Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
1. srp 2011

vannilie-já asi po 36 dnech,přesně už nevím.neboj,však ms dorazí.

marulinka
2. srp 2011

ahoj holky
co nového??
@vannilie já přesně po šestinedělí-42dní..jak píše Martasl-neboj,ona dorazí-někdo čeká i přes 50 😖

lenkule
2. srp 2011

vannilie@ - ja az za sest tydnu. Takze ono to opravdu trva.
andi2@ - moc graguluju k srdicku!!!!!!!!! Drzim palecky at to uz vsechno jde jenom dobre. Mela jsi to opravdu takze a je jasne ze mas strach. Ale uz to proste musi dopadnout.
martasl@ - perfektni vysledky! Teda s tim jak te strasili, to si teda taky mohli doktori odpustit. No a ted mas protazene cesty, tak by to mohlo mit dobry vliv na tehotneni ze?
Teda ale uplne me dostava pocasi poslednich dnu, az dneska je tady docela teplo, tak si rikam zaplat panbuh 🙂 To uz ani neni leto 🙂

vannilie
2. srp 2011

ahoj holky ddekuju za odpovedi

ravie
3. srp 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, ale občas mrknu, nějak jsem neměla sílu...hned na úvod, je mi moc líto co se tady stalo (hlavně Hedul), i když bylo tu i pár veselých zpráv! My jsme nakonec začli chodit do CARu, no měla jsem hned laparoskopii, protože na jednom vaječníku byl endometriom (nakonec jich tam bylo víc), ale podařilo se ho údajně dobře odstranit, taky mi "profoukli" vejcovody - vše ok, podstoupili jsme už dvě iui...no a stále jsme tam kde jsme byli. V podstatě jsme zdraví, ale nedaří se. Včera jsem to zase dostala, takže s náladou je to na bodu mrazu. Myslím, že velice brzy skončíme na ivf, akorát se teda na to moc necítím, tak nevím...po té operaci mi to stejně doporučí nejdřív v září...to že by se to do té doby povedlo přirozeně mi už připadá směšné...ach jo!
A co jinak nového? Fram už se to krátí, vychází to nějak na září ne? Víte co to bude? Martasl - ještě, že to tak dopadlo, byla jsem tu až v době, kdy jsi byla v nemocnici, jinak bych tě uklidnila, že to není taková hrůza...Vannilie - revizi jsem měla 1.6. a dostala jsem to 1.7. takže tak nějak ten měsíc, pár dní po revizi jsem špinila, jinak ok, 1.MS - maras, děsné bolesti a málo sliznice...už je to vlastně víc než rok a pořád jsme tam, kde jsme byli😖

hedul
3. srp 2011

Ahoj všichni dlouho jsem se neozvala pořád čekám na výsledky z genetiky vymněnila jsem gynekologa a čekám co bude dál. První ms už mám zasebou začala jsem chodit do práce a snažím se nějak zpamatovat. Dostala jsem výsledky z pitvy tak jsem to zase obrečela jinak tekutina byla i v kůži takže defakto všude.
martasl. moc ti přeju aby to konečně vyšlo a jsem ráda,že píšeš že jsi v klidu to dělá hodně tak vydrž. Jinak ti moc gratuluju k negativnímu výsledku z laparoskopie a k tomu že máš velkou šanci na //.
andi2 moc gratuluju k srdíčku a držím palce aby bylo i nadále vše ok.
Všem přeju hezký zbytek léta a hodně štěstíčka v dalším snažení a HLAVNÉ A´T UŹ TAM JSOU TY // a všechno dobře dopadne smůly jsme mněli už dost!!!!!!! 🙂

martasl
4. srp 2011

ahoj holky

lenkule-no podle doktora by to protáhnutí mohlo zabrat,ty vejcovody sice byly průchozí,ale říkal,že tam mohly být různý záhyby a kličky... 😅 😅 ,tak uvidíme.

ravie-jé,ahoj.mrzí mě,že jste museli dojít až do CARu.je škoda,že IUI nevyšlo,ale zázraky se dějí a třeba se zadaří,ani to nebudeš čekat.a neboj,drobečka se dočkáte,věř tomu. 😉

hedul-jsem ráda,že jsi se ozvala.mě když řekli,že miminko bylo zdravé tak mě to vzalo víc,než když by mi řekli,že bylo něco špatně.pořád přemýšlím,jestli jsem to nějak nezavinila,že jsem neměla hrabat to listí,prostě pořád mi to v hlavě šrotuje.jedné paní u nás v práci,ale na jiné směně umřelo miminko po narození,to si vůbec nedovedu představit a ani nechci.možná ti připadne,že jsem hrozná,ale já to tak cítím.musíme doufat,že až konečně najdeme //,tak bude všechno v pořádku.moc nám to všem přeju..

vvvecna
5. srp 2011

ahoj holky,mám dotaz dnes jsem se dozvěděla,že se u mě si jedná o zamlké těhu,jak probíhá revize dělohy a jak dlouho se musí být v nemocnici

crca
5. srp 2011

@vvvecna To mě mrzí ☹ Taky jsem měla ZT,ve 12.00hod jsem šla na revizi a po dvou hodinách jsem mohla domů,záleží jak se budeš cítit a jak ti bude,jestli půjde vše dobře bez problémů 😉

martasl
5. srp 2011

vvvecna-to je mi líto.záleží,v kolikátém týdnu jsi.taky,pokud nenastanou nějaké komplikace.pokud bude všechno ok,tak si myslím,že nejpozději druhý den.já měla potrat v 17 týdnu,takže to bylo něco jiného.a nebo se na všechno zeptej doktora a v nemocnici by ti měli všechno vysvětlit.

crca-mrzí mě to,ale koukám,máš krásný dvojčátka a ty ti tu ztrátu určitě vynahraděj..

vvvecna
7. srp 2011

@martasl u dr jsem byla v pátek a to říkal,že plod odpovídá 5tt místo 9tt,ale dal nám ještě týden a pak se rozhodne,jestli prcek nepovyroste nebo nebude srdíčko tak v pátek nastupuju :(
docela mám z toho strach,nikdy jsem na žádné operaci nebo tak nebyla

martasl
7. srp 2011

vvvecna-ono opravdu nezbývá než čekat.moc ti přeju,aby bylo všechno v pořádku.snaž se odpočívat.budu na tebe myslet.

lollia
8. srp 2011

Ahoj holky, máte prosím někdo zkušenost s revizí dělohy v Brně? ☹ Dělá se někde ambulantně? Děkuji za info

martasl
8. srp 2011

lollia-revize se ambulantně nedělá,aspoň o tom nevím.je lepší jít do nemocnice,určitě dělají utz.

val1
8. srp 2011

Ahoj, mně jí dělali ambulantně v Gennetu v Praze. Přišla jsem v 11.00 a ve 14.00 už mě pustili. Hodně štěstí, drž se.

lenka5731
9. srp 2011

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale chtěla jsem se zeptat, vás co jste v minulosti potratily (v prvním trimestru), jestli to přišlo naráz a nebo jste cítily, že se na to tělo, nějakou dobu chystalo. Jedno dítě už mám (víceméně bezproblémové těhotenství), teď jsem těhotná podruhé, ale od začátku jsou problémy, v 6+4 krvácení jasnou krví (srdeční akce po krvácení potvrzena, zjištěn hematom) a prakticky od té doby mám v podbřišku velmi silné píchání, jakoby nožem, které často přechází až do křečí, to hlavně poslední týden. To píchání je prakticky celý den, zhoršuje se to výrazně stresem a fyzickou námahou (už skoro měsíc prakticky jen ležím, ale minulý týden jsem šla pěšky od mého obvoďáka, který v 8+3 neviděl srdeční činnost do nemonice asi 2 km pěšky na revizi - v nemocnici ale byla srdeční činnost zase jasně patrná - a to jsem měla při chůzi pocit, že se mi břicho snad rozskočí, jako by mi tam zašili tři kila kamení a že tam nedojdu. Od toho "pochodu" je to píchání mnohem intenzivnější, trvá prakticky 24 hodin denně a často přechází až do křečí, je to fakt hodně intenzivní, jakoby píchání nožem, v celém podbřišku, není to takové to bodnutí, na straně, když se rychle vstane ze židle (a natáhnou se úpony, co drží dělohu). Nepřijde mi to normální, přijde mi, že tohle nemůže dopadnout dobře. Dnes jsem 9+1. Měla jste některá něco podobného? Už mě to začíná docela psychicky zmáhat ☹ Omlouvám se za román.

lollia
9. srp 2011

@lenka5731 u mě byly příznaky takové, že jsem od sedmého týdne špinila/lehce zakrvácela, střídalo se to s obdobím bez tohoto problému. Ještě v noci ze soboty na neděli jsem měla po poměrně masivním krvácení jasnou krví srdeční akci, v pondělí ráno už nic, neměla jsem žádné bolesti podbřišku nebo zad. ☹

lenka5731
9. srp 2011

@lollia já jsem krvácela v tom 6+4, hodně, ale jednorázově, od té doby krvácení ani špinění nic (ťuk, ťuk), ale ty bolesti ☹

lollia
9. srp 2011

@lenka5731 to jednorázové krvácení nemusí nic znamenat, stejně tak bolesti v podbřišku, samozřejmě také něco znamenat mohou. Od 6+4 jsi měla kontrolu a ultrazvuk? Řešila jsi bolesti s doktorem?

hedul
10. srp 2011

ahoj lenka5731 Leni nevím jestli jsi tu bolest řešila s doktorem,ale já mněla něco podobnýho jen to nebylo 24 hodin při mém prvním těhu,které dopadlo dobře jsem mněla tyhle bolesti kolem 9tt a na utz mi našly velký hematom týden jsem ležela v nemocnici a pak bylo už všechno vpořádku. Při druhém těhu jsem bolesti nemněla žádné a zkončilo revizí kuli zamlklému plodu a teď naposledy jsem pociťovala bolesti jen při chůzy a to ať rychlé nebo pomalé vždy jen na jedné straně bylo to intenzivní a lékař mi tvrdil,že je to roztahování dělohy no a nakonec tam byla VVV hodně jsem se šetřila a bála se abych nepotratila no podvědomně jsem asi tušila,že se něco děje,ale namlouvala jsem si že jsem paranoidní a pevně jsem věřila,že bude vše ok. Budu ti držet palce aby si patřila mezi ty štastnější a vše dobře dopadlo. A kdyby náhpodou ne tak buď ráda že je to takhle nazačátku. Drž se.

andi2
11. srp 2011

Ahojda

@lollia já měla revizi v 8tt přišla jsem k dr.s bolestma a s krvácením a ihned mě poslal na revizi ani domů mě neposlal a ještě ten den odpoledne jsem šla domů.
@vvvecna taky držím pěsti snad je vše o.k. 😉
@martasl jak ty?jsem nedočítala.Já zatím vše v pořádku ale do toho 12tt se budu bát ale i pak.

vvvecna
11. srp 2011

@andi2 bohužel,zítra v 11 mám nástup na revizi,mimčo zaniklo samo odsebe zbyl jen váček a velký hamtom,ale je mi dobře a jsem už v klidu

andi2
13. srp 2011

@vvvecna tak to mě mrzí musíme bojovat dál.

vvvecna
13. srp 2011

@andi2 už to mám za sebou,já se nevzdávám,hned jak to dr dovolí jdem na to 🙂)
hurááá do úspěšného početí,kdo se přidá 🙂

andi2
13. srp 2011

@vvvecna však jo jak to dr.dovolí tak do toho.Příjde první ms a bude hned líp. 😉

netacek
13. srp 2011

@lollia ahoj, já byla v Brně ambulantně před měsícem. Chodím do gynekologického centra na Orlí a tam i operují, bylo to moc příjemné (jestli se to dá tak říct). No prostě po zákroku jsem asi 2 hodinky relaxovala na útulném pokojíčku pro 2 a pak jsem mohla s doprovodem domů.

lollia
14. srp 2011

@netacek Ahoj, nakonec jsem byla na Orlí také. Velmi profesionální prostředí, za hodinku a čtvrt (cca) jsem šla domů. Nedá se to srovnat s nemocnicí.

netacek
16. srp 2011

@lollia Tak to jsem ráda, že jsi spokojená🙂 Já to tam taky považovala za nejlepší volbu (když už to musí být)

marienne
17. srp 2011

Ahoj holky,
můžu se přidat?

@vvvecna - jsem na tom stejně ☹ nedávno jsem potratila.... ale taky se nevzdáváme, za tři měsíce na to hupnem a budem snažilkovat dál!!! 😉

vvvecna
17. srp 2011

@marienne jj chce to mít pozitivní myšlení,potom se to podaří a dotáhnem to až do konec 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru