Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

luciana5558
14. srp 2010

Myslela jsem si to, že koupání nebude dobrý nápad. Tak holt musí postačit klídek, sluníčko a procházky 🙂 I když včera v noci mě začalo pálit a řezat při močení. Ráno už to bylo hodně nepříjemné,tak jsem najela na urologický čaj a cucám MegaBrusinky. Nemáte s tím někdo po zákroku zkušenost? Mazala jsem si koupit i nějaké protizánětlivé kapky a když ani to nepomůže budu muset v pondělí k doktorovi ☹

martasl
14. srp 2010

luciano-tak s řezáním jsem problém neměla.pokud to bzde přetrvávat,tak rozhodně k lékaři,mohlo by jít o zánět moč.měchýře.však uvidíš,jak ti bude.

zanet a jak se vede??jak těhulkuješ??už jsi teď byla na utz nebo se chystáš??teď by měl být ten velkej,ne? 😉 bude fotečka?

a dlouho se tady neukázala andy,jak se jí a miminku vede,mohla by o sobě dát vědět a napsat nám nějaké novinky...

andi2
14. srp 2010

Ahojda.Marti tak dávám vědět.Dlouho jsem tu nebyla ale dala jsem si tak nějak pauzu od netu nebo bych zas po netu lovila co nemám.Bohužel toto téma na diskuzi je mi zase blíž.Opět jsme v 8 tt přišli o mimi tolik jsme tomu věřili když hcg bylo v pořádku a dva dny na to byl konec.No "naštěstí"se to obešlo bez revize dva dny jsem byla ve špitále jestli jo nebo ne ale vše odešlo samo.Po 3 týdnech jsem byla na kontrole a děloha je čistá tak ted čekám na mršuli tentokrát jsem ji ještě nedostala ale říkají do 6 týdnů a ted to jsou 4 týdny.Takže ted nějaká vyšetření hlavně jsme byli na genetice v Brně tu jsme neměli aby dr.vyloučila genetiku i když si myslí,že problém bude jinde.Potřebuje se něčeho chytit a hlavně my aby jsme věděli jestli to má cenu podstupovat ještě.No pozitivní je,že můžu otěhotnět jenže to je slabá utěcha když mimi se v 8tt nerodí...Jo je to boj a dost těžkej teda v první moment jsem si říkala,že se na to už vykašlu fakt.A co ty?A taky Zanny tu nevidím a skuldova.no musím dočítat.

fram
14. srp 2010

Ahoj holky, jsem doma po dovolené a co to čtu? ☹ ☹
@andi2 to mě strašně mrzí, že to zase nevyšlo, ani nevím,co napsat ☹ ☹
@martasl tak ty máš clostík, tak teď už jen aby byl mm doma v tu správnou chvíli a šance je veliká

andi2
14. srp 2010

@fram Ahoj jo je to ..radši kdyby se nepovedlo vůbec než tohle pořád se těšíš a pak konec a ještě tak z ničehonic.No uvidíme na co příjdou někde bude zádrhel.Už chodím do práce a paradoxem je že kolegyně v práci je taky po potratu jenže ona musela taky říkala jak je to nespravedlivý .A kdepak jsi byla na dovče?Marti clostík tak to je dobře ten je na ovu a budeš mít víc vajíček tak to bude trefa.

fram
14. srp 2010

@andi2 byli jsem v Beskydech. Aspoň, že to bylo bez revize, i když to zrovna teď pro tebe asi není žádná útěcha. Přeju, aby vám zjistili, proč se to děje a byla to jen nějaká prkotina, kterou lze řešit. Drž se, je to fakt hrozný. ☹

martasl
14. srp 2010

andi-ježíš,to je mi strašně líto,úplně mi vyhrkly slzy ☹ ☹ je mi z toho smutno,strašně jsem vám to přála.já už fakt nevím,kde je nějaká spravedlnost.včera jsem ve Třebové viděla mladou holčinu,tak s bídou 16,v držce cigáro a v kočárku vezla mimi.vypadala jako největší socka...
jo skuldova a zanny tady už dlouho nebyli,jen doufám,že se mají dobře.no clostík teprve začnu zobat,zítra bych to měla dostat 😠 ,no co,aspoň mám ty prášky.mám je už po 3,poprvé před prvním těhu a brala jsem ho loni od března do května.teď ho mám na 2 měsíce a molím se,aby pomohl.

fram-tam muselo být krásně 😉 já mám pořád neschopenku,v úterý jdu na kontrolu a v pátek na neurologii,měly by být už výsledky z CT a EEG.tak jsem zvědavá a trochu se i bojím,jestli je vše ok.jo a v pondělí si budu volat na gyndu pro výsledky stěru z čípku a bral mi krev na peolaktin.

chiguita
14. srp 2010

@andi2 Ahoj,to je mi líto,ale dobře že to nevzdáváš.Ty jsi začala krvácet,nebo mimi to vzdalo bez varování?
Myslela jsem že když zanikne musí se jít na revizi?Tohle se fakt nemá stávat ☹
Člověk má radost ze // a pak se bojí i z toho radovat.Tak hodně sil do dalšího snaženíčka.

fram
14. srp 2010

@martasl držím palce, ať jsou výsledky v pořádku. Já jdu na preventivku na gyndu ve středu, řeknu si , aby mi rovnou mrkla na folíky, měla by být v té době ovulace. Jen se obávám, že mm ji opět propásne. 😒 No, uvidím, ještě nebudu házet flintu do obilí.

martasl
14. srp 2010

teda s těma našema chlapama je kříž...naštěstí manžekĺ se snaží co nejvíc přizpůsobit.jen s tou mojí ovulkou je to na nic.teď asi žádná nebyla a minule jsme se taky netrefili.už ani nevím,jestli si mám nakoupit další ovu testy.

andi2
14. srp 2010

Holky moc díky ale jinak to nejde než se stím smířit.Fram a martasl Vám držím pěsti at se co nejdříve zadaří a klidně oběhat doktory nedat se.
@chiguita jo rozhodli jsme,že to ještě nevzdáme.Při prvním potratu vloni v říjnu jsem začla krvácet a měla bolesti to jsem byla na revizi a dr.říkal,že by z toho stejně nic nebylo tam byl asi špatný vývoj ale říkal,že to "zkumavkou"/chodím na umělé opl/nebylo.Ted v květnu jsem byla po 2 Ketu ale pomalu jsme rostli a přitom hcg bylo o.k.žádný náznak hrozícího potratu a za dva dny na to mě vzbudilo v noci prostě mokro no asi litr krve a všeho to ani nebudu psát tak jsme jeli a na Uz nic nebylo prostě nic tak si mě tam nechali a revizi nedělali vše odešlo samo.Jinak když je zaniklé tak to revize asi jo páč to samo nejde ven.No snaženíčko tak nejdřív v říjnu spíš listopad ale ještě jak dopadnou výsledky z vyšetření.

fram
14. srp 2010

@martasl já už ovu testy radději nekupuju, zbytečně bych nervovala. Teď mi ms přišla nečekaně po 25 dnech, tak kdoví, kdy ovulka byla, pokud vůbec byla. A k čemu mi ji pozitivní ovu testík, když pak stejně mm není doma. Tak prostě jen musím doufat, že se někdy trefíme a zadaří se.

andi2
14. srp 2010

@fram já je taky pak už nekupovala vždycky byly pozitivní a bylo mi to k ničemu.Jen ted až dostanu ms tak je vyzkouším jak funguju zase po potratu.Ale jinak je dělat taky nebudu.

martasl
14. srp 2010

taky se na to testování asi vykašlu.stejně si ze mě ta ovulace dělá srandu 😠 .maximálně ještě jeden cyklus,nějaké mi ještě zbyly a zbytek koupím,abych věděla,jestli vůbec ovuluju a jak zabírá ten clostík a pak na to kašlu.holt musíme doufat,že se brzo trefíme do toho správného dne/noci 🙂 a klapne to.ale jak víme,ikdyž otěhotníme,tak ještě nemáme vyhráno a to je ještě horší,než pořád čekat na manžele ☹

vecernice
14. srp 2010

@luciana5558 ahoj, skacu vam do diskuze, jen jsem zahledla tvuj dotaz na more. ja mela revizi (MA) 22/6 a 25/6 jsme odjeli na dovcu, v mori jsem se od tretiho dne koupala, a uplne bez problemu. predtim jsem to diskutovala s Dr., more mu nevadilo, jen zadny tampony a zadny sex. tak uvidis, me ta dovolena hodne pomohla na dusi 🙂

andi2
14. srp 2010

@martasl hezky jsi to napsala.Jo to ted s tím clostíkem zkus ty ovu testy to bude ovu jak vyšitá.

zanet2009
15. srp 2010

@martasl na kontrolu jdu až 23. ke gyn dr. a 24. na NT-takže fotečka určitě nějaká bude. 😉
Je mi trochu líp,ale nevolnost stále je celodenní a unavená jsem taky pořád 😢 ,ale snad se to taky zlepší.

martasl
15. srp 2010

andi-první cyklus s clostíkem zkusím,pak už ne.už bych měla dostat ms,tak na ni čekám,abych mohla ten clostík začít užívat.

zanet-hlavně,že jinak je všechno ok,čert vem nevolnosti,ony určitě přestanou.a odpočívej,zasloužíš si to a máš na to nárok.a co na miminko říká malá,už jste se jí pochlubili?? 🙂

fram
15. srp 2010

@zanet2009 jak píše marti, na nevolnosti kašli, ono se to zlepší, hlavně, že miminku se dobře daří a 1.trimestr už končí. Koukám, že si chcete nechat pohlaví jako překvápko, fakt to vydržíte ? 🙂 😕

fram
15. srp 2010

@angelina987 ahoj, teprve teď dočítám po dovolené a moc moc gratuluju k úspěšné kontrole, taková zprávička vždy potěší 🙂 🙂

janinac
15. srp 2010

@luciana5558 já jsem jela k moři necelý 3týdny po revizi - potřebovala jsem vypadnout a vypnout. Doktor mi za to tenkrát vynadal, že je to nezodpovědný jet v šestinedělí k moři, ale mě to hrozně pomohlo. Do moře jsem si brala tampon a bylo to všechno v pořádku. Rozhodně moře doporučuju, člověk alespoň přijde na jiný myšlenky.

zanet2009
16. srp 2010

@martasl nene, malé jsme nic neřekli, kromě manžela to vlastně zatím ještě nikdo neví, čekáme až po tom NT, mám prostě strach. 😢
Jinak odpočívat, copak to jde s malým prckem 😀 😀 😀 😀 ? ale od září nastupuje do školky, tak snad si konečně trochu i odpočinu.

@fram nevím, u malé jsem to chtěla vědět,ale teď váhám, no uvidíme....

martasl
16. srp 2010

zanet-tak to jo,lepší to bude po tom NT.ono to ještě stejně není ještě vidět,hlavně malou moc nezvedej 😉 ale ty určitě na sebe dáváš pozor,viď? 😉 ten strach bude pořád,holt už víme,že být těhotná není tak jednoduchý,jak si hodně lidí myslí.a jak to budeš mít,máš rodičovskou na 4 roky nebo na 3?a pak??na plodovku tě doktor nepošle.mě teď říkal,že jak budu těhu,tak budu vysoce riziková a pošle mě na plodovku a genetiku.ale ai i proto,že mám ten vysokej tlak,ale naštěstí už klesá.

zanet2009
16. srp 2010

@martasl Tak na plodovku mě asi nepošle(jednak jsem mladá), říkal, že se neví, proč jsem potratila, možná ta viróza kterou jsem chytla...,ale kdyby mi to nabídl,asi bych šla.
Malou občas tahám, bohužel jinak to nejde.
Já mám rodičák na 3 roky, takže v září šupky dupky na úřad práce a pak se uvidí. Pokud nová vláda nezmění to, co teď platí, tak bych i s druhým mohla být doma 3 roky, takže uvidíme(jsou tam kličky,o kterých moc lidí neví a na sociálce ti to nikdo neporadí). 😠
to je super, že ti tlak klesá, já mám zase opačnej problém, nízký tlak a šíleně vysoký tep(př. 90/50 a třeba 100 tepů) 😕

martasl
16. srp 2010

no ono to střídání veder a bouřek tlaku zrovna moc taky nepomáhá ☹ .no a když bys po rodičáku nastoupila na neschopenku,to nejde??a máš práci nebo by sis musela hledat??teď je blbý i to,že na druhý dítě(a vejš)nedostanem porodný-hodně lidem to pomohla,no zase doplácíme na určitou sociální skupinu... 😠 .ale ani to mě od mimíska neodradí. 😉 ,ale myslím,že jim ta porodnost zase klesne.hlavně,že se chvástali,jak se maminky rozrodily.
to je fajn,že znáš nějakou tu ,,kličku".na sociálce neporadí s ničím.nevím jak teď,já tam už tak 6 let nebyla,dřív to bylo,že se ksichtili a strašně jsi je tam obtěžovala.třeba se to změnilo-ale silně pochybuju.

zanet2009
16. srp 2010

@martasl podle mě se přístup pracovnic na sociálce nezměnil 😠
no, právě, že práci nemám, když jsem otěhotněla s malou, tak mi neprodloužili smlouvu 😠 , ale jako těhu mě snad nebude nutit hledat si práci 😕 , no uvidíme, tu neschopenku zkusím pozjišťovat 😕

martasl
16. srp 2010

tak to nevím,jak je to s neschopenkou,když nemáš zaměstnavatele.to asi nepůjde,ale já tomu vůbec nerozumím,chce to fakt nějak zjistit.teď se ty zákony a podmínky často měněj a pak se v tom má obyčejnej člověk vyznat. 😒

ravie
16. srp 2010

Ahoj holky, tak jsem se vrátila z dovči a sleduju, že se nám to tady rozrostlo, díky bohu, že i o šťastné příspěvky! Já měla naplánované tulení o dovolené navíc při 10 výročí (!), ale ovulace mě jaksi převezla a najednou bylo po ní (a to snad už 10.DC, obvykle jí teda mívám o dost později) aniž bychom se stihli o cokoliv pokusit, prostě člověk si nemůže v tomhle směru nic naplánovat. Teď jsem navíc zjistila, že nějak slabě krvácím a slbě mě pobolívá podbřišek, 19.DC - je teda opravdu brzo na MS. Já už fakt nevím, asi ještě není správný čas nebo co. Jen doufám, že to není nic vážného a nebudu zase brát dr. útokem 😒 Booože, kolikrát si říkám, že jsem měla vysadit prášky dávno, kdy jsme ještě mimi tak usilovně nechtěli a beztak bych do toho vlítla a ani bych nevěděla jak! 😠

martasl
16. srp 2010

ravie-tak třeba už se zadařilo,ani nevíš kdy...jo ovulky jsou nevyzpytatelný 😉 a to špinění může být uhnízďování.

já jsem málem zapoměla volat pro výsledky na gyndu.už tam byla jen sestra.tak prolaktin je v normě a citolka dopadla taky dobře.tak aspoň něco. 😉

fram
16. srp 2010

@ravie třeba je to jak píše marti uhnizďování. A přesně , jak píšeš, taky si říkám, že jsem měla HA vysadit dávno, když jsem ještě tolik po mimi netoužila a hlavně byla mladší a n zplození měla dost času.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru