Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

fram
21. led 2011

@zanet2009 nevydržela jsem s nervy, protože jsem začala špinita a šla k dr. už minulý týden. Všechno v pořádku a už nám tlouklo srdíčko 🙂 Další kontrola za týden ve čtvrtek, tak už se zase bojím 😅

zanet2009
21. led 2011

@fram Aha, tak to jsem asi přehlídla,pokud jsi to psala.
Tak hlavní je,že jsi těhu, že bylo srdíčko a špinění občas bývá.
Jina úplně Tě chápu,že se bojíš,já jsem se taky bála celé těhu a teď ke konci se bojím ještě víc, aby mimčo bylo zdravé.

fram
21. led 2011

@zanet2009 hrozně ti závidím ten 35tt 😅 Ale je jasný,že máš strach. Já ho taky budu mít pořád. Moc držím pacle, ať ti to rychle utíká.

hedul
22. led 2011

Ahojky zanet2009 ve 35 tt se snad bát už nemusíš kdyby bylo něco špatně tak už to zjistili opravdu ti ten 35 tt závidím už to budeš mít brzo zasebou těš se na miminko už to bude Ok
fram moc ti gratuluji a chápu jak se bojíš já začít špinit tak m,ně asi omejou. Jsem na samím začátku a taky se bojím nezbejvá doufat,že to bude v pohodě a už jsme si tu smůlu vybrali. Držte se !!!!

zanet2009
22. led 2011

@hedul To je možné,že se bát nemusím,ale já se prostě bojím 😅 ,i po porodu se může na něco přijít a já mám prostě strach. 😢 je to ve mě,nic s tím nenadělám.

hedul
22. led 2011

Já to chápu vím co to je se bát,ale když už to máš za pár tak je riziko už menší tak se snaž myslet už na to až budeš mít své miminko jak to bude pěkné ať tvůj andílek neni moc uplakanej oi dětičky vytáhnou tvé pocity a když jsi nebyla v pohodě tak ti to daj sežrat po porodu tím žemoc pláčou. Jinak ti držím pěsti 🙂

martasl
23. led 2011

hedul-tak to moc gratuluju.hlavně,aby bylo všechno v pořádku.kdy se chystáš kdoktorovi??

fram a jak je,těhulko??co těhu nevolnosti?

zanet-jejda,nedávno jsi nám psala,že jsi těhu a už to máš za pár.toto letí.hlavně,že je všechno v pořádku.jaká máte ty jména??

jinak já jsem u doktora nedopadla moc dobře.prej podle těch mejch teplot neovuluju.doporučil mi IVF vzhledem k mému věku.prej mám za 3 měsíce přijít a říct,jak jsem se rozhodla.prej to mám probrat s manželem.doporučil nám UNICU v Brně.řekla jsem si o clostilbegyt na 2 měsíce.doufám,že se zadaří přirozeně,manžel do Unici nepůjde.nehledě na finance,podle doktora 17-20 000,- ☹

slunicko_luca
23. led 2011

Zdravim holky, mate nekdo zkusenost s bolesti v podbrisku 8. tydnu po revizi? Poboliva me podbrisek komplet, stred, leva i prava strana. Ne tedy po cely den, ale sem tam v prubehu dne nekolikrat. Nechci neco zanedbat... Pred tydnem jsem byla na posledni kontrole a dle gynekologa jsem v naprostem poradku ...

hedul
24. led 2011

Ahoj martashal dík za gratulaci. K doktorovi půjdu až začátkem osmého týdne abych rovnou slyšela i srdíčko teda jestli to bude v pohodě. Při minulím těhu jsem šla v šestým týdnu a to tam srdíčko ještě nebylo slyšet a pak už tam nebylo ani mimčo . Určitě napíšu co a jak.
Moc bych ti přála abys otěhotněla normálně zkuš to podle té mé rady a budu ti držet pěsti páá

hedul
24. led 2011

Abys nemusela hledat tak to napíšu znova už jsem takhle otěhotněla potřetí tak to funguje.Vypočítej si to podle své mrcha uvádím příklad krvácení po 28 dnech / 2=14 tak tedy 14 den od začátku krvácení se začni snažit a 17 den od konce krvácení můžeš zvolnit doporučuji sex dva dni po sobě a den volno a samozřejmněš na plodné dny sexík. Přeju hodně štěstí.

zanet2009
24. led 2011

@martasl
Jojo, už jsem skoro na konci a už bych chtěla mí konec 😅 ,jsem děsně nemotorná, všechno mě zmáhá, vrátily se mi nevolnosti a zvracení-takže paráda.
Jinak jména zatím vyřešené nemáme, prostě máme čas a jak se znám i manžela,tak to zase vyřešíme až v porodnici 😅

martasl
24. led 2011

hedul-díky za radu.zkusíme a uvidíme-teď nám to teda zrovna tak vyšlo.ještě aby byla ta ovulace. 😅

zanet-tak to budete mít v porodnici na pilno-porodit,vyfotit popřípadě natočit,pojmenovat,pomazlit.... 😀 😀

martasl
24. led 2011

slunicko-a není to třeba ovulace??podle těch bolestí po boku?a už jsi měla porevizní mrchu??

zanet2009
24. led 2011

@martasl jméno pro Michalku jsme změnili 2hod.před samotným porodem,tak snad to případně stihneme předem i teď 😅

zanet2009
24. led 2011

@slunicko_luca a nechystá se tělo k MS?

ravie
24. led 2011

Ahoj holky! Dlouho jsem tu nebyla, tak se musím rozepsat 🙂
@fram co to špinění?? Hlavně, že je tam srdíčko, ale řeknu ti jsou to fakt nervy! Jak si to má člověk užívat??
@zanet2009 no úplně chápu z čeho všeho máš strach a jsi nervozní, to já už bych taky lezla po zdi, pokud by mě teda ty předešlé měsíce už neotupily do bezvědomí 😅 Drž se, nic jiného ti ani nezbývá.
@hedul Gratuluji, nevím jestli jsem se už neptala, jak dlouho jsi od revize??Dívala jsem se na tvůj výpočet - no to se mi asi nepodaří aplikovat, když mám cykly v rozmezí 25-34 dní 😀 to bych mohla počítat a počítat a ve finále bychom byli jak veverky 😀
@martasl tos mě úplně šokla, že nemáš ovulaci! Jak na to přišli? Podle BT?? Jaké si měla hodnoty? Mi to teď jako nějak taky hapruje, tak by mě to zajímalo! Jinak jsem přemluvila dr. k tomu hormon. profilu, ale říkala, že jako to bude ok, protože MS chodí každý měsíc, vajíčka vidí a sliznice roste...přidala mi k tomu ještě test na prolaktin, tak čekám na výsledky. Měly být v pátek a nic, tak zítra si zavolám a uvidíme. No snad to k něčemu bude.
@slunicko_luca taky bych to tipla na ovulaci nebo MS...jak si na tom? Já měla bolesti (mírné) týden po zákroku - to se prý stahovala děloha ... jinak pak až šílené bolesti s první porevizní mrchou...takže neporadím 😒

hedul
24. led 2011

revie ahoj od revize to byli v pátek 3 mněsíce podstivě jsem čekala dva mněsíce a pak jsme to skusili a hned to klaplo jen ještě nevím jestli to bude OK. Trošku mně pobolívá podbřišek a jinak jsem v pohodě tak snad to bude dobrý určitě napíšu,ale jsou to nervy snažím se na to nemyslet a nepřipouštět si že by to nemuselo zase dopadnout,ale strach mám.
A co se týká tvé mrchy tak to vem průmněrem a uvidíš já bych to počítala z 28. Jinak mně to chodilo 22 až 26 tak jsem brala taky průmněr 24. Drž se 🙂

slunicko_luca
24. led 2011

@ravie
@zanet 2009
Prvni porevizni probehla v klidu, strasne slaba a trvala 2 dny /obvykle jsem mela 6/ a bolestiva nebyla. Ted by podle meho cyklu mela dalsi prijit 31., ale nevim jestli prijde, jestli budu mit i nadale stejne pravidelny cyklus, tot otazka. Bricho uz me boli zhruba dva tydny, teda podbrisek, byla jsem u gynekologa a ten rikal, ze nic nevidi, ze je ve v poradku, tak nevim.

fram
24. led 2011

@ravie špinění asi přestává, občas mám nahnědlý výtok, ale vyloženě špinění už to není, ve čtvrtek kontrola, tak snad to bude O.K. 😕

ravie
25. led 2011

@hedul Ty jo, tak to teda je fakt úspěch! Taková rychlost 🙂
@slunicko_luca Hlavní je , že tam nevidí nic špatného. Ono prostě byl to zásah, nejprve těhotenství a pak revize ☹ asi se ti to tam dává dokupy....ale takové pobolívání v podbřišku jsem měla tehdy když jsem otěhotněla asi tak 2 -3 týdny (před a v době kdy jsem to měla dostat), tak nezadařilo se vám už třeba a na utz to ještě není vidět??
@fram takový výtok jsem měla taky a dr. tehdy říkala, že to jako nic není...pokud to není vyloženě krev, tak je to ok. Tak držím pěsti ať bobeček roste a ve čt. máš vše ok! Dostala si na to něco od dr.?

martasl
25. led 2011

ahoj ravie 😉 -kdepak se nám touláš??no můj doktor se v rychlosti jedním okem koukl na mnou udělanej graf bt a prej neovuluju.nikdy mi ultrazvukem nic neměřil a nekoukal,jestli folíky rostou.má v ordinaci starej utz a tím by to asi asi nešlo.ale 2.2 tam jdu s holkou(jde poprvé),tak se ho ještě pořádně poptám.hormonální profil mi taky nikdy nedělal.a co ty,jak jste na tom??snažíte se nebo jak???

ravie
25. led 2011

@martasl Ahoj, ty jo volala jsem na gyndu a mám něco se štítnou žlázou....jsem teda pořádně naštvaná! Kdybych o ten profin nepožádala, tak vím leda prd a zrovna tohle má velký vliv na otěhotnění a udržení těhotenství, tak si říkám, že jsem možná kvůli toho i potratila, popřípadě se nám proto pořád nedaří. To je prostě hrozné, hlavně ty doktorské kecy, že rok není žádná doba a nemáme na to tlačit a máme to psychické. 😠 Příští úterý jdu na vyšetření. Tak snad se něco bude pak dít....manžu mám zrovna na týden pryč (samozřejmě je to ovulační týden - podle mě) a cítím se strašně nervozní ani nevím proč. A co ty? Psala si o tom umělém...no ty jo, tak nejprv by to chtělo nějaká vyšetření, alespoň ta, která můžeš absolvovat bez manžela, když se mu do toho moc nechce. Jaký si měla vývoj té BT? Můžeš mi to nějak popsat (že bych to nějak porovnala se sebou)? Já ji teď mám taky prapodivnou, do toho ta štítná žláza a zmatený ovu tester... 😝 příští týden snad budu chytřejší, zítra mám rehabky (podle Mojžíšové) tak to tam ještě proberem.

slunicko_luca
25. led 2011

@ravie jeste to nezkokusime, chceme pockat do dalsi ms, mela by prijit 31. uvidime, nevim, pred tim jdem mela cyklus presny, ted nevim jak to bude. Sice se nechranime, ale pritel si dava pozor a zatim mu to vzdycky vychazelo, ted by byla blba nahoda kdyby tomu bylo jinak 😉 . No ale po tehle ms uz to zkusime, uz se tesim. Ten sex neni takhle to prave 😵

martasl
26. led 2011

ahoj holky.
ravie-no moje bt v porovnání s ostatníma grafama jiných ženskej mi připadne normální.po ms nižší teploty,pak teplota tak na jeden den spadne,pak se to vyšvihne kolem 36.8 a výš a pak velkej pád dolů a příchod ms.minulej cyklus jsem měla 39dní,nejvyšší teploty jsem měla ode dne,kdy měla dorazit ms a drželi se asi 7 dní a pak ten zatracenej pád na 36.6 a ten den ms.tenhle cyklus mám ty teploty nějaký nižší.včera jsem malilinko zašpinila a dnes zase,trošinku víc hlavně při námaze.břicho trošku pobolívá-chvilkama,prsa docela dost.tak nechápu,co se děje,ms mám dostat kolem 1-2 února.tohle se mi nikdy nikdy nestalo.
jo štítná žláza je prevít.hlavně si ji nech pořádně vyšetřit.já s ní měla před 6 letama taky problémy,užívala jsem prášky.jednou za rok jdu na krev na hormony,naštěstí je to ok.tak uvidíš,ale při sledování a léčení není otěhotnění problém.neboj 😉

hlásím,že Katku přijali na fotografickou školu.jen si musí přez víkend rozmyslet,jestli tam půjde.chce jít na dvě školy a neví,kterou vybrat 😅

fram
26. led 2011

@ravie beru duphaston, dnes už je zatím po špinění, tak snad to bude dobrý
@martasl ten tvůj doktor se s tím fakt moc nepáře 😠 Gratuluju Katce, je to šikulka 🙂 🙂

macek83
26. led 2011

ahoj ja jsem tyden po druhé revizi pro zamlkle těhu a můžu říct že při první revizi jsem krvácela velmi málo a za týden jsem musela na druhou pro rezidua (zbytky krve v děloze), minulý týden jsem byla znovu a zase mám rezidua, moje dokorka mě by byla ráda kdybychom se vyhly již v podstatě 4 kyretáži tak mi doporučila kontryhelový čaj a piju ho první den a musím říct, že má efekt. Jinak jestli smím radit pořádně se vybreč a vypovídej, ja to neudělala a táhlo se to se mnou v postatě až do druhého zamlklého těhotenství. ted už je to lepší. Věřím že na podruhé Ti to vyjde 🙂
🙂

macek83
26. led 2011

@slunicko_luca poradit nemůžu ale zažila jsem to samé po revizi a trvalo to v postatě ažv do dalšího těhotenství, které ale bohužel doipadlo stejně, tak jestli se něco dovíš budu ráda když pošleš dál

slunicko_luca
27. led 2011

@macek83 Je mi lito, ze si to zazivas znovu. Pokud na neco prijdu, tak se o to samozrejme podelim. Co se tyce tvych tehotenstvi, mela jsi stejne prubehy potratu nebo ruzne? U me prestalo tlouct srdicko.

mourinka29
28. led 2011

ahojkyholky mužu dotaz? jsem 17 dnu od revize po potratu,přesně týden od reize jsem slabě krvácela a přesně za týden po revizi jsem šla na kontrolu a vše bylo v pořádku podle dr.od té doby jen světloulince špiním 😒 a to taky jen občas,a dnesa po 17 dnech jsem šla znovu,protože mi dr bral jen nějaké stěry nainfekce,už si raději nechám vzít kde co,aaby zabránila třeba dalšímu potratu a když už jsem u něj seděla,tak říkal,že měskoukne a udělá znovu utz a pk říkal,že se mu moc nelíbí sliznice,že je moc vysoká ☹ ,kolik je mi neřekl,ale že prý n to,že to je 17 dní,tak je vysoká ☹ ,něco tam prohodl,že mohlo jít o špatné vyčištění,to mi zase dělali v jiné porodnici,ale přece kdybych byla špatně vyčištěná,tak už by to viděl ten minulý týden né 😒 ,když na to jdu logicky 😒 ,já do toho pila ještě 2x denně kontryhel a sarapis,vše je na podporu děložní sliznice,ale žy by to mi mohlo až tak zapusobit,se mi nechce věřit ☹ ,takže mám počkat do první ms a pak se uvidí,ale kdo to má vydržet furt čekat ☹ ,já nechci další revizi a další šestinedělku

ravie
28. led 2011

Ahoj holky
@mourinka29 vím, že mi v nemocnici po zákroku řekli, že můžu špinit týden nebo klidně i měsíc, že to má každý jinak...takže toho bych se nebála. S tou sliznicí je to ale asi divné, protože já dostala po revizi MS za měsíc, a to ze mě skoro nic nešlo a je to právě tím, že ta sliznice nestihne po revizi moc narůst. Ovšem nemám s tím, co píšeš, žádné zkušenosti. Holky tady taky píšou o těch čajích, tak třeba to pomůže a asi nezbyde opravdu než čekat ☹
@macek83 to je hrozné, někdy se pozastavuju nad tím, jak se to vůbec může stávat???
@fram Tak co bylo včera u dr? Jsem napnutá jak kšandy, doufám, že je vše ok - tfuj tfuj tfuj!
@martasl no tak to mi taky příjde normální, taky to tak plus mínus mám, tak mě udivuje, že hned vybalil, že nemáš ovu. Beztak čekal extrémní výkyv jak z čítanky! Sakra to je děs jak do toho člověk nevidí! Já mám už asi po ovu a manža nebyl celý týden doma ☹ tak jsem z toho špatná, tento měsíc jsme teda na jistotu projeli a jsem z toho fakt celý týden nervozní ☹ , jako naschvál jsem měla úplně ukázkový ovu hlen - jindy ho sotva poznám! 😠 ......a dcera je šikulka!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru