Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

markee
30. lis 2009

ahojky holky,omlouvám se,že jsem tu dlouho nebyla,ale nějak jsem nestíhala. Dělala jsem adventní věnce,měla jsem tu na víkend kamarádku a v pátek pracák.Dnes opět nějaké obíhání úřadů,no prostě na net mi čas nezbyl.
Jinak jsem volala ve čtvrtek na genetiku,zda maj všechny výsledky,aby jsme nejeli zbytečně,tak neměli pořád výsledky z pitvy.Měla jsem volat dnes. Zavolala a sestřička oznámila,že výsledky tam už jsou. Jak to dořekla a rozloučili jsme se,tak mi to tak nějak docvaklo a začla jsem brečet ☹ Ve středu jdeme teda na konzultaci co dál. Doktorka už minule říkala,ať otěhu v příštím roce,že není na co čekat.Ale chci vědět,co mě vše bude čekat,až zjistím,že těhu jsem. Jsem zvědavá,zda nám poví o tchýni(ale to určo jo,pže nám tchýně sama říkala,na co jí přišli).
Nedočítala jsem,ale jen tak letmo vidím,že tu jsou nové dušičky. Holky vítám vás ve smutném témátku,ale určitě bude líp,věřte tomu.
Já chodím od února na zamlklé potraty a tam máme už hodně těhulek a dokonce už i maminek.Prostě se to povedlo a podaří se nám to všem,dřív nebo později 😉

eeefi
30. lis 2009

ahojky holcinky..
handm je mi to ze srdce lito, ale aspon fakt nemusis na tu revizi, coz je tzv. stesti v nestesti 😖 ja dfm ze ti doktorka rekne, ze se budete moct snazit hned. myslim, ze i po samovolnem potratu muzes zkouset otehotneni ihned. drz se a nepropadej skepsi a splinu!
ja si totiz holky myslim, ze takovych zamklych tehotenstvi a biochemickych tehotenstvi bylo spoustu i za dob nasich maminek, babicek. jenze v te dobe to nikdo neresil. nebyly tehotenske testy a kdyz se ti ms zpozdila o mesic, tak se to moc neresilo. ja myslim, ze to fakt moc prozivame kvuli vydobytkum moderni technologie a navic si myslim, ze za to trosku muze i ta antikoncepce - prece jenom to je chemie a ja ji napr. do sebe denodenne ladovala po 8 let!!!
horalko diky za info 😉
markee drzim palecky at konzultace dopadne dobre.
gambrinuska tak to ja mela vcera nejak podobne 😀 ale taky jsme hodni a jeste se chranime 😀
holky drzte se a doufejme ze bude lip 🙂

mercedesse
1. pro 2009

Ahojky,
gambi: tak to ti závidím, já se bojím abych něco nepo... . Tak radši snad vydržím až po té ms. I když je to čím dál tím těžší. Včera jsem měla zase záchvat a skoro ho znásilnila i bez kondomu. 🙂 Ale pořád si říkám, že když vydržím, tak si to pak nebudu vyčítat. Dneska jsem 4 týdny po R a doufám, že se mrška objeví každým dnem.

faflina
1. pro 2009

Ahojky,
Já jsem po revizi už 6 týdnů, ale MS ještě nedorazila. S manželem se ničemu nebráníme a tak nevím jestli dělám něco špatně,když tu čtu, že si holky dáváte pozor. Máte to tak doporučené od gynekologa? Mě vůbec nic neřekl, snad jen týden po revizi, že je vše v pořádku a že se můžu zařadit do norm. života. Takže po 10 dnech po revizi jsme norm. souložili. Tak je asi možné že ani nedorazí, asi čekám zbytečně.

horalka021
1. pro 2009

Hezké ráno!

dotaz, pokud víte, na netu jsem toho moc nenašla: jak dlouho se zobrazuje HCG v moči??? vyčetla jsem dost protichůdných názorů... já jen, abych si nedělala předčasné naděje 😔 😔 😔 🤐
dnes ráno jsem si dělala těhu-test, takový ten kvalitní RapiClear tyčinku a zobrazila se mi větším stínem druhá čárka 😕 🤐 😵 podotýkám, že HCG po revizi v ten den bylo 6 a dnes je to přesně 5 týdnů od zákroku a stále čekám na mrchu, normálně jsem měla cyklus tak 28-30 dní, poslední mrcha byla 9. září, pak KET...
jelikož máme "zelenou" na snažilkování (i když mudr doporučoval aspoň těch 5 týdnů), páč se nám přirozeně nikdy nepodařilo...
věru, je to nějaké zamotané 😕 😅 jinak nemám žádné bolesti, neměla jsem ani prvním úspěšném těhu žádné symptomy, takže nevím, na čem jsem, asi ještě počkám ten šestý týden a zajdu za mudrem 😎

faflina: tady na tomto tématu jsem někde četla, že pro sex. abstinenci stačí prvních 14 dní 😲

renko74
1. pro 2009

Ahoj fafli, to mě překvapuje, že jsi nedostala žádné informace od mudrů po revizi, já musela dokonce podepsat papír, že jsem seznámena s veškerými riziky. Sex po revizi nedoporučovali 6 týdnů (dokonce ani koupání ve vaně, což jsem porušila) a je pravda, že v podstatě 7 týdnů jsem měla bolesti, silnou menstruaci a různé špinění, břicho mě bolelo tak, že jsem neměla náladu vůbec na nic. zajímavé je, že první tři dny po revizi to bylo OK, bolesti přišly až pak. Asi v důsledku svinování dělohy a ta se s myomy stahuje asi hůř. Mně doktor těhotenství nedoporučoval nejméně 4 měsíce. Mezitím musím na hematologii a pak se uvidí.

faflina
1. pro 2009

Ahoj horalko021 a renko74:
Dostala jsem od doktora papír že po 10 dnech po revizi si můžu dělat prakticky co chci. Bolesti sem po revizi měla jen jako bych měla mít MS ale jen nějakou malinkatou. Skoro vůbec jsem nekrvácela až mi to bylo divné. Sestra v nemocnici mi furt chtěla píchat injekci od bolesti. kterou jsem jí odmítala. Možná to záteží na stupni těhu. Já jsem byla 6-7tt přesně neví protože už od začátku se jim furt něco nelíbylo. Hcg v krvi byl vyšší než velikost plodu. a třeba proto že potom bylo vše ok tak ničemu nic nebrání. vlastně se děloha ani nemusí zavinovat, když není z čeho. moje švagrová před 6-ti lety měla to samé a řekli jí tehdy 3 měsíce no a ona to samozdřejmě nedodržela a ani tu menstruaci nedostala a byla hned těhu. A má krásnou zdravou dceru. Tak nechápu proč někomu řeknou 4 měsíce někomu nic někomu půl roku. nebo 5 týdnů. No jo když někdo chce to miminko hned a nechce se čekat,že? jako já!!!

mercedesse
1. pro 2009

faflina:No má se v podstatě dodržet šestinedělí. Mě v nemocnici řekli minimálně 14 dní, ale já se chci hned snažilkovat a nechci nic uspěchat a chytit nějakej zánět, tak radši vydržím aspoň po té mršce. To bude, když teda příjde mrcha včas tak 5 týdnů.
Markee: přeju ať to dobře dopadne.
renko: mě nebylo nic celou dobu, jen občas trošku tlak v podbříšku a chodím dost často na wc. Jinak mi nic není. Možná opravdu je to myomama.

mercedesse
1. pro 2009

Jinak na papír z nemocnice napsali 4-5 měsíců, ale prý to píšou vždycky a stačí po první menstruaci, když to je na začátku, to mi říkala dr. na gyndě. Já bych do toho taky klidně šla hned, ale pořád mám strach abych to zbytečně neuspěchala a pak nebyla zase zklamaná

faflina
1. pro 2009

Ahoj
mercedesse : No tak to je už teď docela pozdě, abstinovat. Ale Ještě po kontrole jem mu říkala, že mám asi kvasinky( dost na to trpím). No a dal mi i vag. masti a čípky. Ale o tom, že bych neměla mít sex nic. Samozdřejmě když jsou kvasinky tak se léčím a abstinuju.

mercedesse
1. pro 2009

No teď to opravdu nezachráníš 🙂 , ale je to divný, že ti nic neřek. Hlavně si dávej pozor, aby se to nezhoršovalo a nebyl nějakej velkej zánět. Jinak to samozřejmě nemusí nic způsobit. Všechno je individuální.

faflina
1. pro 2009

No jasně.

eeefi
1. pro 2009

Ahojky holciny,
zdravim faflinu 😉
No me rikala doktorka, ze bychom meli po zakroku pockat 3-6 mesicu. Jde asi hlavne o to, aby se zahojil delozni cipek, aby nedoslo k samovolnemu potratu (proste aby to ten cipek unesl) a vubec pry je to velky zasah do zenskych organu. Uz si jen vemte vsechny ty hormonalni zmeny. Ale asi je to fakt hodne individualni. Nektere holciny otehotnely hned po sestinedeli a bylo to ok a nektere pul roku po zakroku a stejne se to opakovalo. Takze tezko rict.. 😒

gambrinuska
1. pro 2009

Ahoj holky, já v tomhle ohledu taky nevim 😕 , chci určitě 1-2 ms vydržet, ale s mýma předlouhýma cyklama nevim, ale říkala jsem si že tak někdy po půlce ledna si nebudem dávat pozor, to je tak 2,5 měsíce po, stejně si myslim, že to hned nepůjde 😒
Já nic nepodepisovala a ani žádný papíry mi nedali 😅

katyna6
2. pro 2009

dobré ráno holčinky 🙂
tak jsem na vás po pár dnech zase přišla nakouknout a jdu dočíst,co je nového

mercedesse
2. pro 2009

Ahojky všem,
gambi: já jdu teda do snažení okamžitě, ono to určo výjde až ten druhý měsíc, ale za pokus to stojí. Já teda problém otěhotnět nemám.
Katy: no tady je to stejně nejvíc o mrše, o sexu, o čekání na snažení a naději, že příště vše dobře dopadne 🙂

katyna6
2. pro 2009

merci-ahojky,no.koukám,že nám tady zase pár dušiček přibylo,ale snad budeme postupně zase mizet a přecházet do veselejších témat 😉 .U mně zatím taky nic nového,kéž by už bylo 😵 😀 😀

fafli-vítám tě tady 🙂

mercedesse
2. pro 2009

No já už bych nejradši byla na těhulkách, ale přemýšlím o tom, že když se to povede, tak aby se to nezakřiklo, hrnout se tam nebudu. No zatím teda nejvíc přemýšlím o tom kde se ta mrcha fláká, abysme mohli s tím snažením konečně začít. Doufám, že pak přestanu bulet úplně, teď mě to ještě někdy veme. A hlavně já chci seeeeeeeeeex! 🙂

faflina
2. pro 2009

Ahoj Holky:
Všem děkuji za vřelé přivítání, normálně z toho brečím. Jsem ráda, že je tu dost pochopení. Taky mě hodně překvapilo, že je tu tolik holek. Jak se mi to stalo, tak sem si myslela,že je to dost vzácné, že se to nestává každý den. No a tady vidím, že se to stává dost často a opakovaně. Sice mi řekli, že je to dost vzácné, že příčina proč těhot. zamlkne je to, že špatně splynula spermie s vajíčkem (případy do 8tt těhu). Ale že jedné ženě se tohle obvykle neopakuje. A když jo tak je příčina třeba v hormonech atd. Ale já už jedno dítko mám ale těhu bylo bez problémů. Sice se narodil s vrozenou vadou a proto mám teď hrozný strach, že se zase něco pokazí a když ne při těhu. tak následně až se to narodí. Prostě strach... Taky byste mi mohly holky napsat, kdy se teda mrcha dostaví protože na revizi jsem byla 23.10. a mrcha pořád nikde.

mercedesse
2. pro 2009

Ahojky fafli, má být za 4-6 týdnů takže to čekej každým dnem, jinak jsem četla že po nějakejch 8 týdnech choděj holky na vyvolávačku. Já doufám, že mrška je už za dveřmi.

faflina
2. pro 2009

mercedess: Tak do pátku a mrcha dorazí, když ne dělám si těhu test. Protože sme sexovali jak diví. No tak kdyby jo tak doufám,že nebude problém s tím nedodržením 6-ti nedělí. Ale jak se znám tak určo těhu nejsem, to bych už asi cítila prsa a kafe by mi nechutnalo.

mercedesse
2. pro 2009

Tak fafli to by byl mazec, no třeba jo a všechno bude OK. Moc bych ti to přála, vlastně všem tady včetně sebe protože by mi to jinak bylo líto 🙂 Ne kecám.

katyna6
2. pro 2009

merci-a jak jsi dlouho po revizi,že ještě nemáte sexík?Mně to dr.dovolil po 14dnech po zákroku.Ale plně ve formě jsem stejně byla tak po 2-3 měsících

marci,fafli-je nás takhle"postižených"opravdu hodně.Já chodím ještě do témátku Zamlklý potrat,aneb...-je to na Těhotenství-a jsou tam skvělý holky.navíc je tam hodně těch,co po mised mají už miminka,nebo jsou teď těhotné a tohle vždycky dokáže ohronmě povzbudit.Kdyžtak tam mrkněte,je to tam vážně moc skvělý!!! 😀

faflina
2. pro 2009

No tak to samozdřejmě přejeme snad všem i sobě. To se musí!!! Znám jednu fakt KRÁVU a nedávno sem se dozvěděla, že se snaží o miminko a nejde jim to je jí asi 35 let a jejímu manželovi je 40 let. Tak je mi jí teď taky dost líto, protože vím jak je to hrozné když to nejde. Fakt moc bych jim to přála. Musí jim bžt hrozně. Vím co to je a fakt to nikomu nepřeju takové trápení. Pak mám druhou moc dobrou kámošku. Ta tak 2 roky dělala s manželem mimčo a nic, tak je doktorka poslala do nějakého takového centra. Zkusili tu nejjednodušší cestu a ta byla, že spermii zavedli do ní. no a vyšlo jim to. Prý všeci žasli, protože měli na uspěch jen 3%. Ona je nositelkou nějakého nevím co a jak se to jmenuje( zjistili jí to při cystoskopii). Že prostě přirozenou cesto nikdy neotěhotní, a vlastně tento zákrok je dost podobný akorád bez sexu. Takže tady je pro všechny určitá naděje, ale to bych opravdu odbíhala od tématu. No a co z toho plyne? NO ŽENSKÉ PŘEJME SI TO!!!!!

mateta888
2. pro 2009

Ahoj holky 😵
Jdu na vás juknout, docela to žije, vítám všechny nově příchozí a doufám, že už je aspon trošililinku líp 😉 . U nás počátkem tohoto víkendu začne kolotoč narozenin a příprav na vánoce a to všechno se rovná fuuuuuuuuj hektárna už aby to bylo za mnou. 😒

katyna : no ahoj kočko, jak to s tebou vypadá ? Snažíte se nebo si to necháváte pod stromeček 😉 😀
fafli : ahojky no tak jsi tady asi tak jediná, která dostala vysvětlení ohledně zamlk těhu 😔 . já se ptala asi tří dr a nikdo mi nic neřekl, jen to že se to stává, pokud to tak je tak rizikovka je za mnou ale vím i o případech kdy to bylo i ve 13tt což je mazec takže do nového roku nikdo nic neví a ani mi to nedělá problém 🤐
mercedes : určo už máš 14 dní od revize 😅 no spíš už víc, trošku se ztrácím tak s kondomem ho klído můžeš znásilnit. Je to šííííííííílený vydržet. Po porodu tě aspon bolí spodek a nemáš na to pomyšlení ale takhle, když si vzpomenu 😎 😀 . . . .. . .no mazec , ale zase to pak budekvalitka. 😎 😀

katyna6
2. pro 2009

mate ahojky-jasně,že se snažíme,čím dřív to příjde,tím líp.No uznej,je krásnější dárek pod stromeček,než být těhu? 😀 Jo,vlastně je,mít pod příštím stromečkem miminko! 😵 😵 😵

mercedesse
2. pro 2009

No já jsem 4 týdny po, ale pořád se bojím abych to zbytečně nezkomplikovala.

katyna6
2. pro 2009

merci.jestli se bojíš infekce,tak si vemte kondom,jak psala mate a když bude manžílek dost něžný,myslím,že určitě nemáte co pokazit. 😉 😉 .Psychika se přece taky moc důležitá a mně by po takové době už dávno hráblo 😀 😀 😀

mercedesse
2. pro 2009

No vždyť taky jo, hrabe mi slušně. Tak já ho teda přefiknu, no. To bude čučet 😀 Já mu pořád vyhrožovala, že až po mrše, jen aby se teď nebál 🙂

faflina
2. pro 2009

Buďte opatrní děti!!! Ne dělám si srandu jen se pomilujte uvidíš bude vše ok. Mi sme fakt měli sex 10 dní po revizi a BEZ KONDOMU a dobrý. takže když bude kondom tak co.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru