Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

cizu
6. únor 2010

liptonek: gratuluju, u me stabilni stav, zadny progres, ale nevzdavam to, podle ovu to ma prijit behem pristiho tydne 😉 Jinak jsem byla v 13tt a stari mimca 10tt☹
A i ja jsem mela totalne nepravidelny, anovulacni cyklus, PCO, takze ta doba asi zadna vyjimecna udalost☹

liptonek
6. únor 2010

lusye - to jo, nikdy bych neřekla, jak se kůli ní budu radovat. 😀 Já teda nic moc silnýho(zatím), ale břicho bolí dost.

martasl
6. únor 2010

andi2-tak to mě moc mrzí ☹ doufala jsem,že to tady už konečně někomu vyjde a budeme mít veselé téma na rozebírání.Ale ještě je naděje a to je důležité,určitě Ti vyjde 😉

já měla první ?MS nic moc.trvala 5dní.byla spéš slabší,jen ten 4 den jsem v práci na pár hodin hodně krvácet a ten 5den už jen aby se neřeklo.Takže je fakt,že to máme každá jiný 😅

liptonek
6. únor 2010

cizu - já byla ve 22tt ☹ , pak se mi i spustilo mlíko, takže je možný, že to bylo opožděný i kvůli tomu. Brala jsi nějaký léky na úpravu cyklu? Mám strach, že to teď bude chtít doktor zkusit bez nich...a to by se to pekelně vleklo, když by MS nechodila...nebo chodila , ale třeba po 50 dnech ...

martasl
6. únor 2010

liptonku-tak si o tom cyklu zkus pořádně s doktorem promluvit.že tomu nechceš nechávat volný průběh,ale té MS trošku pomoct.

koukám,že jsem před chvilkou psala pěkný blbosti 😲

cizu
6. únor 2010

liptonku: naprosto nic jsem nebrala. Zacala jsem jenom merit po tom, co me skoncilo 6-ti nedeli a MS porad nikde (aniz by me muj Dr o to zadal, bylo to jenom moje vlastni rozhodnuti - a proti grafu BT, poctive sledovanych, nemuze rict ani pul slova, max muze sam poznat, kde a jeslti je nekde problem). Ono se to asi povlece, protoze i muj Dr bude asi chtit, kdyz uvidi, ze tento mesic asi ovu probehla, abych to zkusila jeste dalsi cyklus do MS (teda pokud tato prvni vubec prijde, ale snad jo, uz se na to moc upinam☹)
Coz bych teoreticky jeste i souhlasila, abych se sama presvedcila, jestli teda to nebyla jenom nahoda a telo v tom bude pokracovat. Pokud by i ten druhy cyklus byl dlouhy, tak bych hned chtela, aby s tim neco delal....ale takto budu rada, kdyz budu vedet, jestli to funguje samo, aniz by preventivne do me cpali nejake leky!Ja si rikam (po vsech tech zkusenostech), ze neni kam spechat, protoze kdyz bude problem nekde jinde a bude se lecit jinak (az by se vedelo, kde ten problem vlastne skutecne je, tak se to stejne pak jenom prodlouzi! Uz se ze me bohuzel stava racionalista, za ty dva roky uz bylo dost sneni☹
Ale zatim vsemu predbiham...jeste ani neprisla porad ta prvni MS a na kontrolu jdu 24teho!

martasl
6. únor 2010

cizu-holt máme to těžký.já měla včera v noci depku,uvědomila jsem si,že bych teď byla ve 24tt a bulela jsem do polštáře jak hrom.vím,že to pořád omíláme do kola a že by to chtělo jiný-pozitivní myšlenky.když mě je tak hrozně smutno.....

andi2
6. únor 2010

martasl jo tak příště.Já jsem taky měla být tak nějak ve 24 tt tak proto musíme být už v květnu těhu. 😉 Se to řekne vid.Musíme doufat nic jiného nám nezbývá. 😉

stephanie
6. únor 2010

Ahojík Andi, tak jsem náhodou koukla a zase mám na tebe štěstí...tak co, jak je? 😉
Já jdu příští středu na konzultaci do CARu, tak jsem zvědavá, co dr. navrhne.

Martas - na to už nesmíš myslet, dívej se dopředu...na mě taky někdy příjdou takové myšlenky, že bych te´d už končila první trimestr a je mi z toho smutno, ale snažím se ty myšlenky co nejrychleji zahnat...
Byla jsem u kinezioložky a ta mi pořád kladla na srdce, že se nemám vůbec zabývat minulostí, ani budoucností...žiju teď a podle toho mám uvažovat...takže už se k tomu snažím nevracet se...ale jak říkám, ty myšlenky sem tam taky příjdou....

lusye
7. únor 2010

andi, to me moc mrzí, že to nedopadlo. ☹ A můžete jít tento měsíc zase? Nebo se musí nějak čekat?
Holky, i na mě přichází občas smutná nálada. Hlavně v pátky, to mi připomíná pořád revizi a v neděli, to jsem začínala vždy nový tt. Ale odeháním je. 😔 Snažím se dívat dopředu a těšit se na nový pokus, který věřím, že vyjde.
😵
Nevím, čím to je ale jsem po té revizi daleko častěji ze všeho rozhozená, hned mě něco dojme, ... A to ani nesouvisí s mimi. Asi stále nemám ty hormony v rovnováze. 🙄

andi2
7. únor 2010

Ahoj holky .lusye-no asi bych mohla ted tenhle cyklus ale radši počkám na příští ted měla ms zpoždění tak když bude další normoš tak se objednám.Už si tam budu připadat jak inventář.Ale dr.je zvyklej jsou tam ženský co maj toho víc za sebou než já.Já byla taky v pátek na revizi hned po ko mě poslal nahoru a za 3 hodky jsem byla doma.Ani jsem se hned nemohla vybrečet.A hned jsme tam byly nahoře tři.No a ted jak jsem byla na ketu tak jsem si na revizi taky vzpoměla páč to byl ten stejný sál. 😉 step-já si vzpoměla na Tebe tenhle týden páč máme v březnu ples v Ostravě-podnikovej.Ale já tam nejedu je to moc daleko.Tak at dopadne konzultace třeba Ti dá jiný protokol mě při 2 ivku dal jiný a povedlo se i když na dva měsíce ale zadařilo.Já jdu ještě na hematolku jestli ten anopyrin brát ještě radši před ketem a jestli i prednison.To zas bude dr.bude na mě koukat jak na hypochondra že mám vše v normě a tím to není apod.A ještě mu budu radit. 😉 Tak jdu něco dělat jsem dorazila v jednu z práce. 😉 Tak se zatím mějte a opatrujte. 😉

zanet2009
8. únor 2010

Ahoj holky!
přeji pěkné pondělí-ikdyž u nás mrzne až praští.
Před obědem potřebuju skáknout do obchodu,ale aspoň se provětráme a bude se po obědě líp spát 😀

je nějaká novinka? nestíhám dočítat...

zanny
9. únor 2010

Ahoj holky,

tak já hlásím,že dnes je to 4 týdny od revize a dostala jsem MS.Ani nevím,jestli se mám radovat,nějak jsem pořád ještě trošku mimo.

A co vy,jak to jde?

martasl
9. únor 2010

ahoj.tak konečně volno a až v pátek a o víkendu na noc.
zanny-tak gratuluju k MS.Tos ji dostala pěkně akorát 😉 aspoň víš,že je vše ok.určitě je se proč radovat-víš jak to myslím.taky jsem měla na jednu stranu radost,že už dorazila a na druhou smutno-že vůbec měla proč dorazit.já teď v sobotu čekám druhou MS.pak teda asi ještě jednu a hurááááá na snaženíčko 😀

jinak v práci to stojí za .... 😠 nejdřív málo práce,teď se to začíná valit a zjistili jsme dnes,že je půlka zboží vadná,tak musej přemýšlet,jak to řešit.doufám,že to máte v práci lepší než já.ale nejraději bych byla doma.
kdyby už aspoň skončila ta zima a začalo jaro.ale jak je vidět a podle předpovědi,tak to hned tak nebude 😠 😢 😢

lusye
9. únor 2010

zanny, to je důvod k radosti. Je bezva, že vše funguje jak má. Někdo musí na vyvoláčka ms, takže gratulace k ms!!! 😉 Zanny, kdy jsi byla na revizi? Asi jsme byly nějak blízko sebe. Mě ms teď skončila. 😉 My teda dobrželi sex. půst, ale teď už myslím, že stačí. 😉 Tak alespoň něco. 😀 😉
martas, to mě mrzí, že je to v práci špatné. ☹ Snad už se tam nebudeš muset dlouho trápit. 😉

martasl
9. únor 2010

jo,tím se taky utěšuju,že to snad nebude dlouho trvat a budu v tom.teď jsem snad hodinku četla pízpěvky na,,snažilkování od prosince"je bezva,jak tam ty těhulky přibívají.hlavně,aby to vyšlo těm,co teď plánují testovat.
tady by se už taky mohla nějaká těhu objevit.

zanny
10. únor 2010

Lusye,já jsem byla na revizi 12.ledna. Taky dodržujem sex.půst,ale už je to na bednu 😠 .No ale už to nějak musíme vydržet. 😉

Martasl,s tou prací ti nezávidím a přeju ti,abys do ní už co nejdřív nemusela j 😉 já jsem naštěstí doma,tak jsem docela ráda.Jen jak říkáš,kdyby to počasí bylo už lepší,aby člověk mohl vylézt někam ven,teď se mi teda vůbec nechce.

mateta888
10. únor 2010

Ahoj ve spolek 😵
Chtěla jsem vám sem hodit trošku pozitivních zpráviček 😉 . Včera jsme byli na srdíčku a vše vypadá naprosto v pořádku. Mimiško dalo panu dr (známej) zabrat, mělo takový krlomný polohy, že absolutně nechápal a jednu chvíli byli vedle sebe vidět moje a jeho páteř, manža to málem nerozchodil 😅 . prostě se nechtělo ukázat ani co to bude, ale mi se necháme překvapit ani srdíčko.
Tak nám chtěl udělat fotečku, ale prostě to nešlo, byl z toho chudák celej neštastnej 😀 . Ale já jsem ráda, že je vše tak jak má být.
Doufám, že se vám všem zadaří co nejdřív a půjde vše tak jak má. 😵

verunka84
10. únor 2010

Ahoj holky,

teda já jsem tak zmrzlá, už to stačilo ta zima, fuuuuj 😉

zanny - porevizní MS je důvod k radosti, ikdyž je to těžké, víme všechny .... ale je to první krok k novým začátkům 😵

Já tedy měla teď MS pěknou...fakt .... hrůza - 6 perných dní, bolesti a celkově hrozný týden, nevím, proč to teď bylo takové "kruté", ale snad je vše tam dole v pořádku ... ikdyž nemám MS, občas mě podbřišek pobolívá jako na MS .. tomu nerozumím a je fakt, že tak to mám od revize, ale dole je prý vše v pořádku, to mi řekl Dr. na poslední kontrole (11/09) ... tak snad je to pravda 🙂

no já mažu z práce za chvíli, mám tady na návštěvě ségru, tak ať netvrdne doma sama 🙂
budu si barvit vlásky a musím nakoupit ještě ... uuufffff 🙂

mateta: prskni nějaké těhu bacilky 🙂 a gratuluji ke KO 🙂 to bude malý "terorista" 🙂

pa pa

lusye
10. únor 2010

zanny, tak já 8.1. to jsme skoro stejně. 😉 Já už asi s půstem o víkendu končím. Mám po ms a bude Valentýn. 😉
mateta, děkujeme za krásnou zprávičku. 🙂 Přeji hlavně zdravíčko a ať jde vše jak má. 🙂 Po jak dlouhé době od revize jsi otěhu?
Já už jsem si nasadila Femibion, dnes první tabletka. 🙂

stephanie
10. únor 2010

Ahoj holky,

po jaké době + - vám chodí ta první porevizní menzes? Já jsem dnes přesně měsíc po revizi a nic. Už mám od minulého týdne pocit, že už každým dnem dorazí, před dvěma týdny jsem si podle hlenu myslela, že mám ovulku, ale dnes jsem byla na kontrole u mého dr v CARu, kde chodím, tak budu mít teprv te´d ovulku 😕 😕 😕říkal, že menzes ca za 2 týdny...není to nějak dlouho?
A co ten sex, vydržely jste všechny to šestinedělí? Já s tím nemám problém, ale manža je už strašně otravný, dneska mi říkal, že už to není možné jak dlouho to trvá, že už to je snad stonedělí 😀

lusye, já už taky baštím kys. listovou a pak jsem si koupila ještě ten femigard

andi2
10. únor 2010

Ahojda.lusy to jsi pěkně napsala mám po ms a bude Valentýn tak žádný půst.Já taky dlabu Femibion a semtam ten Femigard. 😉 step říkají,že po revizi příjde ms za 4-6 týdnů.Mě teda přišla ta první už po 21 dnech ale další byly už normoš.Tak to když b ude ms za dva týdny tak to budeš mít ted ovulku hold je dýl já jí zase měla po revizi dřív a pak se to ustálý.Tak to bude muset manža ještě měsíc počkat u nás to bylo stejný.Jak přišla ms tak jsem čekala do půlky cyklu a to bylo vlastně přesně 6 neděl od revize. 😉

stephanie
10. únor 2010

jééé ahoj andi, já na tebe myslela, jestli se objevíš 😵
tak co, jak se máš?
já už celkem líp, snažím se na to nemyslet, nedjříve jsem pro dr. měla připravených plno otázek, ale nakonec jsem se ho na nic neptala, stejně už nic nevrátím a beru to tak, že to tak příroda chtěla...i on sám mi říkal, že embryjko bylo nejspíš špatné, proto se tělo bránilo...
jen mě štve, že se to tak táhne s tou menzes, už jsem chtěla, aby se něco dělo...říkal, že hned druhý cyklus v březnu se mám začít připravovat na další pokus...no ale s tou mojí mrškou to tak vidím až na duben...ale to je prý nejlepší období pro početí, tak uvidíme 😵 ..takže to tak budem mít asi spolu, že?

andi2
10. únor 2010

Ahoj step .Já práce doma ale o víkendu jedem do špindlu tak bude změna to neuškodí.Jsme měli s manžou včera výročí 2 roky od svatby.Jé a koukám tady na koníku mám rok výročí to jsem toho stihla za rok dost 2 ivf a ket a revize.Já jdu za 14 dní na hematolku kvůli jak vůbec brát ty léky.počkám jak dorazí mršule měla by koncem unora a když bude vše o.k. tak v půlce března ket.No tak Tě trošku předběhnu ale neboj kdyžtak máme poslední cyklus 3 ivf ale to ještě nevíme kdy pak.No mě žene věk takže co nejdřív.No já se taky snažím na to nemyslet ale příjde konec května a když nebudu těhu tak na mě trošku padne depka to jsem měla termín.Ti ani nevím jakej je nejlepší měsíc pro početí no leden určitě ne.Vloni zrovna duben pro mě nebyl o.k. 1 ivf a nic.Já se ted spíš dívám z hlediska astrologie vždycky když mám Et po novoluní tak nic a před novoluním tak to výjde.Nevím.Možná to je blbost.Já mám taky ted nachystanejch plno otázek až půjdu do caru a nevypadne pak ze mě skoro nic.

lusye
10. únor 2010

steph, já dostala ms 27 dní po revizi. Byla jsem za ni moc ráda. To je divné, že sis určila ovu o tolik dřív než dr. Já hlen nikdy nesledovala, takže v tom se nevyznám. 😉 Ale spousta holek má s první porevizní ms problém, jde to vidět tady v diskuzích i albíčkách. Jinak dr. mi řekla, že dorazí po 4-6 týdnech. Tak snad se i ty ms brzo dočkáš. 😉
Ohledně sexu, tak jak jsem psala, vydržím tedy pětinedělí. 😉
andi, Femibion je nej, tak snad nám pomůže přístě ke zdárnému dokončení těhu. 😵

stephanie
10. únor 2010

andi a proč nezkusíš minimálku? ta se nepočítá jako další pokus...
já mám taky ještě zamraženo, tak to zkusíme a budem doufat, nic víc stejně dělat nemůžem...Dr. mi kladl na srdce, že musím být hlavně v poho a hlavně že nemám číst tyto diskuze 😀 , přitom jsem mu nic neříkala 🙂
je fakt, že už vím i to, co bych raději nevěděla, ale na druhou stránku mi ty diskuze zase hodně pomohly, když mi bylo ouvej
..no nejšťastnější bych byla, kdybych otěhotněla přirozeně...manžel začal aplikovat každý večer ledové sprchy na přirození, tak uvidíme 😀 😀 😀 , jestli to zabere...
...andi na mě to taky někdy padne, i když už je to mnohem lepší, ale to víš, že si taky řeknu, že už bych měla první trimestr za sebou...ale nejspíš to tak mělo být...
Budu ti držet moc palečky a zase se ozvi 😵 a hezky si to užij ve Špyndlu 😵 😵 😵

lusye
10. únor 2010

andí, gratulace k výročí na koníkovi! 😵
holky, těžko říct, který měsíc je nejlepší ... 😉 Ono to stejně na ročním období nestojí. Ale jaro se mi líbí, příroda se probouzí, vše pokvete, voní, sluníčko nás bude hřát, to nám už prostě musí vyjít!!! 😵

stephanie
10. únor 2010

...lusye díky moc...no já jsem na sobě ovulku podle hlenu poznala, ale že bych to zas nějak pozorovala, to ne...každopádně jsem byla překvapená, jak mi dneska řekl, že budu mít ovu teprv za 2 dny...
já budu mít pětinedělku v neděli, tak že bych manžovi udělala valentýnské pomyšlení? 😀 😀 😀

stephanie
10. únor 2010

...no slyšela jsem to už víckrát , že doktoři říkají, že jaro je nejlepší na oplodnění...asi to bude mít něco do sebe, protože k jaru přeci patří mláďátka, kuřátka, ovečky 😀 😀 😀 ...člověk si to musí vždycky nějak odůvodnit 😀
...každopádně s příchodem jara se i moje nálada podstatně zlepší, hodně to na mě působí

lusye
10. únor 2010

steph, já v pátek mám 5 týdnů od revize. Uděláme si pěkného Valentýna. 😵 Problémy žádné nemám, cítím se dobře, po ms taky, tak jdeme do toho. 😉 Myslím, že tvůj manžel by byl nadšený z takového překvápka. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru