Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

gejbule1
3. říj 2010

@mateta888 Ahoj 😀 😀 ,gratuluju ti moc k Anetce,ještě si živě pamatuju jak jsme tu to s tebou prožívaly 🙂 .Jak jsi našla // a bála se k doktorce.Strašně to uteklo.Jak to zvládáš???

fram
3. říj 2010

@martasl ☹ ☹ achjo, vím, jak ti je. Já čekám mrchu a už zase počítám, na kdy by mi mohla vyjít další ovule a jestli mm bude doma. Je to fakt psycho. ☹ ☹
@mateta888 děkujeme za příznivnou zprávičku, potěší to 🙂
@mv to je jasný, že už bude líp 🙂

mateta888
3. říj 2010

Jéééééé děkuji 😀
@gejbule1 : no je mazec 😝 holky jsou rády spoku, žádný žárlené i po nástupu do školky. Tak jsem ráda. Anetka se narodila až 12 den po termínu a to už jsem byla rozhodutá, že podepíšu revez a jdu jiné porodky, tak mi to známej vyvolal.
O půl 8 ráno mi dal tabletku a to jsem bylo pořád jen 1cm a a 11 dopoledne byla malá venku. Musela být do večera v inkubátoru, protože měla necelých 35C no letní zmrzlinka 😀 😀 , ale jinak je zlatá. V noci se budí jednou tak je to pohoda, přes den teda po 2 hodkách kojení, ale nestěžuju si. Uteklo to šíleně a strach byl až dokonce, ale ten uzlíček za to stojí. 😀 😀 😀 😀
Porod byl teta rychlý bez nástřihu, ale placentu jsem měla chycenou ta nešla tak to byl mazec a ve finále mi dělali revizi a jak jsem byla v té euforii tak bez uspání a to byla chyba, ale mám to za sebou. 😝 Pořád čekám a nakukuju kdy ty a katyna a další holky. Moc na vás myslím a přeju vám to. Večer zkusím hodit nějaký aktuálnější fotky tak je šupnu i sem jestli chcete 😉

martasl
3. říj 2010

mateta-jo nějaký fotečky by sis mohla dát.ať se na princezny kouknem.takže v pordnici sis taky užila,co?s tou placentou to je teda mazec.

gejbule1
3. říj 2010

@mateta888 Tak to je super že malá nežárlí 😉 Hlavně že už to máš za seböu a na to v porodnici časem zapomeneš 🙂 .Ještě by jste mimčo chtěli nebo ne?
Fotečky nám sem určo hoď 😀 .Já to taky ještě nevzdávám i když od začátku tohoto roku už to byl druhý nezdar ☹ .

mateta888
3. říj 2010

@gejbule1 : no uvidíme jak to pak bude s prací, chtěla bych jít aspon na rok a pak ještě jedno, když spolu budou vycházet jak ted tak bych to dala, ale to je relativně ještě daleko.
Uvidíš že se taky dočkáte, je náročný hlavně na psch i potom co už jsi těhu a to až dokonce, ale věřím že se dočkáš ty i holky tady 😉

anavirez
4. říj 2010

ahoj,
dnes rano jsem odvedla dceru poprve do skolky, zdala se mi tak malinka. Pevne verim, ze to tam zvlada, ma tam i sestrenici, tak ji to snad ulehci. Nu, ale uz po ceste me prepadly tizive myslenky a pri zehleni pradla jsem si jej kropila slzama. ted koukam ne net a uklidnuju se pozitivnima zpravama o poceti po revizi. ted jsem narazila na diskuzi s dr. R. Uzlem, ze pokud je sestinedeli bez komplikaci a dostavi se mens., tak je mozne opet zkouset otehotnet. ma teta, ktera take potratila ve 12 ci 13tt, tak ji sice doktori rikali at pocka 3-6mesicu, ale starsi porodni baba ji rekla, at to zkusi po 6tinedeli, deloha je pry na to akorat pripravena. v tehu byla vice hlidana, ale zvladla to a narodila se ji zdrava holcicka.
dnes musim k dr., tak uvidim co ta mi rekne.

ravie
4. říj 2010

Ahoj holky! Tak jsem ráda, že tu přibylo i pár pozitivních příspěvků! Dodává mi to energii!
@anavirez ach jo, je mi to moc líto, časem bude lépe uvidíš...a ktěm čajům, já pila nějakou směsku co mi doporučila rehabilitační dr., jde koupit přes net (www.bobshop.cz nebo tak nějak) asi za 50 korun a jmenuje se čaj na otěhotnění podle Mojžíšové. Když jsem poprvé otěhotněla tak jsem ho před tím pila 2 měsíce jako opravdu poctivě, tak třeba to pomohlo, teď to trošku flinkám...ale tipuju, že na něj zase dojde. Mi se teď blíží ovulace a jsem už z toho nervozní, musím si naplánovat spoustu aktivit, abych neměla čas myslet na "blbosti" 😒 holky držte se!

martasl
4. říj 2010

ahoj 😉

ravie-čaj na otěhotnění podle mojžíšové?? 😨 to jsem ještě neslyšela,cvičení to jo,ale čaj?budu se muset po něm podívat po lékárnách a obchodech s čajema.já teď poctivě piju ten maliník kvůli hlenu,tak jsem zvědavá 😅 .

anavirez-jééé,poprvé do školky.to jsi měla větší trému než Adélka,co??starší holka ze začátku brečela,pak si zvykla.mladší ani nechtěla ze školky domů,hrozně se jí tam líbilo.uvidíš,malá bude nadšená.dej pak vědět,jakej na ni školka udělala dojem.a když tam má sestřenku,tak to bude ok 🙂

teda,nám od 8hod.nešla v obci elektrika,zapli ji ve 14.30 tak honem vařím oběd.to je děs.

anavirez
4. říj 2010

tak adulka to ve školce zvládla velice dobře, ucitelky mi radi, abych pro ni chodila ted par dni po obede, ale ona trva na tom, ze tam bude spinkat, tak jsem zvedava, jak dlouho ji toto odhodlani vydrzi. sama si pamatuju jak jsem brecela. ucitelky o ni tvrdi, ze ma rada kolektiv a ze byla spokojena, akorat bojovala s jidlem, polivku snedla celou a v rajske se nimrala. 🙂

jinak. dr. me spise zdeprimovala nez podporila. mluvila o vecech, ktere uz vsechny zname, ale pak vyrukovala s tim, ze by mozna udelala drivejsi genetiku. jestli narozeni zdrave adulky bylo nahoda ci vyjimkou. odchazela jsem se slzama v ocich. doma jsem si udelala medunku, ale nepomohlo to. manzel mi rikal, at to vypustim z hlavy, ze je to kravina. dnesek po teto strance fakt stal za prt.

dekuju za info o bylinkach

martasl
4. říj 2010

anavirez-taky bych tu doktorku nebrala nějak zvlášť vážně.každej doktor říká něco jinýho a každej si mele svou.mě doktor taky říkal,že jsme měli udělat plodovku už dřív,na začátku těhu.no už nic zpět nevrátíme.musíme se poučit a nenechat se u doktorů odbývat.tak vidíš,že Adélka byla spokojená.

fram
4. říj 2010

@anavirez tak to máš šikulku holčičku,že tak dobře zvládla školku. U nás to bylo psycho, hrozně nerada na to vzpomínám 😒 A jak píše marti, neber ty doktory tak doslova. Moje ségra potratila v 6. nebo 7. týdnu, dr. jí řekla, že mají udělat 3 měsíce pauzu, než se začnou zase snažit, že kdyby otěhotněla dřív, muselo by se to dát pryč 😕 😕 😠 😠 To je kravina, co? A tohle poví studovaná MUDr. - gyndařka.

anavirez
4. říj 2010

@ravie
díky za kontakt, je to blizko mestecku kde bydlim, takze si to vyzvednu osobne, uz jsem se s ni spojila pres net, jeste pozadat manzela, aby tam se mnou zajel (hlavne, že mam od 18-ti ridicak), musim se naucit jezdit autem, at nemusim byt na nikom zavisla 🙂

jjj, doktori, nevim jak to dal komentovat, vam snad budu porad dekovat za podporu, jsem rada, ze sjem se odhodlala pripojit se k diskuzi 🙂

martasl
4. říj 2010

holky,já jsem tam ten čaj nenašla. 😅 ??

silvidee
4. říj 2010
silvidee
4. říj 2010

Sorry, že jsem Vám sem tak VLEZLA, ale viděla jsem martasl s jejím dotazem, tak mi to nedalo a posílám odkaz. Bylinky jsou užásné mají velikou moc, ale musí se s nima opartrně🙂 Já osobně užívám pouze kontryhel+ E vitamin, kys. lisrtovou a na pročištění krve jednou za čas kopřivu. 🙂

ravie
5. říj 2010

Ahoj holky! Anavirez - super, že to malá tak zvládá a když chce sama přespat - to je fakt šikulka! A doktorkům nemůže člověk všechno věřit, někdy něco plácnou, ani to tak nemyslí, ale člověk je pak z toho vyřízený a ve finále zbytečně....Marti, tady je přímo ta stránka, ale dívám se, že teda podražili, doma jsem na to koukala a mám tam ještě dva pytlíky a každý za 54 korun.... no holt asi šel na odbyt http://www.bobshop.cz/?p=productsMore&iProduct=...
Mi tehdy dala cvičitelka tyhle "recepty", ať si nechám tyhle bylinky namíchat v lékárně, ale bohužel jsem teda nenašla lékárnu, kde by to dělali, ale pak jsem objevila ten čaj a má podobné složení. Tak třeba se vám to bude hodit 🙂1. směs: 10g směsi do 300ml studené vody, nechat přejít varem, 30 min. louhovat, pít 2x denně na lačno (ráno, večer): řebříček 20g, šípek 20g, mateřídouška 10g,kopřiva hluchavka 7g, truskavec 15g, heřmánek 5g, čekanka 10g, jitrocel 7g. 2. směs: Na 1 litr vody 2 polévkové lžíce, nechat přejít varem, 4x denně před jídlem: třezalka 70g, řebříček 70g, heřmánek 70g, měsíček zahradní 50 g, hluchavka květ 20g. Asi je lepší si toho nechat namíchat víc, ale dodržet ty poměry. Jak sleduju kolik se toho pije, tak pitný režim je fakt zajištěn 😀

martasl
5. říj 2010

silvidee-ahoj,jak se vede?je u vás něco nového?teda ty stránky jsou krásný.jdu se do nich zažrat 😀

ravie-tak to nevím,kde bych si to nechala namíchat.ve městě je nějaká nová prodejna s čajema,tak se tam budu muset mrknout,ještě jsem tam nebyla. 😅 .ale rozhodně díky za info. 😉

mateta888
5. říj 2010

Slíbené foto se zpožděním 😅
1. první den doma 2: slunění aby jsme nebyli žlutí, 3 : a takhle vypadám po výborném papáním a jedna z nejnovějších ranní pelešení sestřiček 😀

ravie
5. říj 2010

@mateta888 nádhernáááááááááá 🙂

marulinka
5. říj 2010

@mateta888 krásná holčička 🙂 přeji hodně zdravíčka 🙂

martasl
5. říj 2010

mateta-ta je hezoučká,i Simonka.je hodná??vypadá spokojeně. 😉

holky já mám zase nerva.katka byla na burze škol ve Svitavách,moc prospektů nedovezla(a prej vzala skoro všechno,kromě automobyl.průmyslu).ještě jsem to protřídila a moc nám toho nezbylo.ve čtvrtek je v České třebové,já mám ještě neschopenku a to si nelajznu.a to ještě Kača neví pořádně co chce(kromě focení).

anavirez
5. říj 2010

@mateta888 nádherné holčičiky, přeji hodně pevné zdravíčko

vcera jsem volala bratrovi (cekaji miminko v únoru) a vse mu rekla. prekvapila me jeho odpoved, ze genetice vubec nebyli. UZ na genetice jo, ale krevni testy si nedelali. nechaji to na prirode a taky nechteji vedet co to bude. jedna jejich kamaradka ma 3 deti a z toho 2 meli mit D.syndrom, ale jsou zdrave a dalsi jejich kamaradka podstoupila AMC a te miminko napichli, tudiz do toho vubec nesli.

ja i manzel stale nad tim premyslime. nevime presne proc jsem potratila.je tam spousta neznamych, bud bylo nemocne mimi, nebo za to muze placenta a nebo mimi bylo zdrave, placenta by to take nakonec zvladla a muze za to odber klků z placenty (potratila jsem do 7 dnu od odberu, coz je to 1% možného potratu), UZ nam tehdy vysel velmi dobre
taky se vsemozne snazim vzpomenout, jestli mi odebirali krev na genetice, kdyz jsem cekala adusku, ruku do ohne bych za to nedala, fakt nevim

taky mam za sebou rozhovor se zamestnavatelem, nu, utesoval me a podporovoval, bohuzel na me misto uz nekoho prijali (dala jsem jim vedet, ze jsem na rizikove tehu), nabidl mi pomoc, no, necham to plavat, nemam stejne na to myslenky, nejak to dopadne. jsem rada, ze je to uz za mnou.

marulinka
5. říj 2010

taky pořád přemýšlím,proč sem asi potratila...u předchozích těhotenství sem nebyla na žádných testech,na žádné genetice,nikde...dělaly mi jen základní vyšetření na gyn...teď sem podstoupila tady tu genetiku a odběry,že tam posílaj každou těhotnou a stane se toto...říká se,že potraty sou i z nervů,což já sem před tou genetikou rozhodně měla...tak to bylo nervama??? no těžko říct a už mi na to asi nikdo neodpoví ☹ každopádně když se zadaří,tak další těhotenství se budu snažit být hodně v klidu,ikdyž to asi půjde hodně těžko.. ☹

fram
5. říj 2010

@mateta888 rozkošný princezny 🙂
@marulinka myslím, že všechny přemýšlíme, proč se to stalo a jestli jsme to nějak nezavinily. Ale asi je to prostě příroda a těžko to nějak ovlivníme. ☹ ☹

gejbule1
5. říj 2010

@mateta888 Kráááááásný fotečky 🙂 Gratuluju!!!

martasl
5. říj 2010

jojo,holky,taky přemýšlím,jestli jsem neudělala něco špatně.holt klidné už asi moc nebudem.

gejb-a jak se jinak máš?jak dál pokračujete?dáváš malou napár dní do školky nebo ještě ne?

anavirez
7. říj 2010

ahoj, tak myslenky na praci jsem nechapala plavat jen par dni a uz me doplavaly.premyslim co bude. prozkoumavala jsem net a nic moc. realita je desiva. kdyz mi daji vypoved, tak budu muset na pracak a nas rodinny rozpocet to docela znacne zatizi. po revizi jsem v koutku duse doufala, ze bych byla na nemocenske do te doby nez otehotnim. to byl muj vzdusny zamek. no, taky jsem koukala na ruzne diskuze a nekomu trva otehotnet i dele, takze pochybuju, ze bych mohla byt doma tak dlouho.
musim si davat pozor, moc se upinam k tomu, ze se nam to podari hned na zacatku. budoucnost je velky otaznik a pracovni jeste vetsi. rada bych chodila do prace, alespon bych na ztracene mimi a na nove snazeni tak nemyslela. ALE, taky mi v praci rekli, ze kdyz za me hledali nahradu, tak se jim seslo nekolik zivotopisu i s titulem Mgr, Ing. aj. coz je opet desive..... moc si neverim a to je muj nejvetsi problem.

ravie
7. říj 2010

Ahoj holky,
@anavirez je mi to moc líto s tou prací, je to teda drsné...ale musíš si z toho vzít to lepší! Posuneš se dál a velmi často se stává, že při hledání nové práce a následném zažrání se do ní se otěhotní ani nevíš jak. Jen musíš být pozitivní! Hledej aktivně ať máš třeba ty konkurzy a nemyslíš tolik na mimi...vím, že se to snadno říká, ale třeba zrovna najdeš práci, která tě bude naplňovat! Držím pěsti!
A jinak, holky to víte, že mě občas taky tíží to, že jsem třeba ten potrat měla na vině...ale zase v hloubi duše vím, že jsem to ovlivnit nemohla. Vemte si ty rádoby matky, které v těhotenství dělají takové věci, že jde z toho až hlava kolem a kolik mají zdravých dětí, tak myslím, že všechny tady jsme byly na sebe dost opatrné a dělaly jsme maximum, prostě si to nesmíme tak brát ...

martasl
7. říj 2010

anavirez-tak to shánění práce ti teda nezávidím.nevím kde bydlíš a jakou máš profesi,ale u nás je to bída.teda v tom podniku,kde pracuju se pořád přibírá a i za krize nabírali.taky jsem přemýšlela,jestli se mám do práce vracet,naivně jsem si myslela,že tak do 3 měsíců budu opět těhotná-no skutek utek.přeju ti,abys co nejdříve nějakou práci našla.a když to nebude to co bys chtěla,tak aspoň nějakou,holt každá koruna dobrá.

holky když jsem byla na tom srazu,tak tam byla i mladší sestra s kamarádkama.no a ta jedna její kámoška měla břicho,typuju tak 7-8 měsíc.v restauraci(je to i s discotékou)nahuleno,dým z podia no hnus.tak jí říkám,co tam s tím břichem dělá a ona na mě s úsměvem-to je zelí....p..a,jsem na ni čuměla jak puk a to ještě hulila jak vzteklá..holt je jí to asi jedno,jak je tomu dítěti.bych vraždila.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru