Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
18. lis 2009

Ahoj holky 😵
Všem moc děkuji za slova podpory já jsem taky ráda, i když je to náročný 😝 . Ale je malej dareba 😵 , včera jsme se se standou tulinkovali, protože mi bylo večer už relativně dobře a dneska ráno mi to dal ten špunt počádně sežrat se vším všudy. Málem jsem nezvládla odvést malou do školky. Dávila jsem takovým způsobem, že šli jen žaludeční štávy a ještě ted mám křeče v žaludku 😝 .
Jsem nechutná já vím 😅 , ale aby jste byli připravený. Jinak doufám že opravdu max 4 měsíce, protože u malé to bylo 7 měsíců a mamka zvracela u všech tří a vždycky to bylo o měsíc dýl. 😒

marcedes : neboj bude to lepší, první měsíc je nejhorší. Zkus se trošku odreagovat vyražte někam a jak se budeš trošku cítit líp tak zkus cvičit mě obrovsky pomohlo, ten relax na nic nemyslet, vyčistit hlavu pořádně se vypotit. je to fajn, ale fakt až později až budeš aspon fyzicky trošku fit 😅 .

mercedesse
18. lis 2009

No tak nevím holky, jestli to bude lepší. Dnes mi přišla SMS od doktroky, že mám přijít na gyndu. Hned jsem tam volala a ona říkala, že hystologie vyšla nějak divně, že to vypadá jako mimoděložní těhotenství, ale přece u mě mimi viděli v děloze a v pořádku. Pak jsem teprve potratila. Je to asi nějaká blbost. Mám přijít na krev, že by se prej mohlo stát, že mělo dvojče, které je mimoděložní. Tak mám z toho docela strach. Nemáte s tím některá zkušenosti? Už jen to, že tam musím mezi těhule. Mě tak bolí srdíčko, když je vidím. Doufám, že to bude v pořádku a budem se moct znova snažit co nejdřív.

verunka84
18. lis 2009

Ahojky holky 😵

tak jsem tu zase dlouho nebyla, v pondělí jsem dobrala poslední (3.) platíčko HA a teď čekám na MS, tak jsem zvědavá, jaká bude, má to být teprve moje 2. porevizní, ta 1. nebyla skorem žádná, hrozně malinkato, ale blbě mi bylo teda řádně 🙂 .... tak uvidíme, už 2dny mi pobolívá břuško, ale to je u mě tak nějak normální, že mám občas tak 2-3 minutky 1x ta týden bolesti jako na MS .... ale dle utz a Dr. jsem v pořádku, hctěl mi napsat další HA, ale řekla jsem, že už nechci, 3měsíce stačí ..... mě takrozčiluje, jak se ti Dr šklebí, že to berem tak vážně ... že jsme všechny mladé a já nevím co ... mě přijde věk 25 na 1.mimi akorát .... no to je jedno, on je hrozně náladový ten můj Dr ..... 😀

chtěli jsem tomu nechat volný průběh od prosince, po téhle MS, dle toho, jaká bude ..... ale asi ještě počkáme a budem "přerušovat" 😀 .... prtž v dubnu/květnu budem zřejmě přestavovat barák a stěhovat se (rozhodnutí padlo včera !) a muž se bojí, aby to nemělo na mě špatný vliv, ... stres, nervy.... chcem si na to vzít hypo nebo úvěr nebo stavebko ... ještě uvidíme, tak abych se nestresovala a potom nebyla zbytečně smutná, že se nedaří a nebo aby se nazadařilo a něco se opět nepokazilo .... je milý, hodný, ale já si naopak myslím, že tím, že budou jiné (hezké) starpsti s domečkem, nebudu na otěhu myslet a povede se ... každopádně to ještě proberem a asi tomu necháme od Nového roku volný průběh a uvidíme.... raděj bych ale taky počkala, až dořešíme finance a pak uvidíme 🙂 ale už se nemůžu dočkat, až bude domeček a já se tam budu valit s břuchem ... hezky na zahradě, v klidu, žádná auta nic, jen klid a pohoda 😀

mějte se tu pěkně holky ...

mercedesse - vím přesně jak ti je, jako my všechny tady, já to prožívala hrozně, nebyla jsem schopná týden po revizi s nikým komunikovat, vůbec, potom ty soucitné pohledy, ... a u mě to bylo naopak, absolutně žádná chuť na jakékoli doteky ..... teď už je to lepší, ale stále to není ono .... chce to čas .... revizi jsem měla 1.9.09 .... čas letí hrozně a opravdu platí, že jedině čas pomůže .... čas a ti správní lidi kolem tebe .... nás s mužem to paradoxně hrozně sblížilo, ... tak moc, že tomu ani sama nemůžu věřit ..... a to, že nemůžeš kolem sebe vidět těhule a děti ..... děti mi nevadilo vidět ... ale těhu? .... to jsem nezvládala a i teď mám ještě problém .... moje nej kamoška je těhu (začátek 7m.) .... a nebyla zrovna ta správná opora ... chovala se hrozně .... až jsem přemýšlela, jak někdo tak sobecký může být můj přítel ... ale chce to chladnou hlavu, odstup a někoho, komu se můžeš vyplakat na rameno .... čas pomůže a bude zase lépe 😵

lajla
18. lis 2009

mercedesse...mozna te to trochu uchlacholi, ale ja mela ten samy pripad..mimi v deloze, revize..a pak histolka, ze se mam dostavit atd....ze pry to mohlo byt taky mimo..ale dr mi to vysvetlil, ze na histolku se bere jen urcita cast tkane a zrovna v te casti nenasli tu cast, kterou potrebovali..bud se vstrebala nebo zrovna byla v te casti kterou neodebrali....proto je potreba kontrola...myslim, ze neni treba se bat,je fajn ze ti dr zavolala a chce kontrolu, u me to bylo v poradku a verim ze u tebe taky bude...

gambrinuska
18. lis 2009

Mercedes neboj, já měla to samé, jen jsem měla nervní celý víkend ☹ , v pondělí mi jen nabrali krev na HCG a když zjistili, že to klesá, tak mě nechali být. Nebooooj bude to dobrý 😉

dablikolik
18. lis 2009

Ahoj holky tak dnes jsem šla už na gyndu a mám rozjetý zánět močáku. Mám antibiotika a čípky a sexuální abstinenci sakra už zase 😀

mateta888
19. lis 2009

Ahoj holky 😵
dabliku jak to že máš takovou šílenost? Vždyt jsi musela mít bolesti nbo něco já to neměla, ale musí to být mazec. Hele pauzičku ber tak, že pak na to jednou vlítnete a bude to taková kvalitka, že dopadneš jak já budeš mít hned //. 😀 A mooooooc ti to přeju

janinkaves
19. lis 2009

Ahojte holčiny, dneska je u nás tak nádherně že to zavání jarem a do toho nám v obecním rozhlase pustili koledu, byla jsem zrovna v lékárně, tak mazec všichny jsem se v lékárně zarazili a řechtali se jak blázni, ale až pak nám došlo že po tomto víkendu bude ten další první adventní, a to je fakt mazec už jsou tady vánoce !!! No takže už jen jeden a půl měsíce a tento rok skončí, hůůůrá, se nemůžu dočkat 😅 !! Ale na vánoce se těším 😀 !

Matet já ti to zvracení tak závidím, znám to z prvního těhu a když na to tak vzpomínám tak bych to hned vrátila 😀 !

Mercedes bude dobře uvidíš, jen to zbytečně nedrž v sobě !

Dáblíku to je blbé s tím zánětem a že nemůžete ale až budete moct tak to fakt bude stát za to ne 😵 ? Nebo u nás to tak funguje už se nemůžu dočkat až se začnem znovu hrát na taťku a na mamku 😀 !

ajkaaa
19. lis 2009

ahoj holky, přeju pěkný den.
Já jsem teď přijela od doktorů a jsem totál vyřízená. Budu muset na operaci. Gyn mi našel cystu u vaječníku a pak má za dělohou pořád ještě to, co tam bylo, teď už to ovšem gyn. nenazývá cysta, ale tumor. Neví, co je uvnitř- jestli krev, zánětlivá tekutina nebo jiná tekutina. Výsledek- okamžitě do nemocnice u nás. Do té už já v životě nepůjdu. Šla jsem ještě ke své obvodní a ta mi dala kontakty do Prahy na Homolku a ještě na jednu nemocnici. Byli tam moc hodní, ale Dr. byl na obědě, tak jsem měla zavolat ještě po 13-té hodině. Než jsem však stihla zavolat, obvolal manža známé a zjistil, že nejlepší tady u nás na severu je Žatec. Je tam centrum alternativních porodů. Byla tam minulý týden známá na operaci a moc si chválí jak doktory, tak setry. Prý jsou hrozně ochotní a milí, a kapacity- jsou to i bývalí primáři. Manžovi řekli, že máme zítra přijet na vyšetření a bude-li to akutní, půjdu hned na operaci. Jinak se operuje každý pátek. A prý nevidí žádný problém, že jsem před tím byla jinde, pacient si má právo ze zákona vybrat, kde ho budou léčit - platí si zdravotní pojištění.
Jinak sestra na Homolce mi řekla, že je to špatně provedený zákrok + ještě něco pokazili, běžně se to vůbec nestává. A můj gyn. mi ještě navíc řekl, že pravý vaječník nevidí. Tak jsem zralá na frťana. Zítra na mě myslete.

janinkaves
19. lis 2009

Ajkoo tak to na tebe budu moc myslet, zní to eda hrozivě ale určo to vypadá hůř než to skutečně bude, určitě všechno dopadne dobře a pro jistotu budu držet všechny pěsti co doma splaším 😉 !

ajkaaa
19. lis 2009

Jani to jsi hodná, já jsem k.o.. 😢

handm
19. lis 2009

Ahoj Mate, Katy, dabli, veru.. a holky všechny, co mě pamatujete... 🙂

máte tu pořád takový smuténky...
jen jsem vám potichounku chtěla říct, že včera, což je přesně po třech měsících a 13 dnech jsem objevila na testu // ducha......... MS měla přijít už v úterý a zatím pořád nic, prsa mě bolí......🙂
tak věřím a doufám, že bude druhý pokus úspěšný!! 🙂
ale pššššššššššššt!!!!!!!!! abychom to nezakřikly!!! 🙂
papa hezký večer!!!

besinka7
19. lis 2009

ahojky holky, jen na skok, protože taky zvracím jak o závod a jsem vzhůru tak dvě hodky denně .... . holky, všechny co jste smutný ... moc na Vás myslím a strašně Vám všem přeju, aby Vám už taky ten čas uběhl a řešily jste jen samé radostné události a věřte, ono to tak bude, dočkáte se .... jen se teď držte a ono to přijde, moc hezky se tu povzbuzujete, tak to má být .....

ajkaaaa: děláš moc dobře, protože dneska je opravdu potřeba najít dobré doktory a nenechat se zanedbat, bude to ok, neboj se nic .... !!!

jinak handmko: no tedaaaaaaa, tak jsi dalším příkladem toho, že se tady naonec všechny dočkáme, super, mám velikou raost a potichounku gratuluji, psssssst 🙂

jinak všem přeji krásný večer a NEDEJTE SE, BUDE LÍP !!!! 🙂

dablikolik
19. lis 2009

Holky moc gratuluju a držím pěstičky. 😉

eeefi
19. lis 2009

nazdarek holcinky 😉
clovek se tady chvilku neukaze a uz takove noviny jo? no teda! handm gratuaceeee! 😀
tak to mam opravdu obrovskou radost, ze to tak hezky jde 😉 tehulky drzete se a snazilky regenerujte a snazilkujte 😉
vypada to,ze ja mam treti porevizni ms (teda zatim slaboucce spinim). pristi tyden jdu pro vysledky z imuna - posledni testy co mi delali. pak se objednam k dochtorce a probereme co dal. urco vas budu informovat.
omlouvam se, ze se tu ukazuju tak sporadicky, ale presla jsem na jiny projekt a nemam ted v praci internet a domu prichazim az pozde 😖
tak se mejte krasne 😵

mateta888
20. lis 2009

Zdravím holky 🤐
Ajko : s tím to teda zkušenosti nemám , ale uvidíš že to bude dobrý nic se nejí tak horký jak se uvaří. 😉 Chápu že tě asi vyděsilo, to je normální, ale určo to nebude nic vážnýho 😉

besinko : tak to jsem ráda že se držíš, já kdybych mohla tak i na wc spím. 😅 Dneska jsem tam teda vytuhla asi kolem půlnoci a Standa mě odnesl do postele jak šel do práce o půl paté a v šest už jsem tam byla zase 😒 . Ještě, že máme vytápěnou podlahu 😉 .

handm : obrooooooooooooooooooooooovská ale tichoulinká gartulačka 😀 , mám radost i za tebe at se špuntík drží a moc tě netrápí 😉

Jinak já i přes všechny možný prášky ( je pravda, že ascorutin jsem si ztáhla ze 3 na 2 ) takjsem ráno začala zase trošku špinit. No máme tady kritický týdny, takže dneska nic nedělám a jen ležím a jemi strašná zima a od včerejška se mi brutálním způsobem točí škopek. Na ontrolu jdu v ut tak snad to nic neznamená. 🤐
At vám to dneska rychle uteče je nááááádherný sluníčko . zatím pa pa a držte se

dablikolik
20. lis 2009

Ahojda už se mi nafukuje břicho tak do toho močáku to asi co nevidět dostanu.

Chci se zeptat začali jste se snažit po třetí MS nebo prostě po třech měsících od revize, nehledě na MS

gambrinuska
21. lis 2009

dabllikolik-skoč na to, užívej si sex a prď na všechno, já to plánuju přibližně po 3 MS 😖 , ale uvidíme, je to ještě sakra daleko, někdy se ten čas neuvěřitelně vleče ☹ , já jsem ještě nedostala ani tu 1.mrchu, ale poprvé se snad na ní těšim, budu si moct konečně si napustit vanu, zaplavat do bazénu a užíííít si sexík.
Jinak samozřejmě taky gratuluji k těhu a držím palečky, ono je to tak křehké a vzácné až jde z toho mráz po zádech.
Ajko, neboj, bude líp, alespoň tě pořádně prohlídnou a pak budou fofrem //, vim o čem mluvim mam PCO a bojim se kdy se nějaká ta potvora cysta vyklube 😠
Jak jsi dopadla mercedes??

mateta888
21. lis 2009

dablikolik : já jsem po prvním spontálním měla trošku problémy se špiněním, ale i tak nám to trvalo půl roku a dopadlo to zamlkle ☹ . Ted jsem chtěla tak ty dvě ms a přišla jedna a to jsme si dávali i pozor aby jako nic a vidíš to 😅 . Zase kdyby tělo nebylo připravený tak by to nešlo a kdyby jsme to chtěli tak se to určo nepovede 😵 . Ani paní dr mi nevynadala jen se smála. Takže je to dost brzo, ale na zamlklinkách prý je holčina co to měla podobně jak já a bez problémů donosila a i porodila tak doufám 😉
Takže záleží jen a jen na tobě jak se na to cítíš. 🙂 Hodně štěstíčka a tfuj tfuj tfhuj těhu bacily 😉

horalka021
21. lis 2009

gambrinuska: bazén? mně mudra říkal, abych opravu dodržela těch 6 týdnů nebo aspoň 5 - hlavně žádný bazén, neboť hrozí zánět pobřišnice 😝

jinak jsem 25. den po revizi a zatím mrška nikde 🤐

gambrinuska
22. lis 2009

já myslela, že se těším, až to vše budu moct dělat 😉
Já jsem od revize 20 dní a s mýma cyklama 30-40 dní si na ní asi pěkně počkam ☹ , už aby bylo po Vánocích, nemam dárky a ani inspiraci a už vůbec ne peníze, to co jsem měla ušetřeno varzíme do kotle-rozbil se nám samozřejmě v tu nejnevhodnější dobu

gambrinuska
22. lis 2009

já myslela, že se těším, až to vše budu moct dělat 😉
Já jsem od revize 20 dní a s mýma cyklama 30-40 dní si na ní asi pěkně počkam ☹ , už aby bylo po Vánocích, nemam dárky a ani inspiraci a už vůbec ne peníze, to co jsem měla ušetřeno varzíme do kotle-rozbil se nám samozřejmě v tu nejnevhodnější dobu 😠

marlin3
22. lis 2009

ahojky holky,po delší době vás jdu pozdravit.
matet:pěkně ti přibývají týdny,to je fajn. Kdy máš další kontrolu?
gambrinuska:máš pěkný nick,manžel říkal ať si změním svůj nick na "redegastka" 😉 Jinak,vydrž dny utečou a bude líp!
dablikolik:já jsem dnes dostala 2.porevizní mršku a pokud nám výjdou testy z genetiky OK,tak na to tento měsíc hupsnem a uvidíme. Stejně to hned nevýjde. 😎

mercedesse
23. lis 2009

Ahojky holky,

tak je to snad v pořádku, ve čtvrtek jdu teda ještě na jeden odběr pro jistotu, ale vypadá to dobře. Teď mám asi největší problém s chutí na sex, včera mě to skoro přetrhlo. Jinak s tím snažením, mě dr. říkala, ať se klidně začnem snažit hned po první mršce, že to stejně napoprvé nevýjde. Tak se toho budu držet a hned po první mrše hurá na to.
Ajko: Budu na tebe myslet, určitě to všechno dobře dopadne. Držím palečky.
A maminám moc gratuluju, ale přiznávám, že hrozně závidím.

xhanys
23. lis 2009

ahoj devcata 17.11 jsem byla na revizi delohy v 9tt,furt to neni nicc moc.bricho poboliva pri curani i normalne to je asi normalni,ze?a furt se potim to je asi hormony nez se srovnaji.jinak psychika nic moc mimiska jsme si moc prali ☹ ☹ je to pro me hrozna ztrata

mercedesse
23. lis 2009

Ahojky xhanys, možná si na mě pamatuješ z veselejšího témátka, nebudu ti radit, protože se s mi s tím samotné nedaří srovnat, jen ti přeju, aby to brzo přebolelo a brzo se zadařilo. Já byla na revizi 3.11. a ještě pořád po nocích řvu. Jen doufám, že se vše v dobré obrátí. Musíme prostě věřit.

dablikolik
23. lis 2009

holky břicho mě po obouch revizích bolelo a po té druhé mnohem víc. Je to individuální a na tu psychiku nejde nic dodat. Chce to čas a těšit se na další snaženíčko. 😉

gambrinuska
23. lis 2009

Ahojky Xhanys,taktéž tě vítám v tomto neveselém tématku. Neboj bude líp, já jsem byla na revizi 2.11. dnes už to je 3týdny, je pravda, že to začlo alespoň trochu utíkat, už se těším na 1.MS. Břicho mě přestalo bolet asi tak po 10 dnech, ale dodneška se furt hlídam. Psychika je horší, vždy v pondělí mam depku, hodně pomáhá manžel, i když neni nad pokec na diskusi s ženskejma, které jsou na tom stejně.
A v současné době mam docela hrůzu z toho, že bych měla být zas těhotná, ale jak se říká čas snad pomůže. 😉

gejbule1
23. lis 2009

Ahoj holky,moc gratuluju všem těhulkám a snažilkám držím palce aby se to povedlo co nejrychleji a nebyly po revizích žádné problémy.
mateta 10tt to to letí 🙂 Drž se a užívej si to!!!

mercedesse
24. lis 2009

Ahojky, tak vám holky nevím, jsem asi totální magor. Já zas prořvala celou noc. Dneska jsem 3. týdny po revizi a psychicky jsem na tom snad hůř než na začátku. Panebože snad to brzo přejde. Ale zase na druhou stranu se dneska ráno cítím o moc líp. Asi jsem ze sebe vyřvala všechno co šlo. Akorát chudák Michal, ten se moc nevyspí. Ale je úžasnej. Vždycky počká až usnu, celou dobu mě objímá. Prostě úžasná opora. Jen doufám, že to všechno vydrží.
Gambri: Neboj, ono to přijde. Já to mám jako hnací motor. Jinak bych si asi hodila mašli. Na nic jinýho nemyslím. Prostě můj život se změnil v čekání na miminko. Ale každej to asi bude mít jinak. Prostě ten správnej čas příjde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru