Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

handm
25. srp 2009

Jejda besi, 6. měsíc ☹((( To je tedy děsivý!! Si statečná holka a příště už to bude určo všechno oka!!!
A zítra nám povíš, co říkala dr!!
Tak se měj krásně!

handm
25. srp 2009

To už chápu, že ses necítila.. předtím jsem četla 6TT.. takže se omlouvám za svůj dotaz na tvoje pocity a bolest ☹

oliras
25. srp 2009

Ahojky holky tak si Vás sem tam počtu dala mi typ Besinka tak doufám že neva když sem tam nahlídnu 😉

evuliss
autor
25. srp 2009

Vítám Oliras.Ahojky,klidně nahlídni a napiš,čím nás bude víc tím líp se sdílí starosti a problémy 🙂
Já ted budu zase 2 dny v práci takže se ozvu až v pátek,je toho moc...
Holky držte se statečně,myslím na vás,pááááá 😀

besinka7
26. srp 2009

hadm:úplně v poho, neomlouvej se ...... a vítám Olíčka mezi námi a musím poreferovat, že je to strašně fajn a taky statečná kočka 🙂 a víc už nám o sobě určo bude prozrazovat sama, VÍTEJ MEZI NÁMI OLI🙂
evulissku, měj se fajn v práci, ať TI to utíká.
holky tak valím na gyndu, písnu...
krásné ránko

besinka7
26. srp 2009

holčiny tak jse byla na gyndě, vše je v pořádku, zahojila jse se pěkně, tak teď už jen aby chodila MS. ale to nejdůležitější .... ptala jsem se na případné otěhotnění, řekla mi Dr., že se sice doporučuje 3-6 měsíců, ale že si rozhodně pozor dávat nemusíme, že to není striktně dané a když je vše zahojené a všechny výsledky v pořádku, tak můžu klidně otěhotnět hned měsíc po revizi. takže si myslím, že je to opravdu tak jak jsme tady už několikrát psaly ... je to na uvážení každé z nás, jak se cítíme 🙂 takže vzhůru do boje 🙂
dablikolik: napiš pak jak jsi Ty pochodila u gynekologa, prosííííííím 🙂

mateta888
26. srp 2009

besinka : tak to gratuluju 😀 😀 to je super, že už můžete snažilkovat, to jsi šla na kontrolu po 6 nedělí?
To já mám ještě daleko 😔 ,

dablikolik
26. srp 2009

Tak holky probojovala jsem se k doktorovi v pohodě. Na UZ se rýsují asi dva gest. váčky. Odběr krve na dvakrát. Doktorovi praskla žíla tak podruhé se sestra trefila. Hcg je 280,8 takže prý málo na dvě. Prý jsem těhotná jen asi chvilku nebo se tam něco děje. Prý se uvidí. Jsem objednaná na 9.9.2009

besinka7
26. srp 2009

dablikolik,bud strašně moc moc držet pěstičky !!!! musí to vyjít a být vše v pohodě, jupiiiii 🙂 jen se zeptám, co na to doktor, že to bylo tak brzy po revizi ? 🙂 a ještě se zeptám jestli můžu, Vám to tři roky nešlo z jakého důvodu ? nám to taky totiž tři roky nešlo kvůli tomu, že jsem nemívala menzes a ovulaci kvůli hormonům a museli jsme proto jít na IVF.
matetko, jj, já byla po šestinedělí na kontrole, je fakt, že to utíkalo pomalu, ale taky se dočkáš, neboj, jsem ráda, že mám to hnusný šestinedělí kdy ho člověk musí prožívat bez miminka, za sebou ☹

dablikolik
26. srp 2009

besinko já měla problém s ovulací a manžel má theratosprmie. Doktor nic neříkal, že by to bylo brzo. Prostě je to a hotovo. Nevím jak to tentokrát dopadne, ale já budu bojovat. Tělo asi bylo zblblý a já to úplně vypustila z hlavy no a uvidíme

besinka7
26. srp 2009

dablikolik, budu Ti strašně, strašně moc držet pěstičky !!!!!!! ani nevíš jak 🙂 jse to super zpráva, že se to tak daří i když člověk musel už podstoupit IVF, jj, to je ta příroda, někdy nemilosrdná a jindy milosrdná 🙂 bude to určo ok, vím to 🙂 dobrou nocinku 🙂

mateta888
26. srp 2009

dablikolik : obrovská gratulace a moc držím pěstičky 🙂 , určitě to bude všechno ok 🙂
jak bude něco nového tak hned dej vědět.

besinka : to máš pravdu, mě ted vlastně ani nic není nebolí, nekrvácím tak je to takový divný . . . už aby to bylo
za mnou, tak vzhůru do snaženíčka 🙂

besinka7
26. srp 2009

mateta: MS určo dojde tak jak má, pak hurá do snaženíčka a brzy si tady budeme psát všechny o "dvou" čárkách 🙂🙂🙂krásnou dobrou nocinku Vám všem

handm
27. srp 2009

Ahoj holky, zdravím ty nově příchozí! 🙂 a dabliku GRatuluju!! Snad všechno proběhne dobře, budem na tebe všechny myslet.
A Besi, výborná zpráíva od doktora!! Tohle je opravdu super slyšet! Tak se hezky snažte ať to hezky všechno jde!!!

Já už asi tři dny mám takový výtok divný, a zjistila jsem, že to je normálně asi ovulace.... Přesně tak jsem to měla v červnu, když jsme v květnu vysadili ty prášky, tak pak přišla ovu - myslím si, že to byla, nikdy předtím jsem to neměla 🙂) brala jsem prášky nepřetržitě asi 10 let - a měla jsem ten výtok taky. Bolí mě břicho úplně stejně jako v červnu, hned se nám pak povedlo otěhu..
Což mam hroznou radost, i když mě bolí břuch, protože si říkám, že tělo snad funguje jak má. Dneska jsem už 3týden po revizi, takže časově by to snad taky odpovídalo, když by se první MS měla dostavit 5-6-7 týden od revize...
V pondělí to všechno odvyprávím doktorce! 🙂

besinka7
27. srp 2009

ahojky handm: no tak to je jasná ovulačka 🙂, já to měla úplně stejně, před tím jsem ovu nikdy nezažila, proto jsem musela na IVF, ale vypadá to, že se mi to tím cyklaem + těhotenstvím možná všechno upravilo, ty hormony, protože taky ... cca třetí týden jsem měla asi ovulaci (tekl ze mě hlen a bolelo mě moc bříško) a pak jsem cca za 14 dní dostala MS (což se mi taky nikdy nestávalo). Doktorce to určo řekni 🙂 A můžu se zeptat, abych to nemusela číst všechno, jak Ty jsi to měla s otěhotněním ???
no holky, mám radost, nějak se nám tady to téma začíná lepšit 🙂

handm
27. srp 2009

Besi, to by bylo fakt super, kdyby to tak bylo. Jsem si rikala, ze asi ani ovu nebude po ty revizi.. i když já to fakt skoro nepoznam, měla jsem to poprvý. Jak říkám, brala jsem prášky nepřetržitě 10 let, pak jsme řekli, že teda vysadime a zkusime, co se bude dít... poslední práškovou MS jsem měla 30/5 a 3/7 jsem zjistila, že jsem těhu... prostě fofr.. něco neuvěřitelnýho. říkali jsme si s manželem, že to bude trvat, buh ví kdy otěhu a ono bum prásk hned..
jenže 5/8 pak revize, MA...

Ale takhle to vypadá aspoň trochu nadějně, že moje tělo ví co a jak dělat, tak snad teď nebuem mít problémy s otěhu, až budu moct!

Doufám, že máš pravdu, jak to píšeš! že i tobě tohle neštěstí bylo k něčemu aspoň platný - že se tělo srovná a půjde vám to teď lépe, abys nemusela na IVF atd.,..!! Budu moc držet palce!

besinka7
27. srp 2009

handm: ju, tak to jsi měla štěstíčko, to je paradááááá 🙂 já právě vysadila antikoncepci po 15ti letech a že do toho hupnem a ono 3 roky nic ☹, tak jsem musela na IVF, ale říká se, že u některých ženských se to tělo může dát po těhu a IVF do kupy, že se jakoby ty vaječníky proberou. no tak to byla uuuuurčitě ovulačka a neboj, určo bude brzinko miminko a tentokrát to dobře dopadne, uvidíš 🙂 Taky mooooooc držím pěstičky !!!!!!

handm
27. srp 2009

No, neuvěřitelný, besi! Vůbec jsme tomu nechtěli věřit.
Vůbec si neumím představit, že bychom tři roky se snažili a nic.. skoro si to ani nemůžem dovolit (snad nebudem muset, je to trochu rouhání), je mi skoro 31 a strach jsem trochu měla/mám...

tak hlavně aby nám to teď tady všem dobře dopadlo a mohli se z tématu přesunout do nějakýho hezkýho - holky čekatelky, nebo tak!!

Začínáte se tedy snažit?? 🙂

oliras
27. srp 2009

Ahojky holky já Vám tiše tu OVU závidím a i MS u měnpořádnnic a to jedu 8týden po potratu. Ale můžu s klidem říct že se už tulíme a vůbec teda si pozor nedáváme tak nějak si myslím že když se nedařilo 6 let tak by byl zázrak abych otěhu hned tak brzo 🙂

besinka7
27. srp 2009

oličku,nic se neboj, ono se to i u Tebe spraví, to je jistá věc !!!! A já taky nemám vyhráno, moje MS mohla být nějaká haluz a pak se zase budu trápit s injekcema atd. . Řekla bych holky, že ani jedna nemáme ještě vyhráno, ale myslím, že je hlavní, že máme všechny chuť na "tulení" (jak krásně to nazývá Olinka🙂) a to je základ!! Nejsme žádný zapšklý holky, který by vzdali ten těžkej boj s osudem a žujeme prostě dál, snažíme se a povzbuzujeme. To je podle mě super věc 🙂 A taky bych nám všem moc přála, aby jsme se mohli přesunout do tématu "těhulky" anebo si jen vytvoříme svůj nový (veselejší) název tématu 🙂 🙂 🙂

besinka7
27. srp 2009

jo a handm: ptala jsi se jestli už se snažíme .... 🙂 no, my se spolu "netulili" cca 6 měsíců (já měla zákaz), teď už můžeme, ale protože jedeme 8.9. na dovču, necháváme si to až tam a jakože to bude strašně krásný, po takové době, tak si to tam vychutnáme, pěkně u moře, romantika 🙂 Ale nevíme s manžou jestli to ještě budeme umět 🙂 No a pozor bych si nedávala ani kdyby to chtěli doktoři, ani náhodou. Takovou dobu to nejde a teď si budeme dávat pozor ? ani náhodou. každopádně hlavně nechci brát "tulení" jako "snažení se o něco", ale jako sexík, který mám ráda a třeba se někdy povede 🙂 🙂 🙂

mateta888
27. srp 2009

ahojda, tak dneska jsem začala se asi čistit a bolet kříž což mám u MS a když jsem jukla do kalendáře tak by to i odpovídalo ale to by bylo moc brzo po revizi, zítra to bude teprve týden ☹ .

Besinka : tak to tiše závidím já mám chut už ted, ale právě že si to budete vychutnávat tak třeba pán bůh dopustí a motyka spustí. 😀

Handm : mi jsme k prvnímu přišli ani nevím jak a pak nám trvalo ted tak půl roku takže to není tak jednoduchý 😖 . jinak 31 let není věk moje švagrová měla první ve 30 a bez problému a má dohromady tři kluky a žádný problémy a posledního rodila tuhle zimu, Pétulkovy je osm měsíců a jí bylo 38 a nebyl žádenj problém, věk si vůbec nezabírej to je to poslední 😉

handm
28. srp 2009

Dobré ranko holky, koukám, že to tu jede hlavně večer a to já už jsem ráda, že nemusím u počítače sedět 🙂 Mám ho za celý den v práci tak akorát...

Besi, my vlastně se netulili do doby, co jsem zjistila Těhu, protože jsem špinila a doktorka pro jistotu vydala zákaz, takže teď to bude zhruba tři měsíce a jak říkáš, ani už nevím, jetsli to budem umět. Dovolená je super nápad, my chceme v říjnu, manžel má teď moc práce, takže v polovině října už to bude lepší a může se utrhnout.. Už se nemůžu dočkat, jen pořád nevíme kam, aby bylo ještě teplounko..
a taky doufáme, že si přivezeme nějaký ten "cestovatelský dáreček"
A úplně souhlasím, že nejlepší je to sex jen tak.. a prostě se buď stane nebo se uvidí, co dál.. chápu, že někdy se na to musí jít vědecky, když příroda nechce pomáhat, ale takový to měření teplot, sledování ovu, plodné neplodné, to je pro mě jak španělsky... kdyby mi nepřišlo divný, že mám ten výtok tak ani nevím, že mám nejspíš ovu...

Oli, neboj, ona i k tobě přijde a kdyby nešla, tak upaluj přece k doktorovi!! Ať jí pomůže, 8týdnů je zvláštní, mě říkali, že přijde po těch šesti, někde jsem četla i pět týdnů! Nemůžeš být třeba znovu těhu, když žádná MS a tulíte se?! 🙂 To by byl goool!! 🙂 držím palce, ať to dobře dopadne

A Mateta - týden po revizi.. jejda, to mě mrzí!! Ale tady je to hrozně fajn, tady člověk řekne i co neví... a pomáhá to!!! U nás o těhu a revizi víme jen my s manželem a jedna moje kamaradka, nikomu jsme to nechtěli říct, a tady mi to hezky prospívá!!
Týden po revizi jsem ale taky špinila, krvácela jsem dva dny po ní, ale pak už jen spinení.. tak to bude asi i tůj případ... Mě říkali, kdyby bolesti byly moc velký, ať přijdu se ukázat k doktoru, nebo kdyby krvácení trvalo déle než 7 dní...
A děkuju za uklidnění, že 31 není věk.. Já si nepřipadám nijak staře, cítím se fajn, ale to tělo by si mohlo vzpomenout, že je staršího data 🙂))))

oliras
28. srp 2009

handm už mám agulotin píchnutý od uterý zatím nic ani náznak ms ale třeba příjde nečekaně 🙂 tulit jsem se začali teprve před týdnem tak to asi nebude těhu já opravdu dodržela 6T bez tuleníčka 🙂 ale dr mi zjistil cystu tak možná ta to drží i když dřív jsem cysty měla taky a ms chodila jako hodinky holt prostě musím čekat až se uráčí dorazit.

Besinko dovča se ti blíží viď jsem zvědavá na zážitky s dovolené a třeba fakt si s tama dovezeš // to budeš který den cyklu výjde ti to na OVU ? 🙂

handm
28. srp 2009

Aha, Oli, tak to je dobre! Ale určitě přijde, a pak to bude jízda! To říkaly známé, že ta první po revizi je prý opravu síla.. Já neměla "neumělou" MS asi těch 8 let, byla jsem zvyklá na tři dny lehkého krvácení a pak už spíš jen špinění a v noci skoro vůbec, tak jsem zvědav, co bude.. 🙂)

Cysta se určitě vstřebá!
Jo a besi, víš co mě napadlo, co když přijde moje MS zrovna do tý plánovaný dovči?! To by mě kleplo 🙂)

oliras
28. srp 2009

handm taky jsem slyšela že je to síla tak čekám co bude ale vůbec by mi nevadila silná at se vyčistím řádně a můžu být v cukuletu zase thu sice na tohle těhu jsem čekala 6 let tak pochybuju že to bude tak brzo ☹

besinka7
28. srp 2009

ahojky holčindy🙂
oliku: fakt se ničeho neboj, já to takypořád pročítala a některým holkám přišla i dva měsíce po revizi a mně teda tenkrát řekl ten doktor po potratu, že to může opravdu přijít hodně pozdě a taky může být hodně nepravidelná. a po Agolutinu by měla dojít do 14ti dnů, určo přijde, ale chápu ty nervy, moc dobře to chápu. To je tak, proto já MS nenazývám "mrcha", ale MS, protože tak jak Ty teď čekáš, tak já jsem čekávala 3 roky a MS nechodila a já prostě každý měsíc věděla (tím se mi to potvrdilo), že nemůžu mít miminko, bylo to strašný, probrečený noci, strašnej vztek na svoje tělo, nenáviděla jsem se, říkala si, že nejsem ženská, ale šmejd ..... pro mě je prostě MS dar od Boha ... a proto Tě chápu, je to oddalování od miminka, ale přijde, určitě a s ní se pročistíš, možná i cysta (to mrcha teda je a velká) se odplaví ...... Jinak mně teda OVU (podle MS) vychází na teď, cca kolem 3.9., jenže my se chceme poprvé "tulit" (to je tak náááádhernej výraz) až na dovči poprvé a to už bude po ovu a takový ty "cestovatelský dáreček", tak to už jsem taky dávno zavrhla, protože já s tím jela na tři dovolený a pak jsem byla strašně zzklamaná ☹. Sice jsem Oli měla MS, ale fakt zatím moc nevěřím, že nebudu muset zase na IVF, chci tomu věřit, ale moc to zatím nejde, uvidí se ☹

handm: taky teda vůůůbec neuznávám takový to měření teplot, ovu atd., podle mě je to tak, že když to člověk tak moc už řeší, tak to schválně nejde. to mám kamarádky, kterou moc její přítel nebere, takže spolu ani nespávají, ale už by taky chtěla mimi, tak si vždycky do kalendáře zaznačí dny kdy by na to měli vlítnout a ona se s ním tulí s odporem jen proto, aby ji oplodnil ...... a samozřejmě, jak jinka, nejde jim to už strašně dlouho že jo¨. ona totiž příroda je mocná i v tomto ... tulení má být od srdce a procítěný az vášně a lásky vznikne miminko, ale ne tak, že někdo s někým spí jen proto, aby ho oplodnil, tomu já nevěřím ☹i když opice to tak asi mají 🙂 🙂 🙂a věk ?? mně bude teď v listopadu 34 let a ještě nemám ani jedno dítě, buď úplně v klidu handm, nejsme na to starý, ani náhodou, jde jen o to jak se člověk cítí a nemá cenu nic honit kvůli věku. je fakt, že já se začla snažit po té třicítce,ale tolik let to nejde a nepřipadne mi to vůbec nějaký, že bych byla stará, vůbec ne. dneska je to uplně normální, neboj.na dovču v říjnu bych doporučovala třeba Egypt, tam je v tak pozdních měsících krásně 🙂no aže by jsi dostala MS na dovču, čoveče to jsem taky řešila, ale přiznám se, že jsem si pak řekla a co, tak si dám tampón a vzhledem k tomu ja jsem tady už psala, že jsem vděčná za každou MS, tak by mi to asi nevadilo (i když to není úplně ono), ale takový to vynechávání a oddalování práškama, to se mi nelíbí, je to další věc proti přírodě. ale uvidíš, třeba Tě MS na dovči mine 🙂no a jinak holky MS po revizi síla, těště se .... 5 dnů silnýho krvácení - cucky, cáry, kusance 🙂

matetko: MS po revizi podle mě může přijít klidně i za týden, každopdně moooooc držím pěstičky aby přišla co nejdřív 🙂 jo a to s tou "motykou" to je taky dobrý 🙂

holky, Vy jste úžasný 🙂 mějte krásný den 🙂

mateta888
28. srp 2009

zdravím ve spolek, teda holky vy jste ukecaný kdo váš má dočítat? 🙂

Besinka : to s tou motykou je starý taky je ještě dobrý a oblíbený skoro všude.'' jedna kapka a už to ťapká ''
oliras : nentokrát to nemusí trvat tak dlouho hlavní je že se ví že to jde 😀 tak to je podstatný a důležitý

Maža byl včera s tím naším štěeněm na procházce a je to kus má 25 kg a někde se protáhla a má asi nataženou zadní nohu tak si dneska užívám, až dorazí z práce tak asi pojedu na vetrinu je tele a nerada bych aby si to ještě přetáhla jednou a malá kolem ní chodí a vysvětlije jí že musí odpočívat že nemocinkaná pesan z ní má srandu. 🙂 . Jinak všem super den a méně nervově vypjatý než ten můj 😉

handm
28. srp 2009

A třeba zrovna jo, oli! A vlastně a besi. Třeba to zrovna vyjde.. prostě příroda si dělá co chce, tak holt počkáme, co zas vymyslí 🙂

Besi, presne jak píšeš. Když někdo chce tak moc a dělá pro to všechno možný a nemožný, tak tělo zrovna nechce. Znám lidi, co se x let snažili a prostě to enšlo. tak si asi po sedmi letech snažení vzali dítě z domova a jak se uklidnili, měli starosti o malý, ták pani přišla okamžitě asi po půl roce do jinýho stavu.. a maj dvě krásný holky, nikdo by nehádal, že jedna není jejich.. prostě se stalo. a je to úžasný..skoro zázrak taky..

My se taky začali snažit až po 30, přijde mi, že je to v dnešní době uplně normální. Možná někde na vesnici je to ještě tak, že holky se vdávají a mají děti mladé, ale myslím, že je to fakt dneska jedno..

Jé a besi, jak to máš s tamponama? Mě říkali v nemocnici po té revizi, abych se jim snažila vyhýbat. Což nevím, jak zvládnu, vložku jsem byla zvyklá jen na noc 🙂) a při představě, že jdu s "plínkou" do práce dostávám záchvaty smíchu 😀
a tvůj popis MS tedy hodně zajímavý.. nemůžu se dočkat 🙂

Tak krásný zbytek dne, holky, díky za podporu, všechno musí už teď dobře dopadnout nám všem!!!

besinka7
28. srp 2009

ju matetko: moc pozdravujeme pejska, ať se uzdraví, chuďátko "malý" 🙂 zdraví ho i můj přerostlej jorkšírek 🙂 určo zajeďte k doktorovi a dej vědět co říkal. já miluju pejsky a jsem moc smutná když je něco bolí ☹ každý rok nosím na Vánoce do psího útulku plno hraček a kostičky na papání 🙂

handm: to je přesně ono, když to člověk přestane tak usilovně řešit, tak to jak naschvál pak jde jak o másle 🙂 ale je fakt že strašně těžký je když ti někdo řekne "nesmíš na to myslet", to je taky blbost, že jo, to jsou vždycky kecy na ránu, každej je chytrej, jak by člověk na to nemohl myslet, když se snaží 4 roky o miminko, to prostě nejde, ale je potřeba to trochu usměrnit, nesmí to být tvůj jediný cýl v životě☹ no a s tou plínkou jsi mě pobavila 🙂 já teda tampony moc nenosím, nemusím je, jen když se jdu koupat a mám MS, jsem zvyklá na plínky 🙂, ale vím že oliras byla po revizi na doči a Dr. jí řekl, že si může dávat tampony, myslím, ale to fakt teda teď nevím ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru