Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

pipinka
10. čer 2015

@linee
@g_m holky to máme ale trápení. mě když to mudr sdělil, tak jsem ani nevnímala co mi povídal, byla jsem úplně mimo. Vylezu z ordinace a ve vedlejší místnosti poslouchali srdíčko miminka nějaké mamince no a další šok, vylezu před polikliniku a stojí tam žena, tak v 7 měsíci vypaluje jednu za druhou sedla jsem do auta a bulela a nadávala jak je svět nespravedlivej. Můj mudr mi říkal, že se mu to nelíbilo už minulý týden,ale doufal, že to srovná. včera jsem zkoušela snad vše, skoro vařící vanu, víno, termofor na břiše a nic. zkusím to dnes znovu a když z toho nic nebude, zítra si vyrazím pro žádanku. Kdybych nebyla hloupá mohla jsem to mít už dnes za sebou. Myslím že revize bude pro mě to nejlepší než čekat kdy k tomu dojde samo. V půlce července chceme jet k moři, tak chci být v cajku. koupat se asi nebudu moci,ale hlavně že vypadnu pryč. Ještě k tomu se to u nás v práci rozkecalo a popravdě řeknu, že se mi do práce vůbec nechce ☹ po tom všem. Každý mě lituje, od rodiny mi to nevadí, jsem ráda že je mám všechny poblíž, hlavně svého manžela který je mi oporou, snaží se jak to jde abych na to nemyslela. Ale ostatní by se mohli chovat jako nic a ne že za mnou každý bude chodit a říkat, je mi to líto apod.

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 moc držím palečky at je vše dobré. Bohužel ten strach tam bude pořád

g_m
10. čer 2015

@pipinka Já na to byla trochu připravená, protože jsem sama na utz viděla, že mimi neroste, ale člověk v koutku duše pořád doufá, že se třeba něco stane... Ve zprávě z nemocnice mám pak napsané, že plodové vejce už bylo sestoupené v hrdle, takže je možné, že za den dva by to odešlo samo, ale to čekání by mě asi zabilo... Teď je taková na houby doba, kdy musím čekat na první ms a pak už to bude snad jen lepší 🙂
Když jsem přijela z nemocnice a po těch kotrolách, tak jsem byla strašně ráda za manžela, tomu jsem se vybrečela několikrát, ale od rodičů jsem naopak potřebovala, aby mě nelitovali, i když to moc nešlo. Ze všech sil jsem se snažila chovat normálně, ať na mě nehází smutné pohledy a druhý den jsem měla pekelnou depresi, to byl snad nejhorší den, teď už se snažím na to nemyslet (i když to vůbec nejde) a fungovat, tak uvidíme...

pipinka
10. čer 2015

@g_m ne nadarmo se říká, chce to čas, ale.... kdo to nezažil tak neví. nejhorší jsou ty otázky, já vím jak se cítíš-houby ví kdo to nezažil. a pro mě už ten pocit, že v sobě nosím něco mrtvého je hrozný. taky jsem doufala, ale prostě mi nějak přišlo že to nedopadne. byl to zázrak že jsem vůbec otěhotněla. Absolvovala roční léčbu hormony, pokoušeli jsme se o inseminaci a co z toho mám? akorát 12 kg nahoře, nic víc.musím na sobě zapracovat a něco se sebou udělat, je to hrůza.

sobtik1986
10. čer 2015

@pipinka já to zjistila až ve 12 t to jsme už se sestřičkou vypsaly průkazku a pak utz a tam najednou nebyla srdeční akce přestalo nám srdíčko v 8+4 ☹ Jinak holky až pak budete připravené jít do toho znovu tak vám přeju, aby to už bylo vše v naprostém pořádku

pipinka
10. čer 2015

@sobtik1986 ☹ ach jo to je děsný. to mi holky řeknětě, někdo se o chlapa jen otře, jiná fetuje a mají to v pořádku. a my? co jsem komu udělali?

linee
10. čer 2015

@pipinka napisu ti do IP

kesule11
10. čer 2015

Ahoj všichni, chtěla bych se podělit o moji smutnou zkušenost..začátkem roku mi po cytologii vyšli špatné výsledky a měla jsem jít na konizaci...ale 4 dny před nástupem do nemocnice jsem dle krve zjistila, že jsem těhotná...euforie a radost byla neskutečná, kvúli práci jsem šla hned na rizikové těho. Všechno se zdálo ok, každý týden jsem chodila na kontrolu a ultz....bohužel jsem začala krvácet, ihned jsem jela k doktorovi, který mi oznámil, že miminku netluče srdíčko..zamlklé těho v 8+3 hned druhý den mě čekala revize dělohy 😢 Nyní mě bude čekat ještě konizace ale už teď mám strašné obavy...vše se tím prodlouží a já i přítel bychom co nejdříve chteli znovu miminko. Chci se zeptat, zda má některá z vás zkušenosti s revizí a následnou konizací dělohy a zda se vám pokusilo pak hned otěhotnet. Predem dekuji

g_m
11. čer 2015

@pipinka Jak jsi na tom?

pipinka
12. čer 2015

@g_m ahoj, no popravdě nic moc, nějak se v tom pořád plácám. přes den to jde,to se zaměstnám,ale večer to na mě padne. v pondělí jdu na revizi
a jak ty?

g_m
13. čer 2015

@pipinka Budu na tebe myslet a brzo se dej do kupy zase. Já už jsem snad na lepší cestě, přestala jsem konečně týden po revizi špinit, tak snad to bude dobré a trochu se mi utřepávají i myšlenky. Teď se už dost těším, až dorazí ms, i když to ještě chvíli potrvá a budu moct zase normálně fungovat.... Mám ještě nic moc stavy, když vidím někoho s mimiškem nebo těhotnou, ale bez toho to asi ani nejde :(

pipinka
17. čer 2015

ahoj holky mohu se zeptat? jsem dva dny po revizi a vytéká ze mě hustý žlutý výtok, je to v pořádku?

sobtik1986
17. čer 2015

@pipinka tak to neporadím já jsem jen slabě krvácela. A bolí tě nějak podbřišek? Pokud nic nebolí asi bych počkala 2 dny a pokud by to bylo stejné tak bych si zavolala dr. snad to nic nebude.

pipinka
17. čer 2015

@sobtik1986 právě že mě nebolí vůbec nic,ale ustalo to, tak snad to bude dobré

lenasss
18. čer 2015

Zdravím holky,níkde to nemůžu najít. Chtěla jsem se zeptat zda jste někdo po revizi.Byla jsem v neděli protože jsem měla dlouhou a silnou MS a dnes jsem začala špinit,mám se znepokojovat? Nebo je to normální?

pipinka
18. čer 2015

@lenasss ahoj, mě dělali revizi v pondělí, špinění je prý normální, já špiním zatím pořád kdyby to trvalo déle, raději zajdi k mudr

lenasss
18. čer 2015

@pipinka volala jsem k Mudr. a hned mě vzal a prý vše v pořádku ta asi jo. 🙂 děkuji za odpověd

sobtik1986
18. čer 2015

@lenass ja jsem spinila a slabě krvacela cely měsíc @pipinka tak to je dobře ze je to dobré

sukynecka01
24. čer 2015

@kesule11 no jsem na tom podobně cytologie už 2 roky odchylka jen se to kontroluje , taky sem se měla jít domluvit s dr na pokráčování , ale otěhotněla jsem a včera byla revize 6-7 tt ZT nebyl ani plodek
No ,tak já jedu za dr 11.7 ale s konizaci chci ještě počkat pokud to půjde co nejdéle zkusím se ho zeptat , protože chceme mimi a to by se hoodně protáhlo min na půl roku . Takže já hned po 1-2 ms chceme snažení uvidím

miskuli
26. čer 2015

ahoj holky, jsem skoro 3 týdny od revize a pořád špinim, už mě to teda nebaví 😀 je to normální? Já myslela, že to tak do 2 týdnů přestane, ale nevím, jestli je v pohodě špinit třeba celé šestinedělí....

pipinka
26. čer 2015

@miskuli ahoj, já jsem skoro dva týdny po revizi a špiním jen když se s mnaželem den před tím tulíme, jinak ne

sukynecka01
26. čer 2015

@pipinka už máte sex 2 tydny po?? každý říká 6 neděl ale my už to nemáme 3 týdny protože sem krvácela u TT a v uterý byla revize 🤐

sukynecka01
26. čer 2015

@miskuli mě nestraš 🙂 já jsem v úterý byla na revizi a včera injekce proti bolesti zustala mi tam cysta a žlute telisko doufám že to zmizne ... Kdy se poušíte do dalšího snažení?

miskuli
26. čer 2015

@sukynecka01 no ono to není nijak strašné, ale už je to po těch týdnech fakt otravné 😀 no dám tělu nějaký čas, tak 2 MS, takže bychom se chtěli snažit nějak od října...

pipinka
26. čer 2015

@sukynecka01 jj měli jsme to povolené hned jak se budu cítit a po týdnu už to šlo a bylo to povoleno i od mého gynekologa. V mé případě je prý větší šance že se těhu povede a mimi bude prosperovat jak má. já malinko krvácela jenom v den revize jinak vůbec

sukynecka01
26. čer 2015

Aha holky no já jen že se mi musí vytratit ta cysta nebo co a žlute zkolabované tělisko na pravo 🙄

sobtik1986
26. čer 2015

Holky já jsem spinila asi 4 týdny. Jinak sex se může od 2 týdnů. Ale s kondomem kvůli infekci a nesmí se to prehanet.

sobtik1986
12. črc 2015

Zdravím holky tak já jsem ted mela 3 MS jak to tak vypadá tak se k nám chce fazolka vrátit a to jsme se tomu snažili vyhnout zítra by mela dorazit MS a na testu je slabá druha čárka ☺ tak snad to ted bude v pořádku jinak vvam všem přeju at se také brzy Zadari

jaya
12. črc 2015

Ahojte, pridam svou (ne)zkusenost s revizi. Koncem kvetna mi bylo diagnostikovane zamlkle tehotenstvi v 8. tydnu. Ackoli jsem se doktorky ptala, jestli by nebylo vhodne pockat, jak se s tim telo vyrovna samo, durazne mi to nedoporucila. Objednala jsem se tedy v tom prvnotnim soku rovnou na revizi. Delaji to ve stejnem centru. Tri dny predem jsem ale onemocnela s vysokymi horeckami a nebyla schopna se tam dopravit, tak jsem termin zrusila a objednala se o tyden pozdeji. Totez se opakovalo i ten nasledujici tyden (beru to jako zasah zhury)... Jak jsem tak byla nemocna, tak jsem premyslela a cetla a cetla, az jsem se nakonec rozhodla, ze na revizi nepujdu. V cca 12. tydnu prisel normalni porod. Porodila jsem a druhy den jako nic. Docistovani probihalo jeste asi 5 dnu a pak uz jenom drobne spineni. Telo si proste poradilo uplne samo. Psychicky me to neskutecne posililo. Oproti komplikacim s revizi a po revizi, co mely moje kamaradky (problemy s nasledujicimi tehotenstvimi, srusty na deloze, zjizvena deloha a nedorustajici sliznice), jsem dopadla velice dobre a revizi durazne nedoporucuju.

sobtik1986
12. črc 2015

@jaya ahoj to je dobře, že si tělo s tím poradilo a na revizi jsi nemusela. Aspoň nemusíš čekat se snažení 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru