Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mateta888
24. zář 2009

Zdarví mrtvolka.
teda holky vy jste se rozkecali 😀 .

evuliss: tak to je nářez na to ani nejde cokoli říct, v žádným případě ho ale neber zpátky 😠 . Jinak se chce jen mstít . Pokud mluví s tvým kámošem tak chce jen vědět co děláš, protože tě nemá pod kontrolou a neví co se dějě. Moje kámoška je na tom ted úplně stejně,, s tím rozdílem že on je alkoholik. Chodí ji v 1 hodinu ráno před barák a vyřvává jak ji miluje a tak na něj zavolala policii, pak pozval na večeři a to neudělal za celou dobu co byli spolu. Tak jsem jí poradila at ho jako náhodou potká s kámošem, který jí bude dělat jako kluka, protože už taky sonduje. A já mám takových kámošů dost co je pro každou špatnost a kdyby bylo nehůř tak mu i jednu ubalí. 😀 . Moc se jí do toho nechtělo ale jí udělal scénu i práci tak ten víkend jde do toho 😎 . Tak jsem zvědavá.
Jinak naprosto souhlasím s janičkou naprosto ve vše. 😎

eeefi : 😀 😀 😀 nadržená 😀 😀 😀 to znám ani nevíš jak moc. kdy ti končí šestinedělka ?

katyna6
24. zář 2009

Ahojky,dobré ráno koníkovky 😉

tak ohledně snaženíčka je rozhodnuto,tenhle měsíc to "jakože"trochu pohlídáme,ale bez prášků i bez kondomu-ten se nám vůůůbec nelíbí ani jednomu,když se stane,tak se stane a od příští ms už začne opravdové a poctivé snažilkování.Ale mezi náma holky-jak já jsem si to tulení včera užívala!!!!Po měsíci konečně zase normální krásný milování 😀 😀 😀 .Nevím,jak vám,ale mně už jen to,že teoreticky zase můžeme začít pracovat na miminku,psychicky strašně moc pomohlo. 😉

verunka84
24. zář 2009

Ahoj kočky !!!! 😉

dlouho jsem tu zase nebyla, tak jen letmo čtu, co se děje ...

Evuliss - drž se holka, chlap je to poslední, co nás, silné ženy, může rozhodit !!!!!!! 😵 😵 😵

Holky, malý dotaz, v pondělí jsem dobrala první várku (platíčko) HA, teď nemám brát a čekat na MS ?
Připomínám, že revize byla 1.9.09 ( 😢 ), HA jsem vzala hned v ten den. Zatím tak různě pošpiňuji ....

Katyna - já jsem skleroza - prosím tě, jak ty jsi dlouho od zákroku ?
jen totiž všude čtu, jak se již milujete se svými protějšky a celkem brzy ... nikdo nedodržuje šestinedělí a u mě mi to Dr tak přísně říkal, že ať to vydržím, pak si můžu dělat co chci 🙂 .... no a já to nevydržela 😵 už 2x ..... manžel je teď jako divý, ale snažím se mu vysvětlit, že to ještě nejde s takovou frekvencí, jakou si představuje po tom půstu 😉

mateta888
24. zář 2009

katy : tak to máš stejně jak mi, taky tento měsíc necháme tomu tam nahoře a je tutovka že nebude, stím nepočítáma příští měsíc už se budem zase užívát naplno. jinak ohledně kondomů a atd. tak toho taky nejsem vůůůůůůbec zastánce není to ono 😀 😀 😀

verunko : záleží co máš za HA, já co jsem měla tak jsem první začala brát první den MS jak jsem dobrala tak přišla MS a po ní jsem začala druhý platíčko 😕 . nejjdenodušší je si přečíst návod jak se mají brát ale určitě tam je aspon 7 denní pauza. podle mě. no přečti si leták

verunka84
24. zář 2009

mateta - mám Lindynette, klasika se 7mi denní pauzou, jen jsem si nebyla jista, zda v mém (našem) případě dělat tu pauzu jako vždycky ...... ale asi ano, jinak by se to podle mě jen víc rozharašilo, prtž když jedeš bez 7mi denní pauzy, ve kt. to máš dostat, přerušíš si dobrovolně MS a ta nepřijde a já přeci teď chci, aby přišla 🙂
zatím mám takové příznaky MS, hrozně mě bolí v kříži a břicho a nohy, to bylo vždycky moje 😀 tak teď jen čekat 🙂 .....

jinak mateta, kdy ty jsi začala se sexem po revizi ? jestli se můžu zeptat ... mám z toho trošku obavy (viz jak jsem již psala) .... děkuji 😵

gejbule1
24. zář 2009

evulis drž se janina má pravdu a já si taky myslím že toho pravého teprve potkáš.I když já jsem ho potkala pozdě tak toho nelituju.Myslím že to za to stálo.
janina a jestli se můžu zeptat jak to že další chlapeček by byl nemocný když toho prvního máš zdravého?

mateta888
24. zář 2009

verunko : tak Lindynette jsem měla taky a začíná se brát první den MS a pak už to je normálka 😀 . Mi jsme to vydrželi 3 týdny neměla jsem žádné problémy a kontrola dopadla dobře ale samozřejmě s kondomem 😀 . Nic moc, ale dnes mi oficiálně sončila první porevizní MS takže hotovo a už si nemusím dávát bacha.
I tak to bylo nárořný. Když to bylo před rokem ( první potrat) tak jsme začali až po 5 měsících, protože jsem 4 měsíce v kuse špinila a bolelo mě úplně všechno. TAkže to je ted nebe a dudy. Záleží jen na tobě, ale není se čeho bát. Pokud je tělo zahojený a bojíš se psch tak si udělejte atmošku svíčky, véča no porstě romantika a ono to přijde samo 😎

katyna6
24. zář 2009

verunka-já jsem byla na zákroku 21.8. a po něm mi doktor říkal vydržet bez sexu 14 dní.O šestinedělí mi povídal spíš jen v souislosti s koupáním a tak,že si mám dát pozor kvůli infekci.Takže jsme to vydrželi tak tak,ale já se asi až teď začínám cítit úplně dobře,jako před revizí.Podle mě taky opravdu záleží jen a jen na každé,jak jí je a jak ma zahojený tělíčko 😉

katyna6
24. zář 2009

mateta-tak to jsme na tom fakt stejně.Tak si můžeme navzájem držet palečky,ať se brzy zadaří! 😵

verunka84
24. zář 2009

holky, děkuji za rady 🙂

mateta - ještě dotaz ... jak jako, že se začíná brát Lindynette první den Ms a pak normálně ???? já právě měla za to, že jsem tedy vzala v úuterý 1.9.09, teď mám tu 7mi denní pauzu a v úterý zase vezmu 1.prášek z dalšího platíčka .... ?????

eeefi
24. zář 2009

ahojky holciny..
teeeda vy jste se zase rozjely 😀 nestiham docitat 🙂
evuli diky za objasneni mrzacku. ja prave vzdycky otehotnela prirozene (poprve teda za podpory hormonu - utrogestanu a pak duphastonu, pac po utrosi jsem byla desne unavena), takze se moc neorientuju. jinac s tim darovanim bych si to rozmyslela. zase to vem tak, ze hodne zen nemuze mit sve vlastni potomky, pac jim napr. nefungujou vajecniky atd. takhle udelas dobry skutek! ale je to fakt jen na tobe 😉
jani 100tis! to je fakt pecka! 😒
jinac ja jsem ted 4tydny od revize tak uz to s tim sexikem asi vyzkousime 😀 a navic pristi tyden letime k tomu mori a pochybuju, ze vydrzim se nevykoupat 🙂

verunka84
24. zář 2009

eeefi - my prvně teď v sobotu (bohužel bez kondomu 😒 - nebyl po ruce a prostě to MUSELO být 😉 ) pak v pondělí, ale už s kondomem ..... teď dáme trochu pauzu a uvidím jak o víkendu .... je mi jak při MS a začla jsem víc špinit ... tak třeba jde paní mrcha k nám,....... mohla by 😉
tak držím palečky, ať TO proběhne v klidu a hlavně ve zdraví 😉 a moře závidím 😵 😵 😵

gejbule1
24. zář 2009

Je to dlouhý bez toho sexíku co?A to právě po té revizi skoro každá potřebujem to mazlení 😝 .

handm
24. zář 2009

Ahoj holky, dneska jsem nestíhala.. vůbec.
Koukám, že tady jedete tulení o 106 🙂)
my dodrželi tedy 4 týdny, ale byli jsme připraveni na 6nedělí celé.. nějak přežít, ale paní doktorka mi povolila po 4, po jedné z kontrol..
ty jo, veru, na co máš HA.. ??? Mě doktorka říkala, ať jí neberu, že si jen zas zašpinim tělo chemií... ale asi co doktor to názor..

Jinak všem snažilkám hodně štěstí a ostatním pevné nervy..!! 🙂

gejbule1
24. zář 2009

Mě ji doktor napsal taky a říkal že se po HA alespoň lépe zregeneruje děloha ☹ .Tak co je teda pravda?

handm
24. zář 2009

🙂 No gejbul, co doktor, to názor.. mě zas jeden na jednom inet foru, kdyz jsem se ptala, rekl, že HA ANo, že je pak po vysazeni lepší šance na Otěhu..
tak pak si vyber...
.-)

mizím dneska!! papa

eeefi
24. zář 2009

no tak ja bych si uz z vlastni zkusenosti HA nedala.. kdyz jsem ji vysadila minuly rok (sice po 8letech), tak jsem pak mela silne problemy s pravidelnosti cyklu (MS a ovu zadna) 😒
ale zalezi..

markee
24. zář 2009

Ahoj holky,promiňte,že sem lezu. Ale od ledna jsem na diskusi zamlklý potrat a následné těhotenství. Jsme tam holky taky po revizi dělohy,pže většinou to neodejde samo ☹
Já se musím přiznat,mám to za sebou letos dvakrát. Teď to teda bylo po umělém přerušení těhu z genetických důvodů ☹ A rovnou právě dočištění revizí. Mám to za sebou 16dní a přemýšlela jsem o HA,ale na druhou stranu. Brala jsem ji do roku 2005 a asi 9 let. Měli by jsme se prý snažit nejdříve až po 6 měsících,ale co bude za 6 měsíců nemůžu teď vědět. Jen jsem si říkala,že HA si nevezmu,abych se zas nezacpala hormonama. Piju si kontryhelový čaj na zavinutí dělohy a pravidelný cyklus,který po první revizi byl. A uvidíme dál. Manža si prý dá pozor a kdyby ne,tak se opravdu zlobit nebudu. Po první revizi řekli snažení po 3 měsících a my počkali na 2 MS a třetí už nepřišla. Někdo nečeká ani na porevizní. Jestli mimčo chcete,tak tu HA neberte a nechte všemu volný průběh a ono to přijde,uvidíte a velmi brzo. 😉

gejbule1
24. zář 2009

markee právě že se bojím že to přijde moc brzy a zase to nevyjde proto jsem myslela že budu brát HA.Měla jsem totiž revizi 28.6 a otěhotněla jsem hned další měsíc.Takže ještě před první MS.A teď už mám za sebou další revizi 16.9.tak fakt nevím zda ji brát nebo ne 😠

markee
24. zář 2009

Gejbule,jestli víš,že si nedokážete dát pozor,tak si jí radši nech předepsat. Někdo to prostě nechce,nedokáže,takže to není na škodu. A radši se pojistit než zas do toho vlítnout moc brzo. Kamarádka nesnese kondom,takže její manža fakt musí praktikovat přerušovanou soulož nebo holt ona bere HA. Ale tak to vědí,tak se prostě nějak zařídí. Určo to rozmysli. Já původně chtěla HA na půl roku.Ale zas radši budu,když to těhu pak přijde "ze dne na den" a nebudu vědět,že jsem vysadila a že se pak začneme snažit. Třeba prostě nám vyjde zdraví mimi hned na další první pokus. Kéž by,protože nechci procházet tím čím teď v září ☹

mateta888
24. zář 2009

verunko : opravdu se začíná brát HA první den MS 🙂 , no to je jedno stane se 😀
katy : tak to je paráda 😵 , jsem zvědavá jak nám to půjde

Já sí určitě HA dávat nebudu, je to na každé z nás. Po prvním potratě před rokem jsem si ji dala, protože jsem špinila 4 měsíce a díky tomu se mi tělo i hormony dali do kupy, ale ted problémy nemám 🙂 . Já si myslím, že když to má přijít tak to přijde a všechny by jsme byli v sedmém nebi 😀 a když ne tak . . . .proč tomu ještě bránit. Nám trvalo půl roku než se nám to podařilo znovu takže já určo bez HA 😵 , v tomhle tom souhlasím s markee. Já jsem taky vysadila HA a myslela že to bude rychlejší jak tvrdí dr, ale jsou to jenom lidi anikdo není neomylnej, takže v tomhle to je beru hodně s rezervou 😵

gejbule : aspon víš že započít není problém, a jeden dva měsíce si myslím že se můžete ohlídat nebo když bys chtěla až za tři měsíce tak pak HA ale jinak je to na vás jak se na to cítite. 😎

janinac
24. zář 2009

Gejbule ona se ta nemoc přenáší na 50% dětí...ale to je tím, že bud se oplodní zdravý vajíčko a pak je miminko zdravý a nebo se oplodní to nemocný vajíčko a to je pak v pytli...ale u nás je to tak, že je to první dítě zdravý...ani nevím jak je to možný, ale takhle se to prostě přenáší. Ale to jsou všechno dohady...třeba ted můžu mít přirozenou cestou další zdravý dítě, ale já už to riskovat nechci...budu radši když mi to proberou a fakt mi dají zdravé embryjko.

Holky, kdyby jsme věděli, že chceme v nejbližší době mimčo (třeba do roka) tak bych taky antiperle nezobala.

Markee vůbec se nemusíš omlouvat...z jakých genetických důvodů jsi byla ty na přerušení?

janinac
24. zář 2009

Holky a závidím a všem moc přeju to tuleníčko 😵😵 Já teď nic takového nechci, protože bez kondomu fakt neee a s kondomem mám problémy, takže počkáme až začnu zobat. Ale už se na to těším 😉 to pak bude zemětřesení i v Lounech 😀😀

markee
24. zář 2009

Janinac, z nebalancované translokace chromozomů. Prý prostě by nebylo zdravé ani z 1%. Pitva měla být tento týden hotová a do genetické poradny jdeme za měsíc,takže blíže se vše dozvíme tam. Ironie je,že jinak vyšla plodovka dobře,prostě down a ostatní věci prostě nebyli.Ale změna chromozomů nebo spíš tomu miminku chyběli,je dost závažná věc ☹

janinac
24. zář 2009

Markee to je hrozný ☹ a jak na to přišli??
A do dalšího mimča půjdete?

markee
24. zář 2009

Janinac,prostě špatné triple testy v 16tt. V 18tt jsme měli jít do genetické poradny,přišla pozvánka. Já už za ten týden co jsem to věděla v sobě řešila,zda opakované krevní testy chci či rovnou plodovku. Takže jsem šla rovnou na plodovku(ještěže tak,pže jinak bych na to ukončení musela jí o další týden dýl a o další cm a gramy by mělo víc). Za 14dní volali,že se jim nezdaj nějaké chromozomy,tak ať přijedeme dát krev. Tak vzali mě,manžovi a i naší dceři. Za týden byli výsledky: já a dcera máme chromozomy tak jak maj být prostě se jí při splození dobře rozdělili.Ale manža má dva chromozomy přehozené,jen kousky,ale vzájemně se zas přilepili-prostě má jednu na desítce a opačně,ale fakt kousky.Takže balancovaná translokace. Kdežto to mimi mělo jeden utržený a už nic ne nepřilepilo, a jeden chromozom byl díky tomu dlouhý.Což je prý hodně špatně. Bylo to hrozné,já brečela,brečela a brečela v podstatě tak bulim do dnes.Ale v tu chvíli nic jinéh nešlo,přece nebudu miminko týrat celý život. Ono by z života nic nemělo,teda jestli bych ho vůbec donosila-pže takové děti s tímto poškozením prý většinou se potratí samy. Nebo by umřelo po porodu,prostě nevíme co by jak by.
Já bych ho asi nejspíš dala do ústavu,prostě bych na to neměla. Jak jsem psala máme už dceru a nechtěla bych jí mít na druhé koleji celý život. Ona si to nezaslouží.To,že teď je mě a manžovi hrozně,je sice šílený,ale časem člověk otupý. Je mi to líto,moc líto,ale

markee
24. zář 2009

Janinac,půjdeme do dalšího dítka,určitě. Uvidí se kdy. Protože musím na pracák a uvidíme podle práce. Když seženu,tak to nebudeme hrotit.Jinak sice říkaj dát půl roku pokoj,ale když nebude práce,tak nevidím důvod čekat. Jak říká manža: musíme věřit,když se povedla Johanka povede se zdravé i další.
Prostě musí. Já fakt už toho mám ze letošek dost ☹ Pořád jen brečim.

janinac
24. zář 2009

Markee určitě jsi udělala dobře...já si jen vyčítám, že jsem vlastně dovolila, aby zabili živého človíčka ☹ Ale zase mi jedna dobrá duše napsala, že život začíná až prvním nádechem...napsala jsi to přesně: už máme jedno dítě a nemůžeme ho jen tak odhodit na druhou kolej...nazasloužilo by si to "starší" ale ani to malý. Jestli ti to pomáhá, tak klidně breč...taky mi to pomohlo...ale pak jsem si řekla, že na tom nejsme pořád až tak špatně...už máme jedno zlatíčko a to stojí za to, abych se mu věnovala na plno. A to druhý "zdravý" štěstíčko si k nám taky najde cestu.Ono to hrozně bolí, ale pokud by se to malý narodilo nemocný, tak by to bolelo mnohem víc.

To je hrůza jak se ty chromozomy přehodí ☹ Čím se tohle stává ☹ Dřív jsem o ničem takovém neslyšela a teď mám pocit, že má problém snad každý třetí ☹

janinac
24. zář 2009

Johanka je krásná princezna 😵😵 a má krásné jméno 😵😵

markee
24. zář 2009

No prý to může být rodový,to co má manža nebo prostě se mu to stalo jako prvnímu od matky a otce. Prostě se to občas stane. zatím co čtu na netu,tak to maj víc chlapy tu balancovanou translokaci. A většina párů to zkusí klasicky a když to nejde,tak jdou do IVF,ale do té PGD preembryonální gen.diagnostiky.
Janinac,tobě se to stalo také? to je mi líto. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru