Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

nadja73
11. led 2010

a v kolikatem tydnu jsi byla na revizi?

lusye
11. led 2010

holky, me teda dr. rekla cekat 3-6 mesicu 😕 Beru si z toho ty 3. 😉 Ale vy me tady lakate. No tak uvidime, kazdopadne ja jsem tady asi nejkratsi dobu po revizi.
mateta, diky za povzbuzujici slova. 😵
Jeste jsem se chtela zeptat, kdy jste byly na kontrole po revizi a jak probihala?

nadja73
11. led 2010

ja byla na kontrole po revizi cca za 14 dni a bylo to o tom, jestli zakrok dobre udelal. dr.koukala do me vnitrnim ultrazvukem a prohmatavala, jestli neco neboli. Hlavne se dr. soustredila na to, jestli tam nezustala nejaka srazenina.

lusye
11. led 2010

nadja, aha, dekuji. 🙂 No snad mi to udelali alespon dobre, protoze jit na to znova by me kleplo. 😔

nadja73
11. led 2010

nevim, odkud jsi, ale me to delali v Praze v Podoli a tahle nemocnice/porodnice mi byla doporucena z nekolika stran, hlavne tedy od doktoru. Tak to mi bylo aspon trochu zarukou, ze nic nepo.... Nastesti to zatim vypada, ze je vsechno OK. Vim presne, jake jsem tam mela pocity, takze tohle zazit uz nikdy vice.

renunka05
11. led 2010

nadja, zanet: já měla dlouhý cyklus.. tak 40 dnů. takže ještě počkám do těch 8 týdnů po. a pak navštívím doktora.. ale snad teda přijde. 😒 jinak teď mě trápí jiná věc.. a to je kvasinková infekce. už zase. vrací se mi to tak po 2-3 měsících. já nechápu.. ☹ holím se, sprchuju se často, dodržuju hygienu jak blázen, měním ručníky, papkám vitaminky na imunitu, někdy i ty laktobacily, na sladkosti mě moc neužije.. tak proč se mi to furt vrací?

faflina
11. led 2010

renunka- jak si tě tady čtu, já měla s kvasinama roky problémy, před měsícem se ukázalo, že to je streptokok. Proto požádej svého gyn aby ti na něj udělal vítěr, a taky na chlamidie a bičíkovce. Za jeden stěr to stojí.

liptonek
11. led 2010

zdravím, koukám že tu řešíte, kdy se začít po revizi zase snažit. Je tu někdo, komu ji dělali ve druhým trimestru těhu?

renunka05
11. led 2010

faflina - kéž by můj dr. za něco stál.. chystám se k novému.. tenhle akorát umí napsat recept a minule se na mě skoro ani nekoukl.. 😠

gambrinuska
11. led 2010

ren tak chvátej, už kvuli tomu zpoždění od revize, kamarádka se na to vyprdla a má stim ted šílené problémy, už je 11t od revize a furt do ní něco cpou. Tak šup k jinýmu doktoru

renunka05
11. led 2010

gambrinuska - no já jsem objednaná k novému dr. na 20.1. ale jsem ted docela v zapeklité situaci.. byla jsem na kontrole dr. nekdy kolem 10.12., teď fakt nevím přesně. a sestra mi tam začala říkat, že jsem se v dubnu registrovala někam jinam a jak to atd.. tak jsem jí řekla, že je to pěkná pitomost, že v tom mají bordel, že proč bych v dubnu se registrovala jinam a pak bych šla normálně na kontrolu zase sem.. no a ona že to teda je nějakej omyl na pojišťovně a že teda se mnou podepíšou registraci, ačkoliv k ní chodím už do nějakých 17 let.. tak jsem to podepsala, aby mě vůbec vyšetřili. jenže dr. se na mě skoro ani nepodíval a to mi teda dodalo k tomu, abych si sehnala jiného dr. měl mi dělat přece ultrazvuk, jestli vyčištění dělohy proběhlo ok atd.. ani se na mě nekoukl! strčil do mě prst a konec! jsem vzteky bez sebe a ještě o to víc, když jsem zjistila před týdnem, že změna dr. je možná jednou za 3 měsíce a já jsem kvůli bordelu někde u doktora a na VZP musela podepsat před mesícem registraci i dr. ke kterýmu chodim už roky. tak teď fakt netuším, jestli můžu jít příští týden k tomu novému, jestli mě vůbec vezme, vyšetří, atd... když bych se teď ještě dva měsíce neměla registrovat jinde. ale k tomu starýmu už nejdu ani nahodou. ach jo!!! ☹

renunka05
11. led 2010

já si teď říkám, abych nebyla těhotná, žádné příznaky teda nemám, ale sex jsem měla.. ale je fakt, že jsme si dávali pozor, to by teda byla hodně velká náhoda.. 😒 už mi asi z toho čekání hrabe...

zanet2009
11. led 2010

liptonek, já jsem byla na revizi v 11tt, to ještě druhý trimestr myslím není...

lusye
11. led 2010

nadja, doktor rikal, ze to dopadlo dobre. Ale ono se to asi projevi az casem a na dalsi kontrole. Jinak me to taky kontrolovali utz v den revize a bylo to ok.
liptonek, a mela revizi v prvnim trimestru.

revange
11. led 2010

no ja byla na kontrole po revizi ve spitalu a dr. uz mel napsanou zpravu, ze nespinim a pod. by se me snad ani nezeptal, kdyby ho sestricka nepredbehla a koukl na me az po tom, co jsem rekla, ze porad nejaky slaby spineni mam 😀 moje gyndra mi rekla, at se stavim az po ms

lusye
12. led 2010

ja jdu tyden po revizi ke sve doktorce. Tak jsem zvedava.

zanet29
12. led 2010

Ahoj holky, Martasl díky za gratulaci k mimču. Zapomněla jsem vám ještě napsat, že na jiné diskuzi jsme se s holkama na snažení vrhly hned po revizní Ms a všech nás 6 otěhotnělo po 2Ms (jedna hned po 1Ms) a je s mimčama všechno v pořádku. Už se pomalu blížíme k finiši, jeden prcek je už na světě. Takže když jste zdravotně v pořádku, tak bych se klidně na snažení vrhla, ale zaleží to na vás.
Přeji vám všem hodně síly a ať máte co nejdříve // , zasloužíte si to, holky držte se!

darinka_x
12. led 2010

zanet29: to jsou krásný pozitivní slova 😉
Já se teda přiznám, že ačkoli ms ještě nedorazila, takže nemám co řešit, ale prozatím se na snažení ani necítím a minimálně do toho března tomu čas dám.

horalka021
12. led 2010

Ahojky!

renunka: my počkali do první kontroly (po 17 dnech od zákroku) v nemocnici+u mého mudry, obě strany se shodly, že je vše naprosto OK, tak jsme 2x ujeli, nic mě nebolelo, spíš naopak 😀 my ale měli takovou menší tichou podporu od mudry, páč možnost otěhotnění byla téměř nulová, ale zřejmě se "něco" nastartovalo 😵

nadja73
12. led 2010

horalko, nepremlouvej, nevysvetluj, ja jsem teprve po prvni porevizni MS, ja to musim jeste jeden cyklus vydrzet, manza by me zabil, kdybych na nej dneska nastoupila naostro, protoze mam jeste ke vsemu dneska ovulaci 😀

zanet2009
12. led 2010

Zanet29, díky za povzbuzující slova, to jsem potřebovala slyšet(číst).
Ještě chvíli a budeš mít mimíska v náručí, držím pěsti,aby bylo vše u porodu v pořádku a miminko Vám dělalo jenom radost. 😉

lusye
12. led 2010

zanet, moc diky za povzbuzujici slova. 😵 😵 😵 Drzim ti palce, verim, ze brzo budes mit zdrave mimi v naruci. 😵
horalka, taky bezva. Pekne se ctou takove prispevky. To v teto situaci pomaha. 😵 Taky ti drzim palecky. Za chvili budes mit za sebou nejrizikovejsi obdobi. 🙂
nadja, manza to chce dodrzet vic nez ty? 😀 To je zodpovedny.
Ja jsem par dnu po revizi, ale i tak odpocitavam dny do dalsiho snazeni. 😵

nadja73
12. led 2010

no, muj manzel je nekdy az mooooooc zodpovednej, ale on spis vic nez na me, tak kouka, co rekne okoli. takze ted uz mu nevysvetlim, ze bychom to treba mohli dneska prubnout 😎 staci, kdyz mu reknu..." dneska jsem cetla na konikovi...." a uz me zene s tim, co jsem zase kde vycetla. 😉

lusye
12. led 2010

nadja, to znam. 😀 😀 Mame to podobne. Ja chtela uz taky resit dalsi snazeni. A zastavil me, pry jeste ne. On vi, ze mi dr. rekla 3 mesice. 😉 Ale i ja zacinam casto slovy: "dneska jsem cetla na konikovi ... " A zrovna ted jsem mu rikala o zanet29. 😉 A po kolika dnech si mela prvni ms?

liptonek
12. led 2010

Jsem po samovolném potratu ve 22tt a následnéé revizi, kdy se máme začít snažit? Doktor říkal až po 6 mesicich....TO je hrozně dlouhá doba. Jak vás pročítám, koukám, že začínáte dřív. Ale nevim jestli tu taky nehraje roli pokročilejší doba těhu...co myslíte? Kdy začít?

mateta888
12. led 2010

Ahoj koníkovky 😵
Téma čekání : no tak já si ze zkušenosti myslím, že když se na to cítíte psch a fyzicky tak není co řešit. Po prvním potratě (samovolný) jsem se v tom plácala a nevěděla kudy kam a čekala půl roku a dalšího půl roku nám trvalo než se zadařilo a za dva měsíce bylo povšem 😢 . Takže jsme počkala na první porevozní ms a nechali jsme tomu volnější průběh a spíš tak z rezervou se hlídali a vyšlo a vídíte, vypadá ( tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk tuk) dobře. A věřím tomu že kdyby jsme to plánovali tak to nevyšlo.
Prostě každej dr je jen člověk a tělo si dělá co chce, a když bude plánovat tak ten nahoře si to udělá bez tak podle sebe 😎

gambrinuska
12. led 2010

matet a horalko, myslela jsem na vás, dlouho jsem vás tu neviděla, koukam jak vám ty týdny krásně přibývají 😀, mooooc závidim a přeju 😅 držim palečky, jste tady naše světýlko naděje 😵 , my už se taky pomalu snažíme, nebo to spíš neřešíme 😅 , tak uvidíme kdy zabodujem, doufam, že to dopadne brzo 🤐 hlavně tak výborně u vás 😉

lusye
12. led 2010

liptonek, no me rekla doktorka 3-6 mesicu cekat. Ja si to prevedla na cekani 3 mesice. Ale jak tady ctu holky, tak nevim, nevim ... ALe pokud na to jdete hned po sestinedeli, tak je malinko vetsi riziko, ze se to bude opakovat. 🙄 ALe kdyz tady tolika holkam to vychazi ... 😵 Tak ja nevim. Ja mam jeste sposutu casu na premysleni. Jsem paty den po revizi. 😔
Jako ale pul roku ani omylem. Nejradeji bych se snazila hned. 😵

martasl
12. led 2010

Ahoj kočeny.
lusye-vítám.

liptonek-já jsem byla na revizi v 16tt-tedy 2trimestr.mimi umřelo v 15t a týden na to se to zjistilo při amniocentéze. ☹ ☹ takže vyvolávali porod/potrat.vždycky je strašný přijít o dítě,v jakémkoliv týdnu-ale když už máš bříško,cítíš pohyby(já jsem to nestihla a možná je tolepší)tak je to fakt psycho...v nemocnici mi řekli po 4měsících.na kontrole po revizi jsem byla po 22 dnech-měla jsem tak domluvenou poradnu,tak jsme to už nechali.doktor mi utz nedělal,jen vyšetřil a vše bylo ok.předepsal mi listovku,kterou začnu užívat od února.15.1.mám dostat menstruaci,tak čekám.pokud nedorazí,tak na injekci.8.1.jsem byla ukončit neschopenku.a prej můžem začít se snažením už od března 😉 😉 😉 😉 i tak je to věčnost,ale chci dodržet aspoň 2-3menstruace,2 určitě.chci si koupit zítra baby plan calibrum a začít hned s užíváním.

jinak samozřejmě všem,co jsou ve sladkém očekávání mocinky gratuluju.a brzo se nás ještě přidá,to nám věřte....

jinak-se sexem jsme ještě nezačali.zapoměla jsem koupit ochranu-nikdy jsme nepoužívali,tak mi to jaksi vypadlo z hlavy a bez ochrany jsem se bála.co kdyby...měla bych strach,že by to špatně dopadlo.takže jen takové to mazlení a hlazení,však určitě víte co mám na mysly 😉 😉 😉

No a včera jsem byla poprvé v práci.na denní směnu i dneska.všichni se koukali,pár ženských poplácalo po zádech.mistrová se decentně zeptala,tak jsem ji něco málo řekla.včera to bylo ještě v poho,ale dnes odpoledne jsem to už nevydržela a musela se jít na wc vybrečet.nejen kvůli sobě,ale jedné spolupracovnici se zabil manžel před vánocema v autě,další paní taky před vánocema zemřel manžel.takže už toho bylo fakt nějak moc a na ty moje nervy....

lusye-tak ty 3 měsíce čekání si myslím budou akorát.6 měsíců-to přece nemůže nikdo vydržet... ☹ 😒

martasl
12. led 2010

mateta888-jo,je tady smutná nálada.ono to ani jinakl nejde.většina,co tady teď jsou,tak přišla o mimi před vánoci a to na náladě nepřidá.a je fajn,že si nově příchozí můžou taky vylít srdíčko,jako mi všechny tady,když jsme se zde objevily.mě to děsně pomohla,a ať je tady nálada jaká chce,hlavně že to pomůže ostatním ,,stejně postiženým"
A nálada se bude určitě postupne lepšit až budeme oznamovat,že se zadařilo 😉 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru