Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

horalka021
3. pro 2009

tak manža donesl hafo testíků, zítra ráno opět zkusím 🤐
jinak já testovala 1.12., tj. přesně 5 týdnů po revizi, zbytkové hcg po zákroku bylo 6, na testu je napsáno, že měří od 10 jednotek 😕
jinak by to bylo tak asi +/- 14 dní od početí...

mateta: takovýto výsledek testu s // jsem měla i po KETu a pak samozřejmě byly // okamžitě a silné, ale věru teď opravdu nevím, dnes jsem skoro celý den cítila tlak na prsou, ale takový docela příjemný 😅 ...

tož zítra 😉, manža mi koupil Best 2 a na něm je napsáno, že ukazuje až od 20mlU/ml 😒

gambrinuska
3. pro 2009

Hlavně hned ráno písni 😉 budem čekat na dvě tlustice // 🙂
No já mam dneska náladu dost "žitoházející" a ani nevim proč, ale ségra mi dnes oznámila, že taky začnou zkoušet mimi a mě to nějak přepadlo. Je jí 22 (v únoru 23) a já vim, že jim to půjde hned jsou mladší atd., mam zní samozřejmě radost, ale nějak mě to zdrblo, jako kdyby mě to měla sebrat a nevim proč, chjo jsem příšerná ☹

mercedesse
4. pro 2009

Ahojky holky,
gambi: tak to jsme na tom stejně, bolí mě břicho a dloube na vaječníku, taky mám strach aby to nebyl nějakej zánět. Snad to přejde, dneska mi to příjde už lepší. A to že tě ta ségra sebrala to se nedivím. Mě to u kámošky taky dost vzalo. Prostě to musíme vstřebat no.
Horalko: Tak jak? Jsem napnutá jak kšandy. Moc ti fandím.
mateta: až za 14 dni, no to mě klepne, já ji čekám každým okamžikem 🙂

horalka021
4. pro 2009

Ahoooj!

jé, to jste hodné, že na mě myslíte 😵, já dnes vstala docela vesele, i když prcek si to vydupal v 6.40 🙄
takžeeeeeee - // jsou tam jak vyšité, ta druhá tak ze 3/4 stejně tlustá jak ta vzorová, teď už fakt malilinko tomu věřím, manža při prvním testu už to bere jako hotovku, no jo - chlapi, už si povídá s miminkem 🤐, boooooože, to je situace, kdybych aspoň zvracela nebo tak něco, ale to jsem neměla ani u jednoho těhu, takže zase čekání... příští týden nakvačím k mudrovi, ten bude asi vyjeveneeej 😲 jeho poslední slova byla: "Tak až budete chtít - někdy příští rok, tak já vám když tak napíšu zas doporučení do CARu 😀"
tentokrát beru vše s nadhledem, jsem srovnaná se vším, prostě to asi někdo "nahoře" chtěl a nazdar bazar 🤐

mateta888
4. pro 2009

Ahoj holky 😵
tak předně brovskááááááááááááááá gratulace a držím všchny pěstičky co doma máme at ti to dopadne, ale si borka, já měla hrůzu jít k dr po jedné ms že jsem těotná a ty jsi na ni ani nepočkala 😉 . Fakt před tebou smekám, ale jak říkáš, když ten nahoře chce tak proč ne. Kdyby jste to naplánovali tak to neklapne 😎 .
Na nevolnost je ještě moc brzo to většinou začíná tak 6-7tt nejdřív tak se neboj . ? Má m z tebe radost 😀

mercedes : já to beru tak že jsem měla vždy pravidelný cyklus jak hodinky 28 dní, zhruba v půlce mě začalo takhle bolet břicho a zpětně jsem se dozvěděla že je to ovulka a cca 10- 14 dní došla, ale u první porevizní je to rlzný, jsou tu holky co ji měli až 7 týden a chtěli jít už na vyvolávačku a nakonec sama došla. Tělo se potřebuje hodit do normošky. 😵

gambrinus : je to normální reakce, nedělej si hlavu a taky není pravda, že se jim to musí podařit hned. Znám mladý kočky co jim to nejde a moje švagrová ke všem třem přišla jak slepej k houslím a prvního měla ve 30letech a neměla ani problémy nic já nemám ještě 30 a koukni na mě. Prostě každá z nás má daný kolik bude mít porodů a kolik potratů, věřím tomu 😎 😵

mercedesse
4. pro 2009

Horalka: Obrovská gratulka, ale ne že bych nezáviděla, ale neber to nějak zle. Já zavidím i tu mrchu. Ale je to nádhera. Ono se říká, že potom jsme jak když pohnojí 🙂 Tak si to moc užívej. A hlavně buď v klidu a opatrná.
Mateta: Já s tím počítám, že je to u každýho jiný, já už se jen chci začít snažit, béééééé. Teda jak to tady tak sleduju, tak bych mohla klidně hned, ale přece jen jsem srab, tak radši počkám. 🙂

horalka021
4. pro 2009

mateta: 😵 😵 😵 no, já na ni čekala a ona ne a ne přijít, ale třeba 🤐 ještě přijde, jak píšeš za 6-7 týdnů, teď tedy probíhá ten 6. porevizní, jináč ač si klidně přijde, ale raději ne (v tom dobrém slova smyslu) a u mudry řeknu nejdřív, že jdu když tak na vyvolávačku, ale že mám "divné" tušení, a že pro "sichr" jsem si dělala test, tak ať se raději pořádně koukne 😅 on říkal, klidně to zkoušejte (s pocitem, že se to stejně asi nepodaří), páč jako od porodu jsme se stejně nechránili a nic se "neurodilo" víc jak rok ☹ už proto je to vše zvláštní, ale test bych si snad nevsugerovala a hcg v krvi bude prokazatelnější a pak hlavně UZ, jinak mi absolutně nic nebolí, od zákroku vlastně nikdy, no ono ani před ním, jen jsem krvácela, toť vše 🤐

mercedesse
4. pro 2009

Mě právě taky nikdy nic nebylo, nic nebolelo. O to víc mě teď děsí, že pobolívá bříško. Ale snad už to bude dobrý, dnes se to uklidnilo.

faflina
4. pro 2009

Ahoj Holčiny
horalko moc, moc gratuluji. Tak teť tomu věř že si těhu dívala jsem se na ten tvůj testík a je to jasné. A když ještě dneska tak není co řešit. Já jsem včera po 41 dnech od zákroku dostala mrchu. Nemám žádné bolesti až je mi to divné, vždycky mě aspoň trochu bolelo bříško a teď nic. a přiznám se moc ti to závidím, ale říkám si že hned po mrše budeme sexovat jak diví. objednej se co nejdřív k doktorovi. A kdyby si krvácela okamžitě jdi k doktorovi, ať je vše ok. Švagrová otěhotněla stejně jako ty a pak začala krvácet, tak šla k dok. A nechali si ji v nemocnici a vše dopadlo OK. Tak se hlídej....... A kůli tobě teď brečím, tak ti dík. Teda posílám vám miláčkové pusinku. a taďka ať si s mimčem povídá dál. Hlavně ať mu to vydrží i do budoucna

faflina
4. pro 2009

Ahoj Horalka021
Takže jak sem se dočetla ty už máš jedno dítě?

gambrinuska
4. pro 2009

Horalko, já se z tebe picnu, ale posílám obří gratulaci a držim pěsti at je vše ok 😉 , všechny tu víme, že toho štěstí po // potřebujeme o něco víc než ostatní.
Už jsem chtěla jít na gyndu, ale naštěstí to přestalo, tak třeba to byla ovulka.
No merci, taky na mrchu čekam jak na smilování.
Byla jsem dnes za kámoškou, je gyn.sestra Bc. a ta říkala že sex, ted už neva a že by se na nějaký chránění vyprdla, že když jsem byla tak málo, tak že ta děloha si nepotřebuje ani odpočnout. Tak kondomy schovávam a prdim na všchno 😝 budu si užívat sexu po libosti a nechci nic řešit. 🙂 😉 🙂 😉

faflina
4. pro 2009

Gambi: No myslím, že je to pravda s tou dělohou v kolikátém že si byle na revizi? já 7tt. A taky můžeme sexíkovat a snažilkovat. Jenže mrcha včera dorazila.

mercedesse
4. pro 2009

No já v 8 tak už by to snad taky šlo. Tak si to nechám do večera projít hlavou a uvidíme. Ono se asi opravdu už nic nemůže stát. 4 týdny už to bylo v úterý, a teď už mě zas nic není, tak to asi prubnem. Děj se vůle boží. Já doufám, že už na nový rok budou 2 čárky na testíku. Maximálně v půlce ledna. Podle toho, kdy mrcha dorazí, když dorazí.

gambrinuska
4. pro 2009

Já taky nějak tak 6-8, těhu nenašli, tak nevim 😒

faflina
4. pro 2009

no tak sexujme ať máme v roce 2010 veselo.

faflina
4. pro 2009

gambi tak si měla minoděložní?

gambrinuska
4. pro 2009

To je to co vůbec nevim a ani doktoři mě to nebyli schopný říct 😠
Bud mimo nebo neprospívající nebo potrat, to nikdo neví, podle hystologie mě víc hlídali, jelikož tam nenašli žádné zbytky těhu 🙄

faflina
4. pro 2009

To je teda zajímavé. Takže to vypadá na samovolný potrat. A ty jsi začla krvácet sama nebo se nic nedělo a zjistili to až na Ultrazvuku.

mercedesse
4. pro 2009

Mě taky nenašli žádné zbytky. Jenže já byla ještě ráno v nemocnici, kde jsem týden ležela a tam mímo viděli a bylo živé. Moje dr. se taky ptala, jesti tam vůbec bylo, protože nejdřív mi utz nedělala, bylo moc brzo, a pak tam mimi už nebylo. A od ní zpátky do nemocnice na revizi. Fuj je mi zle ještě teď. Mě hlavně štve, že nevím důvod, proč se to stalo a nemůžu se vyvarovat další chyby. Prostě se to stává mi jako odpověď moc nestačí.
No v roce 2010 budu 100% veseleji a pak si založíme téma na těhulkách jo 😉

gambrinuska
4. pro 2009

moje gyndařka je tam vždy jen v pátek, jeden týden jsem to nestihla a další jsem začla krvácet a to tam nic už neviděla ☹ , počkala do pondělka a když HCG klesalo a furt nic tak šup na revizi 😖

gambrinuska
4. pro 2009

Taky hledam důvod, ale asi nic nenajdem ☹
Od ledna budem sexovat až rozvržeme postele a to bybylo aby nebylo 😝 🙂 sakryš každá // nebo /// 😉 ať netroškařim 🙂

mercedesse
4. pro 2009

No já potratila v pátek, šíleně to bolelo, ale do nemocnice jsem nechtěla, pořád jsem doufala, a v pondělí jsem jela na gyndu a tam se to potvrdilo.
Ale to téma sex bylo lepší 🙂 Já už na to nechci moc vzpomínat, je to jako by někdo bodnul kudlu do srdce.
Jinak mějte se krásně, já upaluju domů. Papa

cizu
4. pro 2009

Ahoj holky, tak k // moc gratuluju a v koutku duse zavidim (ale v dobrem slova smyslu)🙂)
Ja mam od revize 4 dny (byla jsem v pondeli) a bylo to ve 13+0, ale mimco by bylo stare cca 9+4, takze asi se ta deloha vyrovnava s velikosti toho mimca nez s tou celkovou dobou tehu.
Jinak ja jsem zatim straspytel a porad si rikam, ze i kdyz bych moc chtela (a asi ne jenom ja sama🙂), tak ze asi se sexikem vydrzime aspon 14 dni az 3 tydny vubec a pak se budeme do prvni MS chranit...a pak dej se vule bozi..bud se tomu bude chtit a nebo ne.
Porad se tak nejak uklidnuju, ze u nas to nebyl potrat, to telo to mimi porad drzelo a nechtelo se ho vzdat, tak ze by pro dalsi pripadne vypuzeni mohlo byt odolnejsi....ale pro toto asi nikdy nikdo zadne zakonitosti nevykouma☹

mateta888
4. pro 2009

Ahoj ve spolek, koukám, že jste nasadila druhou věčnou otázku. 😖
Já si prošla obojím a můžu posoudit, že samovol je mnohem bolestivější než porod, ale je úplně jedno jestli je samovolný nebo zamlklé těhu. Moje zamlklé těhu bylo cca 8tt odpovídalo 6tt ale nebylo ani před tím srdíčko, když mě primář příjímal tak mi ukázal, že kdybych nedošla tak by se toho tělo zbavilo samo a i já laik jsem viděla, že bylo správně uhnízděné a cestu na sestupu k děložnímu hrdlu. ☹

cizu : no ono se říká že do 8 mae 10 tt ale i to bylo dost 😢 . Takhle vysoko tu ještě zamlklé nebylo 😔 . je to pro tebe všechno moc čerstvé a moc brzo, ale uvidíš že za těch 14 dní, když nebudeš mít žádný problémy tak budeš mít chutičku na sexík až se o ni budeš moct opřít. Neboj vážně bude líp. Zní to jako klišé ale je to pravda. Ber to tak že je lepší než ted později s pohyby nebo než by bylo malý nějaký nemocný. Dočkáš se zdravýho miminka uvidíš, mi všichni tady. 😉 Vyjde to už jenom kvůli tomu čím jsme si museli projít.¨Drž se kočko 😵

Jinak 2010 beru jako úkolem splnit pětiletku 😅 malá je 2005 a to už je dost jsem chtěla dřív tak pětiletka prostě musí klapnout a basta 😎

faflina
4. pro 2009

no já o ničem nevěděla, přišla jsem prostě na kontrolu a řekli že mimi nebije srdíčko. Za dva dny jsem zase zvracela prsa pořád bolela. A HCG v krvi stoupalo. Tady píšete že vám spíš klesalo. Mě vajíčko rostlo ale plod ne. A to je problém. Taky řekli,že jestlui nepůjdu na revizi, že mi hrozí zánět. Ale když mě bylo pořád tak těhotně tak jsem je přemlouvala, ať se de na to podívat i jinný doktor. tak přišel i druhý doktor a jen to potvrdil.

faflina
4. pro 2009

Dokonce mi ani neřelk výsledky z hystologie a ani nevzali krev.

xhanys
4. pro 2009

ahojky devčata prosim vas,no ze sexiku mam strach na kontrolu mam jit az po sesti nedelich,prijde mi to dlouhu ale budis.spis me zajima kdy jste to po revizi dostali ja to budu mit od zakroku v ut 3 nedele a dnes me silene bylo zle bolest v podbrisku jako kdyz to mam dostat...a potvora nikde. 😀 ja na bolesti trpim uz od prvni menstruaci,uzivam si bolesti dost,jedina pomoc bylla pr me antikoncepce,a jak rika moje mamca po porodu bude lip 🙂 diky za informace.vzdycky se mi ulevy kdyz si od vas prectu devcata rady.jinak mi je obcas smutno,ale je to trochu lepsi

faflina
4. pro 2009

já to dostala včera byl to 41den po zákroku.

mateta888
5. pro 2009

Ahoj holky 😵
xhanys : tak normálně máš do 6 týdnů ještě rezervu. Já jsem to dostala přesně 28 dní po revizi. 😀 Měla jsem vždy pravidelnou, ale jsou tu holky co to dostali opravdu až po 6 týdnech. Záleží na těle jak se rychle zregeneruje. S těma bolstma to mám obdobně a po porodu mi to nepovolilo, ale paradoxně po první potratě a ted jsem je měla zse zpátky, záleží na těle. Ale ještě máš moře času.

eeefi
5. pro 2009

ahojky holky..
teeeda co jsem se to docetla.. horalko velike gratulace!!! 😉 drzim moc moc palecek, at je vse ok 😵
u me nic novyho.. zatim se stale chranime, i kdyz uz bychom podle doktorky na to mohli vlitnout, ale mam nejak strach 😒
dneska jdeme s manzou na slavnostni obed - mame devate vyroci (co spolu chodime).. toto leti..
pristi sobotu bychom meli jet do italie na hory, tak uz se nemuzu dockat.. jen nasnezit by mohlo vic..
tak se opatrujte.. mate ty se hezky opatruj. uz mas nejaky predbezny TP? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru