Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

maendy
13. zář 2009

Ahoj holky.
Můžu se přidat?V pátek jsem byla na revizi,v 9 tt nám přestalo bít srdíčko. ☹
Snažím se z toho dostat,ale strašně to bolí.čekali jsme 3 roky,až po IUI se podařilo,bylo to krásných pár týdnů štěstí a teď.....
Všechny vás obdivuji jak se stím perete.

mateta888
13. zář 2009

Nazdárek maendy, je mi to moc líto 😢, budem jen rádi když se k nám přidáš. Holky jsou tady naprosto senzační. Já mám od revize 3 týdny a už podruhé a díky holkám tady se v tom tak neplácám jak před rokem sama, všichni tu vímě jaký to je a vylít si srdíčko neuvěřitelně pomáhá.
tak hlavičku vzhůru, vím že to je zní jako klišé, ale čas vážně pomáhá. Nezahojí to úplně ale už to tak nebude bolet 😉 . Mi ti pomůžeme

oliras
13. zář 2009

ahojky holky jdu Vás jen pozdravit a počíst

mateta888
13. zář 2009

no konečně někdo, jsem ty dnes jak kůl v plotě. Co je u tebe nového 😵

handm
14. zář 2009

Dobré ranko,
koukám, že o víkendu se tu nic moc nedělo, tak jsem aspoň nemusela dočítat milion stranek! 🙂
U mě konečně holky skončila MS a teď - jak jsem vypočetla, mám plodné dny - takže tomu necháme volný průběh a uvidíme, co se stane 🙂)
Manžel už se nemůže dočkat 🙂))
Bratranek mi psal, že se jim včera narodil klučík, tak jsme říkali, že tedy taky zkusíme štěstí podruhé! 🙂
dáblí ahoj zpátky!! A snad bude všechno oka, odpočívej a nehoň se! 🙂))

Jaký byl víkend holky?? 🙂

eeefi
14. zář 2009

ahojky holky 😉
vyborne jsem si uzila vikend - v sobotu vylet pres palavu do mikulova na vinobrani.. trosku jsme pokostovali burcacek 😀 mnam 😀
v nedeli uklid a vylet na kole.. uz zase zacinam sportovat, ale mela bych se jeste asi krotit 😒 at to neprezenu..
zitra si jdu do nemocnice pro vysledky z histolky a jelikoz stale krvacim, tak cekam injekci do zadecku na stahnuti delohy ☹
jinac planuju dovcu.. zatim vitezi kreta, tak dfm, ze nam vyjde pocasko 🙂 pred vanocema uz mame zamluvenou italii na lyzovacku, tak se snazim uzivat si a moc netruchlit.. obcas mam ale teda dost smutenku ☹
handm drzim moc moc moc palecek, at to vyjde 😉

eeefi
14. zář 2009

jinac zdravim dablika z nemocnice 😉 hele nic si z toho nedelej. ti doktori sami nevi... me rikali, ze doporucujou otehotnet 3 - 6 mesicu po revizi. ja jsem otehotnela 3m po revizi a nic z toho :( nektere holky otehutnely mesic po a jsou stastnymi maminami 🙂

handm
14. zář 2009

Koukám, že je tu dneska krásně mrtvo, ale já stejně dneska v práci nějak nestíhám...:( je to divočina

jinak Eefi zrovna probíráme s kámošem, že bychom vyrazili taky někam za vínkem, dokud ještě můžu (on tedy nic neví, ale ... ) a vypadá to na začátek října, tak uvidíme, jak se dohodnem.. a jestli vůbec. vždycky máme plánů a pak skutek utek..

taky plánujeme dovču, na polovinu října a furt nemůžem k ničemu dospět.. chceme kypr nebo jižní krétu, ale nějak se to komplikuje s odletama a příletama.. anebo nemaj nic, co by se nám líbilo..
booože..
tak snad už se rozhoupáme
Kdy vy tam chcete jet??
Ať jsou výsledky OK!!! 🙂

mateta888
14. zář 2009

ahojky koníkovky 😉
tak že by snad se tady konečně někdo objevil ? Bylo na čase. Já jsem si dneska nechala ještě malou doma ale zítra už pošupajdi do školky a já se vrhnu an okna , už to odkládám mooooooooooc dlouho 😅 . Ale musím se pochválit dneska respektive ted jsem po hodině dala do kupy oblečení co je malý, co je velký letní pryč, zimní ven a orztřídila pěkně do tří tašek a pošlu to dál. Je to očistec ale co mě blaží je, že mám zase o něco víc místa 😀

Handm : tak si dej nějaký mooooc dobrý vínečko, Já pořád čekám na prví MS

Nevíte někdo něco evuliss strašně dlouho se tu neukázala, doufám, že všechno v pořádku 🙂 a copak besinka doufám že si jako suvenýrek doveze ||. to by byylo super . .. .

handm
14. zář 2009

Ahoj, Mateta..
no já jsem nakoukla před chvilkou a nikde nikdo 🙂 Ale asi ma každá holčina lepší práci, enž tu s námi drbat a někdy až moc se vrtat v minulosti.. a to je dobře, se od toho oprostit...!!!! je to pozitivnější!
🙂

Neboj, ms přijde, jak dlouho máš od revize?? Mě přišla v podstatě po 28/9 dnech, když tedy počítám začátek špinění...a byla taková vlastně celou dobu vyjma jednoho dne, kdy "tekla krev" 😀

nechceš zajet k nám na ty okna??? 😀 😀 já bych je potřebovala umýt jako sůl, ale nemůžu se k tomu dokopat. přes týden vůbec, to už je skoro tma, když prijdu domu a o víkendu mánm tedy většinou lepší program..
a na vínko se mooc těším. miluju bílý, z moravy.. nejlepší je znovínský chardonay (ale ne obyč, to oceněný terois club - nebo jak se to píše) a stejně tak tramín červený.. mňam.. jsem si tu uplně udělala chuť...

o evuliskovi jsem taky dlouho neslyšela, asi je v práci taky pořád, možná se vrátil tatínek z nemocnice, tak neví, kde jí hlava stojí... snad e všechno oka!

mateta888
14. zář 2009

Handm : já mám tři týdny od revize začínám 4. 😒 Dej pokoj s oknama, celou dobu jsem to odkládal navíc máme
jen střešní, ale velikánský a dělala se fasáda, tak tam je beton potom se dělala střecha, prach z vlnovek
pak jsme dělali malé hřištátko tak tam jsou i piliny. . .. to bude očistec 😢 . No když to přežiju tak budu
ráda, to mám za to že jsem to pořád odkládala 😅

berranek
14. zář 2009

Ahojky, tak jsem dnes byla na kontrole po revizi (mám po ní 10 dnů) a všechno vypadá dobře. 😀 Hurá! Už jsem požádala o ukončení neschopenky, tak jdu ve čtvrtek do práce (aspoň přijdu na jiné myšlenky). Dostala jsem na 3 měsíce antikoncepci (i když jsem ji nechtěla, ale je to prý kvůli tomu, aby se nastartoval růst sliznice v děloze). No a pak mě čeká hysteroskopie. Ptala jsem se jestli už můžu sportovat, tak prý jo, už bez omezení. Jen prý se stykem ještě týden počkat - to už je ale stejně pozdě 😔 , předtím v těhu téměř nic, takže vydržet to byl úkol nadlidský a nějak jsme to nezvládli. Vynadáno jsem ale nedostala, zřejmě má pan doktor pro sexuální náruživce pochopení 😵 . Tak snad z toho problémy nebudou.

Mějte se krásně, zase mizím!

katyna6
14. zář 2009

ahojky,tak jsem na vás zase zaskočila nakouknout

handm-takže jak ti úplně skončí ms,jdete na to,jo?Jak jsme se domlouvaly?Byly jsem 4,ale kdo se k nám ještrě chtěl přidat,nevíš? 😅

mateta-tak to já to už mám naštěstí za sebou,okna jsem myla přesně před týdnem,ale máme nový plasťáky,tak to bylo šup šup.

berranek-to je moc dobře,že jsi ok a všechno je v pořádku,teď už jen chvilku a můžete se vrhnout do dalšího snažení.Nebo si dáte chvilku pauzu?nedávno jsme to tu s holkama probíraly,jak dlouho čekat,nebo nečekat,ale většinou to asi zkusíme hned po první ms 😉

berranek
14. zář 2009

katyna6 - já se ještě dost dlouho snažit nemůžu - za 3 měsíce půjdu na hysteroskopii a teprve až podle výsledků. U mně by to totiž s velkou pravděpodobností zase dopadlo blbě, takže nejdřív hysteroskopie, kde mně zkouknou dělohu a zrovna se pokusí, pokud to půjde, spravit, co je tam blbě. Anebo aspoň uvidí, jestli bude stačit podpořit to lékama, případně, zda má vůbec smysl to ještě zkoušet. ☹
Před revizí jsem doktorovi říkala, že do dalšího pokusu už nejdu, ale teď po těch 10 dnech na to zas koukám jinak. I když představa, že se budu rvát hormonama a že už v prosinci zas půjdu pod narkózu, pořád není příliš lákavá. ☹ Sakryš, proč ty biologický hodiny začaly bít až tak pozdě? 😝 Škoda, že nemám víc času na srovnání se s tím vším a že mě tlačí věk. Jinak bych si dala delší pauzu a pak se do toho optimisticky vrhla.
Ale kdybych mohla zkoušet mimi s tím, že to nevyšlo z důvodu náhody (tak, jak je to asi u většiny z holek tady), tak bych asi počkala 2 cykly a šla na to - stejně bych ani nepředpokládala, že to vyjde hned (nám to teď trvalo půl roku).

mateta888
14. zář 2009

Katy : já z těch oken budu mít dnes noční děs běs 😵

berranku : jak to že jde na hysteroskopii ? Podle čeho ti to tak šouply ? A pokud jde ověk to jsme tu už probíraly nikdy není pozdě a když se na to cítíš tak proč ne ?

Holky jdu do hajan, jestli zítra dám ty okna a přežiji tak se tu objevím pa pa 😵

katyna6
14. zář 2009

berranek-no já z těch roků mám taky už docela strach,ale copak za to můžu,že jsem toho pravýho potkala až teď? 😅 A teď jsi otěhu sama?Bylo to poprvé?

katyna6
14. zář 2009

no nic holky,já už se rozloučím a jdu do pelíšku.Tak zatím pa a dobrou.

mateta-a ne,že budeš mít kvůli těm oknům divoký sny?! 😀 .Tak to zítra rychle zvládni a přiběhni za náma 😉

eeefi
15. zář 2009

berranek ani ja uz nejsem nejmladsi 😒 njn kdybych vedela co me ceka, tak zacnu aspon v 26 letech - a to by bylo urco hned aniz bych to chtela 🙂 hysteroskopie se dela az kdyz prijdes o mimi ve vyssim tydnu tehu ne? to my jsme se nikdy tak daleko nedopracovali 😒
handm vinobrani doporucuju! ted o vikendu bylo v mikulove a ve znojme - to byly vetsi akce.. myslim, ze jeste nejake vinobrani budou v mensich vesnickach na jizni morave..
jinac s nejvetsi pravdepodobnosti dneska zaplatime last minute na kretu (odlet 30.9. z prahy).. juuuu uz se tesim! 😉
btw. dneska jdu na vysledky z histolky, tak jsem zvedava.. jelikoz stale krvacim, tak me asi ceka injekce na stahnuti delohy.. a to si myslim, ze mam jeste ovulku - uz chapu, ze nektere zeny otehotnely, kdyz mely menses 😉

berranek
15. zář 2009

eeefi - přeju hodně štěstí na dnešní kontrole, ať to dopadne co nejlíp! 😉

Já mám jít na tu hysteroskopii protože mám vrozenou vadu dělohy a ultrazvukem není dobře rozlišitelný o jakou vadu přesně jde. A hlavně chce doktor zkontrolovat jak vypadá sliznice v děloze - má podezření, že není úplně ok, že jsou tam možná místa, kde jsou srůsty a zjizvení a kde tedy sliznice není. Takže když otěhotním, tak jak to mimi roste, dostane se jeho placenta i na to místo bez sliznice, tam to nezajistí dostatečnou výživu a špatně to končí.
Obecně platí, že čím víc zákroků na děloze, tím větší riziko poškození sliznice - já mám za sebou císaře a 2x revizi, což je v kombinaci s tím mým vadným tvarem dělohy už celkem dost. U dělohy správného tvaru by to zdaleka tolik nevadilo.

katyna6 - už mám dceru, má skoro 11 let. Teď jsem otěhotněla po půl roce snažení. 🙂 Hlavně, že jsi toho pravýho vůbec potkala, někomu se to nepoštěstí vůbec. Taky jsi ho mohla potkat ještě o 10 let později nebo až jako důchodkyně v parku na lavičce. 😀

verunka84
15. zář 2009

Ahoj kočky 🙂

vůůůbec nestíhám sem za Vámi chodit .....

jen ve zkratce ....

*už mám dole 2 kilča 🙂 a včera jsem si koupila v Kenvelu suprivní bílé kalhoty ... jen mi už dnes nějak padají, mohla jsem se narvat do menších 😒 stejně se vytáhnou .... no nic ... mají tam slevy na letní zboží, kraťasy, bundičky, svetry atd .... fakt super ....

*ta těhu kamoška - už jsme si to vyříkaly 🙂 ..... byla u nás v neděli .... pupek jí roste, ale zatím spíš pořádný špek kolem pasu .... takže jsem ani neslzela ...... ufff 🙂 nééé, že bych ji přála hodně kg navíc, ale já jsem teď z toho aspoň v klidu 🙂 ...... fakt jde chudinka do boků ,...... 😒 kamoška, co má 14dní starou holčičku, tak ta není žádná vyhublice, prostě normálně .... a měla jen to krásné bříško .... a Petra (ta těhu kamoška) ta se furt někde potí na spinningu a já nevím kde všude a vypadá už teď hůř než ta druhá po porodu .... paradox 😅 😕

*svatba - no, to je na dlouho a já nestíhám 🙂 .... jedním slovem - nevydařená - svatebčani hrůza, nějaká snaha udělat novomanželům ten den D krásný ? Vůbec, snažila jsem se tam jen já s T. ......

já musím dneska hodně makat, holky, tak nestihnu ani dočítat .... čt+pá mám dovču 🙂

tak se opatrujte 😵

mateta888
15. zář 2009

nazdárek holčiny 😀

jsem v plném prácovním zápřahu od půl sedmě tady lítám jak namydlenej blesk a okna už mám 😝 , byl to záhul a jak jsem se rozjela tak jsem udělala už skoro vánoční úklid 😀 , pak se mi nebude chtít tak si můžu klidně říct, že už to mám zasebou ikdyž to bude už dááááááávno pasovka 😎 .
Holky jak máme ty střešní tak jak byli zaprasený tak ted chodím s kafčem v ruce a koukám jak vypadjí super, normálně jak vysklený jak kdyby tam nebyli (než je posere nějakej pták). 😠 Asi začnu střílet vzduchovkou 😀

verunko : vítám tě zpátky, já mám pořád 3 kg navrch a je pravda, že u malé jsem neměla bříško až poslední dva
měsíce mi vyskočilo a kde jsem nabírala kilča byli právě stehna a zadek, ale v normě jen se to špatně
dává dolů, to si nevybereš. 😵

Jinak holky s tím věkem zase 😒 , jak jsem byla u té holšky asi 14 dní zpátky tak její sestra, byla asi 6x na umělým a třikrát se jí zadařilo normálně a pak jim čekli že už je tak zhuntovaná, že není žádná možnost aby měli svoje dítě. No a když se z tohoto oznámení lékařů nějak dostali tak naprosto nepochopilně sama otěhu a kupodivu donosila a v srpnu porodila krááásnou zdravou holčičku. Má první a její 41 let 😀 . Zázraky se dějí, dr neví všechno 😉 .
Jdu pokračovat dokud mě to drží, pak se zase ozvu papa

eeefi
15. zář 2009

berranek dekuji 🙂 budu pak informovat 😉
mateta hihi tak to je cupr pozitivni novina - ta tva 41leta kamaradka.. nadeje fakt umira posledni 😉

andyva
15. zář 2009

Ahoj holky,po dlouhé době vás zdravím,nevíte ,co Evulis?Já už jsem skoro 5 týdnů po revizi a mrcha stále nikde?
Ještě si občas zasmutním,ale už je mi mnohem líp.Holky,co jste čerstvě po revizi,všem posílám hodně sil,ať se brzičko cítíte lépe.

verunka84
15. zář 2009

tak jsem po obědě 🙂

ještě jsem vám chtěla, o té těhu kamošce ..... jak u nás byla v neděli ....
sice vpohodě, byla milá, vyptávala se jen jak je a že si aspoň budeme moct užívat ..... a dodala, to my moc teď nemůžem ... ha ha ha .... a co já s tím ? ..... to se vůbec nehodilo ...
ona, jak jsem psala, má spíš jakoby tlusté břicho, jako náběh tam má, ale není to moc pěkné bříško ještě (teď je v 19tt) a pořád se držela za záda a prohýbala .... no myslím, že to mohla vydržet, ale dobrá, dobrá ..... pak zase začala s těma prsama, jak jsemt u už jednou psala ...... že je má obrovské ..... podotýkám, že je má nalitější, než měla svoje normálně, ale nemá nic katastrofálního .... a že jejich dcerunka (4roky) se od taťky naučila říkat "mamka má velké dudy" !!!!!!!!!!! chápete to ? ....... to jsem trochu nedala už ......

no nic, já teď takovéhle věci vůbec řešit nebudu ....... 😎

soustředím se na sebe a T. a užívám si svůj "stav", přestože to někdy občas ještě zabolí ....... dnes jsou to 2 týdny od revize ...... ještě 4 a je to a aspoň si "můžem užívat", jak říká ta kamoška 😀 😀 😀

pátek+sobota jsem celkem hodně špinila, chvilkama i krev ... ale malinko .... včera taky ještě větší špinění, ale dnes zatím pohoda 🙂 tak snad to bude dobré ..... 🙂

jdu si vypít kávu a pokračovat v práci 🙂

pa pááá

verunka84
15. zář 2009

maendy - vítej, uvidíš, tady s holkama přijdeš na jiné myšlenky 🙂 chce to jen čas, já prvná dny po revizi nefungovala vůbec ... byla to hrůza ..... deprese .... děsivé pocity, navíc ani fyzicky jsem nebyla ok, hodně jsem krvácela a měla velké bolesti ......
čas ti pomůže, ne zapomenout, ale uleví ti ......

zase bude dobře 🙂 😵 😵 😵

kde je Evulis tak dlouho ???? 😒 😕 😕 😕

berranek - božátko, to mě mrzí s tou Tvojí dělohou ..... ale snad bude vše v pořádku ... aspoň už máš doma jednoho uličníka 🙂 ... teda uličnici 🙂 😵 😵 😵
jinak píšeš, že už jste na to hupsli ? A nebolelo Tě to ? .... mě když Dr min týden na KO dělal utz, málem jsem vylítla z kozy, takový ošklivý tlak, představa, že něco cokoli děláme mě děsí ..... samo mi z toho už hrabe, prtž předtím od otěhu jsem spolu byli 1x ...... 😅 ...... takže od nějakého 20.7.09 NIC, jedno velké NIC ..... hrůza, jsem to už beztak zapomněla 😅 😅 😅 😀 😀 😀 ale jinak jako chutě mám děsný ..... je samo hodně věcí, kt. se dají dělat, ale to samotné ti nevynahradí nic ☹ .... ještě chvilku !!!! to vydržííííím 🙂 😀 😀 😀 😝 😝 a pak jsi taky psala, že můžeš sportovat ????? ...... taky bych už chtěla, ale říkal, že mám ještě počkat, než se děloha úplně srovná, tak raděj počkám ......

katyna6
15. zář 2009

mateta-no ty jsi šilkulka,jsem na tebe od rána myslela,jak ti to jde 😉 A jinak doufám,že se mimíska dočkám dřív,než v 41 😀

verunka-tak vidíš,měla jsi z toho strach a zvládla jsi všechny kámošky v pohodě,jsi dobrá! 🙂

eefi-doufám,že už máš po kontrole a všechno je ok.Mně taky asi 5 nebo 6 dní po revizi píchali inj a pak se mi hodně ulevilo.

berranek-chuďě naše,máš toho za sebou taky dost,ale když to šlo jednou,tak to určitě půjde i podruhý.Hlavně,že už budou dr.vědět,co a jak a můžou začít něco dělat,abys co nejdřív byla úplně v pořádku! 😉

verunka84
15. zář 2009

katy - všechny ? jen jedna je těhu 🙂

katyna6
15. zář 2009

verunka-jojo,už jsem na to přišla,jsem se chvilku v těch kamarádkách nemohla zorientovat 😀 😀 .Už se cítíš dobře?To je moc fajn 😉

berranek
15. zář 2009

verunka - no my jsme na to hupsli týden po revizi (s ochranou) a jen tak opatrně. 🤐 Vůbec nic mě nebolelo, ale mě to bříško nebolelo ani po revizi. A taky jsem po revizi skoro nekrvácela, jen jsem trochu špinila. Předtím v těhu jsme sexovali taky jen párkrát, takže já už jsem trpěla jako zvíře. Jsem si už připadala jako nějaký úchylák - jen jsem večer usnula, už se mi zdály sny "o tom". "Pomocné" aktivity nám už nějak nedostačovaly, tak jsme to zkusili a bylo to bez problémů. Nevím ale, jestli jsme s manželem zrovna typický vzorek - my jsme i po 12 letech manželství zvyklí na skoro každodenní sex 😵 , takže teď ty 3 týdny pro nás byl absolutní rekord.

katyna6
15. zář 2009

berranek-jé,já doufám,že až s přítelem spolu budeme taky tak dlouho,že chuť na milování bude pořád stejná.Před těhu jsme se milovali taky skoro každý den,teď je to zatím trošku horší.Ale jen co bude po první porevizní ms,hupnem na to 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru