Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lusye
14. led 2010

Me prave bylo taky celkem fajn, jen velka unava, vic spanku, citliva prsa. Takze to si nevyberem a to jsem si rikala, ze chci priste zvracet, at vim, ze je vse ok. 🙄 Takze to jsi mi ted vyvratila.
Ja mam taky utz v nocnim stolku, jeste jsem tam nekoukla. Je to cerstve. 😔 To bych byla jasna. 😢 😢 😢
Me nektera vec taky dokazala pekne rozhodit, i treba jidlo, co jsem jedla kvuli mimi, protoze je zdrave nebo piti Aloe. No des. Uz je lip.
Ted jsem koukala do albicek a otehotnela jedna holka, co mela na konci zari revizi, to me vzdy povzbudi dal. 🙂

martasl
14. led 2010

To je vždycky dobře,když se některé konečně zadaří-mooooc jim to přeju.A věř,že se nám 100%zadaří a už brzo 🙂 A vitamínky kup hlavně sobě,pořádně se nadopuj listovkou a pod.manža může uždibovat....

lusye
14. led 2010

martas, bere manza nejake vitaminy? A jake ty? No na sebe ja davam pozor. Stejne mam po tom tehu nejake jine chute, normalne mi nechutna kafe. 😅 A to pre otehu byly i 3 denne. Jako pry za to co se nam stalo muzou i spatne spermie v nekterych pripadech. Takze musime to pojmout zodpovedne od zakladu. 😉

martasl
14. led 2010

Já jsem si koupila baby plan calibrum(užívala jsem ho i teď na posledy).Je doporučenej tak 3 měsíce před plánováním a během prvního trimestru.a od doktora mám kiselinu listovou.mám nějakou silnější,je jen na předpis.Ale v lékárně určitě seženeš.V tom baby planu je taky.mímu švárovi doporučili(taky se jim nedařilo)vitamin E,zinek a selen.Ale v lékárně vám určitě poraděj.
Třeba to fakt zavinila špatná spermie.říkal mi i můj doktor,že někdy když vajíčko oplodní ne moc kvalitní spermie,tak že se tělo plodu ,,zbaví"že plod by nebyl v pořádku.holt příroda si vždycky poradí-teda věršinou.
Holka kouká na novu na Ordinaci.Zase tam maj těhotnou.Mě připadne,že je v tv pořád něco o těhotenství a miminech.všude slyším jen těhotenství,porod,mimino.Tobě to nepřipadne??nebo jsem už paranoidní. 😒

lusye
14. led 2010

marti, mam to uplne stejne. Vyjdu z domu a okamzite potkam kocarek. V telce taky tehotne a male mimi. Nejsi paranoidni, ale asi to vic vnimame. 😔 Vzdy me uplne pichne u srdicka.
Ja v tehu mela taky Calibrum Babyplan. Mam nedobranou jednu krabicku, takze je mam zase zacit zobat?
My s otehotnenim nemeli problem, povedlo se hned, ale rada bych vylepsila i tu kvalitu spermii. Sice nevim, proc nas to potkalo, ale radeji si to chci vic pojistit. Obzvlast kdyz mame ted vic casu ty tri mesice. ¨
Koukam, ze tady jsme jen my dve. Nejlepsi by bylo kdyby uz nikdo novy neprisel, protoze to nikomu nepreji. 😔 Ale zivot si nevybira a nekdo musi naplnit tu smutnou statistiku. 😔

martasl
14. led 2010

No rozhodně je dober a kup si další,nebo nějaké jiné vitamíny pro plánování rodičovství.určitě jich bude víc.ale taky hlavně ovoce a zeleninu.Já baby plan začnu užívat asi od zítřka.tak to máte fajn,že vám to šlo hned.nám ne.trvalo to rok.a u každého těhu jsme měli problém s otěhotněním.
jo,jsme tady teď jen my dvě,ostatní holky asi zrovne dnes nemají čas.třeba se to zítra zlepší. 😉
Jestli se můžu zeptat,kolik je Ti let??mě 34 od pondělka.takže to chci ještě naposledy zkusit.pokud by se nedej bože zase něco zvrtlo,tak pak už ne.manželovi bude v dubnu 41.Dala jsem si před posledním otěhotněním lhůtu-hnusný slovo,do 35 let.pak nechci riskovat.ale znáš to...člověk míní,pánbůh mění...

hadonoshka
14. led 2010

ahoj holky, tak máme ve snažilkách třetí těhulku viz https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tak mám radost, je to optimistické
jinak mně marti vyděsila ta podobnost, byla mi zima a měla jsem průjem 😒

lusye
14. led 2010

Martas, me je 26.
Preji ti vsechno nejlepsi k narozeninam a hlavne brzo // na testiku, a pak pohodove tehu. 😵 😵 😵
Hadonoshka, to jsou krasne zpravicky. 😵 Ja si uz vsimla albicka na predni strane. To cloveka pekne povzbudi dal. 🙂

martasl
14. led 2010

hadonoshko-tuto diskuzi si občas pročítám.a je fajn,jak se tam holkám daří 😉 hlavně aby jim to dobře dopadlo a miminka byla zdravoučká 😉
mě takto bylo ještě v době,kdy bylo vše relativně v pořádku,na začátku těhu.po 11tt mi bylo už dobře,ani jsem nepoznala,že se něco děje ☹

martasl
14. led 2010

lusye,moc děkuju.ale nějak šly ty narozky mimo mě.chápeš....Ale přání beru na vědomí. 😉

hadonoshka
14. led 2010

no já jsem se do 11.tt ani nedostala..................

martasl
14. led 2010

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

martasl
14. led 2010

No nic,manža potřebuje jít na pc,tak ho musím pustit.Tak se zatím holky mějte,a hezký sny 😉 Já jsem hezkej sen neměla už hodně dlouho 😠 tak zase někdy papa 😉

zanny
15. led 2010

Ahoj holky,tak bohužel se k vám jdu přidat ☹ .V úterý jsem byla na revizi ve 12TT.Své pocity vám ani psát nebudu,protože vy moc dobře víte,jak se cítím.Chtěla bych se vás zeptat,jak dlouho jste po revizi krvácely?Vím,že špinění je normální,ale já krvácím světle červenou krví,tak nevím,jestli to tak může být,nebo jestli mám jít raději k dr.V nemocnici,když mě propouštěli,tak mi toho moc neřekli!!!Děkuji.

lusye
15. led 2010

martas, bude lip a zase budou pekne sny! 😵 Nesmis se trapit, vim, ze je to tezke, ale musime se pozitivne naladit na dalsi tehu. 🙂
zanny, a zrovna vcera jsem psala, ze nechci aby se pridaval nekdo novy do teto smutne diskuze. ☹ Vitej mezi nami. Me treba pomaha psat si o tom s holkama se stejnou smutnou zkusenosti. A navic vsechny tady verim, ze priste to dobre dopadne! Musiii!!! 😵 😉 😵
Ja krvacim tyden po revizi stale. Doktorka mi rikala, ze klidne jeste ten jedne tyden krvacet muzu. Bud v klidu, i ja mam svetle cervenou krev. A to bylo tve prvni tehu?

zanny
15. led 2010

Lusye,dík za odpověď.Ano,bylo to první těhu..po druhém IVF.Doufám,že pozitivně naladěna na další těhu budu brzy,ale teď to nějak nejde..asi to chce chvíli vydržet,ale je to těžké.

lusye
15. led 2010

zanny, neni zac. Ja vim, ze je to tezke. 😔 😔 😔 Musis byt silna a statecna! Myslim na Tebe.
Jak dlouho si byla v nemocnici? Vse bez problemu?

zanny
15. led 2010

Lusye,v úterý odpoledne jsem byla na zákrok,prý mě pustí po 6hodinách domů,když bude vše ok.Když mě přivezli na pokoj,tak mi sestra řekla,že domů nepůjdu,ptala jsem se proč,ale nic neřekla,tak jsem chtěla mluvit s doktorem,který ovšem nepřišel a ráno mě vyšoupli domů ještě před vizitou,neměli čas mi napsat ani propouštěcí zprávu,prý ji pošlou mé gyndařce,takže nevím vůbec nic.Jen kámoška v laborce mi zjistila,že jsem mám zvýšené leukocyty,což je známka zánětu,tak nevím.Asi si tam teď zajedu,ať jsem v klidu.

lusye
15. led 2010

zanny, hmm ... tak to je divne. To by me asi taky rozhodilo. Kdyz se k tobe tak chovali. 😔 CLovek je v tezke situaci, a pak toto. 😠 Tak je mozne, ze jsi mela nejakou komplikaci, tak si te tam radeji nechali. ☹
ALe toto krvaceni se neboj, ja byla vcera u sve dr., delala mi utz a vse mam ok. To krvaceni je normalni, ale kazda zena to ma jinak. 😉

lusye
15. led 2010

Jo a me pri propusteni rikali, at prijedu hned zpet, pokud bych mela bolesti nebo teplotu. Nic jsem nemela. Tuk tuk.

liptonek
15. led 2010

martasl - tak to buď ráda, že jsi to vše zaspala. Nepřišlo mi, že by se nějak snažili, abych je neviděla. Spíš já se snažila nedívat. Ale i tak jsem kousek zahlídla. Právě, to vědomí bylo nejhorší. Nechceš tlačit, chceš si je nechat u sebe...ale musíš. Nic jinýho ti nezbývá. A víš, že když se dostanou ven, tak je tím vlastně zabiješ. Já ještě těsně předtím byla na UTZ, kde jsem viděla jak jim bijou srdička, mavaj ručičkama...Tohle už mi z hlavy nikdo nevezme ☹

lusye - přesně tak, musíme věřit. naděje umírá vždycky poslední

zanet2009
15. led 2010

Zanny, vítám Tě. 😉 a mrzí mě, jak se k Tobě v nemocnici chovali-tohle by si neměli dovolit.

zanet2009
15. led 2010

Jinak dneska mám 6 týdnů od revize, takže odedneška se hlásím oficiálně jako snažilka. 😉
Snad se nám brzy zadaří a bude vše v pořádku.

nadja73
15. led 2010

zanet, tak ty jdes teda hned po prvni MS do toho? 🙂 tak hodne stesti, ja si jeste radsi mesic pockam

darinka_x
15. led 2010

Ahojda holky, tak jsem se vrátila od doktorky z kontroly. Už jsem necelých 6 týdnů od revize a MS nikde, doktorka mě prohlídla ultrazvukem a řekla, že všechno v pořádku, žádná cysta, nic, jen prostě to tělo se s tím nějak nedokáže poprat a na blížící se MS to prozatím ani nevypadá, takže jsem dostala duphaston na 10 dní a za těch 10 dní si jdu na píchnutí vyvolávací injekce.
Jinak jsem doktorce říkala, že to na snažení v březnu / dubnu nevidím, protože když jsem to ani nedostala, tak není něco v pořádku, že chci aby se mi to tělo trošku srovnalo a počkám třeba do června nebo léta. A doktorka mi řekla, že to je velice rozumný rozhodnutí a že by mi poradila počkat až na dovolenou nebo po dovolené, protože kdybych otěhotněla před dovolenou, tak bych se akorát celou dobu stresovala atd. a má pravdu, já bych asi ani nikam jet nechtěla. Takže bych to viděla tak, že v červnu pojedem s manžou někam na dovču a tam se zasnažíme 🙂 jako jsem na jednu stranu strašně zklamaná a smutná, protože to odkládáme, ale tohle jsem věděla ještě než jsem tam dneska šla a asi je to dobře, protože se teď fakt necítím na snažení se o miminko. Takže se vrátím k tomu co jsem dělala před otěhotněním, a na jaře se uvidí.
Vám všem, které se už snažíte moc držím palečky 🙂

revange
15. led 2010

nazdarek holky, tak se mi dneska vlila zase troska energie do zil . . . mazlik byl dneska na urologii a ceka ho vysetreni a utz, takze se zase neco deje. Jinak porad cekam na prvni MS chjooo.

martasl
15. led 2010

Zdarec děvčata a hlavně zanny 😉 Tak nějak Ti holky vše napsaly co bych napsala i já.A to Ti nedali ani nějaké prášky na začínající zánět??Hlavně pokud ti nebude dobře,bolesti břicha,křeče,horečkya pod,tak hned k doktorovi.I kdyby to nic nebylo,za nějaké komplikace to fakt nestojí 😒

darinko_x-tě obdivuju,že to chcete tak dlouho vydržet,ale jen ty sama nejlíp víš,jak se cítíš a kdy do toho budete chtít jít.Třeba když na to nebudete myslet a vyloženě se snažit se zadaří-to tak bývá 😉

Nějak se mi ta MS pomalu rozjíždí.Myslela jsem,že to bude fofr a jak průtokáč a ono nic moc. 😅

liptonek-tak to je děs ☹ Tys ty miminka měla ještě živá??nevím,jestli jsi to tady psala...to bych se 100%sesypala.to co jsem si zažila mi bohatě stačilo,ale zažít tohle?? 😠 😠 😠 😠 To je od těch doktorů dost bezohledný,že se více nesnažili,abys při porodu/potratu nic nezahlédla.Oni ti nestříkli vpichem do břich nějakou látku aby ta miminka umřela-mooooooc se omlovám,že Ti to tak píšu,ale nevím jak jinak to napsat.Vím že se to tak dělá.?? 😢 😢

lusye
15. led 2010

zanet, gratulace ke snazeni. 😵 Fandim ti. 😉 Ja patrim mezi opatrnejsi cekatelky. 😉
darinka, hmm ... teda to je na nic, ze ms se louda. Ale ver, ze dorazi. Jak dlouho te se snazili? Meli jsi i pred tim problemy s ms?
Obdivuji tve rozhodnuti, ale ocenuji, ze je rozumne. Sama vis, jak se citis. A je to jen na vas, kdy zase zacnete. Taky to zavisi na tvem tele, kdy zacne spolupracovat. 😔 Wow, ale snazeni na dovci, parada! 😵
revange, a co ma manza za problem? 😔

lusye
15. led 2010

martas, no pocita se prece jakakoliv ms. 😀 Bud rada i za takovou. 😉
liptonek, mela jsi to jeste horsi nez my. 😢 😢 Ja vse zaspala a nic nevim, jen pak bylo prazdne brisko. 😔 Preji ti uz jen same slunickove dny!!! 😵

zanet2009
15. led 2010

Nadjo, ano, jdeme do toho už teď, na co čekat když se cítím dobře....navíc manžel jde v únoru do nemocnice na plánovaný zákrok a kdo ví, kdy se vrátí a tak by se čekací doba prodloužila...takže tak.
Navíc nám to nemusí hned vyjít, tak proč čekat. 😉

Martasl, gratuluji k MS 😉

Darinko, tak to Tě chápu, pokud to tak cítíš, tak raději opravdu počkejte. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru