Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

macek83
1. únor 2011

Ja se teda omlouvam ale mam pocit že někdo jiný vystupuje pod mým jménem, ale jsem tu nová tak tomu nerozumím, ale Macek 83 jsem ja ta odpoved na demnou neni ode mne tak nevim při přihlašování mi to hlásolo že kýžená přezdívka číi jméno jsou již v užívání 🙂

macek83
1. únor 2011

@macek83 a tak jsem južila jiné

macek83
1. únor 2011

@slunicko_luca poprvé dvojčata a asi přestaly tloct to se neví poněvadž jsem šla na první pohlídku nagyn až v 10 týdnu a až bylo 4 týdny ticho dle UZV, podruhé vse vůbec nevytvořil plod, žádný tak jedeme na genetické vyš. i s manželem jeho maminka měla velké problémy s těhot., ale je to 40 let zpět a moc si toho nepamatuje. 😢

macek83
1. únor 2011

@macek83 hjo a moc děkuji za odpověd moc se tady ještě nevyznám a blbě se mi to hledá, díííky 🙂

macek83
1. únor 2011

@slunicko_luca co se týče práce já jsem teda po dvou revizích po zamlklém těhu a po obpou jsem šla ještě na další revizi pro rezidua. Pracuji jako zdrav. sestra a vždy to i muj gynekolog i opertér věděli že pracuji na odd. Aro a poslali mě do práce. přišlo mi to normální protože mi v podstatě (fyzicky nic moc nebylo( jeen moje maminka se velmi divila páč mi říkala že za nich se po (potratu ) chodilo až po 6 týdnech do práce. Tak nevim Pracuji v malé nemocnici ve které se nic neudrží v tajemství, ale doktorům našim věřím.

macek83
1. únor 2011

@evuliss tak to je fakt hus co píšeš o té npráci nehledě na třetí IVF, jseš siná, borec, věřím že to dokážete 🙂

macek83
1. únor 2011

@mourinka29 ahij, mám podobný problém a už poruhé, korm toho jsem zdravotní sestra ale Gynda zrovna není můj obor.Neber od Dr. vše jak říkají. pokud bys měla zbytky po první revizi ( kyretáži) tak by to viděl už na první m UTZ, ted to může být dle počtu dnů jak píšeš spíš první ovulace, jak se říká (potratem ) jako když pohnojíž, s odpuštěním, né každého se to týká ale mám takové zkušeností z okolí. Tak držím palec 😉

mourinka29
2. únor 2011

@macek83 ahojky moc děkuji za odpověd,Já z toho byla tak špatná,že manža mu večer ještě zavolal,dr měl službu,a řekl mu zae něco jiného,že tam žádný klinický nález není a že pokud nemám bolesti a krvácení,tak že to s největší pravděpodobnosti odejde s ms,tak budu doufat,že odejde 😖 ,dnes je to 22 dnu,tak jsem zvědavá,kdy dorazí 😖

martasl
2. únor 2011

macek83 a macek83-tak mám ve vás nějakej zmatek.kdo jste kdo??měkterá by jste si měla zvolit jiný jméno. 😉

slunicko_luca
2. únor 2011

@macek83
Ja sla prave taky az po 7 tydnech do prace. Ted jsem dostala druhou porevizni, tak az mi skonci chceme to znovu zkousek. Jsem zvedava na to jak rychle otehohotnim po druhe. Poprve se nam to povedlo hned 2. cyklus snazeni.

hedul
3. únor 2011

Ahoj holky tak jsem byla dneska u lékaře a nevím co si mám o tom myslet podle mrchy bych mněla být skoro 7 tt,ale na ultrazvuku mimčo nebylo Mudr řekl,že počkáme 12 dní a pak uvidíme budˇ jsem těhu jen 4 týdny a to na ultrazvuku neni znát a nebo je to zase v čudu asi se z toho zblázním. Nezbívá než čekat.,ale to je to nejhorší.
Slunicko počkej ještě+ aspoň ja jednu mrchu mně dneska doktor vynadal,že je to brzo odrevize a jsou pravděpodobný častější komplikace.
Doufám,že ostatní se máte líp. ☹

gabtcha
3. únor 2011

ahojte,
chtela jsem se zeptat, bo jsem to nejak nestihla v nemocnici... Predevcirem jsem byla na revizi, 10.tt - od zacatku se to male nevyvijelo. Jsem tedy dva dny po a je mi dobre, skoro se ani nespinim. Vim, ze na otazku, kdy se pokusit znovu otehotnet se nazory i u doktoru lisi... Ale nevite jak je to se sportem? Kolik dni staci byt tak nejak v klidu? Dekuju za odpovedi!

nelar
3. únor 2011

Ahoj holky,
@hedul tak to je mrzuté. nejhorší je ta nejistota. tak musíš doufat, že je to jak dr. říkal 4tt. držím palce 😉 a kdy jsi byla na revizi, že ti vynadal? každý dr. má na to jiný názor, tak co si pak vybrat?

@gabtcha dr. mi říkal, že cca 14 dnů. za 2-3 týdny je údajně děloha úplně zhojena, takže pak se člověk nemusí nijak omezovat.

hedul
3. únor 2011

ahoj nelar na revizi jsem byla 21,10,2010 . Zadařilo se hned na poprvé,ale asi je to zase v čudu osobně tomu nevěřím už jsem to obrečela a začínám se smiřovat,že zase mně čeká další revize.

gabtcha
3. únor 2011

@nelar supr diky. To mi prijde prijatelnejsi nez sestinedeli. U porodu to chapu, ale tady mi to prislo prehnane, zvlast, kdyz mi je dobre. Tak dik!

marulinka
3. únor 2011

@hedul nevzdávej to.já sem po revizi 3měsíce,teď v 6tt na utz taky nic nebylo,už sem z toho byla špatná a za pár dní ejhle a blikalo i srdíčko.musíš doufat a věřit 😉 držím palce 🙂

hedul
3. únor 2011

Já vím,že bych mněla věřit,ale ono to moc nejde podle posledních mněs. bych mněla bejt skoro 7tt když uberu týden na mrchu tak to je pořád skoro 6 to už by tam mněšlo něco bejt při tom minulím jsem byla touhle dobou na UTZ a bylo tam mimčo a přesto to nedopadlo a teď tam ani neni tak ta víra se těžko hledá. V podstatě jenom sedím a rvu ☹

lisounek
3. únor 2011

hedul a nebylo jako srdíčko nebo nic? Měl by být vidět už ten žloutkový váček... 😕 ja třeba osobně u mého mimi prvně viděla srdíčko asi až 7+2tt a doktoři už moc nevěřili ..

marulinka
3. únor 2011

@hedul a braly ti krev na HCG? podle toho taky hodně poznaj...

hedul
3. únor 2011

krev mi nevzal jen řekl, že mám přijít za 12 dní a uvidíme gastrační váček tam byl,ale mimčo ne.Nemá moc moderní ultrazvuk. Podle mně se to bohužel zase nevivíjí. Teď můžu jen čekat buď 12 dní a nebo to vyřeší osud a začnu krvácet.

lisounek
3. únor 2011

hedul dle me neni nic ztraceno..nekdy staci den dva a je vse jinak..ver mi ja tehdy lezela v nemocnici, krvacela jsem a oni porad ze je to zamkle tehu, ale cekalo se a na UTZ jsem chodila ob dva dny... a nebylo a za tri dny pote hup a uz bilo jako zvon...nevzdavej to dopredu!!!!!!!!!!!

lisounek
3. únor 2011

jj a je to gestační váček jsem to popletla 😨 😉

hedul
3. únor 2011

Díky za podporu.

marulinka
3. únor 2011

@hedul to se divím,že ti krev nevzaly 😖 ale jak píše lisounek,nic není ztraceno. já taky měla 6t jen gestační váček,srdíčko tlouklo až 7tt.a ty píšeš že si SKORO 7tt,tak něco mezi.to bude dobrý 😉

lisounek
3. únor 2011

jj taky se divim, ze krev nebral to je hlavni ukazatel!!

nelar
3. únor 2011

@hedul tak to se taky divím, že ti nevzal krev. jinak pro tvoji informaci. pokud chceš mít jistotu, na čem jsi, můžeš si nechat vzít hcg v každém odběrovém centru na vlastní žádost. ale za úhradu, něco kolem 300kč. laik z toho ale moc nemá, takže přidávám link, kde najdeš tabulku s hodnotami hcg podle týdnů těhotenství.
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/anatomie_jak_fu...

martasl
4. únor 2011

ahoj.
hedul-myslím si,že to bude v pořádku,neboj.Taky je možné,že jsi otěhotněla později.Víš přesně,kdy jsi měla ovulaci??Znám několik holek,co jim do 7 týdne říkali,že to nevypadá vůbec dobře,krváceli a pořád nebylo nic vidět.No a zrovna jedné se před nedávnem narodilo zdravé miminko.Tak nevěš hlavu a za 12 dní bude jasno.

gabtcha-asi záleží,jak se cítíš ty.Jestli je ti po fyzické stránce dobře,tak sport proč ne.Jen bych se vyvarovala koupání a bazénu.To bych těch 6 týdnů neriskovala.je mi líto,co vás potkalo a že to teď nevyšlo ☹ .

tiburcia
6. únor 2011

Ahoj holky.... tak jsem v pátek byla na revizi 😔 😔 😔 docela mě to položilo... mimi se nám podařilo až po sérií mých operacích a skoro po roce a dopadlo to takhle... tak jsem z toho docela hotová... nejradši bych posunula čas a měla tohle všechno za sebou ☹

ravie
7. únor 2011

Ahoj holky!
@tiburcia tak to je mi moc líto a věřím, že jsi z toho nešťastná...čas to vyléčí, jen je fakt, že to dlouho trvá ☹ Drž se, jednou to přijít musí!
@hedul drž se, přeju ať ty dny rychle uletí a je vše v pořádku!
Holky nemáte nějaká zkušenost s tzv. obrácenou dělohou?? Není to teda zrovna můj případ, ale kámoška je z toho špatná. Doporučují se třeba nějaké "jiné" vychytávky pro početí? Díky a Fram - co je nového??? Pořád na tebe myslím...

tiburcia
7. únor 2011

@ravie děkuju....

vím,že kamarádce doporučovali polohu zezadu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru