Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

handm
3. lis 2009

Mateta drž se!! snad to nic neznamená, já taky v těhu špinila, skoro 14 dní, prý jak se uhnízďoval.. držím palec, pak se ozvi!!

mateta888
3. lis 2009

tak holky už jsem, ještě nejsem ani vyslečená.
Viděla jsem srdíčko 😀 😀 😀 je špuntík, ale tam nasadila mi pro sychr askorutin a po 5 minutách debatování a koukání na obrazovku mi paní dr řekla, že tam vidí ještě jeden gestrační váček, ale ten je v zániku.
Takže verdikt zní, že nejenže se manža pochlapil ale překonal, protože to měli být dvojčata a bude z toho ve finále jeden špuntík, který se má k světu. Dostala jsem číslo na genetiku, že tam je dlouhá čekačka 😝 . No a na kontrolu jdu pro jistotu za týdne, pak má dovolenou tak by to bylo prý moc dlouho.
Tak jsem ráda 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Moc děkuju holky za všechno vím že jste na mě mysleli. 😉

dablikov : no vidíš to je super zprávička a s tebou to vypadá jak ?

handm
3. lis 2009

Mate, to byl tedy fofr!! Ty jo a manžel je opravdu "kanec" šikula 😎 😎 😎 😅 😅 🤐
Gratuluju!!!!
Tak hlavně, že je všechno ok a abys rychle překonala těch 12TT a snad už to bude OK!! Držím palce!!

patty1
3. lis 2009

Ahoj holky,
přidávám se k vám, matet gratuluju k těhu, to je svět najednou o moc lepší 😉
Já jsem po UPT a revizi skoro 2 týdny, bylo to ve 22.tt, tak dost pozdě..mělo to být naše první miminko.
Také nemám moc jasno v těch názorech dr., moje dr. mi dřív na dotaz odpovídala, že je lepší se snažit až tak po 6 měs. po takovémhle stáří přerušení těhu, a včera na kontrole, před prohlídkou mi řekla, že stačí počkat 2 ms, tedy stačí ty 3 měs. v pohodě.
Ještě k tomu mám výpověď z práce, četla jsem, že pár z vás to taky postihlo, tak vůbec nevím, zda mám shánět práci, nebo se máme snažit za 2 ms o těhu, předtím to vyšlo hned..
Teď jsem ještě na pn, potom půjdu na úp, ani netuším, jakou práci..
No, přeju vám holky, ať všechno dobře jde a ať na nás počkají i ty dobré časy 🙂

ajkaaa
3. lis 2009

Ahoj holky, přeju hezký den. U nás je teda hnusně. A mě celkově taky nic moc.

Patty ahoj, vítám tě u nás. Taky se bojím, že dostanu výpověď. U nás kolegyně dostala výpověď a když jsem šla marodit, tak mojí práci dali jí. Tak se teď bojím, že dostanu výpověď pro nadbytečnost. Zítra se to bude řešit na poradě, a v pátek si půjdu pro verdikt ☹ . To jsou radosti 😢 .

janinkaves
3. lis 2009

Ahojky Matet strašně moc gratuluju ke kontrole, ale potichoučku protože jen mi tady víme jak se může vše během minuty změnit 😔 i když snad jsme si to nejhorší už vybrali a teď bude jen dobře 😀, věřím tomu ale pro jistotu pořád držím pěstičky !

Jinak já dneska dopadla na kontrole víc než dobře, dr. byla jak milius, vůbec nevím proč jsem se bála ale zatím je vše v pohodě a po ms mám přijít na kontrolu taky řekla že aby jsme aspoň půl roku počkali s dalším snažením tak jsem na ni tak nešťastně koukla a ona že no vlastně příroda je příroda nechme to na ní ale radši to nechme tak dvě tři ms a příroda si pak udělá své tak uvidíte a zrovna mi pro sichr napsala kys. listovou a hned na 2xdenně a i když štítka z krve dopadla dobře tak mi dala žádanku na ulz tak jsem tam zrovna skočila a štítka je na hranici normálu takže se bude jen průběžně hlídat ! Ještě mi prý pozjišťuje jestli jsem si jde si vypěstovat alergii na hcg protože jsem jí říkala že vždycky když otěhotním ještě ani mi test neukáže ani ducha a já už vím že jsem v tom protože mě okamžitě začně divně bolet v krku a olezou mi ruce mezi prstama tak i na alegrologii mě pošle ! Ale všechno to vyšetření tak nějak beru s rezervou a doufám že to byli jen náhody a do třetice ale pro jistotu až příští rok (tento už toho bylo moc) to určitě vyjde a když ne příště tak popříště 😀 !

Patty já mám potrat za sebou v květnu ve 22tt. z důvodu kritických srdečních vad a vím jak ti je a je mi to strašně líto ale čas všechno zhojí vím to z vlastní zkušenosti i když mi ještě donedávna dělalo problém usnout 😔 ! Teď jsem otěhotněla po třetí ms na první pokus ale začal se mi dělat hematom a mimčo se přestalo vyvíjet tak jsem před dvěma týdny musela na revizi ! A v nemocnici mi řekli že to mohlo být i k vůly tomu že jsem byla tak brzo znovu těhotná ale já si to nemyslím, prostě to tak asi mělo být a musím teď jen věřit že jak se říká všechno zlé je k něčemu dobré a že to tak opravdu bude ! A s tou prací je to horší to mě mrzí, doma bude asi nuda a hodně myšlenek, taky přemýšlím že něco splaším ale v okolí nikde nic není, dr. mi taky dneska navrhovala změnit prostředí aspoň na par hodin ale mám doma dvouletého syna a mateřská mi končí za půl roku a možná je poslední tak si ji chci i ještě co nejvíc užít a do minulé práce se mi vracet nechce, nějak jsem si na to lenošení zvykla tak jsem taková rozpolcená ale fakt by to chtělo někam vypadnout ! S tím mimčem si to musíš rozhodnout sama, hledala jsem si kdo z dr. komu poradil a skoro všichni doktoři radí počkat troje ms (teda po takhle velkém potratu) a pak to nechat na přírodě ale některé holky znovu otěhotněli hned po šestinedělí a bez problému mimčo donosili a jiné potrácejí každého půl roku, jsme každá jiná, je hodně těžko takhle radit ale jestli to má být dobrý tak to dobrý bude a je jedno kdy ale jestli to dobrý být nemá tak nebude i kdyby jsme se na hlavu stavěli a čekali jak dlouho, to je teda můj názor !

Ajka tobě tak budu držet pěsti ať tě nevyhodí, určitě to bude dobrý !

janinkaves
3. lis 2009

Ty brdo to jsem se teda rozepsala 😀 !

dablikolik
3. lis 2009

matet já musím počkat od nového roku se snažilkováním, ale ten prezervativ mě fakt štve, ale strach je větší.

eeefi
3. lis 2009

ahojky holciny! 🙂
dlouho jsem se neozvala, ale mam ted fakt silene fofry. presla jsem na jiny projekt a nemame k dispozici internet ☹ a po vecerech nejak nestiham ☹
kazdopadne mate mooooooooc gratuluju!!!! drz se holka! 😵

patty1
4. lis 2009

Ahoj holky, diky za utechu, koukam, ze stat se muze opravdu leccos, ale musime věřit, že to bude nakonec ok..
Jenom posím obligátní otázku - jak dlouho po revizi jste krvácely a byly bolesti..? Já jsem bez dvou dnů dva týdny a mírně mám obojí..ale u té bolesti se trochu bojím, co se tam děje kromě zavinování dělohy..díky.

mateta888
4. lis 2009

ahoj holky 😵
patty : to je ukaždé jiné, každý tělo je jiné. Já jsem po první špinila 4 měsíce a ted po druhým jsem nekrvácela ani nešpinila vůbec . Pokud se ti cokoli nezdá tak klidně a hlavně pro jsitotu zavolej dr. Na bolesti si klidně můžeš vzít prášeky pokud ti zabírají. Posílám spoustu sil a hlavně klid bude to dobrý 😉

renko74
4. lis 2009

Ahoj mate, gratuluji! Páni to jsou zprávičky!
Janinko a patty, proboha, proč se takové věci dějí v polovině těhotenství...musím se přiznat, že poslední dobou ve mně narůstá spíš strach znovu otěhotnět, že by mně taky něco takového potkalo. Navíc se mi rozvíjí možnost změnit práci k lepšímu šéfovi i oboru, tak jsem hodně na vážkách. No půjdu zítra ráno na gyndu na kontrolu po šestinedělí a budu se hodně ptát. A pak taky na hematologii a pak to doma prodiskutujeme. Ale manžel mě sám tlačí do nového zaměstnání, už se mu nechce tohle všechno opakovat a riskovat. A já už taky vlastně nevím, strach ve mně roste.

katyna6
5. lis 2009

dobré ráno holky

mate-no to je kráááásná zpráva,že mimi je v pořádku!!!!!!Jen tak dál!!!Manžel je šikula!!! 😀 😀

patty-vítám tě tady a co napsat víc,než že i mně je moc líto....ale hlavu vzhůru,zase bude dobře.Myslím,že většině z nás tady pomohla hodně první ms po revizi.Pak se člověk zase už dívá kousek dál...Já po revizi jeden den jen špinila a pak za 4dny jsem začala hodně krvácet,jako dost silná a bolestivá ms,šla jsem k dr,na Uz vše v pořádku,jen mi píchli inj.na zavinování dělohy a pak už to bylo ok.Další dvě ms přesně po 28 dnech.

renko74
5. lis 2009

Tak jsem byla dnes na kontrole, vzhledem k pokračujícímu slabšímu špinění/krvácení mně neprohlížel vevnitř, jen ultrazvuk přes břicho. Vše je vyčištěné, bolestivá MS a to, že trvá už 11 dní je prý normální, vevnitř je vše v pořádku. Myomy jsou uloženy intramurálně a ještě si nebyl úplně jistý, jestli nemám adenomatózu ? (nevím jestli to píšu správně), takže jdu na hematologii a pak se vše potvrdí, jak to je. V polovině února kontrola na gyndě a tam se dohodneme, jestli je těhotenství dobrý nápad nebo riziko. Nicméně za zamlklý potrat mohlo určitě prý špatné vajíčko.

mateta888
5. lis 2009

Ahojky holky moje 😀
Já se ted tady budu objevovat jen velmi sporadicky, mám docela brutálně tlak v "wc" a začínám velmi brutálně zvracet a bohuřel i žaludeční štávy. Dnes jsem se sebezapřením odvezla malou do školky a od záchodu jsem si trofla až ted. 😒 . Jsem dost hotovo, standa když mě včera viděl jak objímám mísu tak prohlásil, že to bude znít hnusně ale že je rád , že to začíná mít stejný průběh jak Simči 😝 .
Na jednu stranu to chápu, ale na druhou bych ho odstřelila 😵
Jinak ofic to víte jen vy holky a manža ale zbytek se to dozví až po novým roce ,nemají nárok tak ted budu mít co dělat aby nechytli podezření 😒.

renko : já jsem v tohle laik, zkus mi to přeložit do lidského jazyka 😅 vůbec z toho nejsem moudrá 😖 díky 😅
katyna : a jak to stebou a s váma vypadá jinak ? Jinak moc děkuju, jsem ráda, že už tam bylo srdíčko 😀 a zachvilku jdu zas začíná to utíkat.

kouzelnamyska
5. lis 2009

Ahoj holky, ráda bych se zeptala, včera jsem dostala injekci, aby mi vyvolali menstrulaci, kterou jsem nedostala ani po více jak 7 týdnech od revize dělohy. Jsem z toho docela špatná, doufala jsem že se moje tělo po zákroku vzpamatuje a já to dostanu sama, ale bohužel. Nevím kolik z vás tohle muselo podstoupit. S manželem bychom se o miminko chtěli snažit hned po této MS, tak doufám že to nebude problém. Jak dlouho to trvalo vám?

lendaw
5. lis 2009

AHoj holky, dlouho jsem tu nebyla....Dnes ráno přišla 2. porevizní MS, ale už 19DC!!! Já se z toho picnu! Nejenže ta první trvala 9 dní, ale po 4 dnech jsem začala zase slabě krvácet a dnes v noci to zase vypuklo☹

renko74
5. lis 2009

ahoj mate, snaž se aspoň pít, mně pomáhal při zvracení aspoň jogurt a zelenina, to jsem byla schopná jíst, jinak nic. Vydrž, vydržať, Brďka, vydrža´t🙂. Intramurálně - taky jsem si hledala na netu, znamená, že myomy jsou prorostlé stěnou dělohy. To adeno...znamená něco jako karcinogenní, zkrátka si chce z krve ověřit, že to jsou "jen" myomy a ne rakovina.

mateta888
6. lis 2009

Ahoj holčina 😵
tak jak pak se máte , ja celkem nic moc, včera jsem udělala hloupost a zvedla a malouale jen na chvililnku a už i přes prášky když se na wc utřu tak je tam špinění jsem kráááááááááááááááááááááááva 😠
renko : držím palečky at ti to dobře dopadne 😉 , myslím na tebe uvidíš že to bude dobrý

janinkaves
6. lis 2009

Ahoj holčiny, ŽÁDNÉ STRESY JASNÉ !!! ANI JEDNA !!! Matet všechno je v pořádku, strašně ti to přeju, musíš se hlavně uklidnit a hodit to za hlavu aby si byla klidná,to že jsi chytla malou nic neovlivnilo, to se jen mimčo víc zahlodává a třeba trefilo nějakou žilku a hotovo ber to vždy jen pozitivně, mě předevčírem vysvětlila jedna paní že tím jak jsem stresovala mi mohla i stvrdnout děloha a proto jsem pořád špinila a nakonec o mimčo přišla, mimčo chce totiž klidnou a vyrovnanou maminku a chce se mít v bříčku jak ve vatičce ne jak na chorvatské pláži, takže klid, jestli to má být blbé tak to blbé bude a nepomůžou ani prášky, prostě se usmívej a buď v klidu, já jsem teď par dní jak chodící sluníčko, byla jsem totiž za tou paní schválně, zabývá se reiky a masážemi všeho druhu ale taky je to zdravotník a šla na mě dost psychologicky, to jsem fakt potřebovala a tak mě dodala energie že ti teď trochu posílám - tak chytej - je to nádhera se nestresovat a být v klidu a šťastná ! Strašně se těším na další otěhu, nejradši bych začala hned ale radši počkám až po šestinedělí 😀 nebo taky po novém roce, prostě až se mi bude chtít, už žádné plány ! A Renko to platí i pro tebe stresy a strachy jen ubližujou a rakovina to určitě nebude a v těhu se může stát kdykoli cokoli tak se opravdu nestrachuj dopředu, stejně se to nedá ovlivnit, když mě pouštěli z nemocnice tak dr. říkala kdyby věděli proč se to děje tak nikdo nepotratí !!! A Lendaw dr. mi po revizi řekla že šestinedělí a další MS může být barjaká, mě když to takhle dlouho trvalo tak mi předepsala askorutin a za par dní jsem přestala krvácet, ten se může i v těhu proti špinění !

mateta888
6. lis 2009

janinkaves : jééééééééééééé děkuju to jsem potřebovala slyšet, 😵 je mi pořád zle tak to beru jako dobré znamení, snažím se to nezabírat a moc na to nemyslet. u malé jsem tohle neměla vůbec. No do ut to vydržím a pak jdu na kontrolu. Ascorutin mám 3x denně tak snad nějak bude, ještě si říkám, že by to mohl být i ten druhy gestrační váček. Snažím se jen ležet a nic nedělat do třetice to musí vyjít. No uvidíme.
ještě jednou děkuju mooooooc 😵

horalka021
8. lis 2009

Ahoj!

Je možné, že bych periodu dostala přesně 12 dní od revize? Poslední perioda byla 9.9. a na revizi jsem byla 27.10. Mezi revizí a dneškem jsem špinila jen krátce po revizi a pak 7 dní nic, ani kapka. 😕 Cyklus jsem mívala jak hodinky. Díky za odpovědi. 😉

mateta888
8. lis 2009

zdravím a vítám tě tu 😉
Je to možný, proč ne,jestli si nejsi jistá tak brkni zítra dr. Já jsem ji dostala po revizi přesně za 28 dní. vrátí se ti pravidelný cyklus tedy mě se aspon vrátil 🙂 . Jinak určitě dodržet šestinedělí nebo aspon s ochranou , ale jinak by neměl být problém 😵

besinka7
8. lis 2009

ahojky holčindy, některé si mě ještě pamatujete a některé ne, protože jste tu (musím napsat BOHUŽEL - protože víme o čem toto téma pojednává☹) nové. holkám, co mě čekali, že se ozvu hned v září po dovči v Řecku,se moooc omlouvám, ale na diskuze jsem vůbec nechodila, především z časovýc důvodů a pa taky bylo hodně splínů, lítání po doktorech atd., tak se na mě nezlobte ☹, no a holčiny co jste tady nové - potratila jsem v červenci dvojčtka ve 22 tt, dvojčátka byla po IVF, které jsme absolvovali po 3 letém marném snažení, protože jsem měla špatné hormony, nechodila mi vůbec MS. No .... a pokračování od revize bylo takové, že jsem měla pouze JEDNU MS a to 5tý týden od revize, pak už zase přestala chodit, do toho záněty, pořád nějaký antibiotika vyvolávací injekce atd, no zase se rozběhl ten depresivní kolotoč, který jsem zažila před IVF a já z toho byla strašně špatná ... No jednou takhle po vyvolávačce nepřšla zase MS, tak jsem celá v depresích šla k doktorce, která mi udělala ultrazvuk a našla na něm MIMINKO se srdíčkem 🙂 a já jsem v 6 tt🙂 a to jsem neměla ani menstruaci..... . Takže holčindy, ono se tomu těžko věří, ale dneska už i já vím, že zázraky se opravdu dějí a že příroda je ta nejmocnější čarodějka !!!!! všichni doktoři nám říkali, že ani po otratu asi nebude šance na přirozené těhu, že budeme muset na IVF a podívejte 🙂 A ze srdce Vám všem strašně moc přeju, aby Vás potkalo to stejné štěstí a zázrak !!!!!! Mám sice veliký strach, ale musím věřit, že tentokrát to dobře dopadne. No jina MATETKO: Ty si mě určo pamatuješ 🙂 - strašně mooooooc gratuluji, Ty jsi dalším příkladem toho, že za tu bolestnou zkušenost nás asi opravdu musí potkat nakonec to štěstí !!!! Dávej na sebe pozor a neboooj, zvládneme to !!! Přiznám se holky, že jsem nestihla ani všechno dočít, ale každopádně VŠEM VÁM STRAŠNĚ MOC DRŽÍM PĚSTI, JSTE BOJOVNICE !!!!!!

horalka021
8. lis 2009

po revizi jsem se snažila vše dočíst, ale docela dost stránek 🙂 nevíte, kam se "poděla" evuliss? moc jsem jí a samozřejmě ostatním fandila 😵

mateta: čéče, zas nevím, na čem jsem, teď se mi zdá, že zase nic 😕

besinka: to je božííííííííííííí zpráva 😵 😵 😵 rozhodně držím moc palce a palečky drží i můj chlapeček 😉 😵
jinak stejně jako mateta děťátko už mám (po KET), tak ten "nepřekonatelný smutek" po 2. KETu není asi tak srovnatelný s některými prožitky těch, které zatím nemají ani to jediné mimi ☹ 😔, ale věřte, že jsem si prožila svoje 🤐 🤐 🤐 první těhu vše v poho, tak jsem si říkala, no problem, jdeme do toho zase a ouvej, i když byly těhot. testy všechny ihned pozit., vč. stoupajícího HCG, 20. den přišlo krvácení a pak už to jelo, na UZ v podstatě od začátku "mlha, náznaky" 😢

jinak revizi mi v CARu ani nedoporučovali, že se tělo o samo pročiští, když krvácím, jenže když to bylo už 12. den, tak jsem zašla k mému mudrovi a pak to jelo kosmickou rychlostí 🙄

besinka7
8. lis 2009

horalko ahojky, i když jedno dítě už máš, není v tom rozdíl, každé takové zklamání je hnus a moc to bolí !! děkuji Tobě i Tvýmu prckovi za držení palečků a stejně tak já Tobě a jemu přeji miminko a sourozenečka !!!🙂
jinak evulissku si taky pamatuji a čoveče vím že nějak řešila ty svoje lásky 🙂a jina nevím ani ja dlouho tu není ..... ☹?

dablikolik
8. lis 2009

besi moc gratuluji a držím palečky

Jinak chci se zeptat když mám tento rok za sebou jedno zamlklé těhu a spontální potrat tak jakto, že mě neposlali na imuno a genetiku?

besinka7
8. lis 2009

dablikolik: děkuji moc 🙂 dabli, z mé zkušenosti opravdu hodně záleží na doktorovi a já mám teda doktorku v pohodě, ale co se týče tady těch věcí, musím jí o všechno říkat, že chci jít na imuno a na genetiku - to jsem jí musela říct sama a ona mi napsala žádanku. jestli se Ti teda jedná o normální gynekologii ?? jinak v centrech IVF by k tomu měli přistoupit sami ..... . oni normální gyndaři na to fakt pečou a taky jsem četla na Netu a řekl mi to i doktor, že oni něco začnou řešit až po TŘETÍM potratu - je to teda hnus, ale je to tak ☹

dablikolik
8. lis 2009

besi díky a to můžu jít i teď skoro dva měséce po potratu? Co je to to imuno

besinka7
8. lis 2009

určitě můžeš už teď. imunologie vyšetřuje jak jsi na tom s celkovou imunitou organismu, ta je důležitá (třba v mém případě, jsem na ni i objednaná), protože já jsem potratila kvůli STREPTOKOKOVI, který napadl plodové obaly způsobuje u mě časté opakované záněty v těle, což by mohlo být způsobeno slabou imunitou. jde ale hlevně o to, že čekačka na imuno je cca 2-3 měsíce, pak samotné vyšetření trvá dlouho, než jsou výsledky a léčba potom taky, takže se hned klidně objednej dabli. ať Ti Dr. dá hned žádanku. ale je fakt, že po dvou potratech je dobré jít i na genetiku, i na imuno !! moc držím pěstíčky !!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru