Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

stephanie
15. únor 2010

Ahoj holky, zdravím...

já mám dneska nějakou depku, chodí mi tu dneska samé těhotné, tak to na mě zase přišlo...teď bych už končila první trimestr 😔 😔 😔
zanet jo cvičení - to ti schvaluju, to ti pomůže,,,já jsem si taky začala formovat postavu, ale zatím jsem si ji spíš zdeformovala 😀
dneska jdu znovu cvičit, tak jsem zvědavá, jak to dám

zanny
15. únor 2010

Zanet,to je fajn,že se cítíš skvěle..taky bych už chtěla.

Stephanie,to chápu..ty máš v obchůdku ty těhulky furt před očima co?Takže jdeš večer znova jo?A co tvoje palce..vezmeš si jiné boty?

zanny
15. únor 2010

Martasl,no jo..to už budeš vyhánět ženichy ode dveří 🙂
Je fajn,že už máš druhou MS za sebou..ještě chvíli a můžeš na to vlítnout 😉

stephanie
15. únor 2010

zanny, jo beru jiné tenisky, ale nevím nevím, bolí to teda dost...ježiš já se tam dneska určitě dokaličím úplně..
pak vám dám vědět...
...a ty těhule, ty mám fakt pořád před očima a navíc se mě každý ptá - a co ty? nechcete druhé? už mě to nebaví poslouchat...

martasl
15. únor 2010

a to měla ještě v pokoji od něho čokoládu.teď dojela.tak jsem zvědavá,jakej persing si koupila...

stephanie
15. únor 2010

martas, jo to si budeš muset zvykat 😀 😀 😀

martasl
15. únor 2010

vždt je malá holčičkááááááá 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

zanny
15. únor 2010

Stephanie,tak ať to tvoje nohy vydrží..a nemůžeš tancovat bosky?

Martasl,to si zvykneš...naše mámy si taky musely zvyknout 😉

martasl
15. únor 2010

včera mi mistrová nabídla,zástup za ní na jedné dílně,kde se začíná rozjíždět nová výroba.ale moc jim ty mašiny nefungujou,ještě jim to moc nejde.prej tam potřebuje někoho zodpovědnýho a kdo si toho bude hledět.odmítla jsem to.řekla jsem jí,že se začnem znovu snažit o mimčo a že je jen otázka času,kdy skončím.takže to nemá cenu.tak byla ráda,že jsem jí to oznámila,ale prej jí to mrzí.no ale dítě je přednější,no ne?? 😉

stephanie
15. únor 2010

..tak jsem z cvičení zpátky, ty palce už přešly z tmavě fialové na černou 😀
je to šílená bolest a asi ještě dlouho bude...bohužel na boso to nejde 😢
martas, zrovna včera jsem malému říkala, že bude navždy jen u maminky 😀 😀 😀
včera totiž v rádiu říkali, jak si někde rodiče museli vyzvedávat na diskotéce své opilé děti, tak jsme s manželem říkali, že to sletí a budem jezdit po nocích a hledat ho po barech 😀 😀 😀 ...kdyby ty děcka zůstaly takové malé, že? 🙂

martasl
15. únor 2010

steph-aby ti ty prsty neupadly 😀
no já bych brala,kdyby ty dětičky byly tak 5let ve věku 1-1,5 roku.pak rostly normálně.já bych tak chtěla mít doma mrně...toho hledání po nocích se taky bojím.to pořád slyším,jak ona jediná nic nemůže a všichni ostatní mají vše dovoleno-naivka 😨 jen nevím,jak přežiju,až odejde někam na školu.to bodou účty za telefon ☹ 😠

martasl
16. únor 2010

našla jsem několik stránek o těhu kalendáři,kdy otěhotnět,ovulace a tak...tento se mi líbil nejvíc.:
http://www.moje-tehotenstvi.cz/index.php/tehote...

zanet2009
16. únor 2010

martasl, tahle stránka je super, moc děkuji, že jsi ji sem dala, já jsem ji nemohla najít 😉 chytře jsem si ji smazala, když jsem otěhu a pak jsem ji nemohla najít.

martasl
16. únor 2010

jsem ráda,že jsem ti ji našla 😀 🙂 😉
našla jsem jich víc,ale tahle se mi zdála že dává nejvíc informací,co se týče ovulace a plodných dnů...budu na ní jako doma 😀 😵

zanet2009
16. únor 2010

martasl, já jsem se zatím řídila podle této:
http://merenibt.xf.cz/form.html#a a když jsem si to zadala do té od Tebe, tak mi to vyšlo stejně, tak teď budu používat tu tvoji-teda doufám, že už ji nebudu muset používat další měsíc 😀

martasl
16. únor 2010

tak jsem to taky zkoušela a bylo to taky stejně.ono to bude všude stejně.ale taky budu používat ten od mě.teda jen použiju-jednou 😀 max 2krát 😅
kdy jsi měla revizi ty??už si to nepamatuju,vím,že jsme si to už psaly-holt skleroza-u mě abnormální 😖

lenuskacicinka
16. únor 2010

Ahoj holky, potřebovala bych radu - ve čtvrtek 11.2. mi dělali revizi dělohy (7tt +3) 😔 , a doteď jsem byla bez problémů, bolest jen cca hodinu po zákroku, pak mírné špinění a i to už skoro přestalo, ale teď odpoledne jsem začala krvácet čistou krví, je to normální, nebo mám plašit a jet k doktorovi? Na kontrolu mám jít ve čtvrtek. Děkuji za vaše odpovědi...

martasl
16. únor 2010

lenus-to mě mrzí ☹
jinak,je to normální a je to dobře.pokud se k tomu nepřidají silné bolesti a křeče-pak honem k doktorovi,aby nešlo o zánět.délka krvácení je různá.já krvácela silněji asi 1týden možná dýl a pak to ustávalo.už si to nějak nepamatuju.na kontrolu máš jít tak brzo??já měla revizi 9.12.a na kontrolu šla 30.12.(ale to jsme ponechali termín poradny ☹ )Ale doktoři vědí nejlíp,co a jak,tak neboj...

zanny
16. únor 2010

Lenus,to mě mrzí ☹
Já jsem taky plašila, já jsem taky krvácela jasnou krví,ale bylo to hned po revizi ,ty už máš od čtvrtku po revizi,tak to fakt nevím.Ale pro tvůj klid bych zavolala na gyn.oddělení,kde ti revizi dělali a zeptala bych se.

Martasl,já jsem taky měla v papírech kontrolu do týdne u svého gynekologa,asi to není všude stejné.

martasl
16. únor 2010

hm,asi ne.myslím,že pokud nejsou bolesti,tak je to ok.jasně červená krev je taky dobrá.děloha se musí dočistit.ale lenus bude vědět,co pro ni bude nejlepší a asi bych taky volal,už jen pro ten klid 😉
a kdy jsi byla zanet na té revizi?takže teď začnete se snažením?? 🙂

lenuskacicinka
16. únor 2010

martasl, Zanny, děkuju holky, bolesti nemám vůbec ani jsem neměla, jestli to nepřestane, radši na gyn. zavolám, chjo, jako by nestačilo, co se stalo, ještě se musím trápit kvůli tomuhle ☹ Jinak tu kontrolu tak brzo mi napsal můj gynekolog, když jsme zjistili, že se mimi přestalo vyvíjet, ve zprávě z nemocnice jsem měla kontrolu do 14-ti dnů.
A martasl, prosím, proč je dobře, že se krvácí po revizi?

martasl
16. únor 2010

protože se ta děloha musí pročistit,ještě taková ta starší sliznice musí ven-je to jako při MS.aspoň mi to tak bylo řečeny.. 😉 a taky je to přece jenom dost velkej zásah do organismu.neboj,vše bude ok.a za jak dlouho vám řekli,že se můžete znovu začít snažit o mimi??nám v nemocnici řekli 4 měsíce,můj doktor 3měsíce.ale hodně říkaj,že půl roku.je to fakt různý.hodně záleží i na psychice.

lenuskacicinka
16. únor 2010

martasl, aha, děkuju, a já si říkala, že to proběhlo jaksi hooodně hladce, že ani nekrvácím 😒 V nemocnici mi doktorka řekla počkat půl roku, sestřička, co mě odváděla k manželovi, když si pro mě přijel, říkala, že stačí tak 2 měsíce... ještě uvidím, co mi řekne můj dr., ale každopádně nás čeká genetika a další vyšetření.. snažíme se už 16 měsíců a mám za sebou už jeden nevydařený pokus v červenci 09, ale tam bylo velmi nízké hcg, takže se to vyřešilo injekcí do žíly a odplavilo se to bez revize 😔

martasl
16. únor 2010

nemáš zač 🙂 na různých revizích hodně holek píše,že jim řekli počkat půl roku.ale málokterá to dodrží.těm doktorům se to říká,když jim se nic nestalo.a ta touha po mimi.....byla jsi na začátku,tak určitě bych počkala ty 2 MS.ale doktor ti řekne víc.já jsem dostala kyselinu listovou a beru baby plan calibrum.určitě si něco kup,v lékárně ti poradí a nebo se zeptej doktora.vitamínama nic neskazíš a hlavně ta listovka je důležitá,to ti potvrdí i holky tady.hlavně aby vám to co nejdříve vyšlo a vše proběhlo víc než dobře.. 🙂

lenuskacicinka
16. únor 2010

kysl. listovou beru už skoro rok, teď po revizi jsem ji ale vysadila a dlabu jen wobenzym.. ale chci pak určo začít brát buď femibion 800 nebo ten baby plan.. poradím se svým dr. No přesně jak říkáš, jim se to řekne, čekat, ale nejde to a už vůbec nejde na to nemyslet, jak mi radí moudří lidé. Děkuju, všechny tady si přejem aby to brzo vyšlo a hlavně aby už vše bylo v pořádku... popravdě budu mít teď už pořád strach, nechtěla bych toto zažít znova 😒

martasl
16. únor 2010

lenus-to už bychom žádná nechtěly zažít.já ještě po psych.stránce na tom nejsem dobře a pochybuju,že někdy budu.měla jsem od doktora i prášky na nervy.nejsem už nejmladší,tak doufám,že nám to letos vyjde 🙂 😉 hlavně na všechno,co budeš chtít vědět a co tě zajímá se doktora zeptej.a pák nám sem napiš(pokud budeš chtít)ať máme další názor a jsme chytřejší 🙂

martasl
16. únor 2010

zanet-tak co??za jak dlouho jste se začali snažit.pořád jsem na vážkách,jestli už teď nebo za měsíc.potřebuju názor a radu 🙂 😉 já se už z toho picnu 😖

skaredka
16. únor 2010

ahoj holky, jen tak procitam a chtela jsem vsem poprat hodne stesti at se zadari. Mne byla revize nabidnuta v prosinci, odmitla jsem, rekla jsem si ze to necham na prirode. Nevim, jestli jsem udelala dobre nebo ne, kazdopadne zacatkem ledna uz jsem mela hormony na nule, bylo mi receno, ze mame pockat s tehotenstvim az po prvni menstruaci (od potratu). Nevim jak je to presne s revizi jestli se musi cekat dele nebo ne. No chranit jsme se chranili a stejne jsem opet tehotna, mam hrozny strach, ze zase nebude neco v poradku kdyz jsem otehotnela hned v podstate par tydnu po potratu ... nemate nekdo zkusenost?

martasl
16. únor 2010

skaredko-no klobouk dolů 😉 máš teda odvahu.co ti na to těhu řekl doktor??takže dělali ti revizi nebo ne??netušila jsem,že si můžeš vybrat jestli jo nebo ne.a v kolikátém týdnu jsi byla??moc otázek,co??

skaredka
16. únor 2010

martas u mne to bylo takovy divny, podle delohy jsem byla asi v 9tem tydnu ale nebyl tam plod. Nikdy jsem o tom neslysela, tak nevim. Ale jo rekli mi ze bud muzu mit revizi nebo muzu pockat az to odejde samo. Muj HCG byl 31000 kdyz jsem zacala "cisteni" trvalo to zhruba 4-5 tydnu nez to kleslo az na 0 a prestala jsem krvacet.
Lekarka nebyla moc rada z tehotenstvi, pry se ma cekat alespon jeden cyklus aby se deloha "uzdravila" v podstate mi rekli ze tim krvacenim behem menstruace se to cisti a leci. No pristi pondeli jdu na utz tak uvidime co bude, ale HCG mi stoupa jak ma.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru