Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
14. říj 2010

ahoj holky.jen nakukuju než půjdu do práce.

andi-ahoj.teda to by bylo překvapení.a pokud píše,že máš vysokou sliznici-tak to by bylo to těhu taky možný 🙂 strašně moc bych ti to přála 🙂 😉.je jasný,že si nechceš dělat naděje po tom všem,ale raději buď na sebe opatrná,...co kdyby 😅.a ještě ke všemu,když jak píšeš máš honičku s prací,tak třeba jsi na to těhu neměla tak čas myslet a ejhle....!takže tfuj tfuj tfuj......

japeni-ale brášky by brala taky,ne?? 😀.jé a hodíš sem fotku z utz??

hedul-my jsme se začali snažit od března po třetí ms a stále nic a to poslední dvě ms jsem užívala clostilbegyt.tak jsem zvědavá,jestli to k něčemu bylo.kolem mě jsou taky samá miminka a už nějak na to nemám sílu.poslední synovec se narodil teď 1.10.to už je během 4 měsíců druhé miminko v rodině.taky se bojím,jak zvládnu prosinec.hlavně ty kritický dny 7,8,9.už z toho mám strach teď.

fram-jak jsem už psala,taky nevím jestli nám to vyšlo.obdivuju tvého manžela,že se tááák snaží ti vyhovět.ten můj taky,ale tři dny doma toho moc nevytrhnou,hlavně když si ovulí nejsem jistá.

holky nevím,co semnou je,ale je mi pořád zle.už minulej týden,když jsem řídila,se mi děsně navalilo.v úterý si manžel smažil řízky a já se dávila nad wc,děsně mě to smrdělo.včera v práci,kdikoliv jsem vlezla na tamní wc(mimochodem žádná sláva a to jsme tam samý ženský),tak jsem měla co dělat,abych se nepozvracela.je to dost nepříjemný.já nevím,že musím mít pořád něco. 😠

zanet2009
14. říj 2010

Tak já mám za sebou kontrolu u dr.
Po cestě k němu jsem se rozhodla, že pohlaví si říct nakonec nechám, ale po 10minutách kroužení UTZ prostě nic-miminko se nechtělo ukázat.Jinak jsem slyšela srdíčko, velikost odpovídá počtu tt a vše je v pořádku, tak jsem ráda.
A co mě zarazilo, že mi dal dr. žádanku na UTZ ve 2.trimestru do Liberce do Gennetu a to mě sestra ještě sama osobně telefonicky objednala.
Sice říkali,že posílají každou těhu pacientku tam,ale to se mi nějak nezdá(nedovedu si představit, že tam posílá každou svou těhu pacientku ve 2. trimestru-a že jich má) ,spíš si myslím, že je to reakce na to, že na tom prvním UTZ v 1.trimestru jsem byla sama.
Takže dneska dobré zprávy.

fram
14. říj 2010

@zanet2009 gratuluju, a příště miminku domluv, ať se nestydí a předvede, co tam schovává 😀
@martasl já mám hroznej strach, že nám to snažení nedopadne. Už teď z toho mám depku. Vážím si toho, že si mm vzal dovolenou, na druhou stranu - o dítě se snažíme oba a když nebývá doma, tak si prostě volno vzít musí. Má ještě loňskou dovču, celkem 22 dní.

ravie
15. říj 2010

Ahoj holky @martasl to zní jako těhu příznaky, ale asi nějak brzo ne? Který DC jsi? Kdyby to bylo ono, tak by to bylo úžasné!
@fram jsou to pořád nervy, člověk pořád na něco čeká a něco ho stresuje, ať je to ovu nebo je to ms. sakra, proč to je tak náročný proces??? Drž se.
@zanet2009 bezva, že je všechno v pořádku a taky, že se o tebe dr. tak hezky stará!

marulinka
15. říj 2010

ahoj holky...15dní po revizi a já začala krvácet-je to normální??už sem jen malilinko špinilo,to už nic nebylo a v noci krev...to asi nebude MS tak brzo,nebo může být?? většinou ste pssaly že je až po měsíci,po 6nedělí....?????????? 😕 😕 ☹ jinak mě nic nebolí....

ravie
15. říj 2010

@marulinka no těžko říct, já to dostala za měsíc a den, ale v nemocnici po zákroku mi říkali, že můžu krvácet nebo špinit a že to může být týden, ale klidně i měsíc...že je to dost individuální. Ale asi bych zavolala dr. pro svůj klid, navíc před víkendem...

andi2
15. říj 2010

@marulinka já jsem po revizi dostala ms po 19 dnech.A pak už normálně po 26-29dc.Ale pro sichr bych si zavolala a zeptala se. 😉

martasl
15. říj 2010

zanet-velikánská gratulace tobě a hlavně miminku,že to tak hezky zvládá 😉 ,ale jak píše fram,domluvit bys mu mohla,ať se ukáže.a řekneš nám to??prosím prosím,smutně koukám... 😀 😀 .hezky ti to letí,jaká máte vybraná jména?a co manžel ,těší se??

ravie-jo,na příznaky je brzo,to bych musela otěhotnět dřív nežsi myslím,že byla ovu,já nevím,kdy ji má tak beru zlatou střední cestu.jsem tuším 19dc.vůbec nemám na nic chuť a mám dole už 4kg.prostě nějak nemám hlad a to jsem brutálně rozežranej a hlavně nenažranej člověk.

marulinko-klidně to může být ms,každá jsme jiná,takže se to týká i ms.pokud nemáš silné bolesti a křeče,tak bych to neřešila.ale jestli chceš mít klid,tak si k doktorovi zavolej,hlavu ti neutrhne a budeš mít klid.

marulinka
16. říj 2010

ahoj holky,tak MS to nebyla...dopoledne zase jen špinění a večer už nic..divný 😒 tak budu čekat 😅

martasl
17. říj 2010

marulinko-tak třeba je to ještě nějaké dočšťování 😅 ,hlavně že nejsou silné bolesti a křeče.to pak honem k doktorovi. 😉

hedul
17. říj 2010

martasl Ahoj tak děkuji za odpověď taky to nemáš jednoduchý. Mně čekají jen dvě mimi a ty máš kolem sebe hned 4 to je mazec držím ti pěsti aby jsi ten prosinec ustála.

drndapetka
17. říj 2010

Ahojky holky, mám na Vás dotázek. Jsem po revizi 4.den. V den revize jsem krvácela-tak středně a poslední 3dny je to je slabé špinění - ale znepokojuje mě, že to není krev ani hnědé špinění jako když ustává MS, ale je to spíše až jako jen výtok hnědo-žluté barvy. Bříško mi pobolívá jen mírně jakoby tlaky a stahy a když vstanu např. ze židle tak zabolí trošku víc. Myslíte si, že to špinění by mohl být zánět? Pak jsem se ještě chtěla zeptat jak dlouho jste byli po revizi na neschopence? Mě doktor řekl 4dny, zdá se mi to málo, cítím se pořád dost slabá, navíc v práci dělám 12ctky, tak nevím jestli bych to hned zvládla....

mv
18. říj 2010

@drndapetka s tím krvácením to je hodně individuální, já špinila jen 2.den po zákroku, pak už nic.
Pokud budeš klidnější, zajdi na kontrolu, za to nic nedáš. 😉
A do práce rozhodně nespěchej.Já šla 4.den po zákroku a s odstupem času vím, že to byla chyba.Chtěla jsem kvůli psychice jít co nejdříve mezilidi, ale tělo na to není připravené.A problémy zdravotní a únava se mi pak táhly přes 2 měsíce. 😒

fram
18. říj 2010

@drndapetka já špinila celých 14 dní po revizi a bylo to v pořádku. Ale neměla jsem žádný bolesti. Po revizi jsem si vzala 1 den dovolenou a pak šla hned do práce. Ale pokud se necítíš, tak na to kašli a zůstaň doma, jak dlouho budeš potřebovat. A je moc líto, že jsi musela na revizi. Přeju, ať se brzy zotavíš.

drndapetka
18. říj 2010

@mv na kontrolu jdu zítra ke svému gynekologovi, tak mu řeknu, snad to zánět nebude 😒 jinak těhu to bylo po IVF zadařené na 1.pokus, ale skončilo zamlklým potratem v 7tt.Čekali jsme 3 týdny na srdíčko a neobjevilo se 😔 Jelikož je tohle moje už třetí nepovedené těhu - poprvé mimoděložní a po druhé potrat v 5tt,takže mám za sebou už víc revizí plus nějaký laparoskopie ☹ Mám díky těm zákrokům neprůchodné vejcovody a normálně už asi nikdy neotěhotním, jen přes IVF. jsem kupodivu nějak víc psychicky v pohodě než fyzicky 😕 Moc jsem ani neplakala, manžel mi moc pomáhá.Do práce se moc těším, vím, že práce mi pomůže, ale protože dělám vedoucí funkci a ty 12ti hodinové směny, bojím se toho, abych jim tam třeba neskolabovala, protože toho na mě bude asi ze začátku moc 😝 nastoupit musím ale nejpozději 4.11. protože to mi pak končí smlouva a oni by mi ji neprodloužili 😒

martasl
18. říj 2010

drndapetka-ahoj.moc mě to mrzí,koukám,že to nemáš vůbec jednoduché.tak zítra řekni doktorovi,že se po psychické stránce necítíš dobře,jestli by tě do toho konce měsíce nenechal na neschopence.já byla na revizi 9.12 a do práce jsem šla od 11.1.Psychicky jsem na tom byla hodně špatně,užívala jsem prášky na uklidnění.taky dělám 12ti hodinové směny.uvidíš,co ti zítra řekne.jinak jsem krvácela a špinila asi týden,už si to moc nepamatuju.myslím,že u tebe je to dočišťování a to nemusí být červená krev.

japeni
18. říj 2010

Ahoj holky.Delší dobu jsem se neozvala,ale napravuji to.Dnes jsme byli na tom velkém utz.
No a máme potvrzené dvě holčičky.A mělo by být vše v pořádku.Když budete chtít,mrkněte na fotky.
Teda jedna potvůrka byla otočená,takže obličejík neukázala.Tak snad příště.

@martasl Nikolce se to splnilo.Byla nadšená.Zato přítel.Prej je to na provaz mít doma 4 ženský 😀 😀

ravie
19. říj 2010

Ahoj holky @japeni no holčičky jsou nádherné! to bude doma radosti 🙂

japeni
19. říj 2010

@ravie děkuju moc
A přeji všem krásný den

fram
19. říj 2010

@japeni krásný holčinky 🙂 🙂 jestli budete takhle pokračovat, budete mít doma ženskou Klapzubovu jedenáctku 😀 Ať ti to těhu krásně utíká 🙂

martasl
19. říj 2010

japeni-miminka jsou úžasný,krása.Ta jedna má správnej knoflíček-nosánek.no prostě nádhera.tak hlavně,že je všechno ok a jen tak dál,holky 😉 😉 😉 😉 😉 .řekni přítelovi,že co až začnou mít všechny menstruaci,to pak bude něco 😀 😀 😀 😀 a a ž začnou mít pubertu a běhat za klukama.máme to doma taky,sice zatím jen s jednou,ale stojí to za to 😅

tak před chvilkou jsem dorazila z práce,konečně volno a jdu až v pátek na noční+víkend.ale to volno tak rychle uteče,ach jo...fram,jesrli se můžu zeptat,jaké máš povolání??

verrik
20. říj 2010

@drndapetka neboj to určitě zánět není, já mám 3. týdny po revizi a špiním ještě do teď, jelikož mi to šlo špatně vyndat, tak mi tam zůstalo hodně sražené krve a mám zakloěnou dělohu, takže se to čistí pomaleji,ale myslím, že se nemusíš bát!

verrik
20. říj 2010

@japeni no holčičky jsou úžasné, tak jen ať pěkně rostou a prospívají a dělají už od teďka jen samé radosti 😀

japeni
20. říj 2010

Hezký den přeju.
Moc Vám děkuju za pochvalu holčiček.
Spadl mi obrovský kámen ze srdce,když nám dr. řekl,že je vše v pořádku.Poslední asi týden jsem moc necítila pohyby.
A ony jsou mršky proti sobě a kopou se navzájem.

@fram už pokračovat nebudeme 😀 ,já myslím,že 3 děti stačí,už takhle nemůžu večer usnout,když přemýšlím,jak to
všechno zvládneme
@martasl díky za připomenutí 😀 snažím se na to nemyslet,už teď mi Nikča někdy přerůstá přes hlavu

mějte se holky pěkně a opatrujte se

hedul
21. říj 2010

Ahoj holky tak jsem čerstvěpo revizi moc doufám,že to bude v pohodě bříško mně trošku bolí,ale spíše jako při menstuaci,ale skoro vůbec nekrvácím tak z toho mám trošku strach.
japeni moc ti gratuluju k holčičkám a přeji ti aby vše dobře dopadlo.
No a ostatním přeji aby se nám brzo zadařilo a i my jsme se doščkali miminek.

martasl
21. říj 2010

hedul-tak hlavně,aby se nepřidaly žádné komplikace.bolení bříška se dá vydržet,horší je to se srdíčkem.přeju ti,ať je brzo líp 😉

japeni
21. říj 2010

@hedul Ahojky,moc mě mrzí,že sis tím musela projít taky,myslím,že mít strach nemusíš,řekla bych,že Tě dobře vyčistili
ale to je můj názor,třeba Ti holky tady řeknou víc
a moc děkuju,snad už bude vše v pořádku a holčičky u mě v bříšku vydrží co nejdéle
moc Ti přeju,aby se brzy zadařilo a mohla si se těšit z bezproblémového těhotenství
opatruj se

ravie
22. říj 2010

Ahoj holky, jak se máte? Já jsem to včera opět dostala ☹ dneska máme akci, tak si můžu alespoň dát bez obav střik(i když je to opravdu chabá náhražka). Mě už ten nekonečný kolotoč nebaví, ach jo...
@hedul Já jsem jen trošku špinila, nemusela jsem ani mít vložky...byl to spíš jen takový narůžovělý výtok, takže to budeš mít určitě v pořádku!

martasl
22. říj 2010

ahoj ravie-to mě mrzí,že to opět nevyšlo.já cítím,že ms taky dorazí a už mě to to taky neba.clostík tentokrát asi nepomohl.nebo by pomohl,kdyby byl manža častěji doma.už je mi z toho všeho smutno a vánoce se blíží.to bude zase slzavé údolí ☹ ☹ ☹

xaxanka
22. říj 2010

ahoj....taky jsem pred tremi mesici byla na revizi..... ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru