Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

zanny
21. led 2010

Lusye,to jo,určitě dám vědět.Už nešpiním,vůbec nic,tak si myslím,že by to mělo být ok.

andi2
21. led 2010

Ahojda-lusye tak hurá že je ko o.k.V práci ti to uteče a člověk nad tím tak nepřemýšlí.Za to já ted trčím doma po ketu a přemýšlím jak to vše dopadne. 😉 Jinak já brala taky kontryhel od 1 ms po revizi do půlky cyklu.step-femigard jsem brala taky jsou tam vlastně bylinky.A Femibion to mi doporučil dr.že je lepší než jakákoliv listovka.

lusye
21. led 2010

andi, ja teda vycetla, ze ten Femibion jen ob den snazilky. 🙂
A kdy budes vedet, jak to dopadlo? Drzim palceee!!! 😵

zanny, to je bezva, ze uz nic. 😉 Ja teda normalne pouzivam tampony a mit 9 dnu vlozku me uplne nicilo. 😝
No je to za mnou. 😉

andi2
21. led 2010

lusye oni jsou dva druhy toho femibionu ale já že mám trombofilii i když v normě tak pro mě je lepší tenhle.No 1 jdu na krev 26 by měla dorazit ms když nedorazí tak posledního testnu.Jenže i když by byl poz.tak víme že tím to nekončí strach bude pořád.Jinak díky.

lusye
21. led 2010

andi, chapu, i ja budu mit obavy dokud mimi nebude v naruci. 😔 Ale nestresuj se, tim si jen uskodis. Proste stejne to neovlivnime, stane se co se ma stat ... Ale nam uz to vyjde!!!!!!!! 😵
Ja mam Femibion 800. 😉

czechkat1
21. led 2010

ahoj holky,
tak jsem se mezi vás opět přisla podívat. Ještě nejsem ani týden v práci a psychika se doooost zlepšila, člověk má hned jiné myšlenky, když se dostane mezi lidi 🙂.

Včera dorazila 1. MS (24 dnů po revizi), tak mám radost, že je snad vše ok. prostě samé lepší zprávy 😉. I když na druhou stranu se mi dnes v noci zdálo o potratu - to je fakt hrozný, že ani ve snu od toho člověk nemá pokoj 😖...

U gynekologa jsem byla minulý pátek na kontrole a vše vypadá v pořádku. Předepsal mi listovku a snažit se prý můžeme začít až za tři měsíce. Asi to dodržím, protože jsem teď měla hnisavou angínu (takže jsem se živila antibiotiky) a ledva mi skončila, tak jsem chytla zase nějakou virózu. Potřebuju to tělo trochu pročistit, než na to zase skočíme.

mějte se krásně a ať se nám všem daří líp 😀
Kačka

lusye
21. led 2010

czech, ja se fakt zitra do prace tesim. Sice nevim, jak zvladnu dotazy, ale to budu resit az se nekdo zepta. Stejne bych nerekla, co si nacvicim. 😀 Takze me tesi, ze se ti dari. 🙂
Gratulace k fajn kontrole. 🙂
I me dnes dr. rikala, ze je fakt lepsi pockat ty 3 mesice. Ale ze pokud se povede driv, tak na potrat me nikdo nepozene. To me pobavila. No to tak jeste!!! 😉 ALe ze by bylo vetsi riziko, ze by to dobre nedopadlo. 😔
Takze asi taky s tezkym srdcem pockam. 😎

stephanie
21. led 2010

Ahoj andi,

tak jsme se nakonec potkaly v takovém tématu, co? ☹ ☹ ☹

lusye, hodně štěstí v práci 😵

andi2
21. led 2010

Ahoj step.No to jsme to dopracovali vid.By mě ani ve snu nenapadlo,že mě tohle někdy potká.hele mě dr.řekl,že to nebylo zkumavkou a na hematologii že to nebylo ani z toho tam je to až dýl z hem.příčiny.Tak si vyber vid.Já si tam ted připadala v sanusu už jako inventář ted.ted jsem zvědavá jak po ketu radši když nic tak at hned.Další revizi nevím jak bych zvládala.

stephanie
21. led 2010

no jo andi, co naděláme...mě by to taky v životě nenapadlo...ještě do teď se z toho neumím vzpamatovat...jak vidím ty testy v koupelně, tak mi připadá, že to, že jsem byla těhotná, byl jen sen...
musíme doufat v lepší zítřky
já byla teprv v 5tt, ale i tak mě to všechno sebralo, byly to nervy...budu se taky teď hodně bát...
a co ten femigard, pomohl ti?
a jak ti přišli na tu trombofilii? z krve? já nevím, se mnou nikdo nic nedělá??? žádné vyšetření , nic..uvidím, co mi řekne dr. v CARu...
říkám si, jestli jsem ok, jestli se mnou taky není něco v nepořádku...mě nikdy nikdo nějak nezkoumal, bralo se to, že manža nemůže, že problém je tam...tak snad jsem v pořádku a konec tomu udělala prostě příroda...???

stephanie
21. led 2010

jééé Andi, já jsem se až teď dočetla, že jsi byla na KETu, tak držím palečky!!! tfuj tfuj tfuj

andi2
21. led 2010

step díky no uvidíme jak to dopadne je to 1 ket kdyžtak máme ještě 3. 😉 Femigard jsem začla brát před 2 ivf a zadařilo se i když na chvíli ale jestli to bylo tím to nevím ono i to 2 ivf bylo kvalitnější prý.Mě trombofilii zjistili že ji mám po mámě až ve 30 to mi z ničehonic zmodrala ruka tak mě dr.poslal na hematologii.A tam to zjistili .Jinak v normě žádný léky jenom kdyby zase něco tak mám přijít.Ted jsem tam šla po 1 ivf nevydařeném ale dr.řekl,že to tím není a krev že mám v pořádku ale bral výsledky 8 let starý tak jsem chtěla znova krev a bylo to teda o.k. ale nasadil preventivně po ET Anopyrin ten ředí krev a líp prokrvuje sliznici někde to v caru dávaj normálně po ET.A taky jsme byli z manžou na imuno tam taky nic vše o.k. my šli do ivf kvůli manžovi špatný tvar neprojdou spermíci obalem vajíčka.No a taky u mě už to je horší věk vid je mi 36 ve 20 s tím nebyly žádný problémy.Jo to mi taky ted říkala embryoložka že bohužel příroda je mocná čarodějka že to byla první vlaštovka ted .Tak jsem napsala romám týjo.

stephanie
21. led 2010

andi, tak ti budu držet palečky...a ty jsi měla kdy revizi? já už si to všechno nepamatuju....

zanny
21. led 2010

Lusye,tak zítra ať je v práci vše v pohodě a snad se tě nebudou moc vyptávat.

Andi,taky moc držím pěsti..taky půjdu na Ket,až budu moct..ale to je ještě daleko.

Stephanie,tak si možná v Caru řekni,ať tě pošlou na genetiku,mně teda po 1 IVF poslali sami od sebe.

stephanie
21. led 2010

zanny, tam, kde chodím já, ten doktor na to není...alespoń to psaly holky, které k němu taky chodí, většina si nechala udělat genetiku sama...ale určitě se ho na to zeptám...

zanny
21. led 2010

Stephanie,to by sis mohla vyběhat už teď,než půjdeš na další IVF,nebo Ket..ono to trvá,než tě objednají a než jsou pak výsledky.Možná tě tam může poslat i obvoďák,mně se teda obvoďačka ptala,jestli mám udělanou genetiku.

stephanie
21. led 2010

no zanny, já vůbec nevím, jak to chodí...myslíš, že bych mohla říct obvoďačce? já vím, že holky odsud jezdily až někde do Brna kvůli tomu...myslíš, že mi to obvoďačka udělá, když ji řeknu?

zanny
21. led 2010

Stephanie,zkus se zeptat,ale mě se na to teda ptala,ale já jsem ji už měla hotovou.Já jsem byla na genetice v Ostravě,vzali mi krev a myslím za tři týdny jsem tam jela znovu pro výsledky.

andi2
21. led 2010

step v říjnu v 8tt.zanny to uteče a než se naděješ bude ketík. 😉

stephanie
21. led 2010

zanny, zkusím se zeptat, za to nic nedám...tuš to by mě zajímalo, proč holky z ostravy na to imuno jezdily do brna?
andi a ty jsi byla taky na imunu?

andi2
21. led 2010

Ještě nakukuju.step byla po 1 ivf neuspěšném.Napsali mi žádanku v caru ale i moje dr.na gyndě by jí napsala.brali nám krev a manža donesl vzorek.Pak pohovor.A výsledky za měsíc.Z krve Ti dělají na trofoblast,buněčnou imunitu protilátky no prostě je tam toho víc u manži morfologii tu nakonec měl docela o.k. nejmín je 30 a on měl 29.A taky je tam výsledek hematologický.Je lepší když to je.Aspon člověk ví.já byla v HK.

zanny
21. led 2010

Stephanie,já myslela genetiku,ne imuno..

stephanie
21. led 2010

zanny, já už jsem z těch vyšetření nějaká zmatená...už nevím, čí jsem 😀
a tou genetikou se dá zjistit co?

martasl
21. led 2010

Ahoj holky a vítám nově příchozí,ikdyž by jsme se určitě nejraději setkali na jiné -veselejší diskuzi.Konečně 2 dny práce za mnou a teď do pondělka volno.žasnu,kolik jste toho stihli napsat,to než jsem přečetla...
Teď mě tak napadá,mě první krev v celém těhu brali až v tom 16tt na ten tripl test,krevní skupinu už doktor věděl.Ale nebylo nějak pozdě?? 😠 😠

holky,už mám teda po první MS,ale nebyla nic extra.Spíž slabší ajen 4dny.já pořád přemýšlím,jestli se nezačit snažit už po 2 MS.Ale zároveň mám strach,abych něco nepokazila a zase se něco nepřihodilo.Ale mám pocit,že už to nevydržím.Začíná mi být zase hůř a hůř,asi ze mě bude za chvilku psychouš ☹ Myslela jsem si,že se to chozením do práce spraví,ale vůbec mi ta práce nepomohla.Hrozně mě to tam štve a nevím,jak to tam přežiju do doby,než se zadaří.

czechkat1-velká gratulace k první MS??to by Tě asi ani ve snu nenapadlo,že Ti někdo někdy bude k MS gratulovat,co??mě taky ne 😀

jinak-to chování doktorů v Motole je bez komentáře 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 určitě bych si stěžovala,jsme do prčic snad lidi,ne???
jinak-dnes plánuju první sex od 3.12.tak doufám,že to ještě budu umět 🙂 (pardon,že to sem píšu).Ale nějak se na něho netěším.ten poslední byl ještě v sladké nevědomosti a v těhotenství,a najednou je všechno jinak a prázdno..ale někdy se začít musí,že??kdyby se už ale mohlo začít se snažením,tak by to bylo mnohem lepší.ach jo,mě je pořád tak smutno(já vím,pořád to omýlám..)

hadonoshka
21. led 2010

ahojky martas, tak jen překopíruju novinky z dneška, je to moc dlouhý a nechce se mi to psát znova

tak si holky představte, co se děje. Teď jsem v očekávání první porevizní MS, ovu testerem netestuju když už to mám dostat, šetřím baterky a už 2x tento týden to vypadalo že to začíná. Dokonce včera byl takovej sex na sílu taťka chtěl a já vůbec, no nakonec jsme to zvládli, ale asi za 10 min jsem šla do sprchy a trochu krev, tak jsem si říkala dobrý, mrcha je tu, trochu jsme ji pošťouchli a proto nemám chuť, tu nemám před mrchou nikdy.

Dneska ráno koukám na ovu tester co mi stojí na stole u pc a ze srandy jsem si udělala test. No a koukám trochu větve, tak jsem si říkala, že má moje tělo zase nějakej hormonální záchvat, protože ovulka byla 100% před 14 dny. Odpoledne mi to nedalo a znova jsem testla, no a normálně ty větve jsou naprosto ukázkový, úplně přes celý sklo jako když vymaluješ, takže holky já mám snad místo mrchy ovulaci. Navíc s taťkou jedem naprosto v klidu naostro, protože mám těsně před mrchou neplodný dny. Tohle by mně nikdy nenapadlo. Navíc mně bolí břicho dost děsně, no prostě jako by už klepala na dveře. Takže to je fakt dobrý. Teď si připadám jako sňatková podvodnice, protože jsem mu říkala, že se nemusí bát, že už to mám dostat, no a jestli z toho něco bude tak mně bude mít za podvodnici. No paráda.
Takže teď jsem fakt zvědavá co bude ráno, jestli přijde unikátně mrcha s ovulkou, nebo co bude.
Možná to mám z toho Sarapisu, já jsem teď nevěděla, jestli jsem si ho vzala tak jsem si vzala radši ještě jednu večerní dávku a předevčírem taky. Takže možná ty estrogeny něco provádějí. No v každém případě jsem z toho vykulená. V sobotu je to 4 týdny po revizi.

martasl
21. led 2010

hadonoshko-Tak to je mazec. 😀 to jsem zvědavá,co z toho bude??to by byla bomba,kdyby se zadařilo,co??? 🙂 🙂

jankabry
22. led 2010

hadonoshka:
fakt nechci být nějaká rýpavá, ale podívej se na fertilityfriend.com do galerie tabulek a zadej si tam filtr Using saliva microscope a projeď si ty grafy. Uvidíš, kolik holek má jasně kapradinový vzor před i po ovulaci ...
opravdu bych to nehrotila, pokud ovulaci nemáš potvrzenou teplotami nebo aspoň LH testem.

martasl:
k tomu prvnímu poreviznímu sexu 🙂 Já si to teda najěk neplánuju, ale už bych mohla 😉 Mám z toho trochu strach .. jsem taková přecitlivělá, páč jsem měla po té revizi komplikace a tak .. já vlastně mám po každé operaci komplikace ☹ špatně se hojím :-/
Jsem teda hodně náruživá 😀 a sexuální život prozatím řešíme jinak 😎 no jsem zvědavá .. podle mě to bude docela hrůza 😀 budu brečet apodobně 😀 ale nějak se začít musí, jinak si kolem sebe taky můžu postavit zeď .. to je jak když člověk spadne z koně - čím dřív se vrátí do sedla tím líp 😉

hadonoshka
22. led 2010

janka promiň ale nejsem debil. Testuju pravidelně dlouhé měsíce a na rozdíl od jiných s tím umím zacházet. Proč by mně měly zajímat grafy ostatních. Pokud je někdo tele a neumí to vyhodnotit, tak ať se s tím nechlubí v tabulkách. Holky zapomínají, že jakékoliv léky mohou ovlivnit výsledek testu a test se musí dělat víckrát za den pokud se tam něco objeví, právě kvůli vyloučení falešné pozitivity. Já jsem včera testovala asi 4x a kulminovalo to po obědě, večer slabší a dneska už jen tečky a sem tam chlup.
MS zatím nikde, ale ještě je 14 dní čas, pokud říkají 4-6 týdnů.

jankabry
22. led 2010

hadonoshka:
jsem bioložka, pracovat s mikroskopem, řekla bych, umím a tohle fakt jako hlavní metoda k zjištění ovulace spolehlivě stačit nemůže. kapradinky se ukazují na základě přítomnosti estrogenu, kterého by mělo být kolem ovu nejvíce. Nicméně to není směrodatné. Někdo má třeba hodnoty estrogenu nejvyšší před MS, někomu to kolísá v průběhu cyklu a po revizi, kdy je tělo úplně mimo, co se těhle hormonů týče, bych tomu fakt nepřisuzovala nějakou větší váhu.
Samozřejmě neříkám, že to u Tebe nemůže fungovat, ale pořád je tam to ale ... Spolehlivě lze ovulaci určit jen měřením BT, testováním LH testy, sledováním hlenu a čípku a třeba i tím mikroskopem. Každá metoda musí být provedena správně a se zkušeností a najít ovulaci se dá jen po tom, když údaje korelují.
Jistě, že u Tebe funguje mikroskop spolehlivě. Já se Ti jenom snažím říct, že nemusíš nějak stresovat, že bys manžela podvedla nebo tak něco, že se prostě může, i v Tvém případě, stát, že ti to "kapradinkuje" i mimo ovulaci 😉

faflina
22. led 2010

Had- IP a nevšímej si toho, někdo je moc chytrý a někdo hold ne , nemá to smysl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru