Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zanet2009
29. bře 2010

Hankacabova, já sjem měla asi taky spontánní potrat-špinila jsem asi jeden den a v noci ze mě krev tekla a pak i kusy krve. a druhý den dopoledne jsem byla na revizi, dr. říkal, že doporučuje pročištění. 😉 ale když nemusíš na revizi,tak nevím, jak dlouho se může krvácet....

martasl
29. bře 2010

hanko-to je mi líto ☹ s tímto potratem taky nemám zkušenost,ale doktoři snad vědí,co a jak.pak ti stejně určitě udělají utz,jestli je vše ok.

teda utz po 14 dnech??podle mě nemůže být nic vidět a rozhodně ne srdíčko.proto posílají na utz tak nejdříve v 5 -6 týdnu.ještě možná vaginální utz,ale určitě ne ve 14 dnech.nechápu 😲 😲 😅

zanet-neboj,i se štítnou žlázou se dá otěhotnět a určitě se brzo dočkáš 🙂 jen ti předepíšou nějaké léky,které nebudou vadit v těhotenství.

martasl
29. bře 2010

andi-taky jsem přemýšlela,jestli si nemám nechat vzít krev.dnes jsem si byla pro recept na listovku a doktor mi dal hned 3 balení!!to mám ji tak na 3 měsíce!!ale s doktorem jsem nemluvila.uvidím.když tak mu aspoň zavolám co a jak.

skuldova
30. bře 2010

martasl - ultrazvuk byl po 14 dnech po oplodnění ale fakticky skoro 4 týdny od posledních měsíčků a pak mi někdo vysvětloval že se to u umělého počítá jinak,což mi hlava nebrala,proč to počítat od posledních měsíčků když víme přesně i minutu kdy k tomu došlo že jo.-)celou dobu mi dělali jen vaginální,proč to nevím.před vánoci jsem cítila že se něco děje,z ničeho nic jsem přestala zvracet a prsa se hodila do normálu,takže jsem tušila že se něco děje a začalo lítání po doktorech,nechtěla jsem se vzdát tak jsem tam chodila každé dva dny,ale bohužel srdíčko přestalo být a dítě se začalo zapouzdřovat a odumírat takže šup na revizi☹ Dneska netestuju,počkám do zítra a pak se teprve definitivně zhroutím☹Už jsme utratili co se dalo,nevím jak zvládnout další pokusy...ach jo.....Nech si vzít tu krev ať máš aspoň ty jasno,moooooc držím palečky.

martasl
30. bře 2010

skuldova-tak to je fakt pech.a chápu,že to je příšerně finančně náročný.místo toho,aby byla vláda a pojišťovny rády,že lidi chtějí mít děti,tak těm,co ne vlastní vinou nemůžou jim trochu pomohly,tak na to serou.těch pár korun,co na to přispějou je výsměch 😠 a jinde vládá přispívá na soc.dávky,kdo si to nezaslouží(věční nemakačenka) 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

dnes jsem si pro sichr udělala ještě jeden test a bohužel negativní.tak počkám,pokud dorazí ms a pak se uvidí. ☹

skuldova
30. bře 2010

martasl-
to máš naprostou pravdu,já jsem tuhle jejich politiku nějak nepobrala a ještě vykřikujou do světa že hraděj první tři pokusy a přitom je to hloupost,platíme jako mourovatý taky ☹
to je mi líto že test nedopadl,ale to se někdy stane i když je hladina Hcg příliš vysoká🙂musíš doufat,já taky ještě malinko doufám....

martasl
30. bře 2010

jojo,asi nic než doufat nám nezbyde. ☹

phoebe-kde jsi??jak pokračuje těhu??tak jsem konečně koukla na ten pořad-teda mazec. 😲 ten co přišel pozdě-nějak magor,ne??měl by se léčit 😠 jinak ten výběr těch chlápků docela ujde.pár se jich zatím ještě myslím vůbec neprojevilo,co??ale hlavně,že teď jsi spokojená a šťastná. 😀 jinak-ti tatínci co hledaj maminy-tak ten jejich výběr taky bomba.ta jedna hysterka(u toho,co měl ty dvě dcerky)nějaká koza 😅 jsem zvědavá,jak to bude pokračovat.

liptonek
30. bře 2010

skuldova - to máš recht, že platíme jak mourovaty. Ale zas na druhou stranu můžem být rádi, že aspon ty 3 pokusy hraděj. Ikdyž ne uplně. Ale je rozdíl, jestli doplacís jen nejakejch 7tis za léky, než když si to pak musíš platit už celý sama. Ale když dokážou snížit mateřskou, aniž by o tom věděli, tak co by se od nich dalo čekat, že? 🙂)

skuldova
30. bře 2010

liptonku kdyby to bylo sedm tisíc tak o tom ani nepíšu,ale platíš si odběr vajíček,zamražení,platila jsem si i katetr.....atd.a když k tomu napočteš benzín,vitamíny atp tak jsme lehčí o 40000,no a pak další pokus,to už jen ket ale zase skoro deset,no a je po úsporách a před námi další " hrazený pokus ",prostě mi to nepřijde fér když se jinde vyhazujou peníze třeba za čistý jehly pro narkomany a na tohle není a člověk je zoufalej a nemůže za to.Mezitím neustále neschopenka na 14 dní,takže pak čekáš 3 měsíce na peníze a mezitím plat očištěnej od prémií protože se tam vyskytuju jen zřídka tak za co mě odměňovat že jo🙂)No je to nápor na nervy a to prej máme být v klidu aby se zadařilo,to teda nevim jak to mám udělat🙂

janinac
31. bře 2010

Holky, když tohle čtu, tak je mi hrozně smutno ☹ To je fakt hrozně peněz, když se to spočítá dohromady ☹
Já sice nemám problém otehotnět, ale přenáším jednu genetickou nemoc, takže při dalším těhu nám doporučujou spíš PGD s tím, že vyberou jen zdravou holčičku, ale to je pálka, že si snad na to budeme muset vzít úvěr ☹
Noo a nebo druhá možnost je to zkoušet a chodit na revize dokud to prostě nebude zdravý dítě ☹☹ Ale jedna revize na mě byla až až ☹

skuldova
31. bře 2010

Jojky nechtěla jsem tě janinac vyděsit,my jsme platili tolik protože máme problémy oba a spermie se musela nastřelit přímo do vajíčka a pendlovali jsme přes celou republiku pořád tam a zpět,neboj nic.To je mi líto s tou nemocí,ale než riskovat další revize tak bych radši odstoupila tohle.A máš pravdu,jedna revize je až dost,i když každá to snáší jinak,se mnou to teda zaclomalo hodně.
Jo a hlásím sněhobílej test:☹ Je to už devátý den takže je to jasný ☹

liptonek
31. bře 2010

skuldova - odběr vajíček, katetr...to by snad melo být hrazený, ne? Já si doplácela jen nějakou část na léky a pak jak říkáš na zmražení a na ISCI( spermie stříknutá prímo do vajíčka) což už je nad rámec. 40tis je šílená suma !!!!
A nevěš hlavu, třeba se ještě objeví. Nevim, jak je to u Ketu....ale u Etu se mi dvě čárky objevily až nějakej 12. den. A to tam byli dvojčátka, takže HCG bylo vyšší. A když ne, máte ještě mrazáčky?

martasl
31. bře 2010

holky ahoj.
Áchjóóó ☹ to mě tak štve,ty vaše starosti(a i ostatních rodičů,co nemůžou otěhotnět).Oproti jinejm rádoby rodičům 😠 😠 😠 kouknou na sebe,otěhotněj,poroděj,vyhoděj a při nejlepším dělaj,že se staraj...Ty pálky-ať je to tak nebo tak,jsou děsný.Mám kámošku,taky je to vyždímalo z financí a nakonec adoptovali holčičku a mají znovu zažádaný.

skuldova-k testu-co dodat ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😒

martasl
31. bře 2010

jani-s tou nemocí je to hnus.že se musí vždycky něco objevit....ale hlavně,že je řešení.

skuldova
31. bře 2010

Odběr vajíček stál 8000,ono asi taky záleží na tom které je to centrum a jakou má člověk pojišťovnu asi nebo co.Já se ještě uplně nevzdávám,ale minule byli dvě čárky už sedmý den a sílilo to,no a teď pátý den takový duch a od té doby nic☹Ale pořád mě bolí břicho,hlavně když chodím tak nevím co to je.

martasl
31. bře 2010

čárky se ještě rozjedou,budu držet všechno co se dá a myslet na tebe 😉 😉

martasl
31. bře 2010

no nic,tak holky ahoj.jdu ještě něco udělat a ,,hurá" do práce 😝 😝 😝 😝 😝 😝

liptonek
1. dub 2010

skuldova - tak to je vážně mazec, že jsou v tom takový rozdíly 😖 Tak to jsme na tom stejně. Taky bolí břich a vůbec nechápu proč.

phoebe.b
1. dub 2010

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, zapasim s chripajznou, coz teda neni moc vesele zrovna ted ☹ ach jo, za tyden jdu k doktorovi,tak snad bude vsechno ok. ale uz neblinkam na kazdem rohu 🙂 jen na prsa si dam asi vystraznou ceduli NESAHAT! protoze kdyz manza sahne, vidim vsechny Svate jen je obtahnout

zanet2009
1. dub 2010

ahoj holky, tak já jsem včera byla znovu na krvi, aby se zjistily nějaké protilátky na tu štítnou žlázu či co a dostala jsem žádanku na sono štítné žlázy, tak jsem se objednala a jdu na konci dubna 😠 😠 😠 ach jo, to naše zdravotnictví.
Jinak jsem se dozvěděla důvod, proč jsem v prosinci potratila-mám šíleně vysokou hodnotu nějakých protilátek na nějakou nemoc(nějaký druh meningokoka),ale mimi bohužel protilátky nemělo a bylo by těžce postižené, tak mi dr. řekla, že je dobře, že jsem samovolně potratila, že by mi jinak stejně v 6 měsíci(asi po nějakých testech) vyvolávali porod. 😢 Takže tak.
Přenáší se to prý vzduchem a někdo to na mě asi prsknul 😢

fram
1. dub 2010

Ahoj holky,
skul, třeba je ještě naděje.
janinac, taky to nemáš lehký.
phoebe, ať Tě chřipajzna brzo přejde. V kolikátém tt budeš, až půjdeš k dr.? Bude už šance na srdíčko?

fram
1. dub 2010

zanet, je to hrozný, ale vlastně jsi měla "štěstí" v neštěstí, že to samo odešlo. Těžko uvěřit, že nějakej blbej bacil způsobí takovou hrůzu. Ale aspoň se ví, proč k tomu došlo a půjde to řešit.

phoebe.b
1. dub 2010

Fram: mela bych byv v sestem tydnu, tak snad neco videt uz bude, rikal,ze driv by to nemelo cenu. Je mi teda ale pekne mizerne ☹

phoebe.b
1. dub 2010

Zanet: je to hrozny,ale na druhou stranu, bylo by horsi, kdyby se mimi narodilo nemocne, nebo umrelo pak ☹ boli to, ale pak by to bolelo urcite vid. Neboj, prece se na tebe taky musi usmat stesticko 🙂

janinac
1. dub 2010

zanet ty jo ☹ ale na druhou stranu má Phoebe pravdu...to by pak "bolelo psychicky" určitě víc ☹
A zase je dobře, že se ví co se stalo a proč se to stalo..teď si tě už ohlídají 😉

martasl
2. dub 2010

ahojky 😉 😉 😉

konečně volno a mažu až v pondělí,aspoň je svátek a zaplatěj nám ho.venku krásně roztálo a teď je krásně 😀

zanet-jo s těma bacilama je to na h...o 😠 😠 u mě na tom prej měla zase chřipka lví podíl,takže si nevybereš 😠 ☹ ale hlavně že už vědí,proč k tomu došlo apříště to už vyjde 😉

phoebe-co přípravy na svatbu.teď mám nějakej zmatek.píšeš,že plánujete svatbu na lodi a teď jsi psala-manža sáhne-to už si cvičíte oslovování?? 😀 😀 😀 můj

martasl
2. dub 2010

no kde jste všechny??koukala jsem na facebooku na naší Katku a na půlce fotek jsem ji nepoznala.no mazec-nepoznat vlastní dítě 😲 😲 😲 😲 😲

fram
2. dub 2010

ahoj, já ještě zítra do práce, ale jen do 11. Ale brrr, stejně se nechce, aspoň, že v pondělí je volno.
Velikonoce moc neslavíme, akorát v pondělí jsme zvaný k babičce na kačenu, mňam mňam 😀

angelina987
2. dub 2010

Ahojky, tak já hlásím, že mě dnes příšerně začaly bolet vaječníky, nevím čím, nějak tomu nerozumím. Nemáte někdo zkušenost? 😒

janinac
2. dub 2010

Angel nemůžeš mít ovulaci?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru