Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

lusye
12. led 2010

ahojky martasl, na co ti dr. predepsal listovku? Ja ji brala taky pred otehu i v tehu, ale to ma ted vliv nejaky na regenraci tela? 😕

lusye
12. led 2010

martasl, to jsi mela az pozde konec tehu. 😔 A zabyvali se tim nejak? Rekli vam proc se to stalo? 😔
Ja nedocitala vse, urcite si to nekde psala.
Jinak 6 mesicu nemuze nikdo vydrzet, ja mam prave velkou potrebu byt zase brzo tehotna. To mi fakt pomuze. 😵 Ale rozumim i pokud nekdo bude mit takove obavy, ze to rad oddali na nejakou dobu. 😔

martasl
12. led 2010

listovku Acidium folicum-nějaká silnější,je jen na předpis.je důležitá hlavně na začátku těhu.proti(hnusně napsany)vývojovým vadám a na nervovou soustavu.je na víc věcí,už ani nevím na co všechno-ale určitě tady brzo někdo odpví na co všechno.ale rozhodně jdi do ní-ve formě vitamínů.např.baby plan calibrum.tam je u toho napsaný na co je dobrá.a najdeš i na netu...

http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana=&k...

mám proštudovaný tyto stránky,tak jukni...

hm,už jsem měla trochu bříško,ale pohyby jsem nestihla cítit.asi bych z toho byla víc na nervy.i tak jsem si byla u doktora pro prášky na uklidnění.já mám taky pocit,že musím být co nejdříve těhotná.je to strašný pocit,mít prázdný břicho,když tam už bylo miminko.když v noci ležím,tak si ho hladím a řvu.prostě na nervy a nebo psychologa.schovala jsem si i foto z utz,nedokážu jí vyhodit a vždycky před spaním na ni juknu a dám pusu.prostě mi to asi vlezlo na mozek 😒 ale nemůžu si pomoct

martasl
12. led 2010

jo,miminko bylo zdravé,ale měla jsem špatnou placentu,takže mimi bylo špatně vyživované.prej něco se stěnou placenty,přesně nevím.od maldší holky jsem na začátku chytla slabší chřipku a pak jsem ještě byla trochu nachlazená.prej ta viroza na tom měla lví podíl.pila jsem čaj na chřipku a nachlazení od teekane.v lékárně mi řekli že nic nemůžu.no a doktor mi pak řekl že se může aspoň paralen.to jsem ale nevěděla.ale už s tím bohužel nic nenadělám ☹ 😠

olicek
13. led 2010

Ahoj holky, tak já byla včera na 2. revizi ☹ . První byla před 5-ti lety ve 14 tt, na psychiku to bylo fakt hrozný. Čekali jsme 6 měsíců a pak se začali snažit o další mimi. Přišlo až za půl roku, otěhotněla jsem přesně rok po tom, co jsem měla revizi. Těhotenství bylo úspěšné a máme doma 3 letého chlapečka. Od loňského ledna jsme se snažili o sourozence, byla to moc dlouhá doba a před Vánocema konečně 2 vytoužené //. Skvělý dárek k Vánocům, ale trvalo to jen chvíli plod se vůbec nevyvíjel ☹(, takže jsem byla asi 7-8 tt a šla zase na revizi. Teď máme čekat 3 měsíce a pak zkusit znovu.

nadja73
13. led 2010

olicek, ach jo, to je desny, jako by se to vsechno cyklicky opakovalo, co? 😒
no, hlavni je, ze vis, ze dokazes porodit zdrave dite, takze ted se to urcite zase povede. nekde taky byla i takova studie i pribehy ostatnich, ze je zbytecne cekat pul roku, ze cim driv (rozumne) se zacne, tim lip. jsou tady i takove strelkyne, ktere do toho sly hned po revizi a povedlo se, ale to bych mela strach.
ja jsem byla na revizi v 10tt 3.12.2009 a necham probehnout 2 porevizni MS a jdeme zase do toho.

liptonek
13. led 2010

martasl - já pohyby cítila asi měsíc...a najednou je prázdno. Hroznej pocit. Taky jsme o mimi přišli před vánocema..dokonce o dvě. Byli to dvojčátka.
Chci vydržet tak do dubna (cca 4 měsíce) a pak se do toho pustíme. Ikdyž šance je asi mizivá. Předchozí těhu bylo díky IVF, takže nás asi nemine. ☹

lusye
13. led 2010

olicek, to me strasne moc mrzi. Dvakrat?! To je mi moc moc lito. 😔 😔 😔
No alespon mas doma jeden pokladek. To musi byt malinko lehci. Ale i tak verim, ze je to moc narocne obdobi pro tebe. Drzim palecky, at to priste vyjde! 😵 A jak ti je? Boli te neco? Jak dlouho si byla v nemocnici? 😔

lusye
13. led 2010

liptonek, ale ja cetla i pribehy, ze se to revizi podarilo parum otehotnet prave naopak prirozene. Ze je to jako takove "pohnojeni" pro zenu. No nevim ... 😅 ALe cetla jsem to skutecne tak. Samozrejme zalezi vzdy na zene, jak se citi. Ja jsem sesty den po revizi a nejak vic jsem zacala krvacet 😕 Zase si rikam, jen at to jde vse pryc a poradne se to vycisti. 🙄

zanet2009
13. led 2010

Olicek, to je mi moc líto... 😢 snad se Vám brzy zadaří a tentokrát bude vše v pořádku

darinka_x
13. led 2010

lusye: mně řekli, že kdybych krvácela i s nějakými většími kusy a moc hodně, tak mám zavolat / přijít. Tak zatím neplaš, to bude dobrý 😉

nadja73
13. led 2010

lusye, ja jsem slabe krvacela jen asi 2 dny, pak asi 5 dni slabounke spineni a podbrisek me bolel jen, kdyz jsem si sedala, jak to bylo v tahu. jsem zitra 6 tydnu po revizi a mam za sebou MS, sice silnejsi, nez pred tim, ale je to ok a bylo to v terminu.

lusye
13. led 2010

darinka, diky, zatim jsem v klidu. Zitra jdu na kontrolu. Tak se poptam. Vetsi kusy nemam.
nadja, to je super, ze ti nabehla ms normalne. 🙂 Jsem zvedava, jak to bude u me. Normalne ji mam po 27 dnech, tak uvidime ... Tak to ja zase malinko krvace do ted a dnes vic. Ctu, ze to ma kazdy jinak. No snad mi to udelali dobre, by me kleplo kdyby ne. ☹

zanet2009
13. led 2010

nadjo, tak to jsme na tom podobně, já mám v pátek 6 týdnů od revize, MS mám taky za sebou a taky o hodně silnější než jak jsem byla zvyklá.

nadja73
13. led 2010

a odkud jsi? me utvrzovali v tom, ze to delaji dneska uz tak rutinne, ze by snad nemely byt zadne problemy. tak zatim jim verim. a je pravda, kazda to ma jine, s tim se nestresuj. ja prvni ms dostala po 27 dnech, coz bylo driv nez pred tim, ale jsem rada, ze jsem nemusela dlouho cekat. jedine, co em prekvapilo byla sila ms, pred tim jsem mela tak 1 den silnou, pak jen spineni a ted byla fakt silna, ale to nejspis taky souvisi s tim zakrokem.

lusye
13. led 2010

nadja, me to delali ve Zline. Me totiz pred zakrokem dr. vsechno o tom povidala, co a jak mi budou delat. Pak i pripadna rizika. No a na netu jsem nasla pripady co jim to delai i znova, protoze se to nepovedlo. To bych fakt nechtela. Taky me to tam prislo velmi stereotypni, jak na bezicim pasu jsme tam sly po sobe. 😔
ALe ptala jsem se pri propousteni doktora a ten rikal, ze to dopadlo dobre a proto me pousti hned domu. Tak mu musim verit. 😉
Stejne by me zajimalo, co se ve mne ted deje a jak to tam vypada. 😅

olicek
13. led 2010

nadja73: Taky to chci zkusit co nejdřív. Jinak je mi mizerně, ale tenkrát to bylo daleko horší. Asi proto, že už vím co to obnáší, tak jsem trochu víc v klidu. Jen se bojím, že se to bude zase opakovat.
lusye: Do nemocnice jsem nastoupila včera ráno, udělali mi ještě vyšetření, ve 12 hodin pod narkózu a v 17 hodin už jsem šla domů, vůbec se s tím nepáraj 😒
Spodek mě nebolí vůbec ani břicho (zatím), ale jsem z té narkózy ještě celá bolavá, jako kdyby na mě něco lezlo.
Jinak jsem krvácela jen včera a trochu v noci a teď jen špiním.

nadja73
13. led 2010

ja bych ten vnitrek prirovnala k cerstve ukrojenymu masu, kdy to chce cas, aby se to zase zacelilo. nevim, proc jsem po zakroku citila ostrou bodavou rovnou reznou ranu, mozna to byl jen muj pocit.

lusye
13. led 2010

olicek, i ja se moc moc bojim toho, ze se to stane znova. ☹ No musime tomu verit, ze tentokrat to bude uz dobre.
Ja to tak mela v patek 11:15 na sal a vecer domu. Ale ja tam nechtela spat. Byla jsem rada, ze jsem moc plakat vecer doma. 😔 😢
Tak to mas fajn, ze nekrvacis, ja jo. 😠 No snad to je ok. Jsem si musela koupit i kalhotky, protoze zadne nemam. Ja mela jen tanga, normalne pouzivam tampony.
Me pak tak 4 pobolival podbrisek, hlavne vecer. Kazda jsme proste uplne jina.
Drz se!

nadja73
13. led 2010

tak koukam, ze tady v Praze se s nama moc nemazou. ja sla na zakrok v poledne a ve 3 odpoledne si pro me prisel manzel, 2 hodiny po probuzeni z narkozy, kdy me spodek strasne bolel.

lusye
13. led 2010

nadja, i me to hodne bolelo, jak jsem se vzbudila. To byo hodne intenzivni. Pak to uplne odeznelo. A jen sem tam lehke pobolivani.
Ale pokud bychom zily ve stredoveku, tak se na toto umiralo. Diky za dnesni medicinu.

nadja73
13. led 2010

tak to kazdopadne. muj manzel se mi pak priznal, ze mel o me strasnej strach, kdyz me predaval sestre a odjizdel z nemocnice. za prve videl, jak jsem na tom psychicky spatne a pak jakakoli sebebanalnejsi operace muze dopadnout vselijak. takze ted doufam, ze nam doktori pripadne pomuzou s novym miminkem. dneska uz to jsou machri.

lusye
13. led 2010

nadja, no ono jak jsme museli povyplnovat 3 rozsahle formulare, tak jsme se taky zacali byt narkozy, zakroku, ... Ja hned po probuzeni manzelovi hlasila, ze ziju. Nas jako manzele tato smutna zkusenost velmi semknula k sobe. O tehotenstvi jsme totiz zatim vedeli jen my. Bylo to nase tajemstvi, a prave po patecni kontrole jsme to chteli rict rodine. Bohuzel uz nebylo co. Ale i tak jsme jim rekli, co se stalo. 😔

nadja73
13. led 2010

my jsme to meli taky jako darek pro rodinu a pratele, melo to byt na vanice, k jeziskovi, bohuzel taky z toho sesli a nakonec jim museli rict tuhle zpravu. jo jo, zivot je nekdy opravdu hnusnej. 😢

zanet2009
13. led 2010

já jsem byla na zákroku po 9 dopoledne, v 10 mě přivezli na pokoj a domů mě propustili ve 2 odpoledne.
ten kdo mě vyzvedl musel podepsat papír o převzetí, po narkóze jsem nesměla odejít sama.
jinak před zákrokem jsem taky musela podepsat různé papíry, že se vším souhalsím

lusye
13. led 2010

nadja, ja nasla // na zacatku prosince, hodne jsme premysleli, zda jim to nedame pod stromecek. Jsem fakt vdecna za to, ze jsme to tak neudelali. Byl by to ten nejsmutnejsi darecek. 😔 Chteli jsme chvili pockat, sice srdicko bylo, ale az to bude malinko jistejsi. Ono to je nejjistejsi az drzis miminko v naruci.

lusye
13. led 2010

zanet, no tech papiru bylo. 😝
To jsi tam byla opravdu kratce. Ja byla v nemocnici naproste necekane. Rano planovana kontrola u me dr. a za hodinu uz jsem lezela na pokoji. Protoze jsem ted den nastesti jeste nic nejedla.
Takze muj pobyt v nemocnici od 10-19hod. Stejne jsem tam spala nebo povidala s moc ukecanyma spolulezicima. Ony porad neco do me hucely, alespon jsem nemela cas vse pitvat . .. to prislo az doma.

martasl
13. led 2010

ahoj holčiny.já jsem podepisovala(teda spíš pokus o podpis) při tom porodu/potratu dva papíry.Jak jsem byla už tak vyfluslá tak jsem měla křeče v rukách,takže i pokřivený prsty-jak pařátek 😒 museli mi ty prsty ohnout,abych mohla držet propisku-ten podpis teda vypadal.ale v té chvíli bych jim podepsala asi cokoliv,jak jsem byla už vyřízená.holky,koukám,že se nás od března-dubna bude snažit hodně,tak nám držím pěsti,ať nám to vyjde.

teď koukám na tv nova-o tom zemětřesení.panebože,to je hrozný,mám v očích slzy.já nevím,že takový strašný věci se pořád stavaj v těch nejchudších zemích a vždycky to odnesou ti nejchudší z nejchudších,kteří jsou rádi,že mají aspoň chatrč a o tu přijdou.a hodně jich při tom umře.je vůbec nějaká spaŕavedlnost??v Americe se jim občas přežene tornádo a jsou z toho vyřízení,chtěla bych je vidět,kdyby je postihlo něco takového.
to ten rok zase začíná ☹ ☹ ☹ ☹

lusye
13. led 2010

marti, taky jsem se na to divala. Ja jsem jeste doma a cely den jsem o tom nikde nezaslechla. No je to silene a pro me absolutne vzdalene, nedokazi si to predstavit. 😢 😢 😢 Fakt jsou to tam chudaci uz tak a jeste jim priroda udela toto. Ale je divne, ze to nidko nedokazal predpovedet, vzdyt ti co se tim zabyvaji maji takovou techniku a mohli by vcas varovat. 😖
Tak to ja pred tim vykonem podepisovala celkem 4 papiry. Ale ja byla tak mimo, ze bych asi taky podepsala vse. Clovek co nadela, pokud mu reknou lekari, ze je to nutne, tak na vyber neni. 😔
No jo, zacneme pekne v breznu. Ja jsem rozhodnuta pockat na druhou ms, a pak se s manzelem domluvime. Taky zalezi na tom, co mi rekne dr. 😉 ALe ja uz se tak tesim na dalsi snazeni. 😵 Vsem tady nam drzim palecky a verim, ze tentokrat uz nam to vyjde! 🙂

lendaw
13. led 2010

Ahoj holky, nakoukla jsem sem po hodně dlouhé době, asi po 3 měsících a chtěla bych vám všem popřát, aby všechny ta bolest co nejdřív přešla a mohly jste se znovu začít snažit. Já byla na revizi v lednu 2009 a v září 2009. A hup, máme leden 2010 a rok poté co jsem potratila poprvé tu byly //🙂 Snažit jsme se začali po 3 MS (dřív to nešlo kvůli zánětu) a vyšlo to napoprvé 🙂 Tak snad to vydrží 🙂
Olicek: taky pro mne byla druhá revize psychicky snesitelnější. Ale neboj, ono se zase zadaří 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru