Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
15. led 2010

zanet2009-tak přeju,ať vám to hned napoprvé vyjde 😉 🙂 Už bychom tady někoho komu to už konečně vyšlo potřebovali.Ať máme pozitivnější téma k rozebírání 😉 😉
Já jdu v 16.45 na noční celej víkend 😠 to se ten víkend potáhne,ach jo 😖
mimochodem-dnes jsem začala užívat ten baby plan calibrum.zanet-co užíváš ty??

zanet2009
15. led 2010

já beru zatím jenom listovku(tu co mi zbyla z těhu, kterou mi předepsal dr.), ještě jsem se nedokopala do lékárny pro ten calibrum baby plan....až pojedu do města, tak budu užívat asi ještě to.

zanet2009
15. led 2010

Děkuji všem za držení pěstí, snad budu mít brzy dobrou zprávu. 😉

lusye
15. led 2010

ja uz si dnes taky vzala Calibrum Babyplan, co mi zustal. V lekarne mi rikali, ze ten se prodava ze vsech pripravku nejvic. 🙂

liptonek
15. led 2010

martasl - jojo, byla živá.Dvě hodiny předtím jsem je ještě viděla na UTZ. Po něm mě ještě prohlíd doktor a řek, že je vše špatný. Že začínám rodit. Pak už jsem jen čekala kdy to propukne. Když začaly být kontrakce silnější dali mi jen kapačku a to už to jelo. NIc do břicha mi nedávali. Takže musela být živá. ☹

lusye - horší, nehorší, ve výsledku jsme tu na tom všechny stejně ☹ takže sluníčkové dny nám všem a do roka at už máme vedle svýho nicku pěkně vysoký těhutýdny 😅

zanny
15. led 2010

Martasl,nedali mi nic,ale mluvila jsem dnes se svou dr.a řekla,že mi dali antibiotika do žíly při narkóze,takže by to mělo být v pohodě.Naštěstí bolesti nemám,teda jen tak trochu,což je asi normál a prý kdybych nepřestala do pondělka krvácet,tak mám přijít.Taky mi řekla,že určitě budou chtít v CARu,kde jsem byla na IVF,abych co nejdřív začala stimulovat znovu,tak jsem tam volala,kdy bych mohla jít na další transfer,tak prý když bude vše ok,tak koncem března,nebo v dubnu.Na to teď ale teda vůbec nemám ani pomyšlení,ale snad se zase brzy nakopnu a bude chuť do dalšího boje.Je fajn,že jste tady,aspoň si může o tom člověk pokecat s někým,kdo si tím taky prošel,protože kdo nezažil-nepochopí!!

lusye
15. led 2010

liptonek, ono to vyjde nastejno. O nase poklady jsme prisly vsechny a to boli stejne. 😔 😔 😔
zanny, me taky pobolivalo brisko az 4 dny po zakroku. Ted uz vubec. 🙂
Jo a v zile jsem mela antibiotika taky. Pred zakrokem mi dr. rikala, ze mi radeji daji i antibiotika. A ja se pri propousteni ptala, ze jsem mela jeste dostat antibiotika a oni, ze jsem je uz dostala prave do te zily. 😅
Ja uz mam ted velkou chut do dalsiho snazeni o miminko. 😵 Zanny, verim, ze i tobe brzo prijde. 😉

liptonek
15. led 2010

zanny - a vám to taky normální cestou nejde? Taky jsem byla těhu po IVF

zanny
15. led 2010

Liptonek..normální cestou nám to nešlo,máme špatný spermiogram.První IVF nevyšlo,přešla jsem do jiného centra a podařilo se,tak jsme byli moc šťastní,no a bohužel.A co vy?

Lusye,jsem ráda,že už máš chuť bojovat dál..snad mi to půjde taky tak brzy.

Zanet,taky držím moc pěsti.

Jinak holky k těm těhu vitamínům,já jsem brala femibion,prý je tam nějak upravená kyselina listová a tělo ji lépe vstřebává,sice to vychází 300Kč na měsíc,ale prý je fakt nejlepší.No ale těžko říct...dřív žádné těhu vitamíny nebyli a taky se rodilo.

liptonek
15. led 2010

zanny - Nám to "vyšlo" hned na první pokus IVF. Normální cestou to taky nešlo. Ale nikdo neví proč. Mám nepravidelnou MS a asi bude problem s dozráváním vajíček. Víc nevíme. Takže nás ten kolotoč kolem IVF čeká nanovo, co? 😖

zanny
15. led 2010

Liptonek,my máme ještě dvě embrya zamraženy,tak zkusíme KET..ale to je ještě daleko ☹ A už víš,kdy budeš zkoušet další pokus?

revange
15. led 2010

no mame jich min, s celkovym pohybem jsme tak nejak na hrane, pri prvnim spermiogramu 0% progresivni pohyb (u druhyho 17%), morfologie jen 5% dobrych (u druhyho 15%) - takze skoro vsechno spatne. Snad na neco prijdou

liptonek
16. led 2010

zanny - my žádný mražáčky nemáme. Snažit se začnem asi v dubnu, to budou 4 měsíce po.... Třeba se stane zázrak a povede se to normální cestou. A kdyz ne, tak asi na podzim bych do toho šla nanovo. uvidíme.

martasl
16. led 2010

Ahoj holky.Já nevím,je mi nějak smutno.Včera v práci na noční jsem měla nějakou depku.Špatná nálada,co chvíli v očích slzy a strašnej smutek.Nevím proč,jestli tou MS??Mám ji nějakou divnou.V práci mě děsně bolelo břicho.Nějak se mi to pomalu rozjíždí.Používám tampony-ty docela ušly.Ale na spaní jsem si vzala vložky a při probuzení čistý.Krev jen při močení a utírání papírem.(omlouvám se,že to tak podrobně popisuju,ale mám v tom zmatek) 😖 Břicho bolí-nebolí.Holky,jakou jste měly první porevizní MS??

liptonek-tak to mě dostalo s těma miminkama,že byla živá.. ☹ ☹ rozbulela jsem se.To umřela po porodu sama??Nešla zachránit?,Já vím,psala jsi,že byla postižená-jestli jsem to dobře pochopila??Je mi tebe i partnera děsně líto a smutno ještě víc.....

Holky,to vám nezávidím,co musíte všechno podstupovat,aby jste v náručích držely miminka.Proč má někdo,kdo si to ani nezaslouží štěstí na děti a někdo......Ale to už jsme tady rozebírali a už dál to rozebírat nemá cenu.

lusye-od kdy teda plánujete snažení??Já bych chtěla od toho března,ale jestli budu mít takovou depku jak dnes a včera tak to nemáme asi šanci...a s tou mou MS...

liptonek
16. led 2010

martasl - právě že nebyla postižená. Údajně byla zdrava. Aspon tripple testy byly v pořádku. Problém byl nejspíš u mě. Zkrácený děložní hrdlo, či co. Z ničeho nic jsem se otevřela. ☹ Dva tydny se to pokoušeli v nemocnici zastavit, ale už to nešlo.
Neměly vyvynuté plíce...byly moc malinké, aby to přežily.... ☹ ale v duchu jsem se modlila, abych slyšela jejich pláč... ale nic..bylo ticho. ☹
Já se jen snažim utěšovat tím, že kdyby vydržely do toho 24tt (od té doby je prý zachraňují), tak by to bez komplikací zřejmě nebylo. Pravděpodobnost různých postižení je tam vysoká. Takže by se akorát trápily....
Sebrala jsem odvahu a koukala na youtube na miminka narozena okolo 22tt...a videt je s tema vsemoznejma hadickama... To asi lepší to, co se stalo nám. Netrpěli.....a je jim teď líp...
A za jak dlouho jsi MS dostala?

lusye
16. led 2010

martas, nebud smutna. Musime byt silne. ALe priznavam se, i ja mela dnes totalne zachvat place. 😢 Manza nevedel se mnou. Ale je zlaty. Nevim, proc to na me dnes tak padlo. Ale statecna a silna jsem nebyla. Uz jsem si pripadala celkem vyrovnana, a pak zase ty chmurne myslenky. Proc se to stalo nam? ... No, pak jsme si pekne popovidali a domluvili se, ze v tom breznu to zkusime. To je muj cil. 😵 Ja odpocivam dny jako male dite. 😔
Nastesti s otehu jmse problem nemeli, tak snad to nebude trvat ani tentokrat dlouho. Ale chci se proste alespon snazit a tesit z toho. Takto nemuzu nic a navic mi stale neprestalo to blbe krvaceni po revizi. 😠 😠 😠 Ale uz slabne.
Takze v breznu na to spolu vlitneme, martas! 😵 😵 😵

lusye
16. led 2010

liptonek, vim, ze je to pro tebe velmi tezke, takto psat. CLovek si vzdy vzpomene v jakem tt by byl ted a nebo jake by mel uz miminko. 😔 Ale bohuzel nam osud pripravil toto a my to musime zvladnout a my to zvladneme, abychom se staly maminkama jinych deti, ktere nas budou potrebovat. 😉 A nasi andilci se na nas budou divat. 😵
ALe jsi fakt rozumna a to na tobe ocenuji. Neboj, brzo budeme zase tehu a radovat se! 🙂
Holky, ja se tek tesim na ms!!! Uz at je tady a ja alespon vim, ze funguji.

jankabry
17. led 2010

holky taky mě napadá, jako maratasl -
jakou jste měly první porevizní MS?

Já měla normálně cykly tak 32 dní, poslední před otěhu ale 28, což jsem nikdy tak krátké neměla .. No a jsem 27dní po revizi a včera jsem to dostala. Dva dny před tím jsem špinila - hnědě, jen na tenkou intimku nic víc. Včera večer mě začalo pobolívat břicho a pak jsem na papíře našla krev se sraženinkama. No dneska taky krev, ale hnědou tedy starou .. takové malé sraženinky. Břicho pobolívá, ale dá se to v pohodě. Normálně mám MS tak bolestivou, že jsem dvakrát skončila v nemocnici na injekci analgetik, jinak bych to nevydržela :-/
Budu tak i tak volat doktorovi, zda je to v pořádku a co a jak, ale jen jsem se chtěla zeptat na osobní zkušenosti 😉 Díky MOC

zanet2009
17. led 2010

Martasl, Jankabry:
Já jsem první porevizní MS měla oproti normálním MS před otěhu taky bolestivou-břicho až občas jakoby křeče, občas taky sraženinky a opraoti jiným MS docela silná a krátká(což neznám). Ale přičítám to stavu, že tělo je po zákroku.
Normální cykly jsem mívala 28-29 dní, teď přišla MS 32 den po revizi, takže to je asi normální.

martasl
17. led 2010

TAhoj 🙂 😉
Tak to s tou Ms bude asi ok.Mám jí asi jen když sedím nebo stojím,v leže prostě nic-to je pěkná blbost,že?? 😀 Ale tak to teď mám.Asi to bude tím,že je prostě TA první.Já měla v posledním roce cykly tak 29-31 dnů.Před tím jsem v tom měla pěknej bordel....Mě ta Ms vyšla tak,jak říkal doktor,na den přesně-tedy od 15.1.Takže 36 dní po revizi.Na revizi/potratu/porodu jsem byla 9.12.No a krvácela jsem tak týden a pak slábnoucí špinění asi 2týdny.

lusye-tak jo,budem to zkoušet spolu-samozřejmě na dálku 🙂 🙂 a vyměňovat zkušenosti-ty co se budou dát napsat 🙂 🙂 😉

zanet2009,takže na druhou MS čekáš??

holky nebojte,MS vám brzo dorazí a vše bude ok a huráááá do snažení.

jankabry
17. led 2010

zanet:
díky. No ale já nechápu, že normálně jsem měla dlouhý cykly a po revizi to má být ještě delší ta první MS a já to dostanu tak brzy??? 😲 navíc mě trochu znepokojuje to, že to není čerstvá krev, ale stará - hnědá. Je to takové tečkovaté - samé sraženiny. Omlouvám se za detaily, ale jak jinak to popsat, že 🙂 No nic v pondělí zavolám hned ráno doktorovi a ten mi snad řekne víc ... doufám, že to nebude žádný problém.

Jinak já krvácela po revizi min. týden a pak ještě týden špinění ...

Už aby to bylo všechno v pořádku!!! Dáváme si pauzu 5 měsíců - máme svatbu 15.5. a pak měsíc svatební cestu po Evropě, tak nechci do té doby otěhotnět. Doktor by mě poslal hned na rizikové, takže bych nechtěla rušit svatbu a tak .. prostě si počkáme těch pět měsíců, snad nám nic neuteče 😉
Jinak v úterý to budou 4týdny od revize .. mám napsáno 6týdnu bez pohlavního styku. Už to ale nevydržíme 😀 abstinujem už skoro 3 měsíce minálně kvůli mimi a teď kvůli revizi ... ach jo...

zanet2009
17. led 2010

martasl, už jsme se chtěli začít snažit,ale doma je nějaké dusno 😝 ,tak to vypadá, že druhá MS dorazí,ale doufám, že 3 už nedorazí 😉 Samozřejmě bych byla ráda, kdyby ani druhá nedorazila,ale nadějně to nevidím.

jankabry, tak to bych taky počkala raději do května a užila si jak svatbu, tak svatební cestu.

já jsem po revizi krvácela cca týden a pak jsem cca týden špinila. 😉

lusye
17. led 2010

martas, si me velmi pobavila, ze nemas ms, kdyz lezis. 😀 😀 😀 Alespon se tady zasmeju.
Ohledne ms ja jeste neporadim. Ale az se k ni dopracuji budou se mi vase zkusenosti hodit. 😉
jankabry, ja myslim, ze to nevadi, ze si to dostala tak brzo. Cetla jsem o spouste takovych pripadu. 😉 Bud rada, alespon ti to bude rychleji utikat. 😉
Ja krvacela po revizi 8 dni. 😝 A ted uz spinim.

lusye
17. led 2010

Jinak my mame taky uz pekne dlouho abstinenci. 😠 Presne nejdriv kvuli mimi a ted po revizi. Ja teda spinim, ale vydrzet jeste 5 tydnu. 😨 To jste dodrzeli? 😉

jankabry
17. led 2010

lusye: no taky si říkám 🙂 jenom mě znepokojuje to, že nejde o čerstvou krev, ale starou - hnědou .. no snad to bude v pohodě!

zanet2009
17. led 2010

lusye, my jsme 6 týdnů sex.astinence dodrželi 😉 nechtěli jsme nikam spěchat a já jsem měla strach,abych neměla nějaký zánět a taky jsem chtěla, aby vše mělo čas se uvnitř zahojit.

lusye
17. led 2010

zanet, ja teda zatim drzim, ale je to teprve 9 dni po revizi. Tak se uvidi ... 😉 Ale asi je to rozumne.
To je des, ja nemuzu delat vubec co citim. 😠 Chtela bych sexovat 😀 a dokonce se i snazit 😵 No a vse mam zakazane. 😠 Ano, budu trpeliva. 😉
janka, a meris si BT?

zanny
17. led 2010

Lusye,ty chutě ti teda závidím 😉 .Já doufám,že na mě taky ještě někdy přijdou,teď jsem teda na bodu mrazu.

lusye
17. led 2010

zanny, no je ti lip, ze je mozna nemas. 😀 😉

zanny
17. led 2010

Lusye,no máš pravdu,zatím je to tak asi lepší...A to nemůžete mít sexík ani s kondomem?To by snad žádná infekce neměla hrozit ne?Já jsem dnes konečně přestala krvácet,tak jsem ráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru