. Až ti bude líp,tak se vydáš zpátky do práce. Jestli ti to nevadí....co se stalo?

markee
16. říj 2009

Ajka,já tě tu viděla a přečetla si,ale určo jsem tě zapomněla přivítat. Sice je to smutné co tě potkalo,ale čas vše zhojí.

didulka.sy
16. říj 2009

ajkaaa tak tě tu taky vítam na té naší smutné diskusi.
čass všechno utiší ale, vzpomínka zůstane.
je to kruté musíme, ale věřit, že to tak prostě mělo být a doufak ,že tam kde teď ty naše dětičky jsou je jin dobře.

ajkaaa
16. říj 2009

Marlin stalo se to, že jsem samovolně potratila. V noci jsem se moc nevyspala, pořád jsem lítala s průjmem z ničeho nic. Ráno jsem dost krvácela, tak jsem si lehla a volala Dr., řekl ať hned přijedu. To už ze mě padaly obrovské kusy - vypadalo to jak kuřecí játra. Hodně jsem krvácela, nestačily mi 2 vložky na sobě na 10 minut, měla jsem velké křeče do břicha. Gyn. říkal hned, že špatný, prohlédl mě, hrdlo pootevřené, silné krvácení, v děloze zbytky plodového vejce a zárodek. Okamžitě na revizi. Mohla jsem vykrvácet. Byla jsem 13tt.

ajkaaa
16. říj 2009

Jinak holky díky.
Did máš pravdu. Jj bolí to. Já měla v pondělí narozky a ve středu toto ☹ .

marlin3
16. říj 2009

ajkaaa: úplě stený průběh...to vyděsí,že? Ty noci jsou nejhorší!
A takhle po narozeninách,to nepřidá...ale další narozky už s prckem,jo? Určitě alespoň těhu!!! 😅

ajkaaa
16. říj 2009

Mar tys měla taky před tím průjem??? Ježiš já myslela, že to s tím vůbec nesouvisí!!

marlin3
16. říj 2009

ajkaaa:né průjem né,ale ty kreče,spousta krve,kusy sraženin. Poprvé než jsem o půl druhé ráno dojela do nemocnice (cca 12 km) tak jsem měla rifle po kolena promáčené krví-masakr (s mnoha vložkama,ale ty jaksi vůbec smysl neměly), v autě na sedadle byl flek jak Brno. Myslela jsem,že vykrvácím... Takže tak-v tomto si to dokážu představit,že je to děs.

ajkaaa
16. říj 2009

Jj, tak to jo. Já se taky musela dopravit sama, manžel byl v práci. Já zas šla mezi lidma v nemocnici ke gyn. a pak na příjem, kde sedělo spousta lidí. Taky jsem měla špinavý kalhoty, ale ne pokolena.
Ale prý je lepší, když to samo takhle tělo vypudí a pak se jen dočistí revizí. No ale zážitek tak jako tak strašný. Fuj. Ale to známe tady všechny.

didulka.sy
16. říj 2009

tak to sedí, já mám takovou zkušenost taky- s tím krvácením, akorát já měla ten potrat zamlklý. To jsem neměla žádné bolesti ani krvácení. až po té revizi. přesně za týden jsem začala strašlivě krvácet z ničeho nic. do pěti minut jsem měla tři vložky nacucaný a už nebraly dá,l pode mnou tratoliště. trvalo to 12 hodin. já fakt myslela že to nepřežiju. teď mám od té doby každý menzes jak zlý sen. spousta krve a šílený kousky sraženin. není to teda jako to krvácen,í ale nikdy jsem to tak neměla, ani po porodu s Barborkou.řekla byc, že to má co dělat s tou mojí srážlivostí krve. až teď půjdu na kontrolu za doktorkou, tak jí to musím říct. je to pět měsíců od té revize, tak budu mít velkou kontrolu a pokud tomu nic nebude zdravotně bránit ,budeme se moct začit pokoušet o další mimčo.snad už to půjde 🙂

marlin3
16. říj 2009

ahoj didulko:to máš dobré,že už máš za sebou pauzu. Teď hurá do snažení!!! Ale to tvoje krvácení fakt vypadá na tu poruchu srážlivosti krve. To s dr.určitě prober. Možná by to chtělo nějaké léky,ne?

didulka.sy
16. říj 2009

marlin3 těžko říst , při dalším těhotenství mi doporučují anopirin a nízkomoll. heparin. takže ředit krev. uvidím co bude v tom posledním vyšetření. 😉

ajkaaa
16. říj 2009

Did, když je špatná srážlivost, tak se ředí krev?? Teď mě napadlo, jestli s tím taky nemám problém, protože, když jsem chodila na základku, tak mi často tekla z ničeho nic krev z nosu a brala jsem železo. A i teď se mi vše špatně a dlouho hojí, i pitomej škrábanec.

didulka.sy
17. říj 2009

ajkaaa mě jako malé (do puberty) taky často tekla krev z nosu. V 18ti jsem skončila na ušní kde mi naleptalysliznici v nose a mám pokoj. Je pravda že se mi všechno hůř hojí a dělají se mi víc modřiny.
Na to vyšetřeni na hematologii mě hnala doktorka hned po první návštěvě u ní. Říkala že špatná srážlivost může být jednou z hlavních problémů s potratem. Hlavně v časných stádiích těh. To mi pak potvrdila i primářka na hematologii.

marlin3
17. říj 2009

ahoj holky,
didulka: s těmi léky už to určitě dobře dopadne!!! Důležité je,že už něco řeší a to určitě pomůže!!!
Říkala jsem si,že bych byla raději,kdyby mi v tom Gennetu něco našli-samozřejmě nic vážného- a řekli mi,že s nějakými třeba léky nebo malým zákrokem už to dopadne dobře. Prostě bych si přála,aby našli příčinu a tu by jsme řešili. Musíme věřit doktorům,že vědí co dělají-nic jiného nezbývá. 😉

ajkaaa
17. říj 2009

Ahoj holky, přeju pěknou sobotěnku.

Marlin úplně ti rozumím a chápu tě.

Did no pravda. Budu se taky nsažit, aby mě tam Dr. poslal - na to vyšetření samozřejmě 😉 .

markee
18. říj 2009

Ahojky holky,
tak mě se dnes konečně po 40 dnech od potratu dostavila porevizní MS 😀 Já už měla strach,že po úterý budu volat doktoru,že jako mám po 6tinedělí a ještě nic. No a nakonec se to rozjelo samo. Jsem tak šťastná. 😀

didulka.sy
18. říj 2009

markee tak to je super.
Já mám od včerjška hroznou depku. Mužíček mi včera oznámil že švára čekaj druhý. Já se s něma moc nemusím. Hrozně mě to sebralo. Ten život je tak nespravedlivej. celou noc jsem probrečela ☹ ☹ Předstaava že ji každý den budu potkávat a že sem k nám polezou ☹ ☹ ☹ zvlášť taď kdy bych 15.11. rodila. ☹ ☹ ☹

mateta888
18. říj 2009

Nazdárek koníkovky moje 😀
tak já psch připravuju a diskuzi s paní dr. 😅
markee: tak to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😀 😀 😀 😀 obrovská gratulace, 😀 😀 😀 myslím, že to byla lendaw kdo tady psal, že by k takovým příležitostem měli dělat i přáníčka to mě hodně pobavilo, kdyby takový bylo tak ti ho pošlu 😵 😵 😵 😵

katyna : jak to s tebou vypada? 😅
Besinko : kdepk jsi ty holka jedna zatoulaná ?
evuliss : doufám, že si pařbiš užíváš, a pro zbytek toho smutného tému a osazenstva zdravím a hlavinky vzhůru a koho jsem ještě nepřívítala tak vás tu vítám, holky jsou super a moc pomají i to že se jen vykecáte 😉

marlin3
18. říj 2009

ahoj holky při neděličce 😒
s tím přáníčkem-to se fakt povedlo...
já jsem dneska 30 dnů po revizi a zatím nic,...tak jsem zvědavá kdy to příjde. Po minulé revizi přišla MS na konci šestineělí tak doufám,že i teď to tak bude. Já se na MS snad nikdy tak netěšila 😉 -to ale my všichni tady,že?

gejbule1
18. říj 2009

Ahoj holky,pěknou neděli 🙂
markee gratulace k MS 😀 Ještě tak dvakrát se z ní budeme radovat a pak z ní budeme zase smutný.
marlin taky se chystáme na vyšetření a přála bych si aby něco malinko našli,dali vitamíny a bylo vše OK.Jenže se obávám že takhle to nebude ☹
didulka je to hnusný ale taky z takovéhle zprávy mám zkaženou náladu.člověku se vše zpět vybaví.Moje známá mi zase říkala kruci já jsem těhotná no tak se nedá nic dělat/na potrat nepůjdu/a asi si to necháme ale raději bych byla kdybych to sama potratila.z toho mi ylo smutno ☹

marlin3
18. říj 2009

gajbule:taky mi je jasné,že to tak jednoduché nebude,ale věřit musíme
fakt to tak bývá kdo něco chce tak nemá nebo těžko a ten kdo nechce.....proč to tak ale je? 😔

katyna6
18. říj 2009

ahoj holky,přeji hezkou neděli 🙂

markee
18. říj 2009

Martlin,určo přijde MS nebo. Já měla strach,že teď po tom potratu to bude horší a prostě se mi tělo nesrovná. No ještě nemám vyhráno. Sice MS dorazila,ale uvidíme jak přijdou ty další.
Gejbule,já tak rychle plodit nebudu,prostě se opravdu bojím. Ty chromozomy u nás jsou prostě danný a s tím nic neudělám. Ve středu se snad dozvíme víc z té genetiky.
Tak my jedeme k mojí babi na posvícení. Papa.

katyna6
18. říj 2009

ahoj markee-tak blahopřeji,že ms dorazila 😉 .Hned je člověku líp,že jo? 🙂 .Užijte si posvícení,pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru