Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zanny
19. led 2010

skuldova,mně to obvoďačka sama nabídla,že až skončím na gyndě,tak ať jim řeknu,že přecházím s neschopenkou k ní.Řekla,že to není problém,že chápe,že se z toho musím dostat a když cítím,že chci být doma,tak že mě nechá.Já jsem jí řekla,že možná koncem března budu chtít jít na KET,tak prý mě klidně do té doby nechá doma.S jakou diagnozou,to nevím,ale ona už něco vymyslí.Taky mi nabízela,jestli nechci k psycholožce,ale to zatím necítím,že bych potřebovala,ale kdyby to bylo nutné,tak bych se tomu nebránila.Zkus říct obvoďákovi pravdu,že se prostě na to necítíš,abys šla do práce a já myslím,že to pochopí a nechá tě doma.

martasl
19. led 2010

zanny-a to ti nebudou ukončovat nesch.z gyndy a vystavovat novou u obvoďačky??myslela jsem a byla o tom přesvědčená,že když přecházíš od jednoho mudr k druhému,tak se ta předešlá neschopenka musí ukončit a vypsat nová??Mě trefí...mě by taky obvoďačka klidně nechala doma.ale nechtěla jsem ukončovat nesch.a hned si nechat vystavovat novou.do prčic-to kdybych věděla tak se na práci vykašlu 😠

zanny
19. led 2010

martasl,no mně obvodní řekla:až vám to budou chtít ukončit,tak jim třeba řekněte,že vás bolí v krku a že přecházíte k obvodnímu lékaři a přijďte za mnou.Tak jsem teda pochopila,že by mi měla zůstat stejná neschopenka-snad jsem to pochopila správně(blondýna).

martasl
19. led 2010

to mi ten můj doktor na gyndě taky mohl říct,že to tak jde,když viděl jak jsem na tom byla psychicky 😠 tak to máš super a určitě toho využij 😉

zanny
19. led 2010

avifa..tobě jsem zapoměla napsat,že s tím zkušenost nemám.Ale myslím,že to tady každá máme velmi podobné ☹ ,takže jsi tady správně-teda bohužel ☹

zanny
19. led 2010

No uvidím,jak to vydržím.Teď to jde,vycházky mám od 8 do 20hod.,ale to mi určitě nenechají,měla jsem je kvůli těhu po IVF.

martasl
19. led 2010

avifa-promiň,nevšimla jsem si tvého přízpěvku 😅 je mi líto,že Ti to tak dopadlo.dokud to nepotkalo mě,netušila jsem,že má tolik ženských problémy s těhotenstvím.v mém okolí znám jen jednu kamarádku,co měla problém.tak čti,piš a určitě Ti bude líp 😉

lusye
19. led 2010

avifa, ja hcg nevedela. Ale po revizi jsme vsechny. 😉

lusye
19. led 2010

martas, jeste me pobavila zelezna zena 😀 😀 😀
Ja vas docitam za cely den, tak reaguji opozdene. 😀

jankabry
19. led 2010

avifa:
já to měla přesně naopak - hcg mi stoupalo až do konce úkázkově. Chodila jsem na krev jako samoplátce každý týden. Měřila teplotu, dělala testy .. nemohla jsem věřit tomu, že se nám to povedlo hned napoprvé 🙂 no ale teď už vidím, že nic není směrodatné. I když se to stává v malém procentu případů, stalo se to nám a tak jsem se udržovala falešně v klidu ...
takže příště měřím BT jenom do ovulky, testnu tak 10x 😀 ať to je "jisté" páč to už tomu nebudu věřit vůbec 🙂 a na krev jenom jednou pro potvrzení, zda to není mimoděložní ... jinak to nechám na přírodě. Ona si to zařídí sama vždycky, ať to má dopadnout jakkoliv ...
Hlavně se drž!!!

lusye
19. led 2010

Jinak s neschopenkou nevim, me se to netyka. Ja uz chci jit do prace, citim, ze potrebuji mezi lidi. 😉
No a holky, vubec se mi nelibi, ze je nas tolik, ach joo 😔 😔 😔

martasl
19. led 2010

lusye-trochu humoru je tady potřeba.já se k pc taky dnes průběžně vracím.mám dnes volno.zítra a čtvrtek mám raní,tak se sem nebudu mít čas juknout.Ale v pátek kouknu a dočtu 🙂

martasl
19. led 2010

chtěla jsem si sem hodit jinou fotku-novější,ale nejde mi naskenovat do pc.už aby dnes manža dojel.nevím v čem je problém.jindy mi to šlo a teď ne,tak nevím,v čem je zakopanej pes 😠

lusye
19. led 2010

jankabry, jak se jedenkrat z krve pozna, ze to neni mimodelozni? No smankote, jeste to tak. To mame teda tu lepsi variantu, kdyz porovnam MA a mimodelozni. 😠
Ja byla prave u dr. po nalezeni // moc brzo a na utz nebylo nic videt, tak me taky rekla o variante mimodelozniho, tak jsem se bala, pak radost, ze je mimis tam kde ma byt i se srdickem a stejne to nedopadlo ... 😔

lusye
19. led 2010

ted jsem docetla dlouuhyyy prispevek od hadonoshky, zajimave. 🙄 Kdo se v tom ma pak vyznat.
Ja urcite necham probehnout 2 ms, no pak se uvidi, ale vidim to volny prubeh. 😉

jankabry
19. led 2010

lusye: v určitém stáří těhotenství, by mělo být hcg na určité úrovni. Na netu je pár takový tabulek s vesměs stejnými čísly. Já tu tabulku mám, myslím i v albíčku tady ... Pokud jsou ty hodnoty nízké, může jít o mimoděložní, nebo odumřelé těhotenství ☹ ale taky nemusí .... jenom "pomalejší" ...
Já nevím s tou krví .. je to fakt jistota .. ale tak maximálně toho, že máš v krvi hcg ... a k čemu mi to bylo, že mi stoupalo???? I ten den, kdy jsme jeli s přítelem na kontrolu - mělo být srdíčko, bral si na to volno, ale už jsme čekali, že to nemusí dopadnout - 5 dní před tím, jsem trochu zašpinila a doktor nemohl najít srdíčko, ale říkal, že v 7tt to ještě není nic hrozného, že to může být "menší" těhotenství, nebo to prostě jenom nejde vidět ... a prcek byl krásný veliký, hlavička šla vidět ... 😢 - měla jsem v krvi nějakých 60 000 jednotek což odpovídalo stáří a paní laborantka mimi dokonce chválila, jaké je šikovné ... jeli jsme na to vyšetření s tím, že všechno dobře dopadne. No a na utz byl jenom prázdný váček a když se pan doktor mooc snažil našel tam někde v rožku takový maličký flíček 😢 věděla jsem to hned, jak zavedl utz a viděla jsem obraz, že tam nic není .. byla to fakt hrůza 😢
prostě "placenta" pořád rostla ať mimi bylo živé nebo ne ... že prý se to nestává moc často, ale stává se to :-/

s tím, kdy otěhotnět. Je to individuální. někomu sliznice roste jako divá i po revizi, někomu ne ... proto se doporučují ty tři měsíce, kdy se tělo zpravidla vrátí zpět do normálu. Pokud sliznice neroste jak má, je riziko, že se mimi neuchytí dobře a může následovat potrat ☹ to že se to někomu povedlo hned po revizi, nemusí znamenat, že se to povede mi, nebo někomu jinému .. tak jak jsem si říkala, že když někdo přišel o miminko, já o něj přijít nemusím..

no nic mizím přišel chlap 🙂

lusye
19. led 2010

jankabry, aha, dekuji za vysvetleni. 😉
Ja prave cetla, ze kdyz se vezme krev ob den, tak pak jde posoudit, zda se jedna o mimodelozni.
Tva tabulka je bezva, ulozila jsem si ji.
Musim uznat, ze se fakt vyznas a mas vse nastudovane. 😎
My se dopracovali i k srdicku, ale po 14 dnech uz netlouklo. A mela jsem i podle krve tehu potvrzene, ale miru hcg mi nerekli a ja se ani neptala.

jankabry
20. led 2010

lusye:
Díky 🙂
no s tím hcg co dva dny. Je to jistější to je jasné. Nikdo Ti mimoděložní nepotvrdí na základě jednoho hcg. Pokud to však už není třeba 6tt a nemáš pořád např. 800jednotek, to už si doktor může být jistý i při prvním vyšetření. Na začátku mimi roste hoodně rychle a placenta tak prodkuje spoustu hcg. Ale já to nějak nechci hrotit už ... uvidím sama, jak se to vyvine 😉
Jenom všeobecný omyl - hcg neprodukuje miminko ale placenta! Tudíž to co sledujeme z krve či z moči třeba i na těhutestu je, zda nám roste placenta. Což samozřejmě znamená, že jsme těhotné - biologicky. Nicméně nemusí to znamenat zdravé těhotenství - viz. můj případ.

lusye
20. led 2010

jankabry, teda mela jsi vse pekne pod kontrolou a stejne to nedopadlo. ☹ Tak snad priste to vyjde! 😵
Jinak mimodelozni je muj strasak. Ono ale kazda dr. nebere krev ob den, i kdyz neni na utz moc brzo. Ale ja byla poprve na kontrole hrozne brzo. Tak me objednala za tyden a to uz bylo ok. Ale tu dobu jsem mela chvilemi obavy prave z mimodelozniho. 😔
Mozna jsi to sem psala, .... ale kdy se zacnete zase snazit? 🙂

skuldova
20. led 2010

zany tak já to totálně zvorala,dokrorka mi řekla že mám jít do práce mezi lidi,já na to že už několik dní nespím a prostě se na to necítím,ona na mě že mi kolektiv udělá dobře,když jsem jí řekla že právě kolektiv je to proč se z toho musím nejdřív dostat tak mi ukončila neschopenku tak rychle že jsem nestihla ani mrknout a mastim v pondělí do práce,jsem totálně mimo....moje blbost,už léta přemýšlím že změním gyndařku protože k ní nemám důvěru a nelíbí se mi její jednání,tak to jsem nestihla a teď to mám i s úrokama....Za měsíc jdu na novou neschopenku a zase budu ještě ke všemu čekat tři měsíce na první peníze od sociálky jako to bylo teď a to už si to můžeme jít snad hodit...jsem totálně na dně.....

zanny
20. led 2010

skuldova,tak se seber a bez ke svému obvodnímu dr.,řekni mu,co se ti stalo a jak se cítíš a já myslím,že pokud je trošku normální,tak tě nechá nějakou domu ještě doma.Nebo myslíš,že nenechá?

lusye
20. led 2010

i ja si myslim, ze by te obvodak nechal doma. Pokud nemarodis casto, tak proc ne. 😉 Vse mu rekni a ja myslim, ze pochopi a napise ti neschopenku. Nesmutni. 😉

skuldova
20. led 2010

no to je to co jsem měla udělat dřív,neschopenka už je uzavřená,musel by vystavit novou, takže minimálně problémům s penězma se stejně nevyhnem a co si budem povídat,umělý nás totálně vycucalo z peněz...jenom v benzínu nám to dalo 10000,jezdili jsme až do K.Varů....no ale zkusím ještě v pátek za doktorem dojít,protože na práci a ten svůj skvělej kolektiv se teda fakt necítím...

zanny
20. led 2010

skuldova,já být tebou,tak tam zajdu hned,každý den dobrý.Nebo dr.zavolej a zeptej se,jestli se to ukončení nedá nějak stornovat.Nebo možná na sociálce by ti mohli říct,co v takovém případě dělat,zkus to obvolat.Něco se přece musí dát udělat.A buď tvrdá,platíš si pojištění,tak co.S těma penězma to chápu,taky mám za sebou druhé IVF,ale co naděláme,když to jinak nejde.

skuldova
20. led 2010

Díky za podporu,o něco se pokusím,ale tvrdá to je přesně to co já bejt neumim.Doktor je mimo ordinaci,prý bude snad v pátek☹

zanny
20. led 2010

skuldova,tak to je blbé,no tak to zkus v pátek a uvidíš.Budu držet pěsti,ať ti to dobře dopadne.

Lusye,ty máš zítra kontrolu?Já v pátek a už teď stresuju,aby bylo všechno ok.

lusye
20. led 2010

zanny, jj, ja jdu zitra na kontrolu. Uz mi delala pred tydnem vlastne tyden po revizi kontrolu a bylo vse ok. Tak snad bude i zitra. 😉 Je mi fajn, tak snad je vse v poradku.
A ty mas v patek prvni kontrolu po revizi?

stephanie
20. led 2010

ahoj holky,

můžu se přidat? Mám po revizi v 5 tt těhotenství...Chtěla jsem se zeptat, jestli si myslíte, že je vhodné se už koupat - v pondělí to bude 2. týden od revize...

Jankabry - četla jsem tvůj příspěvek z dneška...to jsem nevěděla, že hcg produkuje placenta...Já měla vysoké dost vysoké, stále se zvyšovalo, pak jsem začala krvácet. Gestační váček vidět byl - hcg 2 dny před revizí - 7500
Celou dobu přemýšlím, proč došlo k potratu, když hcg krásně rostlo... 😕

lusye
20. led 2010

stephanie, ja bych se radeji jeste nekoupala. Proc riskovat infekci. 😉 Ja se budu koupat a sexovat az po sestinedeli. Vydrzet se to da. 😉 Jinak me mrzi, ze te potkalo to co nas. 😔
Stejne jak tady pbcas brouzdam .. je zajimave, ze nekoho poslou na revizi hned na pocatku tehu treba ve 4tt a nekomu se to vycisti samo a dr. na revizi neposle s tim, ze se toho telo zbavi samo. 😕

zanny
20. led 2010

Lusye,jo jo,já jdu v pátek teprve na první kontrolu..

Stephanie,já myslím,že mi taky říkali koupat až po šestinedělí.Taky myslím na to,jak bych si lehla do vany a trošku se psychicky uvolnila,ale bohužel ☹ .A že přemýšlíš pořád proč se to stalo,to chápu.To asi přemýšlíme každá a nikdo nám to asi nevysvětlí. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru