Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

monisss
1. lis 2012

veruska007 a fineva: Jo holky, je nás dost ☹ Mě právě hodně pomáhá, že si o tom můžu psát a řešit to tímto způsobem. Kromě manžela (samozřejmě) o tom vědělo jenom pár kamarádek. Dokonce jsem hrozně ráda, že jsme to nestačili říct rodině. Jinak já jsem dokonce psala do poradny na idnes a tam pan doktor psal, že stačí 2-3 měsíce. No tak uvidíme třeba v lednu 😉 Slyšela jsem víc příběhů, že holky pak porodily právě přibližně rok po revizi, tak snad se nám to taky podaří 🙂

veruska007
1. lis 2012

@fineva Prvni bylo v pohode, druhe miminko se spontanne narodilo v 19.tt, treti tehotenstvi vcelku v pohode, ctvrte - spontanni potrat ve 12tt 😔

fineva
1. lis 2012

@monisss Psala jsi panu dr. Sulci? Ja v nemocnici pred dvema dny procetla celou jeho diskuzi, a vidi to vsechno docela pozitivne, co? 🙂 My to teda rekli rodicum, a sourozencum, a par kamaradum, no nevim, zda pri pristim tehu radsi nebudu rikat, ze zatim tehotni nejsme, a prozradime to treba az ve ctvrtem mesici, jenze i tak si myslim, ze to vsichni poznaji, treba, ze nebudu chtit pri oslavach nebo akcich pit a tak 🙂

fineva
1. lis 2012

@veruska007 Takze mas dve deti, ale take sis zazila uz dost. rekli ti alespon, v cem je problem?

veruska007
1. lis 2012

@fineva Gynekolozka me na zadne vysetreni neposlala. Ale ve druhem tehotenstvi me z rizikove poradny poslali na hematologii a tam zjistili nejakou poruchu, kvuli ktere jsem si pichala v tehotenstvi injekce. Ale ty jsem si pichala i ted a stejne to nepomohlo, tak teda nevim 🙄

monisss
1. lis 2012

@fineva Jo, tomu 🙂 Psala jsem mu, protože mě zajímal názor na toxoplazmu, tak jsem k tomu přidala i názor na otěhotnění po revizi. Už jsem tu jeho poradnu pročítala dřív a taky jsem si říkala, že to bere v duchu "hlavně se nestresovat" a líbí se mi to. Stres je potvora. Akorát má teda dost negativní postoj k bylinkám a třeba kontryhelovému čaji, já ho piju od revize a pila jsem ho před otěhotněním a taky zrovna teď 🙂 Ale vím, že v těhotenství by se neměl, i když na to jsou taky rozdílné názory.
Ono je to těžké neříkat (hlavně když jsem byla šťastná a chtěla to říct všem), ale jde to, ono se dá vždycky na něco vymluvit. My jsme to zvládli i přesto, že jsme za tu kratičkou dobu byli na svíci, svatbě a oslavě narozenin, prostě jsem vždycky řídila nebo dělala, že popíjím víno. Pár lidí mě sice podezíralo, ale to už teď neřeším...

fineva
1. lis 2012

@veruska007 asi mluvis o tech krevnich mutacich,me taky poslali na hematologii, a rekli, ze sice mutaci mam, ale nic si pichat v tehu nemusim, ze to mam nejak v norme, a ze to ma spousta holek, a ani o tom nevedi, ale moje testy vysly nastesti v pohode, brat mam jen femibion, a to i pred otehotnenim.
Mrzi me, ze ti to nepomohlo, takze se teda budete po novem roce snazit o treti mimi? 🙂

fineva
1. lis 2012

@monisss ano, on tam jednoznacne doporucuje 2-3 mesice, to se vzdycky posloucha lepe, nez nekdo rekne pul roku 🙂 Ja teda ten kontryhelovy caj nepiju, priznam se, ani nevim, na co je dobry. Ja spis premyslim, ze po sestinedeli si dam nejaky detox, ocistnou kuru, abych si hezky procistila telo, a miminku pripravila pekne cisty pelisek.
No jinak predstirat, ze piju, haha, a domluvit se s manzelem, ze mi potaji vzdy vypije i mou sklenicku? Docela dobry napad 😀 😀

monisss
1. lis 2012

@fineva Jojo, to předstírání je dokonce někdy sranda a funguje to 🙂 Hodně jsem právě četla, že kontryhel je dobrý pro dělohu, když třeba někdo nemůže otěhotnět a právě třeba po revizi, že se to dá rychleji do kupy. Těžko říct, jestli je to pravda, ale hodně holek píše, že jim pomohl, tak proč to nezkusit. Já jsem třeba otěhotněla druhý měsíc co jsem ho začala pít. Teď mi konečně začal i chutnat.

fineva
1. lis 2012

@monisss no to zni zajimave, neco si o tom prectu. Ja podruhe otehotnela taky hned, i bez caje, ale nedopadlo to stejne dobre ☹ kdyby tak existovalo neco, co zaruci, ze se to nebude opakovat...
jinak to predstirani piti alkoholu, to je jedna za dalsich veci, na ktery se tedy zacinam tesit, vypada to jako docela dobra zabava 😉

monisss
2. lis 2012

@fineva Bohužel to nám nezaručí nikdo ☹
Na to předstírání a mlžení se těším... Tenkrát mi bylo krásně, myslela jsem, že je všechno v pořádku a už se nemůžu znovu dočkat toho pocitu...

veruska007
2. lis 2012

@fineva Nemam mutaci, ale nejakou poruchu genu, ktera muze zvysit riziko potratu. Ty injekce mely pomoct, ale nepomohly ☹. Tak nevim. Pricin muze byt hodne. Dr. to vubec neresili. Snazit se asi budeme brzo, cetla jsem o tom dost uz pred dvema lety... pockat jednu ms ma smysl, ale pak uz, aspon podle toho, co jsem cetla, to roli nehraje. A pokud neotehotnim ted, tak nikdy... musi se povest do ledna, nebo jdu v srpnu do prace. Toz tak. Piju kontryhel, tak uvidim.

andi2
3. lis 2012

Ahojda.
Kontryhel jsem také pila po revizi pomáhá lépe zavinout dělohu.A bylo vše o.k.Jinak jsem ho pila od ms do ovulky.Na těhotenství mi nepomohl ale na dělohu apod.neuškodí.
veruska007-já mám mutaci /vrozenou po mámě/i když máma nikdy problém jako otěhotnět neměla a nic na to neberu akorát když jsme se chtěli snažit tak preventivně anopyrin mi tenkrát dr.dal a ted jsem měla už i injekce.

fineva
4. lis 2012

@veruska007 No ty mutace jsou vlastne poruchy genu, ne? Ja se v tom nevyznam, ale muj Dr mi prave rikal, kdyz videl, ze mam mutaci genu MTHFR, coz mi zjistli na genetice, at jdu na hematologii, a tam o tom zjisti vic, ze prave pri te mutaci hrozi vetsi riziko potratu. Tam miteda zjistli, ze je to vsechno v norme, i kdyz tu mutaci mam, nic mi na to nepredepsali, a ejhle, v 10tt miminko prestalo rust. Tak nevim, zda to muze mit s tim co spolecnyho ☹
Ja to asi taky nevydrzim, a zkusim pockam max dve ms, me to teda rekl i Dr v nemocnici, ze dve az tri ms staci.
Kdyz otehotnis, myslis, ze ti zase predepisou ty injekce, i kdyz nezabraly?

monisss
4. lis 2012

Ahojky. Holky, chtěla jsem se na něco zeptat, možná je to blbost, ale zajímá mě to. Dřív jsem někde četla, že když holka v 1. trimestru nemá žádné nevolnosti, že je něco špatně. Neznamená to, že bych musela zvracet od rána do večera, ale vůbec žádné nevolnosti prý neznačí nic dobrého. Některé holky prozvrací dny, jiné zvrací třeba jen jednou, jiné mají "aspoň" žaludek na vodě... Já vůbec nic z toho. V těhu jsem byla ráda, že je mi tak dobře, ale dopadlo to špatně. Tak jsem se chtěla zeptat, jaké zkušenosti máte vy... Jestli na tom opravdu něco je. Pár holek na jiné diskuzi psalo, že to taky tak měly.
Zítra mám 3 týdny od revize ☹

veruska007
5. lis 2012

@fineva Ja mam nejaly polymorfismus PA. Injekce mi asi zas predepisou, ale uprimne receno nevim, jestli tam pak mam vubec chodit, prip. zda pichat injekce jen prvni trimestr (na dva mesice mam davku doma). Protoze injekce nepomohly, v prvnim tehotenstvi jsem je nemela a nepotratila.... tak nevim, jestli nejsou spis placebo. Se srazlivosti problem nemam.

@monisss Je fakt, ze ted jsem nevolnosti skoro vubec nemela, az me to prekvapilo. Ale u Jakoubka jsem je mela hrozne a taky to nedopadlo... toz ja nevim. A mam kamaradky, ktere nevolnosti nemely a deti maji v pohode...

matysikovad
7. lis 2012

holky, co jste prošli revizí te´d někdy, měli jste nějaké komplikace, které šly vyřešit pouze antibiotiky bez hospitalizace???

gveny
21. lis 2012

@sluninka Ahoj, koukám, že to tu je staré datumově, tak nevím, zda se dočkám odpovědi. Na tom rizikáči jsi byla pak od začátku? Nebo od kdy tě nechali doma? Já měla teď 1. těhu, v 8,5 týdnu samovolný potrat, revizi - teď jsem 14 po a budu čekat na menzes, a pak na to vlítnu. Akorát jsem trošku nervozní, že mám v břiše divný pnutí a píchání, takové co jsem dříve nikdy necítila. Zejména, když chci zrychlit chůzi, natož běžet. No mám obavu, aby se mi potrat neopakoval, tak by mě zajímalo, jestli by mě nechali pak třeba hned doma. Je mi 35 let, tak mimčo už nechci odkládat. Díky za každou odpověď, holky...

gveny
21. lis 2012

@monisss Ahojky, mám to stejně. Byla jsem těhotná 8,5 týdne, pak krvácení, zmlklé těhu asi v 7 týdnu. Kyretáž - moje noční můra, no šla jsem. Taky jsem jim tam bulela na stole, ještě že uspávají. Přesně, jak říkáš, jsem ráda, že jsem to neříkala zatím moc lidem. Ale tady na chatu, s ženskýma, co mají za sebou totéž, se člověku tak nějak uleví, že v tom není sám, a tady asi většina holek ví, co prožíváme. Tak se drž, mně tlačí věk, tak chci počkat jen do 1 menstruace, a pak hned na to asi vlítnu, nebo podle psychiky a chuti.

gveny
21. lis 2012

@monisss Ahoj, já poznala těhotenství na začátku (5-6 týden) podle zimnice, a pak začali i nevolnosti. Zvracela jsem jen 1x, ale pak mi přestalo být špatně - to jsem byla v 8 týdnu, a už jsem měla blbý pocit, a byla jsem z toho nervozní, že najednou mi přestalo být zle. Už jsem tušila. No a další týden krvácení a samovolný potrat. Ale já si stejně myslím, že to každá ženská má jinak.

gveny
21. lis 2012

@fineva Ahoj, já jsem tedy byla těhotná poprvé a mám za sebou první potrat (před 14-ti dny), zamlklé těhu v 7. týdnu. Ale my s přítelem mimi hodně chceme a co nejdříve, tak já zřejmě, když to půjde dobře, budu zkoušet znovu otěhotnět hned po 1. menstruaci.

gveny
21. lis 2012

@fineva Já myslím, že je to hodně i o psychice, a celkově, fyzicky, jak se cítíš. Když se cítíš fit, a chceš hned, tak proč ne. A pokud cítíš, že je třeba počkat, je to v pořádku! Ženská intuice 🙂. Držím všem tady palce, ať se vše dobře hojí bez komplikací.

m_d
21. lis 2012

holky nemluvím z vlastní zkušenosti, ale z velmi blízké a to je zkušenost mojí maminky. Mamka potratila celkem 6x, než ji udělali revizi a pak porodila mě a ségru. Vše má dobrý konec a i ten váš jednou bude šťastný....

gveny
21. lis 2012

@fineva Mně gyndařka řekla, že kdybych otěhotněla moc brzy po, že nemusí být děloha ještě zcela uzavřená, a tím, že by se plod neudržel, a že by to byla škoda. Já se toho taky trošku bojím, ale předtím jsme se snažili o mimčo 2 měsíce, než se to povedlo, tak počítám, že to teď bude podobné. Proto už bych do toho šla po 1. menstruaci, na kterou teď ještě stejně budu chvilku čekat, tak uvidím, jak se na to budu cítit celkově. Jinak si prostě myslím, že to je fakt individuální no. Když do toho vlítneš hned, a budeš mít komplikace, tak tě gyndař seřve. A když to půjde v pohodě, tak si myslím, že nic neřekne. To si tak myslím...

gveny
21. lis 2012

@noelani Mně hodně pomáhá víra v přírodu, že to tak prostě má být, že něco nebylo v pořádku, tak to mělo odejít. Raději na začátku, než později. Já sem pak řešila, jestli po samovolném potratu jít na kyretáž... jestli by se to taky nemohlo nechat přírodě - měla jsem fakt strach tam jít. A to mi chápavě a vlídně zdravotníci řekli, že by to samovolně mohlo trvat moc dlouho a hrozí tam někdy silné krvácení, tak to řeší tak, že se hned dělá revize dělohy. No je to těžké pro ženskou, opravdu, musíme si to odsmutnit!!! Pro mně byl těžký ten pocit, že včera jsem byla ještě těhotná - pečovala jsem o sebe, mimčo, příznaky, hormony, a najednou další den, dva, tři bylo vše jinak, pryč a už najednou zase nejsem těhotná. To pro mně bylo hodně zvláštní a těžký. Sotva jsem se vyrovnala s tím, že jsem, těšení se, plánování atd, a šup, vyrovnat se s tím, že to nevyšlo. Ale nechci se v tom utápět. Slzy ještě občas ukápnou, ale na to máme nárok, holky.

hhelik
21. lis 2012

Ahoj holky, měla jsem revizi po samovolném potratu na 8tt a to v květnu. Revize proběhla dobe a už pár dní po ní jsem byla fyzicky ok, ale psychika dlouho špatný ☹ což asi všichni co jste to prožili víte. Ale dneska jsem v 15tt a snad vše bude dobré. My to zkoušeli po 2 menstruaci, ale povedlo se to po třetí menstruaci. Stejně si ale myslím, že asi nikdy na tuhle špatnou zkušenost nezapomeneme ikdyž budeme mít vysněné miminko. držím pěstíky ať vám to vyjde.

fineva
21. lis 2012

@gveny Tak tak bych to hrozne chtela udelat i ja 🙂 Preju, at mas v pristim tehu stesti 🙂

fineva
21. lis 2012

@gveny Moje psychika je nyni uz v poradku, jen se budu bat dalsich ultrazvuku, az otehotnim, a to i kdyz otehotnim brzo, nebo az za rok, strach uz z hlavy nevymazu

fineva
21. lis 2012

@gveny a prosim te, uz jsi byla na revizni kontrole? Kam mas jit? Tam, kde ti delali zakrok, nebo az ke sve doktorce? Ja to mam za sebou tri tydny... Ty dva. Takze kontrolu budes mit asi brzo, ne?

monisss
21. lis 2012

@gveny Po dlouhé době se to tady zase rozjíždí 🙂 Já jsem teď 5 a půl týdne po revizi a končí mi první porevizní menstruace, takže fyzicky jsem určitě v pořádku. I podle doktora i podle MS. Tento měsíc se určitě ještě snažit nebudeme, ale po příští MS už to necháme osudu. Snad se to podaří co nejdřív a konečně úspěšně. Mě ještě věk až tak netlačí, je mi 27, ale prostě už bych miminko opravdu chtěla a okolí už začíná být otravné... i když je mi po všech houby. Psychicky jsem sice lepší, ale stejně nikdy nezapomenu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru