Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
21. zář 2009

eeefi : no právě jsem jí dala několik možností a hned všechny zavrhla a tvrdila mi že je problém v VÁS a jediná možnost zaplatit si genetiku, tak jsem chtěla krev tak jediný co mi udělala je štitná žláza a tu mám ukázkovou 😉
Takže zítra jdu k nové paní doktorce a proberu to sní a uvidíme co mi řekne a udělá se mnou. Takže vlastně nemám žádný tetsy kromě štitky 😒

eeefi
22. zář 2009

dabliku ja mam spise obcas takove krece, ktere me vystreluji v podbrisku. mela jsem to prave i po prvni revizi a nevedela jsem, jestli to je zenskymi organy nebo travicim traktem.. ted to mam opet, ale ne tak intenzivni jak minule. je to teda obcas dost neprijemne - treba vcera jsem jela mhd a malem jsem vyskocila jak certik na pruzince, pac me to dole tak neprijemne pichlo.. ☹
mate tak to drzim palec, at ta nova doktorka je lepsi! pak dej vedet, co ti rekla. nastesti ta moje doktorka mi k zadance na revizi do nemocnice rovnou vypsala zadanky na vysetreni k odbornikum..

handm
22. zář 2009

Ahoj holky... ane mohla by to být OVU?? Vždyť by to bylo tak zhruba v polovině jakože "cyklu", ne?!
Mě tedy při ní hrozně bolí břicho.. a mám citlivý prsa..
máte i nějaký výtok??

mateta888
22. zář 2009

Nazdárek holčiny 😀

Tak jsem dneska byla mooooc šikovná jen v rychlosti musím pro malou. Zvládla jsem banku v rekordním čase a byla jsem se podívat an pracák na volný místa ajedno vypadá velmi nadějně akorát musím rozluštit jednu ÚSO holky nevíte co to je já jsem sto let za opicema 😅 .
No a nová paní dr, proběhla stylem, že jsem se zaregistrovala a objednat se mám až budu mít po MS že mě vyšetřeší a a poku d nechci a nemám problémy s hormony tak anti je zbytečná 😵 . Když jsem se ptala jestli si mám jít pro k kartu nebo si ji vyžádají a zjistila u koho jsem byla tak mi řekla že to nemám ani zkoušet. Že nejsem první a paní dr pošle odpověd na čtyři řádky a moje lékařský záznamy stejně nedostanu 😠 . Což se mi vůůůůůůůbec nelíbí, je to moje soukroumí a když k ní nebudu chodit tak nová dr nebude mít podklady a na co jí budou. No docela mě tím dostala, ale já to tak nenechám 😠 😠 😠

evuliss
autor
22. zář 2009

Ahojky!!!!
Jen nakukuju než se zase začnu chystat na odpolední do práce 😝
Děkuji všem za rady,jste zlaté!Dnes je to 6 den co krvácím,ale dnes už o moc míň,snad už se to uklidní....Kolegyně z práce,na tom byla před rokem úplně stejně jako já-revize po ZT a mrcha uní pak trvala 9 !!! dní a to pořád hodně krvácela,ale ptala se a zkrátka se to uvnitř čistí a ta " špatná" krev musí odtéct....Tak snad už u mě bude brzy klid 😖
Jinak zdravím Dablikolik....já také po revizi měla pár týdnů bolesti břicha,spodku celkově,jak píšeš sama je to nápor na tělo celkově takže pokud to nebude nějak moc intenzivní bolest tak to vydržíš bojovnice 😝 a nebo raději k lékaři.....
Handm- můžeš mít člověče,pravdu mohla to být u holek ovulka 🙂 což by bylo super!!!
Musím utíkat do práce,večer snad stihnu ještě nakouknout...
Krásný den všem!!!!

dablikolik
22. zář 2009

Ahoj holky tak ta bolest nevím. možná to je i Ovu jsem tak ve své polovině cyklu. Jinak vůbec se netěším na Vánoce, připomene mi to naše miminko. A manža to nechce nebo nemůže pochopit proč se tím zabívám. Ach jo ty chlapy 😀

gejbule1
22. zář 2009

Ahojky,tak jsem se vrátila z kontroly.Vše je v pořádku.Děloha čistá.Jsem prý opět připravená.Ale já si nechala napsat antikoncepci abych tam příští měsíc nebyla znova.Bavila jsem se s ním o dalším vyšetření.Říkal že mě pošle kam budu chtít ale myslí si že nic nenajdou.Protože podle něj jsem v pořádku a bohužel máme smůlu.Kdyby to prý byl problém nás obou tak nebudu mít Lucku.Jenže já samozřejmě nevím kam chci poslat ale to jsem si uvědomila až doma.Ale napsal mi marci to doporučení do poradny reprodukční imunologie ale do Prenatalu.Tak jsem tam volala a mají volno už 27.10.Tak to je za chvíli.Tak jsem na to šíleně zvědavá .
efi na jaké jdeš všechna vyšetření?
dabliku taky jsem měla bolesti konečníku.Prý to je od kleští jak si drželi otvor.

evuliss
autor
22. zář 2009

Krásný večer všem!

Gejbule- vítám tě mezi námi i když to není veselé téma,ale bohužel....Aspoň teď víš,že jsi vyčištěná a připravená,no není to moc velká útěcha na tu bolest u srdíčka,já vím ☹

Dablikolik- no copak chlapy!Podívej na mě i když to zrovna není nejzářivější příklad 😎 náš vztah skončil a taky se to týkalo rodiny,dětí které by jsme chtěly atd.Ona to ale začal brát hodně jinak než já 😖

eeefi
23. zář 2009

dobre ranko holky 😉
handm nevim, jestli je to ovu.. ja ty "pichnuti" v brise mela totiz i behem ms.. kazdopadne neni to nic hroznyho..
gejbule my uz jsme byli na genetice, pak ja na hematologii, ogtt (cukrovka) a imunologii.. na vysledky z hema a gene zatim cekam. ogtt v poradku. imuno me ceka 12.10. pak mi jeste delala moje doktorka testy na stitnou zlazu, toxoplasmu a dalsi nemoci prenasene zviraty - vse ok.
mate jestli se ptas co to je ÚSO, tak jsem vygooglovala, ze je to úplné střední odborné (všeobecné) vzdělání 😉 hmm tak to vypada, ze ta tva byvala doktorka byla pekna kraava, kdyz ti nechce poslat ani tvou kartu nove doktorce - chjoo 😒 bojuj! je to tve zdravi a zadna doktorka nema pravo si na tom honit svou jesitnost!

janinac
23. zář 2009

Gejbule ahoj a vítej a tomhle smutném tématu...ale jsou tu fakt super holčiny...spolu to všechny zvládneme 😉

Eeefi tak to jsem zvědavá, kdy poletíty vy 😵 třeba se fakt potkáme v letadle 😵 mě poznáš jednodušše...budeme dvě ženský s malýma prckama na který budeme pořád volat: Adísku, Martínku 😀 a asi budeme muset být trochu namazaný, jinak nás do letadla nikdo nedostane 😀

Evulis a co ta tvoje mrcha??? Už je to lepší??? Mě teď taky dost bolí břicho, ale dostat to mám příští týden, takže to mi na ovulku moc nesedí. Noo uvidíme.

Holky a víte co jsem zjistila??? Že mám asi alergii na kondomy nebo na ten lubrikant co je na nich 😠 Po sexu mě to pak hrozně pálí a svědí...a trvá to tak dva dny než to odezní ☹

gejbule1
23. zář 2009

Holky docela vám závidím taky bych někam letěla 🙂 jani letíte i s prckem?
musím vás dočíst abych o vás něco věděla 🙂

gejbule1
23. zář 2009

ještě jsem vám chtěla napsat jak jsem to měla s posledními potraty.V dubnu 09jsem konečně otěhotněla ale v28.6 jsem musela na revizi protože jsem samovolně potratila5tt.Než jsem se dočkala první MS zjistila jsem že jsem opět těhu.Moc jsem si to vyčítala že je to brzy a že kvůli tomu znova potratím.Doktor mi ani nevynadal.Sice jsem o miminko přišla zase ale ne protože to bylo brzy ale tentokrát zamlklý potrat/10tt/. Takže to nebylo slabou dělohou.Teď jsem si raději nechala napsat antikoncepci ale myslím že po 2MS to zkusíme znova.Teda taky podle toho co nám najdou nebo nenajdou 🙂

janinac
23. zář 2009

gejbule joo letím se ségrou a dvěma prcky 😉 Máme děti šest týdnů od sebe, tak jsou taky jak sourozenci 😀
Ty jo, takhle rychle otěhotnět...to je fakt vidět, že s tímhle nemáš žádný problém, ale pokud máš takhle samý potrat, tak to přeci musí přijít čím to je...hlavně, když máte spolu Lucinku. Ale líbí se mi, že i tak do toho chcete znovu jít 😵😵

Jinak já jsem byla na revizi na konci 14tt...miminko se krásně vyvíjelo, ale mělo těžkou formu hemofilie ☹ Já jsem totiž přenašečka téhle nemoci ☹
Do dalšího v nejbližší době jít nechceme...hlavně proto, že nám řekli, že už asi přirozenou cestou nebudeme mít zdravé dítě a já to ani riskovat nechci. Strejda mi zjišťuje na koho se obrátit a koho otravovat, aby nám přispěli na umělý oplodnění, protože pojišťovna na tenhle výběr pohlaví nechce přispívat (musíme mít už jen holčičku a musí nám to vybrat při umělém) a stojí to hrozně moc peněz...ale mě se teď do ničeho takového jít nechce ☹ Takže jsme to odložili na neurčito...je mi to líto, ale teď na to není ani síla a ani finance ☹

handm
23. zář 2009

Ahoj holky! Tak se hlásím, že jsem vás zas dočetla 🙂
Tedy jani, jsem nevěděla, nějak jsem to přečetla dřív asi špatně, že vy to máte taky takhle komplikovaný... ty jo.. tak držím palce, ať jednou, až budete chtít a vědět, že i můžete, to dobře dopadne, i finančně..
to jsou věci opravdu na tom světě..

Jinak gejbule, taky příběh.. ale fakt máš kliku, když můžeš takhle krásně otěhu!!🙂 Pak už se určitě zadaří a vše bude ok!!!
Effi, ty jo, tak to nevím.. co by to mohlo být. Moje doktorka říkala, že mám přijít, když budu mít bolesti větší než obvyklé při MS (což si představuju asi jako větší než malé množství drog 😀 ) .. ale já naštěstí byla docela v klidu po tý revizi.. až jsem byla překvapená...

Evulisku, ahooj, jak bylo v práci?! Přežilas v klidu? a co ta tvoje mrcha mrcha?, už odjela?? Snad je ti líp!!!
Dabličku! Nesmutni!! Vím, že je to těžký, ale musíš zkusit koukat dopředu, vánoce budou krásný i tak - vždyť máte jeden druhého a psíka k tomu... 🙂 a třeba se vám taky brzy zadaří.. hlavně nesmutnííí!! 🙂

holky, ta besinka je na tý dovče nějak dlouho.. 🙂

evuliss
autor
23. zář 2009

Čauvec!!!
Hlásím že mrcha užskoro skončila po 6 dnech prudkého průtoku 🙂 už taky bylo na čase!Takže už je to mnohem lepší!

Janinac- ty se máš že letíte,pořádně to užijte!

mateta888
23. zář 2009

Ahojky koníkovky 😀

Eeefi : klidně to může být ovulka, některý ženský mají ovulku uprostřed a ke konci měsíce prostě dvakrát do měsíce. Fakt nekecám a znám takový přápady 😉 tak neklesej na mysli.

Jani : tak to jsi mě dostala 😲 , to nebudete mít vůbec jednoduchý, ale věřím, že až budete připravený tak se to vyřeší samo uvidíš že jo 😉

Jinak pokud je to vůbec možný tak mi skončila první mrcha po 4 dnech, holky je to normální ? Já jsem je mívala normálně tak 7 - 9 dní, ale na tohle bych si docela klidně zvykla 🙂 . Díky za rozluštění té zkratky jsem fakt stolet za opicema 😅 . No nic mějte se zatím moc hezky já valím pro malou do školky

evuliss
autor
23. zář 2009

Jo a zase jdu na odpolední do práce a nechce se mi ani pohnout!

Já jsem Mateta, mívala normálně mrchu 3 maximálně 4 dny a slabou a to bylo dobrý a teď takový mazec!Tak třeba to bylo u tebe naopak.....

handm
23. zář 2009

Maty, já tuhle měla takovou roztahanou, tu první porevizní.. dva dny špinění, pak skoro nic, pak průtok, pak slabší krvácení a pak zas asi tři dni jen špinění..
myslím, že tohle prostě má každej jinak..
nezkoumalal bych to nakonec, hlavně, že byla a že třeba už další nebude. 🙂)
Evulis, tak přežij v príci..

katyna6
23. zář 2009

ahoj holky 🙂

handm-tak jsem právě taky skončila první porevizní mrchu,ale skoro jsem o ní nevěděla,jak byla slabá.Tak snad si to tělíčko na té příští nebude vynahrazovat.No a teď opět řeším dilema:Snažit,či nesnažit? 😀 😀

gejbule1
23. zář 2009

katy já myslím že určitě snažit.Je na tobě kdy se do toho chcete pustit a co tvůj doktor.Ale nvzdávej to 🙂
janina tak to taky nemáš jednoduchý.Každá tady máme nějakou tu bolístku 🙂 .Jestli jsi mladá a máš čas tak určitě počkej když se ti teď do toho nechce ☹ .
Mě řekli že - Zamlklý potrat je prý od špatně založeného plodového vejce ale proč se to opakuje nikdo neví.

mateta888
23. zář 2009

holky tak bacil zvítězil ☹ jsem na kaši.
katy : já jsem dnes taky skončila a tento měsíc necháme osudu až jak co mi řekne nová paní dr a příští měsíc už se budem opracdu snažilkovat 😉

gejbule : z toho zamlklýho jsem byla taky dost mimo a nikdo neví proč a už se to asi ani nedozvíme. ted nějak jsem začala dávat za pravdu tomu mýmu známímu (dělal mi ted revizi), že každá ženská má daný kolik bude mít prordů a potratů a zaleží na ní co vydrží. Ze začátku to por mě byli kecy na uklidnění, ale ted mu dávám za pravdu.

evuliss : já jsem měla těch 7-9 dní s práškama i tak byli silný a bez prášku to byl doslova masakr 😝 , kdyby to takhle zůstalo tak by se mi velmi líbilo 😀

Co pak Besinka, zachvilku jsi jedete dovolovat další a ona je pořád v luftě to je život. 😵
No nic nedá se to vydržet jdu umřít 😔

evuliss
autor
23. zář 2009

Holky,holky,proč my máme takové trápení ☹

Dnes mě zase přítel celý večer píše SMSky jak se změní atd. ale já už tomu tak strašně nevěřím 😢 ...Říkal mi ten můj kamarád,že mu dokonce ten můj "ex" volal a ptal se ho jestli spolu spíme!!!!!No ten byl chudák z toho zmatenej tak mu jen řekl že už to není jeho věc.......Asi mu to dochází a chce se mstít nebo já nevím 😝

Zítra mám celý den volno,ale budu prát,žehlit,koupelna chce vydrbat a odpoledne pohlídat švagrové děti (6 a 4 roky) takže o zábavu postaráno 😀

Jo a ještě nepříjemné sdělení od expřítele.Máme 2 embryjka "mražáčky" a řeklmi že si přeje abych je buď darovala nebo je nechala "vyhodit"!!!!!Ale v žádném případě je nesmím použít!Takže uvažuju o dárcovství,ale hodně to bolí když si uvědomím že to byla moje asi poslední šance na dítě(aspoň v nejbližším období)...
Ale stejně když si uvědomím že otcem by byl on tak nevím nevím,mám z toho bolavou hlavu,ale ještě počkám co se z toho vyvrbí 😝

eeefi
23. zář 2009

jani v letadle se asi nepotkame, pac my letime csa a vy asi easyjet ne? ale treba se potkame nekde na ostrove 😀 prosim te, tu hemofilii ti zjistili z krevnich testu? kolik to stoji, kdyz ti vyberou vajicko s holcickou? jee to je me fakt lito toto ☹
maty noo jelikoz jsem "nadrzena jak stepni koza" 😀 tak to ovulka fakt byt muze 😀 ale uz dlouho jsem nemela sex (kvuli sestinedeli a v tehu mi to nedoporucovali pac jsem spinila), takze kdo vi 🙂 jinac preju brzske uzdraveni!
katy s tim snazenim bych to nechala osudu.. telo si stejne rekne samo 😉

evuliss
autor
23. zář 2009

Proč se vždycky ty starosti a problémy tak nahromadí,sakra!!!
Krásný pohodový večer holky!!!

eeefi
23. zář 2009

evuli ja se drzim rceni - nevstoupis dvakrat do stejne reky. urcite jsi mela svuj duvod, proc jsi se s nim rozesla. kdyby ses k nemu vratila, tak by se chvilku snazil a pak by to stejne bylo tam kde driv.. a byla bys nestastna znovu. uvidis, ze ten pravej na tebe nekde ceka!
jeste dotaz pro nezkusenou.. co to jsou "mrzacci"?

evuliss
autor
23. zář 2009

Eefi- mražáčci jsou embryjka které nám zbyly z posledního IVF cyklu....6.den od oplodnění je "zamrazí" do dusíku a tam můžou přežít než bude žena schopná nechat si je trabsferovat do dělohy bez toho aniž by musela podstupovat další drahé IVF,ale i tak to stojí dost peněz!Snad jsem ti to aspoň trochu vysvětlila 😉

evuliss
autor
23. zář 2009

Jinak si taky myslím že už se k němu nevrátím,protože tohle už jsme spolu před 2 roky prožily a stejně to jaksi nedopadlo 😢 Tehdy taky odešel a já ho po 3 měsících vzala zpět a to i potom co se mezi tím vyspal s jinou!!!!

evuliss
autor
23. zář 2009

Eeefi,můžu se zeptat-bydlíš v okrese Brno,kde?Ty jsi nebyla na IVF,ale otěhu jsi přirozeně že?

evuliss
autor
23. zář 2009

Aha Eeefi na předních stránkách něco píšeš o tvém otěhu,už jsem to našla...........ale stejně napiš jestli nevadí jak jste otěhu.....já totiž přirozeně ješzě nikdy těhu jsem byla jen jednou a to ještě díky IVF a dopadlo to tak,že jsem založila toto téma,takže ZT ☹ ☹

janinac
23. zář 2009

Evulis teda ty chlapi 😠 😠 😠 nenech se ale vydírat...ty totiž budeš mít svoje miminko a s chlapem, který tě bude milovat! Na ty embryjka jsem se tě chtěla taky zeptat, ale přišlo mi to nevhodný 😅 a já fakt nevím jak bych se zachovala, ale asi bych je nemohla dát na dárcovství...prostě nemohla bych vědět, že někde chodí "moje dítě"
Vůbec nepřemýšlej nad tím, že by jsi se k němu vrátila...ukázal ti, že pro tebe není ta správná podpora...to že tě miluje ti mohl dokazovat i před tím....néé až po tom, co jsi se s ním rozešla.
A jinak...kdyby tě fakt miloval, tak by věděl, jak si hrozně moc miminko přeješ a co jsi všechno podstoupila....a měl by ti spíš navrhnout, aby jsi si ty embryjka nechala a klidně si je nechala i zavést...ale né to, aby jsi je vyhodila. To mi teda od chlapa, který tě úúúdajně miluje, nepřijde zrovna láskyplný.

Holky já ani nevím jestli jsem to sem psala o té hemofilii...nějak je toho ve mě teď hodně a navíc ještě toho musím hodně zjistit. Ale co k tomu můžu říct, tak ta hemofilie se přenáší z rodičů na děti...v mém případě z matky na plod...moje mamina je přenašečka a přenáší se to na 50% dětí...takže moje ségra je zdravá a já jsem přenašečka...a já mám zdravého Adámka, ale u toho druhého to dopadlo blbě....navíc je to tak, že kluk je vždycky nemocnej a holčička je přenašečka...a můžeme to zkusit přirozenou cestou klidně několikrát, ale já už tohle nikdy nechci podstoupit, takže si radši našetříme a půjdeme do umělého. Psala jsem si tu s jednou maminou, která ten výběr pohlaví podstupovala taky a stálo je to 80tis...takže musíme našetřit min 100tis aby jsme měli něco i v záloze.

Eeefi my letíme se smart wings 😉 A o té stepní koze 😀😀😀 mi něco povídej....jen jsem zjistila, že mi vadí kondomy nebo ten lubrikant a tak se těším až začnu zobat antiperle 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru