Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

gen
2. srp 2009

zlababa: I me je lito, ze jsi prisla o miminko. Na nic mi neprisli, miminko bylo uplne zdravi a ja taky, rekli ze se to proste nekdy stava a ze dnesni medicina takovyhle pripady neumi vysvetlit. Ja jsem byla v porodnici v Praze U Apolinare, coz je znama a hlavne dost velka porodnice a rekli mi ze tam maji tak 6 pripadu rocne. Jediny na co mi prisli je nejaka mutace genu MTHFR, coz je vetsi nachylnost k trombozam, ale to jako pricinu neuvedly. Tak nevim, chtela bych co nejdriv otehotnet, ale zaroven mam strasnej strach aby se to neopakovalo. A kdy by se chcete znovu zacit snazit o mimco?

dablikolik
2. srp 2009

gen a mimi ¨se vyvíjelo normálně?

rendulina
2. srp 2009

gen : to je hrozné přijít takhle o zdravé mimí ☹ 😢 Je děs jak mohou jen tak říct,že se to prostě stává...A co budou s těmi mutacemi dělat?Budou tě nějak imunologicky léčit?

Mě prý v září budou brát také krev na trombofilní mutace-tak jsem zvědavá... 😨
Jinak Apolinář je náš CAR a jsme tam spokojení(i přes ten nekonečný neúspěch) 😖 Není to tam přepich(jako v soukrmých CARech) ale ten pro nás není důležitý.K mimískovi nám více nedopomůže... 😉

gen
2. srp 2009

dablikolik: Cely tehotenstvi bylo naprosto v poradku, dokonce mi rikali ze je ukazkovy, jeste den predtim nez jsem naposledy citila pohyby jsem byla na monitoru i na ultrazvuku, a zadny problemy, taky to nechapu, byl to sok.i

rendulina: nikomu bych to neprala zazit. To MTHFR je prave jedna z tech trombofilnich mutaci, ma ji spousta lidi aniz by o tom vedeli. Je to ta nejmin zavazna. V tehotenstvi mi pak budou casteji brat krev v trombocentru a kdyz zjistej nejaky odchylky, tak si budu neco kazdej den pichat, mam dojem ze se to jmenuje clexan. Jinak u Apolinare jsem byla spokojena, vsichni byli hodne mily a snazili se mi pomoct a vsechno mi vysvetlovali.

zlababa07
2. srp 2009

Gen: fakt děs děs děs, ale smůlu už máš určitě yvbranou, tak příště už to vyjde. Musí! A ohledně nového snažení, mám jít teď po mrše k dr na kontrolu, tak doufám, že mi řekne, že je vše ok a pokud jo, tak se na to asi vrhneme hned po té další, což bude druhá. Takže počítám někdy na začátku září, to ať se manža třese 😀 🙂 😎

zlababa07
2. srp 2009

Jo k té mutaci, někde jsem vyčetla, že ta nejběžnějí MTHFR spočívá v tom, že tělo nedokáže pořádně zpracovávat kyselinu litsovou, která je důležitá v prvních měsících těhu, a že se to dá snadno nahradit přípravkem femibion, který obsahuje nějaké foláty, což je už zpracovaná kyselina a dodá jí tedy tělíčku i miminku tolik, kolik je třeba. Prý to má až 40 % ženských. Tak jsem si ho taky pořídila, za zkoušku nic nedám (teda kromě prachů 😀 a třeba to pomůže.

gen
2. srp 2009

zlababa: jo na ten femibion jsem zapomela, ten uz taky par tydnu bastim, doktor mi ho doporucil. My uz se zaciname snazit ted, po 4 mesicich, i kdyz nekdo rika pockat 6 mesicu, nekdo zase 3, tak nevim.

zlababa07
2. srp 2009

Tak to držím pěsti ještě 3x víc, abys brzy našla //. 🙂 V nemocnici i moje dr shodně říkali počkat 3 měsíce, ale vzhledem k tomu, že jsem od přírody hrozně nedočkavá a taky bych ráda měla další mimi co nejdřív, tak trochu jsem zkoumala proč se valstně udává ta lhůta. Z toho, co jsem vyčetla na netu mi nejlogičtější připadá, že ten odstup je hlavně kvůli děložnímu hrdlu a čípku, které se při kyretáži musí uměle roztáhnout a pokud by se další otěhotnění moc uspěchalo, mohlo by se stát, že to čípek neudrží. No a v taky je hodně důležitá psychika, být v pohodě, to je základ.

evuliss
autor
2. srp 2009

Gen-je mi to strašně líto,to jsi musela holka teda zkusit!!!To ti přeju moc síly do dalších pokusů.Mě řekly po revizi alespoň 4 měsíce počkat se snažením o mimi ať už umělko nebo přirozeně,ale přirozeně jsem ještě nikdy neotěhotněla takže aspoň ten sexík pro radost 😀

gen
3. srp 2009

Holky diky za podporu, je fajn ze na to clovek neni sam. Nedokazu si to predstavit kdyby se mi to stalo jeste za komunismu, kdy se o takovych vecech vubec nemluvilo a taky nebyl internet 😉 Ne nadarmo se rika, sdilena bolest, polovicni bolest.

evuliss: a ty nemas zadnou sanci otehotnet prirozene? I kdyz ono je jedno jak, hlavne aby se nam po 9 mesicich narodili zdravy miminka

rendulina
3. srp 2009

gen : to je pravda,že sdílená bolest se lépe pobírá...

evuliss : mi jsme na tom stejně.Také nám říkali,že máme počkat se snažením(v našem případě jen umělým)/ale upozornili i na přirozené a dokonce se chránit-přestože se nám to přirozeně nemůže nikdy povést ☹ 😢

karamelka.nova
3. srp 2009

Ahoj holky, já byla na revizi 1.7.09 po zalklém těhu po 1.IVF (5+1 a 7+1). Dodnes jsem nezačala krvácet ... Je možné, že by se dodrželo celé šestinedělí???
Jinak se sexem jsme začali po 3 týdnech od revize, bez chránění se.Už dříve nám řekli, že neotěhotníme přirozeně

dablikolik
3. srp 2009

karamelko může se stát že MS přijde až po šestinedělí. Nám doktor řekl, že můžu otěhotnět přirozeně ale po třech letech tomu nevěřím. Začali jsme po šestinedělí bez ochrany

karamelka.nova
3. srp 2009

dib - děkuji, docela jsi mě uklidnila. Čekám to každým dnem a pořád nic. Mám obavy, jestli tam je vše OK ... ale snad to bude dobré

Jinak moc děkuji za toto téma

zlababa07
3. srp 2009

Karamelko, já byla na revizi 25.6. a ms přišla v sobotu po 37 dnech, takže buď v klidu, jestli tvoje tělo funguje dle mého vzoru, ještě máš týden čas 🙂. No jinak vám musím říct, že je to tedy celkem masakr, blbě mi bylo 3 dny a teču jako vodopády...ale to mi dr povídali, že mám počítat s tím, že ta první mrcha může být silnější. Tak snad to přežiju 😀 😝 🙂

dablikolik
3. srp 2009

zlatababa já měla MS asi 3 dny takovou normální jen první den mě bolelo břicho a pak týden špinění

zlababa07
3. srp 2009

Jéé zlatá baba je mnohem lepší než zlá baba 😀 ale ona to měla být žlababa z macha a šebestový 😎 😀 🙂

evuliss
autor
3. srp 2009

gen:no po laparoskopii jsem měla ve správě z nemocnice napsané přibližně toto:levý vejcovod slepený(??) pravý v pořádku-spontání otěhotnění je možné!!Ale je mi 32 let a nikdy jsem si moc pozor nedávala,nebrala antikoncepci,nikdy mi nevadilo že bych měla děti třeba moc brzy a nikdy za 12 let se nestalo že bych otěhotněla!!A to jsem byla 4 roky vdaná,ted mám 5 let přítele a vztahy jsem měla......
Na 4. IVF už nebudeme mít peníze,ale žije naděje....protože máme ještě dva mražáčky 😉

evuliss
autor
3. srp 2009

Jinak všem moc díky že jste se tak pěkně zapojily do tématu,hodně mi to pomáhá,v tom máš pravdu GEN 😉

gen
4. srp 2009

evuliss: takze teoreticky to mozny je, prakticky ne ☹ A ty uz jsi byla 3x na umelem oplodneni? V tech vasich zkratkach jako IVF atd. se nevyznam 🙂

zlababa: ja se furt divila proci si rikas zlá bába 😀

rendulina
4. srp 2009

eviliss : Buď ráda,že máte alespoň mrazáčky...my je nikdy neměli a tak jsme pokaždé museli vše podstupovat znova dokola / stimulaci=píchání hormonů-na posledy jsem si je již píchala doma sama(manžel neměl odvahu-na to mě píchnout)-abych nemusela stále docházet na pohotovost.
Sice to chvíli trvalo než jsem se naučila ze začátku zacházet s klasik injekcemi a jehlami a ve finále vůbec píchnout.Ale postupně to bylo OK 😉 .Tak že příště určitě budu opět píchat sama.
No a když se konečně při 5.IVF/umělém opl. zadaří,tak je z toho Zamlké těhu a revize... 😢
Ale budeme bojovat dál,holt to našetřit musíme i když 60tis. je 60tis. 😠 😝 Je to hnus!

zlababa : mě nikdy nenapdalo že by jsi byla zlá baba. Žlababa-to je jasné! 😉 Škoda,že se tu nemůže psát s intrpunkcí 🙂

rendulina
4. srp 2009

pardon za překlep : evuliss 😀
interpunkce-znaménka ˇ´ 😉

janinac
4. srp 2009

Ahoj..já byla na revizi dělohy v pátek..bylo to ve 14tt, zjistili že miminko je nemocný ☹ A zítra mám nástup znova ☹ Prý tam něco zůstalo a musím znovu na vyčištění...měla jsem to některá taky tak???

janinac
4. srp 2009

Teda...Měla jste to některá taky tak???

zlababa07
4. srp 2009

Ahoj holky, já se dneska teda fakt ale rozčílila 😠 😠 😠 😠 😠 volala jsem mojí dr, kam jsme měla přijít po 1.ms na kontrolu a dzvěděla jsem se, že od zítřka má celý srpen dovolenou bez záskoku! A když jí povídám, že dle doporučení nemocnice - kontrola za 2 týdny od zákroku u mojí dr - jsem u ní v ordinaci byla ale že mě poslala domů, že mám přijít až po 1. ms a teď mi zas říká, že až se vrátí z dovolený na začátku září a jeslti to tedy není trochu pozdě mít první kontolu po revizi až za 10 týdnů. No baba na mě vyjela, že si mám najít jinýho doktora a že dovolený v létě přeci bejvaj... no chápete to?

zlababa07
4. srp 2009

jani, tím i odpovídám na tvůj dotaz - neměla, neb mě nikdo ještě pořádně neprohlídl 😒 ☹ tak doufám, že je vše ok. Asi si začínám hledat fakt jinýho doktora, k téhle babě už nejdu! Nemáte nějaký tip v Praze? Nějakou ordinaci v růžové zahradě 😅 ?

evuliss
autor
4. srp 2009

Gen: ano já už mám za sebou 3x umělé oplodnění (IVF) první dva pokusy bez mražáčků-pokaždé jen dvě embrya,které jsem si nechala hned zavézt a nepovedlo se,až teď při třetím jsme měly celkem 5 embryjek,dvě co nám transferovaly hned se nechytly a po dvou měsících na KETu (kryoembryotransfer) se jedno mražené embryjko chylto ale skončilo to v 8 týdnů revizí jak už jsem psala ☹
Jak píše REDNULINA-je to fakt na bednu"hlavně ty injekce,při prvním pokusu jsem si je hned začala píchat sama i když jsem s tím neměla žádnou zlušenost a strašně jsem u toho vždy plakala.Manžel mě podporoval a byl se mnou a le aby mi to píchl sám na to jsem si netroufala 😔................A to byly před 7 lety ještě injekce že jsem si ten roztok a prášek musela sama namíchat ve stříkačce a pořád měnit jehly!!Holky-my ženský jsme statečný a bojovný!!!!
Jo a ta ŽLABABA je super přezdívka,mě ZLÁ BABA nenapadla 🙂

evuliss
autor
4. srp 2009

Zlababo ---tak to si ta doktorka opravdu dovolila moc,to si nenechej líbit,určitě si v první řadě najdi jinýho doktora a pak si tam k ní ještě zajdi a řekni jí krá.. co si o ní myslíš-takhle přece nemůže zacházet s pacientem!!
Já jsem z Jižní Moravy takže tip na gyndr. Praze fakt nemám 🙂 ale taková Růžovka by se vážně někdy hodila s tím dnešním přístupem doktorů!!

zlababa07
4. srp 2009

Jojo, je na čase. Kor když je dneska ta mož nost si vybrat. Jdu se do toho pustit - pátrám po růžovce v Praze. Až jí najdu, dám vědět 🙂

dablikolik
4. srp 2009

evulis já měla pera a cetrotide a pregnyl mi píchnul kamarád doktor nebo manža. Holt my si ty miminka musíme opravdu vydřít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru