Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zvedavaholcina
24. dub 2013

Holky za jak Dlouho kolik Hodin po revizi jste sly domu?

invi
27. dub 2013

Na revizi mne odvezli v 9 hod, za 30minut jsem byla zpět na pokoji a probuzena z narkozy, 2 hodiny mne sestřička kontrolovala (měření tlaku co 15 minut), v 15 hod mi řekly at si zavolám odvoz, docela rychlovka, ale záleží na nemocnici, v Olomouci v FN mi řekli že mne pusti druhý den ráno, ja byla v Ostravě.

zvedavaholcina
27. dub 2013

Holky do ktereho tydne je zakrok ambulantni?Kdy vas v jakem tydnu pustily domu,po kolika hodinach?Pepsin moc odepiste strasne se bojim

zvedavaholcina
6. kvě 2013

Holky tak mam zakrok uz tyden za sebou nastesti vse bez komplikaci , vzali me v 8 rano a po 14hodine jsem jela z manzelem domu .. chci se zeptat jak dlouho po revizi jste pockali se sexem?Me primo pan primar rikal ze je to individualni ale ze aspon 14 dnu vydrzet abstinovat 🙂 a snazit se muzeme klidne po 2 mesicich, jak dlouho jste nesexikovali vy?

nurmisur
16. kvě 2013

Mě řekli klasické šestinedělí...takže 6 neděl bez sexu..

pindruscha
21. kvě 2013

Tak mě to na 90% čeká taky, v pátek, hrozně se bojím, nikdy jsem nebyla v celkové anestezii... 😨

danushkan
27. kvě 2013

Ahoj holky, tak místo toho abych psala postřehy z těhotenství do lednovek 2014, jsem tady....No což, stejně bych radši vyrazila s kočárkem prvně do rozkvetlých alejí než do rozbředlého bahna 🙂 Já vím, tochu cinické, ale snad se mi to jednou podaří.....tak k tématu, ráno v 9 příjem, v 10:45 revize, probrala jsem se netušim kdy, ale nedlouho potom už mě chtěli lifrovat domů...přetim ještě kontrolní utz a prej v pořádku, krve málo, břicho po inijekci a čípku proti bolesti ok, takže v 16:15 odjezd dom... no a je 21:00, tejden sem si vzala neschopenku a přemejšlim, co tu budu tejden v pelechu dělat, abych se nezbláznila, ale radši budu hodná a svědomitá, než se léčit s komplikace....

setam13
29. čer 2013

@danushkan Ahoj, muzu se zeptat, kde jsi byla na te revizi? Me to bohuzel ceka taky a rada bych i kvuli synovi sla domu jeste ten den. Bydlime v Praze, tak hledam nemocnici v Praze, kde by to tak slo ...

janinka2222
4. črc 2013

@setam13 Mě to ještě ten den udělali v Podolí..

annyk
13. črc 2013

holky, mám dotaz...byla jsem teď na revizi dělohy...v 8tt (neodpovídalo to)...jak dlouho jste a jak moc krvácely po revizi??

zuza01
13. črc 2013

@annyk Já asi 3. den po revizi, když jsem se snažila myslet na něco jinýho a šla umývat okna... přehnala jsem to a pak jsem asi dva dny krvácela, docela dost, jako silná MS. Pak už nic.

annyk
13. črc 2013

aha, já mám po revizi od středy a zatím každý den krvácím - jak běžná MS...tak nevím

werunka21
16. zář 2013

Holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste po revizi krvácely a měli bolesti? Je to 5dní co jsem byla na revizi a pořád krvácím, což je asi normální, ale taky mám bolesti. Takové ty menstruační. A dnes už jsem to nedala a musela si vzít prášky ☹ . Je to normální?

biii
24. zář 2013

Ahoj holky, tak se bohužel také přidávám k tomuto tématu. V sobotu večer jsme s přítelem poklidně leželi u TV a z minuty na minutu, doslova z vteřiny na vteřinu mě začalo bolet břicho, docela jinak, než doposud. Byla jsem 6tt. Nebylo to žádné křeče, ale cítila jsem, že je něco jinak. Když jsem pak šla na toaletu, našla jsem asi tři kapky krve. Nedalo mi to a stejně jsme jeli do nemocnice, kde mi doktor řekl, že nevidí v děloze vůbec nic. Vzali mi krev a podepsala jsem negativní revers a jela domů (břicho už mě nebolelo, nic mě netrápilo) s tím, ať se dostavím ráno znovu na krev. Tam mi pak řekli, že se HCG snížilo (z 208 na 165) a už to jelo. Hned si mě tam nechali a v osm večer jsem podstoupila revizi dělohy. Naštěstí jsem narazila na perfektní doktorku, která mi vše vysvětlila s tím, že chyba není ve mně, ale plod, který není úplně v pořádku zdravý imunitní systém vypudí. Zřejmě tam už od začátku nebylo něco ok. Podotýkám, že jsem otěhotněla hned první cyklus po vysazení antibaby, ani jsme s tím nepočítali. Proto, holky, hlavu vzhůru, podaří se to tehdy, až tělo bude připravené a vše bude oki. Rovněž mi řekla, že mnohé ženy ani neví, že byly těhotné a krvácení např. o dva týdny zpožděné považují za opožděnou MS. Držím všem palečky a hlavně nic nevzdávat, my se s přítelem dohodli, že žádné snažení už nebude – už si prostě budeme sex jen užívat a dokud nepocítím příznaky, žádný test, ani nic podobného. 😅

miranda77
26. zář 2013

@biii 😀 líbí se mi ten konec ...

vlagru
2. říj 2013

Ahoj všem,tak i já se k Vám přidávám jsem 6.den po revizi pro zamkle těhu 6.týden ☹ Dnes jsem byla u doktorky protože asi od 4.dne mě začlo pobolívat břicho a to se stupňovalo.Krvácení jen trochu.prohlédla mě i ultrazvuk udělala a nic nenašla řekla že to vypadá ok,ještě nabrala krev aže v případě nálezu se ozvou.Po návratu jsem měla docela velké bolesti a nawc ze mě odešel nějaký větší kus a pak bolesti trochu ustaly no tak ted se budu řídit podle jejich pokynů a budu fakt v klidovém režimu i když se třema dětičkama to není moc reálné 🙂

neominka
3. říj 2013

@werunka21 jsem teda po porodu v 16 tt (miminko melo Downa) a jeste me museli delat revizi delohy neodesla me placenta po porodu. Krvacela jsem par dni ( ale nic vyrazneho) po par dnech jsem jen spinila a cca po 8-10 dnech jsem prestala i spinit. Zhruba do tydne jsem zacala spinit zase a ted uz jsem uplne ok. brisko me pobolivalo jako pri MS.

miselinka78
4. říj 2013

Ahoj, tak i já se přidávám ☹ čekala jsem jednovaječná dvojčata, která se přestala v 8.tt vyvíjet. Krvácela jsem asi 3 dny a to postupně ustávalo, ale špinila jsem dohromady skoro dva týdny. Břicho mě bolelo, ale nebylo to nic hrozného, jako při MS. Sice jen trochu, ale jo. Ve středu jsem byla na kontrole a snad je vše ok, takže prý mám 2x dostat MS a pak můžeme začít znovu. Snad už se zadaří a bude vše v pořádku. Všem, které tohle musely absolvovat, přeju hodně sil, ať se na vás brzy usměje štěstí a miminko je zdravé.

jennyska
4. lis 2013

@zvedavaholcina @miselinka78 @neominka @vlagru @miranda77 @biii @werunka21 @annyk @zuza01 @janinka2222 @setam13 @danushkan @pindruscha @nurmisur @invi

Ahoj snažillky, těhulky a maminky,

ráda bych Vás oslovila ke vložení Vašich osobních zkušeností do naší koníkovské Wiki knihovničky na téma Děloha. Knihovničku si spolu se všemi těhulkami, snažilkami a maminkami z MK tvoříme, abychom v ní našly vše, co potřebujeme a rychle a přehledně 😉

Proto, prosím, vložte své zkušenosti s různými problémy týkající se ženské dělohy, např. Revize dělohy, do tohoto článku https://www.modrykonik.cz/deloha/ a pomozte ostatním ženám, které si právě prochází podobným obdobím a hledají radu, pomoc, podržení...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den 🙂
Janča

zuza01
4. lis 2013

Mám za sebou dvě revize, každý potrat probíhal úplně jinak. U prvního - vše se zdálo v pořádku, pak slabé krvácení tmavou krví, prý hematom. Pak už jen slabé špinění. Ve výsledku mrtvý plod od 6tt, zjištěno v 9 tt. Revize druhý den, bez krvácení a bolestí. U druhého - v 10. tt odchod velkého hematomu, mimčo na utz v pořádku, žádné krvácení. Kontrola za týden, bez obtíží, jenže miminko už nežilo. Po revizi krvácení, dost silné, i bolesti. Asi 14 dní.

milu71
5. lis 2013

Ahoj děvčátka, tak si tady čtu diskuzi a musím se taky přidat. V 6tt těhu to ještě bylo ok, ale pak jsem dostala virózu (angínovou) a asi to mimču uškodilo. Včera mi doktorka řekla, že mimčo přestalo růst (zjištěno v 9tt) a musím na revizi. V noci jsem ještě k tomu začala krvácet (zatím slabě). Budu dneska volat do nemocnice ve Slaném. Četla jsem tady, že po revizi se krvácí několik dní. Pak další měsíc by se měl normálně dostavit menzes, je to tak? Po 3 měsících bych se zase mohla pokusit o další pokus? jdu na revizi poprvé a mám docela strach ☹

jennyska
6. lis 2013

@monisss @fineva @hhelik @gveny @matysikovad @andi2 a ostatní....

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s revizí dělohy na https://www.modrykonik.cz/revize-delohy/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním těhulkám, které si prochází stejným obdobím a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

zuzikhak
3. pro 2013

Ahoj, já jsem už revizi prodělala dvakrát (po zamlklém těhu v 8 týdnu). Nic příjemného, řekla bych, že to není ani tak bolestiví zákrok jako, že jde spíš o psychiku(teda alespoň u mě) rozhodně není příjemné se furt před někým svlíkat a tak a nehledě na to, že člověk má v hlavě to , že v sobě má už mrtvé miminko. Doktoři to tak většinou neberou a my se potom cítíme zraněné a kolikrát i docela naštvané. Člověk to musí brát trochu s nadhledem, časem všechno přebolí. Po revizi jsem byla v obou případech 3 týdny doma. Měsíčky se mě vrátili do normálu, jako před otěhotněním i ve stejný termín. Po revizi jsem cca týden mírně krvácela ale jinak nic.
Byla mě zjištěna Leidenská mutace-hustá krev, má dost často vliv na těhotenství, proto radím, které prodělali zamlklé těhu aby si nechali udělat testy. Teď si ředím krev jsem v 8 týdnu a zatím je snad vše v pořádku

heliik
24. led 2014

Ahoj ženy. Prosím o radu. Dne 16.1. jsem prodělala revizi ( zamlklé těhu 8-9 tt) . Krvácela jsem celkem hodně, pak po 2 dnech se to ustálilo, na cca 2 vložky denně, a dneska, ze mě skoro teče jasně červená krev, a šíleně mě bolí v podbřišku. J e to normální? Horečky jsem teda neměla ale je pravda, že každou noc, mi byla zima, že jsem spala i v mikině a teplácích, a pak sem se probudila zase šíleně spocená, je to normální? Děkuji za vaše názory, nevím kam se obrátit, a nebo jestli mám vyhledat lékaře...

hayete
24. led 2014

@heliik zavolala bych lékaři nebo na oddělení kde ti to dělali a zeptala se pro klid duše. Já třeba krvácela malinko po zákroku a pak 3 měsice vůbec :D teda pak zjistili že jsem menstruovala do břicha (retrográdní MS)

makiska1
24. led 2014

@heliik ahoj, já byla na revizi 03/2013 a měla jsem to taky tak... po revizi jsem ten den hodně krvácela, pak pár dní téměř nic, a pak se to zase rozjelo... pokud to není nějak hodně, že by z tebe vyloženě tekla krev a pořád, tak nepanikař... já potom krvácela asi týden, pak už jsem jen špinila asi týden... moc mě mrzí ztráta a revize... držím pěsti, ať je brzy lépe!

heliik
25. led 2014

@hayete @makiska1: Díky ženy. Dneska je to už lepší. Ale když se to bude opakovat tak zajetí na pohotovost pro klid duše. Včera ze me tekla, ale jen když jsem sla na WC a sedla si, tak jak to pleskalo o mísu, sem to poznala a samozřejmě asi 6 vložek jsem vyplacala, jako ze byly úplně durch. Tak uvidim jak to bude dnes, a když tak, zajedu na pohotovost. Moje dr.ordinuje az v úterý..

@makiska1 : Děkuji za podporu ale beru to tak jak to je.. Potratila jsem po 2 za sebou, tak k nám mimco asi ještě nechce.. Holt si musím počkat. 🙂

kofik.h
25. led 2014

@heliik mě říkali, že pokud sineměním vložku každou hodinu tak to není silné, ale pokud máš bolesti v podbřišku (silné) tak bych si tam došla a taky teda se má sledovat teplota..prý, když bude 37 tak hned jet k doktorovi...držím pěsti at je to ok

makiska1
25. led 2014

@heliik tak to mě moc mrzí, že už se ti to stalo 2x... do třetice všeho dobrého, neboj 🙂 já byla v tom březnu na revizi kvůli zamlklému a pak jsem v červnu měla biochemické těhotenství, teď jsem těhotná potřetí a doufám, že už definitivně, tak doufám, že i u tebe to tak bude 🙂 moc držím pěsti! kdy se chcete znovu začít snažit?
jinak jak říká @kofik.h , pozor i na tu teplotu, kdyby byla, mohlo by to znamenat že neodstranili vše a máš zánět... ale to snad nebude tvůj případ, vše bude dobré, za pár dní krvácení ustane a zase bude dobře....

heliik
25. led 2014

@makiska1
@kofik.h : Aha tak teplotu jsem možná mela vyšší jak 37. Ale to bylo ty první dny, jak jsem mela zimnici, to mi bylo vazne ouvej. Ted ty bolesti mám jako ze v pohodě, nebo relativně dobrý, včera to byla bolest jak pri samovolným potratu.. Dneska jen spinim, tak nevím. Ale to ošklivá tmavá krev. A Rano ze me vypadly 2 male cucky sražené krve. Jinak jako dneska v podbřišku poboliva ale ne tolik, ale zkratka vim o tom.. Děkuji vám holky 🙂

@makiska1 : Az za nějaký čas mám nadvahu tak to chci shodit, zkratka se s sebou něco udělat. Takže na to rozhodne tlačit nebudu asi az příští rok...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru