Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

emis
22. únor 2010

martasl- doktor klasika, 3 - 6 měsíců, na revizi jsem byla v 17 tt ☹ po UPT, nakonec jsme se shodli, že v mém
případě už čekat 6 měsíců je dost dlouho vzhledem k věku a k tomu, že jsem se léčila na neplodnost.
Takže u mě to může být běh na dlouhou trať, ale taky nemusí
😎 , tak jsem zvědavá, každopádně přirozenému snažení dám pár měsíců a pak půjdu na poradu k dr.
hm, holky jak se pak strefujete do ovulace, když to máte takový rozházený??

martasl
22. únor 2010

dnes a zítra jdu na noc.vůbec se mi nechce.říkala jsem včera manželovi,že doufám,že se nám brzo zadaří,abych ještě nelitovala,že jsem odmítla od mistrové ten postup.ta dosavadní práce mě už brutálně nebaví 😠 😝

stephanie
22. únor 2010

marti, to jsem měla před revizí, mám to tak několik roků rozházané, i než jsem poprvé otěhotněla, měla jsem strašně dlouhé cykly...

jinak co se týče té porevizní pauzy, tak mi můj dr. z CARu řekl, že 6 měsíců je hodně, že do té doby je dávno tělo OK...

martasl
22. únor 2010

a tak jak dlouho budete čekat,než začnete se snažením??a v kolikátém tt jsi byla,když jsi podstoupila revizi??(možná jsi to tady psala,ale než bych to našla...)já mám strach,že pokud začneme teď,tak jestli to není brzo,byla jsem v 16tt.ale už se mi nechce čekat.jakej na to máš názor ty??

stephanie
22. únor 2010

marti, ted nevím, na koho jsou ty dotazy směřovány 🙂
pokud na mě, tak já byla teprv v 5tt, prý jsem nemusela mít ani tu revizi, ale to jsem se samozřejmě dozvěděla až po ní...myslím, že by to pro to tělo nebyl takový zásah...
uričtě to je marti jiné v 5tt a v 16 tt, co se týče toho našeho tělíčka...být tebou, tak 2 cykly uričtě počkám a začala bych se snažit až ten třetí měsíc...
a vůbec, moc nad tím nepřemýšlej, vím, že se to nedá, ale musíš být hlavně v poho...ale neboj, začné jaro, venku už krásně svítí sluníčko a pak se určitě zadaří 😵

martasl
22. únor 2010

steph-bylo to na tebe 😀 no už mám po druhé MS,tak uvidím co manža auž tady s tím dám pokoj 😉 no včera venku bylo nádherně,dnes taky ale už se to u nás trochu kazí.doufám,že už tu zimu máme za sebou a bude už jen krásněji a krásněji....hlavně ať zmizne ten sníh. 😝

stephanie
22. únor 2010

marti, tak to myslím, že už můžete...nechte tomu volný průběh...víš jak to je, jak se tlačí na pilu...ale neboj, te´d se všem začnou zapalovat lýtka... 😵
já bohužel otěhotnět přirozeně nemůžu, jsem odkázaná na IVF, tak já si to sama určit nemůžu...vůbec nevím, co mě ještě čeká...snad jsme si to špatné vybraly, co? 😉

lusye
22. únor 2010

marti, ty si naše řešitelka snažení po druhém měsíci. 😀 😉 Myslím si, že měsíce jsou minimum. I má kamarádka porodní asistentka říkala min. dva měsíce, kvůli čípku, sliznici a nevyvážené hladině hormonů, co máme po tom nevydařeném těhu. Já jsem taky nakloněná pokoušet štěstí po té druhé ms. 😉 Však ono už to bude v době snažení přes dva měsíce, tak dva a půl. 😉

andi2
22. únor 2010

Ahojda holky.A tady se řešila ms.No já to mám ted taky jak na houpačce ale když to spočítám od revize ty cykly tak mi vychází cca.25 denní cyklus tak to jde.Jinak ms se pořádně nerozjela jenom špinění ale věřím,že to bude spíš ms než mímo.To by se musel stát zázrak.Přemýšlím že si dám červéné vínko a třeba se to rozjede. 😉 Jinak Step prosím tě ty taky ted piješ ten Femigard?Mě napadlo,že mi může zkrátit cyklus.Jsem tam taky vložila dotaz tak uvidím co odpoví. 😉

stephanie
22. únor 2010

Ahojík Andi, jo piju ho, už mi dochází 😵
já měla zatím jen jednu mršku od revize (a to v době ovulace, jak jsem tehda psala), tak nevím, jaké to bude mít účinky...Andi a jak to užíváš? já vždycky kopnu to sebe jednu lžičku, ale pak jsem četla, že se to má nějak ředit s nápojem?
Tak pak pisni, co odepsali
A testík jsi dneska nedělala?
A kde zmizla dneska Marti?

andi2
22. únor 2010

Ahojda Step-ne testík už ne.A to jsem měla jít zítra na gyndu.Jsem chtěla ještě před Ketem.No však tam taky udělaj UZ.Normálně mě už tam bude trapně zase na transfér.Ale tam jsou na to asi zvyklý že.Proberem to s dr. a pak hlavně s embryoložkou to budou zas nervy aby aspon jedno vydrželo to rozmražení.Jinak já ho taky pila jen s vodou a manža říká,že proč si to nedám třeba vodu ze štávou a ten femigard.No pila jsem ho ted dost dvakrát denně a kontryhel jsem tentokrát nepila vůbec ten začnu zas ted až se rozjede mršule.Oni píšou,že ten Femigard je na upravu cyklu a já měla cykly pravidelný i ovu tak jestli jsem to tím nějak nerozházela nevím.No uvidím co napíšou.Jo marti je asi v práci na noční.Já jsem dneska taky kaput jsem byla celej den a necítím nohy.

fram
22. únor 2010

Ahoj holky, tak jsem po revizi. O UZ před zákrokem jsem si musela říct!! jinak by mě rovnou vyškrábli 🙄 Dělala mi ho na sále těsně před zákrokem, už jsem byla omámená, ale slyšela jsem jak říká, že to srdíčko tam vážně není. I tak mi připadá, že to bylo brzo, ale nedumám nad tím, to bych se zbláznila. Řekli snažení až po 3 měsících, ale na to kašlu, nechám 2 mrchy a pak na to hupsnem.Teď jen aby se mi cyklus srovnal tak krásně jako před MA. Srdíčko bolí, však to všechny znáte, ale zvládnu to.

stephanie
22. únor 2010

andi, a já byla dneska zase ve cvičení, poprvé je mi po něm dneska fajn...a připadá mi, že ty palce už nejsou tak černé, tak je šance, že nehty neslezou 😀
já ten femigard vždycky jen polknu, nemíchám ho, ale už se mi párkár stalo, že se mi ze lžičky vylil, takže mám pod ní ještě sklenku s čajem a ten na to vypiju...už si zas musím objednat, mám tam na dně

fram, tak to je mi líto 😢 😖 ☹ , jsem na tebe dneska myslela...

andi2
22. únor 2010

no tak na cvičení mám jít zítra ale mám perný den tak to nepůjdu.Ráno s dcerou k dr.páč už 3 den jí semtam teče krev z nosu tak nevím co to nebo čím to.To nás stejně pošlě ještě do Hradce.Já pak na tu hematolku to bude taky něco.Gyndu vynechám.A ještě se objednat na příští týden na UZ do Sanusu.V neděli jsme byli zase na veterině s králindou páč nejedla a nepila tak vyfasovala pití ve stříkačce domů a dostala 3 injekce.A 390 korun.Hlavně že už jí i pije.Já to zažila vloni.Po revizi 14 dní a přišli jsme o druhou králindu takže jsem byla totálně ze všeho.. fram tak přeci na revizi taky je mi to líto ale jsme holky statečný a přesně 2 mrchy a šup.

stephanie
23. únor 2010

ahojik
andi, já jsem včera vytuhla večer se synem 🙂 , to cvičení mě asi zmohlo
já už mám výsledky z genetiky, sice jen po telefonu..říkal mi, že mám sklon k mozkovým příhodám a infarktu, tak nevím, co to má znamenat, snad mi pak k tomu řekne víc...
holky to je fajn, že už svítí to sluníčko, že? hned je veseleji 😵
tak hezký den všem 😉

martasl
23. únor 2010

ahoj kočky.jo,byla jsem na noční a ještě jdu dnes 😝
tak hlavně,že se nás většina zhodla na dvě MS a hurá na to.takže pokud bude manža souhlasit,tak o víkendu hurá na to a basta.

steph-tak hlavně,že nechty zůstanou,ať máš co v létě lakovat 😀
ten kontryhelovej čaj holky chválej i na jiných diskuzích,tak vám určitě pomůže a rozhodně neublíží 😉

fram-je nám to líto,víme jak to bolí.ale hlavně,že máš vše za sebou.ještě to musí alespoň trošku přebolet(ale úplně to nepřebolí nikdy ☹),dát psychiku do kupy a začít znovu.hlavně,že se tady můžeme vzájemně podržet a podpořit,za to vám všem dííííky 😀

no z jiného soudku-ve čtvrtek jdu s holkama k holičce-mladší si chuděra myslí,že jde jen na konečky a druhá má vybranej účes-scene styl-musíte si vyhledat na netu...doufám,že to holička zmákne,půjdem tam s obrázkem.hodím do alba foto,jak vypadaji těď a jak po ,,zákroku"

ráno to vypadalo-že bude svítit sluníčko a koukám,že slunce nikde 😠já z té bílé barvy zcvoknu...já chci zelenou!!

martasl
23. únor 2010

ty brďo-nechty-správně nehty 😠

martasl
23. únor 2010

steph-myslím,že to je omezení jen při porodu-asi bys nemohla rodit normálně.ale oni ti zavčas vše řeknou.

fotky holek jsou přidány.no nic,jdu do sprchy a chystat se do práce.tak hezky pište,ať mám zítra co pročítat 😀 ahooooj

lusye
23. únor 2010

fram, to je fajn, že jsi zpět. A neboj teď už bude opravdu den ode dne líp. 😉
Je fajn, že se těšíš na další snažení. To je správný přístup. 😉 Doufám, že fyzicky jsi ok ... Psychika je horší 😔 To všechny známe. 😔
Dnes byl krásný den, jaro nám začíná. 🙂 😵
marti, tak na ten účes jsem zvědavá. Taky bych se měla objednat ke kadeřnici. 😉
emis, do ovulace se trefíš nejsnadněji pomocí měření BT. 😉 Já před otěhu měřila, ale teď ne. Předtím mě to bavilo, ale teď se mi asi nějak nechce. 😉

fram
23. únor 2010

lusye, fyzicky v poho, skoro nekrvácím a břicho mě nebolí vůbec. Zítra klušu do práce. Psychika je horší, manža není doma, vrátí se na víkend, tak jsem na to sama, ale celkem zvládám.
A co se týká kadeřnice,já jdu ve čtvrtek,tak se těším.
Dneska jsem se chtěla radovat ze sluníčka, ale pak mě napadlo, jak by bylo krásný v takovým počasí drandit s kočárkem a bylo po radosti 😒
martasl, máš doma pěkný slečny 🙂

andi2
23. únor 2010

Ahojda holky.marti tak koukám já mám taky 14 letou dceru.A zvládni to na noční neboj už jich tolik nebude. 😉 fram-já jsem taky skoro nekrvácela a břicho nebolelo tak to bude o.k.já šla pak taky radši do práce než být doma skoro celej den sama. 😉 step-a to máte v rodině ty mozk.příhody a infarkt?Oni se všude na anamnézu stejně ptají.Já mám třeba vrozenou trombofilii po mámě a dozvěděla jsem se to až ve 30.A to jsem rodila i císařem kde je riziko.Ale mám ji v normě nic neberu.Jen jsou rizika operace/a to jsem měla vloni narkoz/,hormony/to samé těch bylo/.Jinak já dneska na hematolce jsem dr.řekla co a jak o tý revizi apod.Tak revize s tím nesouvisí což jsem čekala že řekne on mi může jedině nasadit ten anopyrin preventivně před ketem a po ketu nic jiného a nepít kafe tak to nepiju už jenom caro nebo nescafé to mi zakázal dr.už v sanusu a ten femibion ten je pro mě když mám mutaci ten beru.A vynechat mléčné výrobky kdyžtak jedině biojogurty.Kvůli proteinům.No připadala jsem si tam zas jak hypochondr.A taky jsem se ho ptala na ten Nativ tak ten mi docela doporučil a dokonce se dělá bez narkozy což jsem se lekla docela at se domluvím v sanusu ha ha tam ho nedělají nebo neradi dělají.Ale zkusím se zeptat ještě jednou v sanusu.Jsem se rozepsala.

zanet2009
24. únor 2010

ahoj, nějak nemám čas, tak jenom zdravím...co je nového?

jankabry
24. únor 2010

fram:

to je mi líto ☹ ale hlavně si uchovej to pozitivní myšlení, co máš!!! počkáte a pak se to povede 😉 !!! Držím palečky!!!
Nicméně do práce po revizi hned? Nemáš neschopenku? Ono bys totiž měla krvácet, i docela dost. Na revizi, nevezmou celou sliznici a ta se pak musí odstranit samovolně. Ty jsi byla v 5tt, tak asi nebyla tak vysoká, ale i tak ... Já byla na revizi v 9tt a krvácela jsem, pak to přestalo po asi dvou dnech a pak šílené bolesti a ihned do nemocnice, kde mi našli sraženinu. Dostala jsem kapačky, atb do žíly a léky proti bolesti, páč jsem bolestí skoro omdlívala a hlavně injekci na stažení dělohy, aby se sraženina uvolnila sama a já nemusela na další revizi. Nakonec vyšla sama, ale ještě 14dní jsem musela chodit na kontroly, protože to neprobíhalo ukázkově. No nakonec to dopadlo dobře 🙂
Nechci Tě strašit, jen abys něco nezanedbala ...

steph:
jojo ty bylinky kupuju tam 😉 http://www.ubylinare.cz/ Když příjdeš a řekneš, co máš za problémy, určitě Ti něco namíchají. Doporučí podpůrnou léčbu atd. Já tam chodím na bylinky sama a míchám si to doma. Bylinkařím už dlouho a pomáhá mi to - ťuk ťuk ťuk. Teď budu rozšiřovat odbornou knihovnu a mířím, ještě na pár kurzů. Bych si mohla otevřít svoje bylinářství 😀
Na vyvolání opožděné MS -
pelyněk černobýl, máta peprná a šalvěj lékařská. Nejlépe jako pasta rozmíchaná v medu a potírat s tím podbřišek. Případně i pít ještě dohromady se zeměžlučí.
Nebo sedací koupel ze silného odvaru meduňky.
Na úpravu cyklu -
do ovulace: kontryhel, meduňka, šalvěj a sporýš 1:1:1:0,4 vždycky jedna celá lžička směsi na 100ml
po ovulac do začátku MSi: heřmánek, lékořice a může být i meduňka.
Ale potřebovala bych vědět, s čím máš problémy, celkově a tak. Ono všechno souvisí se vším. Nicméně tohle by pomoct mělo 😉

Dobré jsou ještě kapky z jeřábu ptačího. Celkově na úpravu cyklu. No a taky tam prodávají jodobromovou sůl, kterou se léčí v Klimkovických lázních, kde jsou specializovaní na gyn. problémy a neplodnost. Viděla jsem jí tam posledně, takže dneska se pro ní asi stavím po cestě do města 🙂

zanet2009
24. únor 2010

Fram, to je mi moc líto 😢 ,ale uvidíš, příště to určitě vyjde.Držím pěstičky

martasl
24. únor 2010

ahoj kočeny 😉
tak jsem se dnes dozvěděla,že manželův brácha se švagrovou čekají mimčo.hned se jim zadařilo,už mají ročního prcka.no ale moc s tím nepočítali,měli u prvního problém s otěhotněním.navíc švára přišel o práci a mají mrňavej byt.trochu mě to vzalo a nemám zrovna dobrou náladu ☹ je to děs,už dve švagroví jsou těhotny a zrovna se jim to moc nehodí,za to nám by to přišlo vhod a nic.....
dnes jsem byla s holkama na preventivce u zubařky.mladší holku čekají rovnátka,už máme žádanku na vyšetření.to bude pálka 😝 😢 jinak naštěstí má zuby zdravý 😀 baští jogurty o sto šest.

zanet2009
24. únor 2010

martasl, určitě to náladu nezvedne,ale neboj, taky se Vám brzy zadaří a těhu dopadne dobře a brzy budete mít malý uzlíček štěstí doma.

martasl
24. únor 2010

zanet-jo to by mě potěšilo.přála bych nám to tady všem 😉

zanet2009
24. únor 2010

já taky, tak snad budeme brzy mít na testíku //

stephanie
24. únor 2010

ahojík holky

jankabry díky, já bych potřebovala hlavně upravit cyklus a pak hlavně otěhotnět 😀 , tak jestli tam máš takový nějaký čajíček 😵 😵 😵

fram, já po revizi vůbec nekrvácela, jen ten den trošičku, pak trošičku špinění, břicho mě taky nebolelo...to je individuální...všechno chce jen čas 😔

martas, hezký holky máš, to ti pak budou s mimčem pomáhat, co? 😉

andi, já jsem z toho blázen, martas píše, že bych nemohla rodit normálně a ty že by bylo riziko u císaře...uvidím zítra, co mi dr. řekne, jdu si pro ty výsledky...jinak babi i děda měli mrtvičku, mamka min. ro v 53 letech infart 😖

holky nevíte co je dobré proti průjmu? malý má od rána průjem a bolí ho břicho...nic mu na jídlo nedávám, pak mu dám jen suchý rohlík, ale přesto pořád sedí na záchodě

martasl
24. únor 2010

steph-já to s tím rozením a mrtvicí nevím určitě.jen si myslím,že ten nápor a vysílení u porodu je velký riziko.že císař bude míň náročnej.ale třeba se pletu.doktoři to budou vědět nejlépe 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru