Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

fram
29. zář 2010

@marulinka to mě hrozně moc mrzí ☹ ☹ Mě zjistili už v 7tt, že se mimi nevyvýjí. Neměla jsem vůbec žádné příznaky potratu, naopak, měla jsem těhu příznaky. Ve čtvrtek jsem byla u dr., objednala mě na pondělí na revizi a mě ještě během víkendu narostly prsa a začaly bolet, přitom už jsem věděla, že je konec. Revize se neboj, dělá se v narkoze a fakt nebolí. Mě pustili ještě ten den domů, ty jsi těhotná déle, tak nevím, jestli si tě tam nechaj nějaký den na pozorování. Moc držím palečky, ať to zvládneš co nejlépe to půjde. ☹

marulinka
29. zář 2010

@fram .děkuju.a to teda nebudu vůbec krvácet?? jak bych jinak poznala potrat,kdyby zrovna nebyl ten ultrazvuk?? říkám si,jestli se nemohly splést?? prsa mám taky zvětšený,bříško krásně kulatý,bývá mi špatně...ach jo ☹

martasl
29. zář 2010

marulinko-mě miminko umřelo v 15tt,já byla už začátek 17.taky jsem neměla žádné příznaky že se něco děje,poznalo se to z krve,když mi braly triply a pak na plodovce na utz.nic mě nebolelo,nekrvácela jsem.určitě si zajdi k doktorce co dál.a na utz ti nic neřekli,přece museli napsat nějakou zprávu,ne??a říct ti co dál.podle mě budeš muset jet na revizi a jak píše fram,uspěj tě.to bude spíš náročný na psychiku.já mám taky 2 holky.tak se drž,myslím na tebe.

luckanezmarka
29. zář 2010

@marulinka ahoj je mi to moc líto, zažila jsem to už několikrát a v tu chvíli je to opravdu bezmoc, odumřelý plod ve mě byl i dva týdny bez jakýchkoli známek potratu, až potom se to spustilo. Každý to snáší jinak, já to měla pokaždý jiný. Doktorka tě pošle s doporučením do nemocnice, tam tě pro jistotu ještě prohlídnou, půjdeš na příjem. Nevím jestli to je všude stejný, ale dostala jsem v posteli oblbovačku, na sále narkózu, vzbudila jsem se v posteli a za čtyři hodiny mě pustili domů, nechtěla jsem tam být. Bolesti po vzbuzení byly menstruační, nevím každý to má jinak. I já sem to pokaždý snášela jinak. Jednou jsem měla bolesti silnější, ale sestra mi píchla injekci na bolest. Nenechají tě v tom neboj.Nechávají si tam holky i přes noc, ale řekla jsem jim, že na mě čeká doma kluk, tak mě pustili. Neboj se zvládneš to. Akorát se doma nepřetěžuj a odpočívej. Uvidíš, že brzy bude líp. Jedinej lék na tohle všechno jsou opravdu děti, který na tebe doma čekají a samozřejmě chlap. Tak dej vědět a věř tomu, že bude líp.

marulinka
29. zář 2010

holky děkuju za odpovědi 🙂 ..no do zprávy mi napsaly..afetální plod.vejce,což teda znamená vývoj váčku bez plodu. 😕 ..no místo na mimi sme koukaly na černou skvrnu,docela děs ☹ .docela to vzalo i starší dceru-5let-moc se těšila.takže o to silnější teď musím být já,abych smutek nedávala před ní najevo. ☹ tu revizi si nedovedu představit...to mě uspí a bude to asi spodkem,že?? pokud si budu moct vybrat,tak půjdu určitě co nejdřív domů...no a menstruační bolesti moc nepamatuju,protože menstruaci sem neměla hrozně dlouho..po 1porodu jen 2x a po 2porodu vůbec..nějak sem otěhotněla i bez toho a tak to teda dopadlo 😢

luckanezmarka
29. zář 2010

Můžu se zeptat, kdy jsi byla naposledy u své doktorky na ultrazvuku, před tím genetickým jak jsi byla?

marulinka
29. zář 2010

@luckanezmarka tak ultrazvuk mi dělala jen ten první na potvrzení v 8.týdnu přes dělohu...

fram
29. zář 2010

@marulinka dělá se to spodkem, já teda bolesti neměla vůbec. Domů jsem šla hodinu po tom, co jsem se probudila z narkozy. Několik dní budeš krvácet, ale to je taky u každé jinak - někdo krvácí , někdo jen špiní.

luckanezmarka
29. zář 2010

@marulinka zákrok dělají spodkem, lehneš si na sále normálně jako na gyndě a uspí tě. Musíš teď myslet na sebe, to vyčištění je nutný, pro tvoje zdraví. Řekli mi, že přibližně za tři týdny se objeví ms. Po tom se taky musíš ukázat u svý doktorky na kontrole, jestli jsi v pořádku a tak. Vím, že tohle období není nic moc, tohle dotáhni do konce a pak můžeš znova otěhotnět. Držím palečky a žádnej strach.

fram
29. zář 2010

@marulinka určitě se nám ozvi, jak se máš a jak to zvládáš. Budeme držet palce.

marulinka
29. zář 2010

no tentokrát si na menstruaci určitě počkám..říkala sem si,jestli to právě nebylo tím,že sme nepočkaly na pravidelné krvácení a snažily se i bez toho...ale doktorka v tom problém neviděla,tak sme to neřešily..no a otěhotněla sem vlastně hned týden po vysazení HA a bez té menstruace ☹

marulinka
29. zář 2010

@fram děkuju.zítra se půjdu domluvit k té doktorce co mi řekne a uvidíme...

marulinka
29. zář 2010

a ještě mám takovej blbej dotaz---na tu revizi asi půjdu sama,jako bez manžela,že?nemůže tam stát u mě?,

martasl
29. zář 2010

marulinko-jojo sama.manžel si tě tam pak maximálně vyzvedne.

angelina987
29. zář 2010

@marulinka Nemůže, je to normální operace s plnou narkózou, takže ho na sál nikdo nepustí, ale brzo budeš doma, uvidíš

gejbule1
29. zář 2010

Ahoj holky po dlouhé době sem zase nakukuju i když jsem tady už několikrát byla častou pisatelkou.Mám za sebou už 7x potrat.poslední jsem měla 28.6.Ještě to nevzdávám ale obavy z dalšího těhotenství jsou děsivé.
chci vám dodat trochu naděj 🙂 Měla jsem 3x potrat,pak se narodila zdravá Lucinka a teď zase 4x potrat.Nic nenašli jen trombofilní mutace ale to není nic závažného.
Důležité je to nevzdávat 🙂

marulinka
30. zář 2010

@gejbule1 maminko máš můj velkej obdiv..a i ty ostatní maminky,co si toto tolikrát musely prožít...asi bych neměla tolik síly ,ale touha po miminku bývá větší..

fram
30. zář 2010

@gejbule1 ☹ ☹ moc ti držím palce, jsi statečná, že do toho znovu jdeš, ale chápu to - ta touha po miminku je veliká. Přeju ti , ať to příště konečně vyjde.

luckanezmarka
30. zář 2010

@gejbule1 ahoj, líbí se mi poslední věta "důležité je to nevzdávat 🙂 ", přesně tak, uvidíš, že nakonec vyhraješ a odměna bude ta nejsladší. Já se držím hesla, dokud budu mít dělohu, tak to nevzdám. Je to sice trochu bláznivý, ale jinak to nejde, přesně jak psaly holky, touha po miminku je velká. Drž se!!!

marulinka
30. zář 2010

@luckanezmarka až ted pročítám starší příspěvky a koukám,že sis teda už taky prožila dost. ☹ 6potratů,holky já vás obdivuju..můžu se vás zeptat po jaké době po té revizi se zase snažíte otěhotnět???.já sem strašně nervózní,k té doktorce jedu až odpoledne 😒

luckanezmarka
30. zář 2010

@marulinka ahoj, my jsme začali po třech měsících, někdy po půl roce, teď naposledy po roce, podle toho jak jsem se cítila psychicky, pro tebe je důležitý, aby ti dorostla sliznice, tělo se vrátilo do původního stavu.Můžeš počkat i dvě menzes a můžeš začít,, záleží na tobě jak se budeš cítit, hlavně se teď dej do kupy, myslím na tebe a ničeho se neboj

gejbule1
30. zář 2010

Holky díky za pochvalu i když někdy jsem to už taky chtěla vzdát ale nakonec do toho jdu znova 🙂 .Mám prima doktorku která mě neodrazuje a naopakpodporuje.Nejvíce mě odrazuje moje mamka.Já jsem měla vetšinou pauzu 3.měsíce.Ale někdy taky 2roky a jednou jsem otěhotněla hned po revizi.Ale tím jsem nepotratila.Jak píše lucka jdu to toho až když si myslím že jsem nad věcí a mám to schváleno doktorkou.Teď jsme se snažili hned po první MS a už mám za sebou 3 a nic.Taky musí být připraveno tělo a to jsem asi ještě neměla.Já věřím tomu že pokud tělo není v pořádku tak stejně neotěhotníš.
@luckanezmarka to se mi moc líbí.Dokud budu mít dělohu budu to zkoušet,To je přesně můj případ 🙂

marulinka
30. zář 2010

ahoj holky,tak sem se vrátila od doktorky a sem docela zklamaná.nic mi neřekla,dala mi papír do ruky s tím,že zítra se mám dostavit tam a tam a naschle.nemám tak hodnou doktorku jako má gejbule...závidím...tak revize mě čeká zítra ráno..ani nevím,jestli si mám sebou něco brát..poradíte mi zase holky prosím??děkuju 🙂

anavirez
30. zář 2010

ahoj, tak uz jsem doma. revize je za mnou. taky mi nic moc nerekli. nasla jsem si spoustu info na netu a taky v diskuzi a za to velke diky. jak jsem psala byla jsem ve 14tt + par dni, ale plod mel jen 13+5. vzali me i kdyz jsem byla nachlazena. nejdriv dr na prijmu zkontrolovala, zdali se mimi opravdu nehybe, doufala jsem stale jsem doufala, ale bohužel. pak me prijali a cca za 2 hodky me vezli na sal. celou dobu jsem se nebala, jen jsem se snazila nebrecet a bylo mi to moc lito. na sale jsem byla trosku dele, protoze deloha byla vetsi a docela ji trvalo nez se zmensila. probudila jsem se po ceste na pokoj, potom mi porad pipal tlakomer, protoze ma nizky TK (84/51), mela jsem i trosku teploty. noc byla priserna, protoze nam dali na pokoj pani, ktera tuze moc chrapala, manzel podle ni chrape jako miminko. takze doporucuji si vzit spunty do usi a na neco na cteni. je to silene koukat do zdi. nikdo mi nerekl, ze tam budu pres noc, ale pro jistotu jsem si par veci vzala.
rano jsem mela jeste teplotu. pri vizite mi rekli, ze me kvuli ni nepusti, tak jsem sve telo premlouvala a nakonec se teplota snizila a ja jsem konecne doma se svou holcickou a manzelem.
v sobotu mi konci materska teda rodičák. musim letet k dr. pro neschopenku, jjj vubec nevim, co bude.ale je mi to jedno. musim se dat dohromady, abychom se opet mohli snazit. moc si prejeme miminecko, tak jako vy.
dekuju za vsechno. 🙂

martasl
30. zář 2010

marulinko-pokud bys tam tedy zůstala(a myslím že určitě jo) tak hygienické potřeby,župan,noč.košili,mobil+nabíječku,nějaké peníze a dál podle toho,co chceš.já v nemocnici na nic neměla náladu,takže jsem si vzala jen pár časáků.stejně ti to tam bude připadat nekonečně dlouhý,než tě pustěj.ale překvapuje mě tvoje doktorka,že ti k tomu nic neřekla. 😠 😠 to bude nějaká fuchtle,ne??

gejbule ahoj.jo pamatuju si,že jsi sem občas zašla.ach jo,koukám že se vám taky nedaří.my se snažíme už od března a stále bez úspěchu.někdy mám pocit a strach,že už neotěhotním.

martasl
30. zář 2010

anavirez-tak už to máš za sebou....ten pocit,když se ještě ujišťujou utz,jestli je to pravda a ta malá jiskřička naděje,že se spletli,to je hrůza co?hlavně že tě pustili tak brzo,já si tam poležela 4 dny a to jsem je ukecávala,aby mě pustili.tak hlavně aby ses psychicky dala do kupy,ale manžel a Adélka ti určitě pomůžou. 😉

fram
30. zář 2010

@marulinka já věděla, že půjdu po revizi domů, tak jsem si nic moc nebrala. Jen něco k jídlu, protože jsem od rána nemohla jíst a pití. A taky svoje vložky, abych nemusela jet domů v erárních. Ale , jak píše anavirez, můžou si tě tam nechat, tak radši sebou i hygienu apod. Mě teda moje dr. řekla, že ještě ten den půjdu domů.
@anavirez buď statečná, ještě chvíli to bude bolet. Nejhorší je ta prázdnota. Mohla jsem se zbláznit, když jsem si uvědomila, že už v bříšku nic nemám. Ale zvládneš to a za chvíli se pustíte do dalšího snažení.

fram
30. zář 2010

Holky, já před revizí musela s brekem žebrat, aby mi udělalli ještě kontrolní UTZ ☹ a dělala mi ho, když už mi zabírala narkoza. 😠

stephanie
30. zář 2010

ahoj holky,

tak si čtu zpětně, co nového tady a zase smutné příběhy, to je mi moc líto...
marulinka, nedej se a na vše se doktorů ptej...i když člověk má co dělat sám se sebou a pořádně ani neví, na co se ptát.
Já mám z první revize "zážitky" hrozné. Byla jsem přijata pro krvácení v 5 tt, na UZ už šel vidět váček...za 2 dny krvácení ustálo, doktor, takový mladý arogantní hejsek mě vzal na UZ, jen suše konstatoval, že nic nevidí a že nemám teď 3 hodiny nic jíst...nezmohla jsem se ani na jediné slovo, jako by se mi to všechno jen zdálo...vůbec jsem nevěděla, co to je revize, že je v narkoze, co budou dělat...nic...nidko mi ani na žádné otázky nedal prostor, nikdo mi nic neřekl...v slzách jsem před zákrokem podepsala nějaká lejstra a přes ty slzy jsem ani nevěděla, co podepisuji...bylo to hrozné....Po revizi jsem chtěla být sama, ale dovezli mě zpátky na pokoj, který jsem sdílela s jednou cigánkou, takže se pak na mě její celá rodina dívala, jak se třepu a brečím...bylo to strašně nepříjemné...

ted před revizí jsem chytla naštěstí velice příjemného doktora, který mi vše vysvětlil, uklidnil mě, psychicky podpořil a i když nebyla vidět už srdeční akce, vyhověl mému přání, že ještě počkáme...zkrátka jsem doufala v zázrak, tak jak anavirez, že se třeba něco změní...za 2 hodiny došlo ke spontánnímu potratu...bylo po všem...
potřetí už to zažít nechci a pokud se dá něco dělat a já dělám vše pro to, ať doktoři pro mě udělají příště maximum, tak já to udělám...budu raději polykat 20 tablet denně, než pak užívat antidepresiva...

tak se holky držte, jednoduché to nemáme, ale taky už nic nenaděláme...musíme nabrat sílu do dalšího boje...držte se!!!

martasl
30. zář 2010

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru