Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andi2
24. únor 2010

Ahojda jen nakukuju.Mám tak silnou ms,že radši jen ležím ten femigard mi dává zabrat.Tak už ted piju jen kontryhel.No aspon budu pěkně pročistěná 😀 step tak jak jsem se ptala na ten Femigard jestli mi může zkrátit cyklus tak mi odepsal:Uprava biorytmu trvá déle jen zákl.léčba Femigardem trvá 3 měs.Zpočátku se tedy logicky intervaly mění.-No tak to já zas nepotřebuju abych měla rozházenej cyklus.tak piju kontryhel do ovu ten mě nikdy nezklamal.Jinak step uvidíš co ti dr.řekne hlavně jestli se to týká až jako že jsou dispozice ve stáří a nebo ted v těhu.Já ted vím,že mám trombofilní mutaci takže pro mě císař není dobrej jako bych třeba nemohla před porodem epidurál.Však jsem se vloni bála těch narkoz.Pak dej vědět co Ti dr.řekl.

andi2
24. únor 2010

jo step jestli má průjem a nezvrací tak tu dietu-banány,jablko a pít třeba černý sl.čaj.Nám to vždycky zabralo. 😉

andi2
24. únor 2010

A ještě jestli máš tak je dobrá/no není dobrá/ale na průjem jo Smecta tu děti můžou.Když to bude trvat dýl tak dr. 😉

stephanie
24. únor 2010

ahojík andi,

no sama jsem zvědavá, co mi zítra dr. řekne. Prý mi dělali z krve nějaká tři vyšetření, 2 byly ok. a to třetí (prá nejméně závažné) bylo pozitivní...říkal, že to může i ovlivnit to donošení, že mi řekne až se uvidíme...já tomu nerozumím a hlavně ani mu nerozumím, protože strašně huhňá, tak doufám, že zítra něco pochytím 😵

já už dala synovi ten hylak...hlídala ho odpoledne babička a i když jsem ji říkala, že ho nemá nacpávat, že mu není dobře, tak mu stejně dala vše, na co měl chuť...no ale co ji chceš říct, že, jsem ráda, že mi ho pohídala
ale má ten průjem nějaký divný, nějak se mi to nelíbí ...

ten femigard už mi dochází, uvidím, co to se mnou udělá...kde ho andi kupuješ? já si ho objednala tentkrát tady na netu

andi2
24. únor 2010

step taky na netu.Hele manža dneska objednal ten gel 😀 no to jsem zvědavá pak nebudu vědět jestli jsem těhu po ketu nebo gelu 😀 no tak to asi zplácal vše možný a neudělo mu to dobře.to samý dcera taky splácá vše možný kolikrát. 😉 Ty abys neměla taky nějaký ty trombof.mutace.Tam je to právě donošení.to mi říkal dr.na hematologii tam je riziko až po 20tt.takže já mám taky dobrý vyhlídky.

andi2
24. únor 2010

mě právě minule dr.na hemtoloce řekl do 8tt anopyrin a pak dle krve bud anopyrin dál nebo píchat fraxík to je podle nálezu.Přitom mám dva porody za sebou a o.k. ale ono se to děsně mění ty výsledky.Já vloni z hematolky v půlce května hraniční hodnoty a za 14 dní z imuna o.k.Tak proto mám Anopyrin a ted budu mít i prednison.

stephanie
24. únor 2010

ježiš andi nestraš...no mě to taky napadlo, jestli to nebudu mít...mamka jak měla ten infarkt, taky brala anopyrin na ředění...taky jsem měla první porod úplně v poho (no teda rodila jsem v 36 tt - odtok plodové vody), ale jinak bylo vše bez problémů, ani mě tenkrát nenapadlo, že by nemělo být něco v pořádku, nebo že bych snad mohla potratit...a to si jdu ještě zítra pro výsledky z té štítné žlázy...no úplně se zítra bojím k tomu dr. jít

jinak malý chytil ten průjem už ve školce, tam už lítal na záchod a mamka mu chce vždycky dopřát, ale tentokrát mu to spíš ublížilo...

andi tak to jsem zvědavá na ten gel, už jsem o tom četla na netu, ale když má můj manža málo a špatnou pohyblivost, tak by to bylo asi k ničemu,ne?

andi2
24. únor 2010

step já nechci strašit ale je lepší to vědět podle toho je pak i léčba.No já rodila syna v 38 tt a dceru jsem přenášela do 40tt.No uvidím ten gel hele no uvidíme třeba je ten gel popožene 😉 U nás dr. v sanusu říká,že každé těhu i nezdařené startuje tělo na další těhu.A neboj se zítra dr.ono v našem případě je možná lepší když se někde něco najde a ví se co a jak potom. 😉

stephanie
24. únor 2010

andi, tak já dám zítra vědět, ju?
tak zatím papa 😵

martasl
24. únor 2010

teda holky,absolutně nevím o čem tady píšete,mrzí mě,že máte takový problémy...tak když se zadaří,tak to by chtělo rovnou dvě,ne?? 😉

fram
25. únor 2010

jankabry, dr. mi nabídla neschopenku, ale říkala, že je to na mě. Tak jsem si vzala jen 1 den po revizi dovolenou. Pak šla do práce, doma bych moc přemýšlela a navíc v práci by byli řeči, že jsem týden doma. Pořád krvácím, ale fakt maličko a břicho nebolí. Užívám taky atb. Snad to bude dobrý.
Martasl, za mnou se včera stavil bývalý spolužák, že se jim narodilo 3. mimi, ani to neplánovali, prostě přišlo. Fakt mě to zabolelo, a když se zeptal, co my, tak mi vylítly slzy. Tak to prostě je, kdo o mimi tolik nestojí, tak šup a je v tom ani neví jak. Je to nespravedlivý, ale co naděláme.
Step, držím palce,ať máš výsledky O.K.

lusye
25. únor 2010

fram, přesně. Myslím, že všechny tady máme podobné pocity, když je někdo v okolí těhu nebo má miminko. Taky mě to moc zabolí. Oni mají vše naprosto v pořádku a ani je nenapadne, že to není samozřejmě. Je to ošklivé, ale někdy tááák zavidím. 😔 😔 😔
Ale je fakt, že těsněji po revizi to se mnou mávalo víc, skutečně ty hormony ... Teď už je to lepší. 😉

martasl
25. únor 2010

ahoj.tak jsme od holičky doma. 😀 dala jsem do alba tu ostříhanou Katku-ještě to nemá obarvený.Simona se vyfotit nechtěla-je naštvaná,že to má moc krátký,ale až bude zabraná do tv tak ji rychle vyfotím.fotím mobilem,tak se nad kvalitou fotek nepozastavujte

andi2
25. únor 2010

Ahojda.manža šel na noční tak jsem si vlezla k PC.martasl koukla jsem do albíčka-tý jo to je kočka moc jí to sluší. 😉 Jsem si taky hodila do alba kočíky 😉 fram to bude o.k. Je fakt,že když mi bylo 20 tak jsem byla taky hned těhu a v životě by mě nenapadlo,že budu postupovat umělko a v 36 revizi.Ale taky se všichni dočkáme. 😉 Jakpak asi Step ..

martasl
25. únor 2010

koukla jsem ti na ty kočárky v albu.roan se mi taky líbí a maj obrovskej výběr potahů.koukám,že se ti líbí i inglesina-mě taky,ale ta cena.... 😒

stephanie
25. únor 2010

ahojík holky...
martas, to máš už kočku velkou, to budeš mít teda co hlídat! 😀
holky, já sůvj tip na kočárek mám taky, ale už raději nekoukám, v lednu jsem vybírala a jak to dopadlo...nějak se toho bojím

tak já měla dneska doktorský den, lítala jsem od jednoho k druhému, má endokrinoložka nemá smlouvu s VZP, takže jsem lítala k mé pro výsledky, pak tam na kontrolu, pak zptáky k druhé pro recept...no dopoledne zabité...a pak odpo ke gyndařovi.

takže výsledky: byla mi zjištěna na endokrinologii nějaká autoimunní porucha, mé tělo si vyrábí (no nevím, co ho to napadlo 😖 ) nějaké protilátky proti hormonu šítné žllázy - norma je do 9, já má 145...TSH relativně vysoké - 4100, čekají mě celoživotní kotroly (hlavně v těhu) a musím brát ten euthyrox, další IVF doporučeno alespoň za 6 týdnů od užívání

a ta genetika - byla mi dělána 3 vyšetření na Trombogen - první 2 jsou v pořádku, u třetího byla zjištěná nějaká mutace - jak už jsem psala, ty mozkové příhody a infarkt a nějaká případná (bože jen to ne) postižení plodu....není to prý nic vážného, má to prý plno lidí, jen o tom neví ...mám jíšt vit B a listovku

takže vyšetření nic moc.. 😖

martasl
25. únor 2010

steph-tak tos měla rušný den.to vyšetření fakt muselo být náročný.ale hlavně,že je možnost otěhotnění a donošení miminka.a hlavně-víš s čím musíš počítat a nic tě nepřekvapí.teď si vem,že někdo o tom jak píšeš třeba ani neví....takže hlavu vzhůru,bude líp 😉 😉

andi2
25. únor 2010

step-vítej v klubu.A na hematoloku tě neposlal?Stačí s těma výsledkama tam jít.Já taky musím listovku no prostě b.Když nejsou příznaky jenom dle krve tak to není nic vážného.A v případném těhu je člověk hlídanej dr.já bych si pak musela píchat injekce na ředění krve a nebo léky to zase dle výsledku krve.Tak to nepůjdeš ani ted na Ketík?Já jdu za týden na UZ už to zas začne.Já tam nesu i zprávu z hematolky.A taky když by se nááhodou zadařilo tak mám přijít ihned a né až v 8tt jak minule/to jsem ani nestihla-revize/že mi vezme krev a dle toho bud nechá anopyrin nebo nasadí inj.heparin.Jo člověk si to fakt musí všechno oběhat když něco chce.

stephanie
25. únor 2010

..marti...no doktorka taky říkala, že je dobře, že se něco našlo, ať se to může dát dokupy...ale raději bych byla, kdybych byla zdravá jak řípa

andi, já tomu vůbec nerozumím, co mi to jako zjistili...doktor byl úplně v klidu, jen mi to přečetl a dal mi to, ať to ukážu v CARu...o hematolce ani slovo...tak já mám to co ty? jsem z toho blázen...ani neříkal nic, kdybch otěhotněla...a na tu hematolku ses objednala nějak sama?

stephanie
25. únor 2010

no a to byl vlastně i můj nápad s tou gentikou, nikdo mi to nedporučil, jsem se o tom dozvěděla vlastně tady..
ale dr. vlastně říkal, že po prvním abortu se to nějak neřeší, že až když jich je víc...ale říkal, že tam měl teď pacientku, která podruhé potratila a zjistili ji úplně tu stejnou mutaci jako mě 😖

stephanie
25. únor 2010

jo andi ještě k tomu ketu...by mi to možná tak nějak mělo vyjít cca za 6 týdnů, posouvat to určitě nebudu...no uvidím, co mi řekne pak dr. ale asi taky čekání nenavrhne

andi2
25. únor 2010

step ale záleží v jakém byla ttMě řekl dr že do 12tt za to ty mutace nemůžou.Tam je riziko až dýl proto se chodí na kontroly.A že Ti neřekl,jakou máš ono jich je víc.Já mám třeba Leidenskou .

stephanie
25. únor 2010

andi, díky za zprávičku 😉
no ta první, kterou zkoumali je ta leidenská, tu mám dobrou, pak ještě jedna, ta je bez názvu, ta je taky ok a pak ta třetí - viz IP

fram
25. únor 2010

Ahoj holky,
step, je sice blbý, že Ti něco našli, ale myslím, že je to lepší, když se ví, co to je a lze to řešit. Horší by bylo, kdyby nenašli nic a měla bys další nevydařená těhotenství a nikdo by nevěděl, co s tím.
Dnes jsem byla u svý kadeřnice a začátkem září čeká mimi. Ta záávist, když mi líčila, co ji chutná a co ne a všechny ty těhu trable....uf.
Martasl, dcerka je fakt kočka 🙂

stephanie
25. únor 2010

ahojik fram...
já vím, ale nejsem si jistá, jestli nebudu mít ze všeho te´d větší strach...já jsem u prvního těhotenství vůbec nic neřešila, vše bylo v poho a ani jsem si nepřipouštěla, že by nebylo...

fram, to chce všechno jen čas, vím , jak ti je...já mám obchůdek s kojeneckým zbožím, tak na ty pupky koukám každý den 😀 , je pravda, že někdy i trošku závidím
...ty jsi asi otěhotněla přirozeně, že?...nejdůležitější je, abychom byly v poho po psychické stránce a na tu je nejlepší lékař čas...jsem ráda, že venku už se probouzí pomaloučku jaro, na mě to hodně působí...

zanny
25. únor 2010

Ahoj holky,vy jste toho napsaly,já musím dočíst..

Jen co jsem pochytila v rychlosti,Steph a co to máš za problém,není to náhodou nějaký faktor MTHFR,nebo tak něco?Mně tohle našli,tak se ptám,jestli nemáš to stejné.

Jdu dočítat..

stephanie
25. únor 2010

ahoj zanny
jo, mám přesně to, co píšeš...!!!
a co tobě na to řekli?

andi2
25. únor 2010

ještě nakukuju.fram jak píše steph to chce čas a pak budem my vypravovat co nám chutná a co ne.Já vím je to těžký.Dneska taky u nás u baráku venku všichni co maj mimča tak kočárkovali tak si říkám kdy my budem taky ..Ale zas na druhou stranu o některých vím jak se taky dlouho načekali takže asi tak. 😉 jé zanny taky vítej v klubu. 😉

zanny
25. únor 2010

Vydrž Steph,prohrabu papíry a dám ti vědět.

Martasl,dcerunka to má pěkně ostříhané..a jakou barvu si bude dávat?

Fram,chápu tvou závist,já když vidím těhotnou ženskou,tak klopím zraky a taky závidím a je mi z toho taky smutno..a že jich teď potkávám nějak moc..

zanny
25. únor 2010

Steph,tak já tam mám..je heterozygot pro mutaci C677T v lokuse pro MTHFR,to mi poslali z té genetiky a s tím jsem šla do Caru a dr.z Caru(to jsem ještě nechodila do Reprofitu) mi dal doporučení na hematologii do OV a tam teprve zjišťují nakolik je to závažné a já jsem to měla v pohodě,(napsali mi tam,že to mám bez průkazu trombofilního stavu),takže v těhotenství jen vyšší dávky listovky a vitamín B-komplex.Nebuď z toho špatná,prý to má spostu žen,ale většinou o tom ani neví,protože jim nikdo gen.vyšetření nedělá.Ale klidně si zkus zavolat na hematologii v OV,řekni jim ty výsledky a jestli by ti udělali další vyšetření bez doporučení..nejsem si jistá,jestli by tě tam M....poslal.On to moc neřeší,když jsem mu ty výsledky ukázala,tak jen mávl rukou a neřešil to,takže asi v pohodě.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru