Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

marulinka
18. dub 2011

@fram děkuju za optání 🙂
taky bych byla ráda,kdyby mi dělala utz na každý kontrole,ale na začátku sem se s tím špiněním naotravovala dost,to sem plašila každý týden,tak teď jen doufám,že je vše v pořádku.už asi 3týden mám jen nepravidelný šimrání v břiše,zatím pohyby necítím.na to,že nečekám první sem myslela,že pohyby ucítím dřív 😖
braly mi krev na triply,na utz jdu 6.5.tak snad to bude ok...
ty už máš triply zasebou????teď si vůbec nejsem vědoma,jestli si to psala třeba na druhý diskuzi.... 😕

fram
19. dub 2011

@marulinka triply už mám za sebou a jsou negativní. Nabídla mi plodovku, ale jen kvůli věku,tak jsem odmítla. Já taky pořád plaším kvůli pohybům, mimouška sice cítím, ale většinou jen večer a taky jsem si myslela, že když čekám druhý, tak ve 20tt už to budou kopance jako hrom. Na UZ jdu 29.4. a už se nemůžu dočkat.

marulinka
19. dub 2011

@fram k triplům gratuluju,už seš v půlce,toto letí,že?? 🙂 ani se nenaděješ a budeš rodit.už něco pro mimi nakupujete?
já se uklidňuji,že když mám tak velký břicho,že mám asi hodně plodovky,tak to ty pohyby tlumí.no snad to bude v pořádku,nezbývá než doufat...

fram
19. dub 2011

@marulinka musím přiznat, že já pro mimi nekoupila ještě vůbec nic, pořád se bojím 😅 Počkám po velkém UZ (29.4.) a pak uvidím, jestli se vrhnu do nákupů. Já se zase uklidňuju tím, že na posledním UZ (6.4) miminko pěkně divočilo a přesto jsem to necítila 🙂 Myslím, že naši mimísci jsou v pořádku, jen jsme obě trošku hysterky 😀 😀

marulinka
19. dub 2011

@fram taky sme ještě nekoupily nic,akorát sem s holkama protřídila malý oblečky po nich a vybíraly sme neutrální,kdyby to byl ten kluk 😅 budeme muset hodně dokupovat,v růžovém kluka nosit nebudem 😅

lenkule
19. dub 2011

Ahoj holky,
miichaella@ mrzi me ze jsi tim taky musela projit. Brzy bude lepe a do dalsiho snazeni to urcite rychle utece.
martasl@ dekuju moc za prani. Sama jsem zvedava jaky vysledek nas bude cekat. Jinak my jsme ze stredoceskeho kraje takze jsme byli v Praze jmenuje se to Pronatal. Prijde mi, ze ty CARy funguji asi vesmes podobne. Hledala jsem ale taky reference na foru. Pri prvni navsteve nam vzali obema krev a delali jak testy na pohl. nemoce (to delaji vsem) a pak testy na prolaktin, stitnou zlazu, a asi jeste neco, coz jsou zakladni veci kde by mohl byt problem. Delaji i horm. profil, ale ten jsem mela cerstve od svoji doktorky. No a manzel se objednal na spermiogram. Za tato vysetreni jsme nic neplatili, za ctrnact dnu jsme sli pro vysledky a taky jsme nic neplatili. Prijde mi ze se az plati pokud zjisti nejaky problem a rozhodnete se to resit nekterou metodou. Kolik se ale za co plati jsem zatim nezjistovala.
Premyslis ze byste nekam zasli?
fram, hedul @ krasne vam ty tydny pribyvaji 🙂
holky my jsme byli v sobotu v Praze na krasobrusleni, byl tam Jevgenij Pljuscenko, Sara Majerova atd., pokud mate nektera krasobrusleni rada tak dnes od 20,00 davaji na ct4 sport zaznam. Bylo to moc hezky.

hedul
20. dub 2011

ahoj holky díky za uklidnění na výsledky tryplů si budu voalt zítra tak doufám,že vše bude OK. Jinak u prvního těhu jsem pohyby cítila až kolem 20 21 týdne tak teď doufám,že to bude dřív. Včera jsemcítila jemnounké šimrání a dneska ráno taky,ale nejsem si jistá jestli je to ono a nebo je to jen moje zbožné prání. Jinak další kontrola 10,5, a 16,5 velkej utz v nemocnici tak doufám 🙂 🙂
fram a marulinka držím vám palce aby utz byly ok a vy jste se uklidnily aspoň na chvilku. Držte se a ať nám pupíčky pěkně rostou a miminka kopou osto šest. 🙂

misak80
21. dub 2011

@fram @martasl @mercedesse @miichaella Ahoj holky, moc díky za podporu. Snažím se zapomenout, ale zatím to moc nejde, ale to je tím, že jsem doma a většinu času sama .... tak prostě chvíli jsem v poho a chvíli v depce ☹ . Uvidíme, jak to všechno bude, hlavně aby ty 2 MS hodně rychle utekly, všechno bylo OK a my se mohli začít znovu snažit. Snad nám to nebude trvat tak dlouho jako minule (cca 14 měsíců ☹ ).

martasl
21. dub 2011

ahoj holky.
fram-díky za přání.taky doufám,že nám to vyšlo,jinak už fakt nevím.já bych taky ještě asi nenakupovala.hezky bych střádala korunky apak se rozšoupla 😀 .

lenkule-no můj doktor už mi navrhol Unicu v Brně a hned IVF-což mi připadne předčasný.u nás je problém,že by jsme se tam těžko dostávali.manžel je pořád pryč a po celé republice a Slovensku.takže nemůže přijet když já si vzpomenu.no uvidíme.nechám si ještě u svého doktora udělat hormonální profil a pak se uvidí.

hedul-tak co triply,už něco víš??tfuj tfuj ať je to OK 😉

misak80-jo,samota je problém.já jsem taky byla a pořád jsem sama doma.sice manžel byl po revizi týden doma,ale pak už ne.po měsící jsem se vrátila do práce a tam to taky bylo děsný.ale už s odstupem času je to lepší.taky aby ne,když už je to přez rok.mě otěhotnění taky vždycky dlouho trvalo a ještě ten můj věk... ☹

misak80
21. dub 2011

@martasl no se mnou byl manžel v nemocnici, ale druhý den musel odjet na služební cestu .... No takže se vlastně jenom pořád míjíme ☹ . Ale s tím se nedá nic dělat, já si pomalu lížu rány a po příštím týdnu půjdu asi už do práce ... no snad to zvládnu. My nikomu neřekli, že čekáme, takže snad to nebude tak zlý 😒 .

fram
21. dub 2011

@misak80 mě manža dovezl z nemocnice po revizi a hned ráno odjel na týden pryč, prostě má takový zaměstnání a nebývá doma. První otěhotnění nám trvalo více než rok, pak revize ☹ a tohle další jsme dokázali za 8 měsíců, což považuju za obrovskej úspěch a náhodu, protože mm doma bývá většinou jen o víkendu a někdy ani to ne. Dokonce si vzal kvůli plození týden dovolenou - a nepodařilo se a pak úplně náhodně. Moc držím palce, podruhé to půjde určitě rychleji.

misak80
21. dub 2011

@fram tak to jsme na tom podobně, my se snažili taky přes rok ☹ a když se konečně zadařilo, tak to skončí takhle ☹ .... tak snad se nám zadaří v létě ... asi tomu taky přispůsobíme dovču 😉

hedul
23. dub 2011

ahoj holky tak trypl testy dopadli výborně vše je vpořádku tak doufám,že teď už se nic nezkazí.Všem přeji pěkné,pohodové Velikonoce, Čas zahojí všechny rány a tak se nevzdávejte a věřte že se zadaří všem držím palce. 🙂

lucifereeek
23. dub 2011

@misak80 ahoj, mám podobnou skušenost, snažili jsme se přes rok, a když se to konečně povedlo v 7tt jsem potratila, takže vím přesně jak se musíš cítit, my začínáme znovu v květnu, tak doufám, že to zas tak dlouho nebude trvat, a taky se budu bát, aby to nedopadlo stejně.

fram
23. dub 2011

@hedul jasně, že teď už bude vše v pohodě, gratulace k triplům 🙂

martasl
24. dub 2011

ahoj holky.dnes mám dovču,tak vegetuju doma.hlava mě bolí jako prase.

hedul-gratuluju k výborným výsledkům.to je úleva,co??

no u mě to vypadá,že ms opět dorazí.bt klesá a já to opět cejtím v ,,kostech",prostě jako vždycky ☹ 😠 .

marulinka
24. dub 2011

@hedul gratuluji k dobrým výsledkům 🙂
@martasl vegetuj,ty si to po všech starostech co si zažíváš zasloužíš.že dojde MS mě mrzí,na druhou stranu nemusíš čekat jako minule 😖 a budu držet palce na další měsíc.jednou to přece musí vyjít 😉

martasl
24. dub 2011

marulinko-díky za držení palců.já už bych tááák chtěla být těhu.mám pocit,že se nedočkám,je to strašně dlouhý.no nezbývá mi než čekat a věřit. 😅

hedul
25. dub 2011

Ahoj fram,martasl,marulinka děkuji k blahopřání jasně,že se mi ulevilo spadl mi obrovskej kamen ze srdce,ale asi jsem paranoidní,ale pořád se bojím. Vím že teď už je vše na dobré cestě tak hlavně aby to klaplo.
martas jemi líto,žeti MS zase dorazí,ale opravdu je štěstí že na ní nebudeš muset tak dlouho čekat. A po téhle ms ti doktor udělá ten hormonální profil a budeš zase vědět co a jak. Moc ti držím palce aby se to už konečně pohnulo a začlo se něco dít. Neztrácej naději! 🙂

martasl
25. dub 2011

hedul díky.ms dnes dorazila,sice je slabá,ale je.ach jo ☹ ☹ ☹ ☹ ,čekám,že se to ještě pořádně rozjede.

lenkule
26. dub 2011

Ahoj misak80 - jít do práce je docela dobrý lék když už se na to cítíš. Člověk příjde alespoň mezi lidi. Já jsem šla taky po týdnu od revize. Nám taky otěhotnění trvalo osm měsíců a teď je to už 11 měsíců po revizi ale u nás je ještě teď problém u manžela. Uvidis, do druhe porevizni mrchy to utece jako voda.
martasl - uvidis jak dopadne hormonalni profil. S tim CARem se to urcite da zaridit i tak ze se objednas na konkretni den takze by si to manzel treba mohl naplanovat dopredu. A domluvit se pri objednavani jak to udelat aby tam musel jenom jednou. Nam rikali ze podruhe uz nemusime jit spolu. Ale my to nemame tak daleko takze sel.
hedul - gratuluju k dobrym vysledkum triple testu!

lenkule
26. dub 2011

Jinak martasl me mrzi ze mrcha dorazila. Ale mas naplanovany dalsi kroky a alespon ti to bude rychleji utikat.

daasenka85
26. dub 2011

ahoj holky,
jsem tu nová, tak se nezlobte, že nevím co a jak - tedy kam psát nový příspěvek, kam odpověď, atd 😉 . Již delší dobu si tyto stránečky čtu, již 5 let toužím po děťátku, ale studovala jsem, navíc bývalý partner ještě po 3 letech vztahu nechtěl. Nyní mám přítele teprve třičtvrtě roku, od začátku bydlíme, tak jsme si řekli, že to zkusíme, vyšlo to druhý měsíc (nečekala jsem to, již rok a půl neberu antikoncepci, měla jsem po ní rok problémy s cyklem, víc jak půl roku menstruace nechodila vůbec, byla jsem z toho na palici), byla to radost veliká, nicméně také jsem byla na revizi dělohy - teprve 6. týden těhu, nebyl vidět zárodek, jen gestační váček nepravidelného tvaru. Je to smutné, proto Vám všem, co se toto přihodilo přeji hodně sil, abyste co nejrychleji překonaly prázdnotu ze ztráty, naopak těm, které jsou již znovu těhotné, blahopřeji a držím pěstičky 🙂
Chci se zeptat: zarazilo mě, že mi doktor napsal do zprávy bezprostředně po revizi: zaniklé vejce a nehyd. mola (!!!). Po probrouzdání netu vím, že mola je dost svinstvo, způsobené geneticky, u kterého se stává, že se musí čekat kolikrát až dva roky na další snažení (v závislosti na rychlosti poklesu HCG - při troše štěstí je z toho "jen" půlrok). V nejhorších případech se z toho může vyvinout rakovina! Ale to se jedná o molu HYDATIOSU, mně tam doktor napsal NEHYD. mola. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Mamka je dr., ale moudrá z toho není, koukaly jsme na seznam veškerých diagnóz a mola je VŽDY hydatiosa. navíc mně jako diagnózu doktor napsal O020 (= hrozící potrat), také klasické missed abortion. Tak snad nebude nakonec tak zle.? Proč by tam ale tu molu psal?? Na UZ poznat nebyla (říkal, že to je zamklé těhotenství), že by na to přišel přímo při revizi?? To ale jen tak bez podrobného vyšetření nejde, ne? Vím, nejlepší by bylo zeptat se přímo doktora (ten, co mě operoval je i můj stálý gynekolog), ale zrovna má týden dovolenou a na krev mám jít teprve za týden (tj. 14 dní po revizi). Je tady naděje, že to mola není a jen tak to tam napsal?? Předem moc a moc díky za odpovědi.

veruska007
26. dub 2011

@daasenka85 Nezjistovali histologii? Podle toho by Ti odpovedeli jednoznacne. U mne si taky delali ententyky, co by to mohlo byt, pitva nic nepotvrdila (19.tt), ale nakonec to zjistili po 8 mesicich na genetickem vysetreni v ramci hematologickeho vysetreni.

daasenka85
26. dub 2011

@veruska 007, nikdo dopředu neříkal, že by mi dělali histologii.. Vlastně se k tomu doktor předem postavil stylem: stává se ve více jak 50% případech, ale většina má to štěstí, že špatně oplodněný zárodek odejde s opožděnou menstruací.. Byla jsem už poměrně smířená (miminko jsem moc chtěla, ale tím, že jsem to věděla teprve 14 dní před revizí jsem si řekla: "Co se dá dělat, snad příště" - samozřejmě jsem to v ten den,co mi doktor řekl, že budu na revizi asi muset, ale počkáme ještě 5 dní, příšerně obrečela, měla jsem strašnou náladu, nic se mi nechtělo, pocity úzkosti - všechny to tu známe :( ), ale teď toto..? To by se mi teda nelíbilo čekat déle jak 3 měsíce 😒
A Ty jsi tu molu měla? To mě mrzí, 19. týden už je hodně ☹ Za jak dlouho jsi znovu otěhotněla? Samozřejmě moc blahopřeji k novému těhotenství..

daasenka85
26. dub 2011

@veruska007: aha, promiň, teď už vidím, že asi šlo a jiný problém.. a kvůli tomu se tedy nyní v těhu léčíš?

fram
26. dub 2011

@daasenka85 já měla po revizi ve zprávě přesně to samé -nehyd.mola. Už nevím přesně, co to znamenalo, ale NENÍ to mola hydatiosa, znovu snažit jsme se začali normálně po třetí mrše.

daasenka85
26. dub 2011

@fram: Moc děkuji, to mi spadl kámen ze srdíčka 😉 Když už se stalo, co se stalo, tak alespoň nějaká pozitivní zprávička 🙂 někdy je lepší moc nebádat, ale ono to člověku nedá 😠 probrečela jsem kvůli tomu půlku pátku v práci, že se teď třeba dva roky nebudem moci snažit, na střídačku volala mámě a přítelovi 😀 úplně jsem ho vynervovala taky.. Jó, plašit, to já umím.. Opravdu jsi mě moc potěšila, sice nám to "vyšlo" vpodstatě hned, ale jak už jsem psala v 1.příspěvku, od 21 let toužím po mimi, od té doby vím, že rodina pro mě bude jednou to nejdůležitější, že jsem občas myslela, že nedostuduji (s nadsázkou). Pak zase ty stresy, že to nepůjde, když jsem 8 měsíců nemenstruovala, doktor mě strašil umělkem rovnou, že mi nefungují vaječníky, že mám nízkou děložní sliznici, tak mi ani vyvolávačka nepomůže, a to nejpodstatnější tehdejší přítel to odkládal - no zkrátka, i tak trochu chápu, jaké to musí být, když se delší dobu nedaří. Takže ještě jednou mocinky děkuji a samozřejmě i Tobě (jako všem tady) přeji pohodové těhotenství bez komplikací a zdravé děťátko!!

martasl
26. dub 2011

ahoj holky.
daasenka85-to je mi líto.teď se asi hned snažit nebudete,nevím,jestli čekáš na první porevizní ms.no a příští týden se doktora na všechno zeptej.aspoň budeš mít jasno.hlavně se nenech odbýt.

veruska007-19 týden?to mě mrzí,úplně vím,jak ti muselo být. ☹ ☹ ☹

holky včera jsem koukala na Modré z nebe,měla jsem to nahraný ze slováků.teda byla tam rodina,kterým umřela holčička ve 4 měsících.ježíš,já jsem si pořvala.musí to být hrozný,přijít o už narozený dítě.nedovedu si to představit.
jinak,naši kaču vzali na to lyceum v Pardubicích.takže jsme rovnou odevzdali zápisovej lístek a musíme do 3 dnů zaplatit většinu školného.ach jo,to jsme nečekali,že se to musí zaplatit tak brzo.

daasenka85
26. dub 2011

@martasl Děkuji za účast. Určitě to nechceme uspěchat, záleží, jak mi budou teď chodit měsíčky, mám trochu strach, abych MS zase třeba na půl roku neztratila 😒 ale to bylo před tím pod vlivem HA, tělo neumělo fungovat potom samo, tak teď to snad bude jinak, i když to je taky zásah do těla.. No, hlavně, že to tedy snad není ta "špatná" mola..
Když umře již narozený miminko, to musí být vůbec strašné ☹
Tobě přeji,aby se zadařilo co nejdříve.. Pokud máš slabou MS, tak bys mohla být těhu.. Já jsem vlastně proto testovala až cca 4. týden po ovulaci,mám 35ti denní cykly, dost dlouhou luteální fázi, pak jsem si říkala, že počkám ještě 3 dny, jestli menses nedostanu opožděně, pak jsem zase 2 dny špinila (jako pár hodin před MS), tak jsem měla pocit, že už to dostanu, třetí den vůbec nic, tak jsem si udělal test - silné dálnice okamžitě bez čekání. Ale vzhledem k tomu, že to stejně dopadlo špatně, tak jsem ráda, že jsem netestovala moc brzy, o to víc bych byla zklamaná teď! Proto opravdu doporučuji vydržet s testováním až tak 5 dní po očekávané MS,dr.mi totiž taky říkal, že může test vyjít již před MS pozitivně (obzvlášť u dlouhé lut.fáze), ale měsíčky pak přijdou normálně ☹
A Káťa na tu školu chce jít a půjde? Pokud ano, tak gratulace 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru