Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
16. srp 2010

holky-já jsem antikoncepci brala po porodu druhé dcery asi 3 roky a pak už nic,žádná ochrana.no a vidíte,jsem na tom úplně stejně.to si asi nevyberete. 😒

lenicenka17
16. srp 2010

Ahojík holky trošku jsem se tu do vás začetla a docela mě zajímá to jak píšete o tom uhnizďování .... to už třeba 19DC může špinit z toho že je tam mimi???Pač já mám podobný případ...
A stím snažením se dřív jsem s váma za jedno ☹

fram
16. srp 2010

@lenicenka17 v době , kdy se oplodněné vajíčko zavrtává do sliznice (myslím 6. až 10. den po oplodnění nebo tak nějak), tak můžeš špinit. A jinak - jsi ještě mlaďoučká, co bych za to dala 😉

martasl
16. srp 2010

lenicenko-jak píše fram-vajíčko se začne uhnizďovat od toho od toho 6 dne.může tě pobolívat i bříško jako na ms a někdo i slabě špiní.pak jako když utne.tak že by?? 🙂

lenicenka17
16. srp 2010

holky spíš tomu moc nevěřím... ☹ až bude víc času písnu o sobě víc..
Mladá možná ale když se všichni kolem pořád ptají moc to nepřidá ☹

fram
16. srp 2010

@lenicenka17 určitě dej vědět, jak to dopadlo a držím palce, aby byly //. U nás naštěstí nikdo neví, že se snažíme a že jsem byla těhotná + revize. Ale dost často slýchám - a co druhý, to mít nebudete? 😠 Některý lidi jsou opravdu "citlivý".

ravie
18. srp 2010

Ahoj holky, tak, že by to bylo uhnizďování, to ani nepočítám, protože by to bylo tak třetí den po tulení a předtím tulení nebylo, takže nemá jaksi co zahnizďovat ☹ Pořád jsme čekali na ten pravý okamžik, až byl podle BT za náma, bohužel. Teď to spíš vypadá, že to už dostanu....ale jako jestli to budu dostávat co dvacet dní tak mě picne (ale na druhou stranu mám větší pravděpodobnost, že to vyjde, když je více cyklů za rok 😎 ).
@fram máš pravdu, lidi jsou skutečně citlivíííííííí, až to bolí. Nekonečné kecy typu "kdy už KONEČNĚ budete mít dítě" mi pěkně lezou krkem a někdy mám co dělat, abych dotyčné zvědavce neseřvala do bezvědomí 😠 O tom co mám za sebou skoro nikdo neví, v září nás čekají rodinné oslavy - tak se budu muset obrnět trpělivostí, nebo se opít, abych dokázala tyhle dotazy filtrovat 🙄

martasl
18. srp 2010

ravie-tak to uhnizďování asi opravdu nebude.ale může tě bolet břicho jako před ms.míváš předmenstruační bolesti??a kdy máš dostat ms?

ravie
18. srp 2010

@martasl no když jsem poprvé otěhotněla, tak jsem to zahnizďování poznala, bylo to to špinění asi týden, pár dní před tím, než měla dojít MS a taky mě párkrát na stejném místě jakoby píchalo...teď jen špinění a taková občasná mírná "bolest" v podbřišku. Nemívám bolesti před MS, ale spíš až těsně předtím než to dostanu, a to je jako opravdu bolest. Správně bych to měla dostat až příští čtvrtek (to by odpovídalo +-28 dnům), takže vůbec nechápu co se tam tak brozo děje! Podle BT je už dávno po ovulaci a teploty naznačujou, že příjde MS 😖

martasl
18. srp 2010

no a teď babo raď....tak to fakt nevím.asi bych počkala,no a pokud by ta bolest už byla hodně nepříjemná,nebo větší,asi bych si zašla k doktorovi,nebo aspoň zavolat a zeptat se co a jak.však uvidíš. 😉

lenicenka17
18. srp 2010

ravie : ahojík jak to myslíš teploty naznačují že přijde MSjak to poznám dle teplot????

ravie
19. srp 2010

@lenicenka17 ahoj, no tak obecně platí, že při ovulaci jde BT dolů, po plodných dnech stoupne a pokud neklesá alespoň 15 dní (myslím, že se to tak uvádí), znamená to těhotenství, na druhou stranu když začne klesat, znamená to nástup MS. Je třeba se měřit pravidelně (za stejných podmínek) delší dobu, protože každý cyklus je trošku jiný, ale když už máš pár měsíců naměřeno, tak se v tom už dobře orientuješ. U ovulace je to takové nejisté, protože nikdy jako nevíš jestli to cos naměřila je nejnižší teplota (ale zase podle poklesu lze zpětně odvodit jestli vůbec ovulace byla), ale před MS to jako jde dost dolů, tak víš, co můžeš v nejbližších dnech čekat. Na netu se o tom hodně píše a ze zkušeností vím, že to funguje.
@martasl bolest není, je to ok, špinění trvá, dneska teplota dále neklesala, tak tipuju, že budu špinit do příštího týdne a pak to tak nějak dostanu. Už jsem měla cyklus i 25 dní, dneska jsem 21.DC, takže se mám na co těšit...no už aby ta MS byla za mnou a můžeme se plně soustředit na nové snažení 🙂

lenicenka17
19. srp 2010

ravie : koukám že to s tím špiněním máme stejně já taky tak týden před MS špiním.. a jen dotaz to ti klesá teplota už v době toho špinění??
Sem v tomto fakt neznalec tak asi se i zbytečně moc ptám ,že??

martasl
19. srp 2010

ravie-a ty normálmě před ms špiníš?já ne,tak s tím nemám zkušenost.někdy třeba úplně malinko 1-2 dny před.ale málokdy.
u mě zatím ms nedorazila.tak uvidím ještě zítra.já ji nechcííííííí.

andi2
19. srp 2010

Ahoj holky.martí tak at nedorazííí.No já bych mršuli uvítala zítra je to 5 týdnů od potratu a mršule nikde ještě jí dám týden čas a pak půjdu k dr.minule jsem ji dostala 21dc od revize.No jo ty máš už nachystanej ten clostík vid tak ho třeba nebudeš potřebovat.

martasl
19. srp 2010

andi ahooooj.byla bych ráda,kdybych ho nepotřebovala.ale spíš ms dorazí.měla jsem v ovulaci nějakej zmatek.ani jeden ovulační test nebyl pozitivní.(2krát jsem zapoměla udělat),ale i tak.tak pochybuju že se zadařilo,jestli vůbec teď nějaká ovulace byla.no uvidím,jestli zítra něco bude.mívám cyklus 29-34.no a zítra to bude 34dc.
jak píšeš,ještě týden počkej a pak si zajdi na injekci.a máš nějaké příznaky,že bys to měla dostat.to čekání na první potevizní je nejhorší.je mi líto,že to tak dopadlo.za jak dlouho se budete znovu snažit,nebo jak ses dolluvila s manželem??

andi2
19. srp 2010

marti jo už od včera mám chut na sladký což jsem ted v těhu vůbec nejedla max buchty a koblihy ale sušenky ne a ted se tím cpu.Takže by mršule mohla dorazit někdy jsem před ms měla chut na sladký .Ale beru léky na imunitu a na krev ale ty by neměli zadržovat ms.Dr.mi je nasadila páč chce vědět jestli když ty léky beru jestli tam budou ty protilátky.Jinak jsme se s manžou dohodli že bez vyšetření nemá cenu podstupovat další a navíc posl.ivf ale stejně tak až nejdřív v lednu.Akorát dle výsledků uvažujeme na podzim jít na minimálku s clostíkem-i když toho clostíku se bojím on snižuje sliznici ale zas se chodí na Uz tak by se dali popř.léky na sliznici k tomu.i když dr.říkala,že jsem reagovala na ivf dobře a minimálka je spíš pro ty co nereagují na ivf.ale zkusit to můžem zas je to lepší kvůli té mé krvi.marti ty budeš taky chodit na Uz na kontroly né když budeš mít ten clostík ?no třeba ho nebudeš potřebovat moc bych Ti to přála a vůbec všem nám tady.

martasl
19. srp 2010

a co to je uz kontroly?ultarzvuk?,já ho už brala loni a před prvním těhu a nikdy jsem na žádný kontroly nechodila.ani nevím,že snižuje sliznici,jen že se po něm dělají cysty.doktor mi ohledně clostíku nic neříkal,jen užívání.

martasl
19. srp 2010

asi to bude lepší,nechat se pořádně vyšetřit,trochu si odpočinout.kolem vánoc je shon a lidi jsou nervní,pak budeš víc v klidu.hlavně že je naděje 😉

andi2
19. srp 2010

marti aha tak to se chodí asi na UZ/jo ultrazvuk se už vyznáš ve zkratkách/jen při umělku.Páč se musí kontrolovat jak folíky rostou a výška sliznice.Ono s tím clostíkem to není hrazené ivf a hlavně to není takový nápor na tělo.Tak uvidíme.Jo naděje je otěhotnět můžu ale jak to dopadne..Jinak jestli máš sliznici o.k.tak se clostíku neboj. 😉

martasl
19. srp 2010

to nevím,jestli jo mám ok.nikdy mi doktor o sliznici nic neříkal.ani minule(minulý pondělí),kdy jsem byla na preventivce.jinak holky se občas bavěj,jak jim doktor měřil folíky,to mi taky nikdy nedělal. 😅 ☹ ,takže v tomhle nevím,jak na tom jsem.

fram
19. srp 2010

Ahoj holky,
@andi2 držím palce, ať ta mrcha dorazí sama. Moc mě mrzí, jak to dopadlo, ale jak píše marti, přes vánoce si oddechneš a v lednu už to vyjde. Musí.
@martasl mě taky dr.na preventivce folíky neměří,vůbec mě UTZ nedělá, dokonce mi ani nezkontrolovala sliznici po revizi. Nejsem s ní moc spokojená, mám pocit, že to tak nějak odbejvá. I když jinak je příjemná.

fram
19. srp 2010

@martasl chystáš se testovat, kdyby mrcha do zítra nedorazila? To by bylo super nečekaný překvápko 😉

martasl
19. srp 2010

fram-no pokud to zítra nedostanu,tak budu testovat v sobotu.zatím mě břicho nějak moc nebolí.občas mě píchne v boku,nebo trošku pobolí podbřišek.prsa mě nějak extra nebolí,vždycky před ms dost bolely.no nevím.ale myslím,že to stejně dostanu.no a pokud ne,tak budu překvapená víc než všichni ostatní. 😅

ravie
20. srp 2010

@lenicenka17 no během toho špinění se to většinou drží zezačátku nahoře, pak to jde dolů a příjde MS. Jenže teď mi to hned s prvním špiněním kleslo, ale dnes zase stouplo 😒 takže jsem z toho paf! Zkus si pohledat na netu články o bazální teplotě, tam to je všechno krásně popsané a jsou tam i různé příklady, takže pak budeš o něco chytřejší 😉
@martasl já špiním někdy tak 2-3 dny před MS,ale včera jsem už nešpinila - takže jako fakt nevím co to bylo! Jooo kdyby bylo tulení dřív, tak bych už myslela, že se to povedlo...ale u tebe mám pocit, že by to mohlo dopadnout, co? třeba si zrovna ovulovala, jak si zapomněla na testy, víš, že tohle je vždycky o nějaké té šílené náhodě 🙂 moc bych ti to přála!
@andi2 taky je mi líto, jak vám to dopadlo ☹ snad už dorazí MS a všechny výsledky budou dobré!
@fram no musím říct, že fakt není nad dobrého a citlivého doktora!! O tom, že by mi moje dr. měřila folíky - si tak nechávám zdát, by se jen při dotazu na mě dívala jako na exota! je taková ta přírodňačka-tělo si samo poradí, časem se to povede, prášky v začátku těhotenství nejsou to nejlepší...i když UTZ mi dělá při každém vyšetření a je taková dost poctivá. Člověk si holt nevybere!

mv
20. srp 2010

Ne, že by depka odešla, ale už je trošičku lépe.... 😉

@martasl S tím closytilem bez UTZ mi to příjde dost maso.Přiznávám, že do mě by ho doktor bez každoměsíční kontroly nedostal.Přeci jenom je to lék a každej na něj reaguje zcela individuálně.A o tom, že dělá dost neplechu s cystama ani nemluvím.Jak ti pak vůbec může zjistit, zda na tu stimulaci reaguješ, zda nemáš vysokou dávku a jak na to tvoje tělo reaguje?Jako rvát do někoho léky, bez jakékoliv kontroly , no teda nevím... 😒
Nebylo by možné se s ním domluvit alespoň na první cyklus na kontrolu?I ty bys byla klidnější, když budeš vědět, co a jak.

@andi2 držím palce,ať dorazí mrcha, to čekání na ni bylo snad nejhorší.

fram
20. srp 2010

@mv to je dobře, že už je depka menší a ještě tě čeká krásný víkend, tak si to parádně užijte 🙂
@martasl téééda, kdyby tam zítra byly //, nádhernej šok, moc bych ti to přála.

andi2
20. srp 2010

Ahoj holky.Jinak co si pamatuju tak předxlety mi dr.taky na otěhu dávala clostík a od 17dc Utrogestan a vůbec ko taky nedělala ale já já měla vždy ovu o.k. ted že to bude zase v rámci umělka tak musím na ko.A přesně tak domluvit se na ko .mv-jo to čekání je nejhorší ted to nějak trvá.ravie-no někde bude zádrhel .Na mě taky bude určo dr.na hematologii koukat jak na exota že budu zas chtít po něm vyšetření.

mv
20. srp 2010

Bohužel jsem i tady četla, že je takových doktorů dost, co to vůbec neřešej a nedělaj kontrolní UTZ.To mi fakt hlava nebere...

@andi2 Koukám, že už máš taky velká dítka.My bychom šli na IVF až na jaře, ale ještě až podle všech výsledků testů a genetiky.Už první výsledky dopadly blbě, tak se ve mně pořád mlátí to, zda to má cenu hrotit za každou cenu.spousta rodin nemá to štěstí a nemají ani jedno dítko.To my už máme.
Jakmile dorazí mrcha, hned to začne lépe a rychleji utíkat.

Teď jsem našla na netu, že už máme hotovou koupelnu a položené podlahy v bytě, tak mám po dlouhé době z něčeho radost.Měl by být hotovej v listopadu, do té doby se musíme definitivně rozhodnout, jak to bude s množením.Byt i dům bychom neutáhli, kdybych měla být na MD.
Razím domů z práce,ušiju záclonku na okno a balím na zítra.Mějte se,pa

martasl
20. srp 2010

mv-ten váš domeček se mi hrozně líbí,vybrala bych si ten,kdybych se měla rozhodovat,kde bydlet.otázka je,jestli by jste se tam vlezli. 😉

jinak holky ms ještě nedorazila,ale cítím,že se blíží ☹ 😠 .pobolívá mě břicho,teda spíš na bokách,občas i píchne jako by tam kde jseou vejcovody.
na neurologii jsem dopadla dobře,výsledky jsou v pořádku,jupíííí 😉 😀 .udělala mi obstřik na šíji a trapezu.auuuuu 😠 a bude mi psát ještě rehabilitace,podle toho,jestli budu nebo nebudu těhu.buď jen krč.páteře a nebo až po bedra.ale hlavně,že to jinak dopadlo dobře.pokud nebudu těhu,tak se od středy nechám uschopnit a půjdu konečně do práce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru