Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

martasl
10. pro 2010

ahoj ravie-jo o tom testu,co vypadá jako rtěnka jsem slyšela.někdo ho chválí,někdo ne.já na ovulační testy už kašlu.v lednu si zajdu k dioktorovi,jak to teda dál řešit.budu chtít vědět,kdy teda ovuluju a pak se podle toho s manželem zařídíme.před chvilkou jsme dojeli z nemocnice.podle jedné doktorky měla Simona hraniční hodnotu na boreliozu(už jí ji 2krát léčili,poprvé ani boreliozu nepoznali).jinak je všechno ok.podle druhé doktorky je Simona v pořádku,pokud budou přetrvávat potíže,tak prej máme zajít k psychologovi.srdce,moč klouby-vše v pořádku,zánět v těle nemá.za 2-3 týdny budou ještě další výsledky,tk uvidíme.jsem ráda,že je to v pořádku,ale skra ať každej doktor neříká něco jiného-pk člověk neví na čem je.

fram
10. pro 2010

@ravie ahoj, o tom ovulačním testu mluvily holky na jiném tématu, někomu vyhovuje,někomu ne. Já už na testy taky kašlu,jako martasl. Pro mě to skoro nemá význam, když chlap není věčně doma a taky to chci příští rok řešit přes doktory. Jen fakt netuším, jak si to zařídím v práci, pokud bychom museli do CAR.

fram
10. pro 2010

@martasl marti, my nakonec budeme rodit spolu 😀

martasl
10. pro 2010

fram-hlvně,že vůbec budeme rodit.je mi jedno s kým.ale bylo by to bezva.tak šup šup,ať jsme těhotné. 🙂

ravie
13. pro 2010

Ahoj holky, no já už taky říkala, že na všechno kašlu, ale prostě mi to nedá! 😀 No už mám ten tester objednaný, tak ho vyzkouším, těch pět stovek mě už nezabije, jsem už do toho tak navrážela peněz....BT mi už stoupla (sice tak slabě), ale tak ovulace tam asi byla... teď čekám, kdy ta mrcha přijde. Pokud to nějak dobře pasne, tak bych si mezi svátky skočila k dr. příští měsíc to už stejně bude půl rok co jsem tam nebyla, takže by mě měla normálně prohlídnout a při té příležitosti si nechám udělat ten hormonální profil.
@martasl S tou Simčou to je zvláštní, ale nepřekvapuje mě to, doktoři mluví vždycky každý jinak. Ta únava určitě není psychická, možná fakt dozvuky té borelie. Uvidíte co ty poslední výsledky...

martasl
13. pro 2010

ravie-no uvidíš,třeba se zadařilo,bylo by to super.konečně by byly nové //.takže když stoupne bt,tak je ovulace??já přesně nevím,jak to s tou teplotou je.

fram
15. pro 2010

@martasl jak jsi zvládla roční porevizní "výročí" ☹ ? 24.12. je dost hnusný datum na mrchu. Já ji čekám 28-29.12, ale pokusím se nezkazit si tím svátky. Jsem si jistá, že dojde, ale stejně se v lednu chystám k dr., tak nemá cenu to příliš řešit. I když vím, že smutno mi bude, ale to zklamání nebude tak hrozný, protože si už vůbec nedělám naděje. Ale tobě držím palce, ať se povede vánoční zázrak a ta mrcha nedorazí 🙂

ivie
15. pro 2010

Ahoj holky, prosím o váš názor. 3.11. 2010 jsem byla na revizi z důvodu zamlklého těhotenství, byla jsem v 9tt, ale plůdek bez srdíčka odpovídal jen 5+6tt. Revize proběhla bez problémů, dle ultrazvuku vše ok, první MS po revizi po 39 dnech. Nyní mi tato MS končí a já si kladu otázku, máme se znovu začít snažit po první MS nebo by bylo lepší ještě min. další MS projít a až pak. Názory doktorů se liší, slyšela jsem tři, dva říkali po 3 měsicích, jeden do konce po půl roku. Ale na internetu jsem četla různé názory, že některým holkám doktor doporučil už po první MS. Nechci nic zanedbat a spíš se přikláním k tomu, že ještě jednu MS vydržím, ale na druhou stranu strašně toužím po miminku, jinak jsem fyzicky a psychicky zdravá. Psychicky srovnaná....

marulinka
15. pro 2010

@ivie ahoj,moc mě to mrzí,já potratila ve 12tt. ty názory se hodně liší..je hodně holek ,co otěhotněly po 1MS,nebo ani ta 1 jim nedošla..my se začaly snažit po té první,bohužel(nebo bohudík) došla i ta druhá.ted čekáme jak skončí a jdem na snažení nanovo 😅 na psychice hodně záleží,držím palce!!

martasl
15. pro 2010

fram-no ta směna byla děsná.sice jsem se držela,ale chvilkama jsem měla v očích slzy.prostě mi oba dva dny bylo hrozně smutno a cítila jsem prázdno.jako bych byla úplně sama na světě .no děs.ale je to nejhorší datum za mnou.jinak s těma nadějema na // jsem na tom stejně jako ty.už tomu nevěřím.

ivie-je mi to líto.já o mimčo přišla v 16 týdnu.snažit jsme se začali po 3 ms a stále bezúspěšně.a to nejsem ještě úplně psychicky fit.s každou další ms je to horší a horší.pokud se cítíš fyzicky i psychicky ok,tak bych už na tvém místě do toho šla.nikde nemáš zaručeno,že se hned zadaří.ale samozřejmě až po kontrole u doktora.

ravie
16. pro 2010

Ahoj holky
@ivie Já bych asi počkala to šestinedělí - mě prostě straší ty případné záněty dělohy, o kterých dr. mluví. takže druhá MS je pak podle mě už ok. Je mi líto, že ses k nám musela zařadit, i když zase když je nás víc vidíme, že se to prostě "běžně stává" jak říkají doktoři.
@martasl u té BT - když stoupne, tak už je po ovulaci a když pak zase klesne, tak přijde mrcha. Když neklesne, tak je tam mimísek 🙂 Ovšem těško říct jaký to bude mít u mě tentokrát vývoj, moc tomu nedávám, ale vím, že teď bude ten cyklus delší, ovulace přišla dost pozdě...takže zpoždění mrchy mě bude zbytečně udržovat v naději...ovšem měla bych si jí odbýt před Vánoci, tak aspoň, že tak. Obulím to a pak už budu zase myslet na snažení...tak se holky mějte!

fram
16. pro 2010

@ivie my čekali na třetí mrchu,ale teď toho lituju. Měli jsme začít už po té první, protože se pořád nedaří ☹ Ale záleží fakt na tom, jak se cítíš a trošku mysli na to, že kdybys otěhotněla hned a nedejbože to zase nedopadlo, jestli bys neměla výčitky, že jste nepočkali.

delapa
17. pro 2010

Ahoj holky, taky jsem si prodělala zamlklý těhotenství a byl to hroznej pocit. ☹ Když jsem se probrala po narkoze, furt jsem myslela, že to musí být jenom sen a já se proberu...
Byla jsem na revizi 22.5.2009. Začali jsme se snažit po 2 měsících, pak to vyšlo a termín nového porodu jsem měla 22.5.2010!! Úplně na den. Miminko si ale nakonec vybralo svůj termín.
Podle mě je jedno, jak dlouho se čeká, protože někdo čeká i víc jak 3 měs. a otěhotní a zase špatně, někdo nečeká ani měsíc (např. moje kamarádka) a otěhotní a v pohodě! Je to individuální. Tělo se zhojí rychle, to spíš duši to trvá dýl.

martasl
17. pro 2010

delapa-máš pravdu.duši to trvá déle,aspoň v mém případě ano.a to sakra dlouho....neustále... ☹ .Myslím,že je to spíše o té psychice.ženská (a partner) na to pořád myslí,časem je sex jen o udělání miminka a strachu z toho,že to zase nevyjde a pak se těžko těhotní ☹ 😒 😠

ravie
21. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem na tom stejně jako loni, ta mrcha z**** zase dorazila! Ach jo a sestřenici se zrovna narodilo mimi, a to k němu přišla ani nevěděla jak, je to tak nespravedlivé ☹ Tak do nového roku opět jako snažilka, no holky snad nám ty nervy vydrží a dočkáme se!

martasl
21. pro 2010

ahoj.ravie-to je k vzteku.já čekám ms na štědrý den a tuším,že opět taky dorazí.už mě to štve-mírně řečeno.no a s těma nervama-no nevím nevím.....nějak síly docházejí ☹

fram
21. pro 2010

@ravie ☹ ☹ sakra, mě mrcha přijde za týden. Už to budu muset řešit s dr. Biologický hodiny bijou na poplach 😠 Musíme všechny věřit, že rok 2011 bude náš! Sakra, přeci musí být nějaká spravedlnost.
@martasl ☹ ☹ Včera mi bylo přesně 35 a půl ☹ takže v 2011musím otěhotnět nebo už nikdy. Hlavu vzhůru, příští vánoce už nás i vás bude o jednoho více, i kdyby třeba zatím v pupíku.

martasl
22. pro 2010

fram-kéž bys měla pravdu.já cítím,že ms je nablízku a v pátek jsem jasná ☹ 😠

martasl
23. pro 2010

holky,přeju vám krásné,pohodové a pohádkové vámoce.do nového roku hodně štěstíčka při té naší cestě za miminkem,aby se na nás štěstí usmálo a my se těch vysněných drobečků dočkali.sampzřejmě i zdravíčko,které k tomu patří,hodné a chápající partnery a abyse vám splnila další vaše přání 😉

fram
23. pro 2010

Holky, moc vám všem přeju, ať si ty vánoční dny užíváte bez starostí a smutných myšlenek, protože příští rok je náš 🙂

zanet2009
23. pro 2010

Holky, přeji Vám, aby rok 2011 byl pro Vás šťastnějším a mnohem veselejším než rok letošní.
Snažilkám přeji moc moc moc štěstíčka, aby se jim podařilo otěhotnět. 😵 😵 😵
Přeji všem klidné prožotí vánočních svátků. 😵 😵 😵

marulinka
24. pro 2010

ahoj holky,všem vám přeju krásně prožité vánoce,hodně dárečků pod stromeček,do nového roku hodně štěstí a hlavně brzké //...

martasl
26. pro 2010

ahoj holky.doufám,že svátky si krásně užíváte.já se táááák těšila na pohádky a jsem z nich celkem zklamaná.teda ta štědrovečerní na čt1 byla hezká,ale jinak.ještě že bude S čerty nejou žerty,aspoň něco.

zanet2009-jé,tobě se to krásně krátí.ty bačkůrky co máš v albu jsou nádherný.úplně v nich to miminko vidím.a co jména,už máte??a pohlaví jste si teda číct nenechali??já bych to asi nevydržela.napiš nám,jak se máš 😉

zanet2009
27. pro 2010

@martasl Pohlaví vím jenom já, manžel a zbytek rodiny budou mít překvapení,ikdyž je pravda, že já stále doufám, že se dr. spletli a pohlaví bude opačné než mi řekli 😅 -prý čekáme holčičku.
Jména zatím neřešíme, jelikož já bych chtěla Štěpána a Terezku a to mi neprošlo manželem, takže zatím tomu necháváme volný průběh a asi tak jako u Michalky, to necháme až na porodnici. To jsme se rozhodli pro jméno 2 hodiny před porodem. 😅
Jinak strašně to letí,po Novém roce si chci už třídit a prát mimi oblečky, tak uvidíme, jak mi to půjde, zatím se mi do toho nijak nechce 😀

martasl
27. pro 2010

zanet-i kdyby to byla holčička,tak hlavně že bude zdravá a bude se mít k světu.mě je úplně jedno,co bych měla.třeba i třetí holku.ale hlavně že by bylo miminko zdravé a dočkalo se porodu.a neboj,bez jména být nemůže.nějaké krásné vyberete.co by chtěla malá,neradila se jménem? a těší se?to praní těch pidi věciček ti závidím.já chci takyyyyy 😀

fram
27. pro 2010

@zanet2009 jéé, já bych prala a žehlila pidioblečky hned, úplně ti to chystání závidím 😉 Myslím, že i když to bude druhá holčička, hned po porodu na chlapečka ani nevzpomeneš 😉 Ať vám to holky krásně utíká. 🙂

muza28
29. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem na tom podobně jako vy, první kontrola těhotenství - dvě miminka, druhá kontrola u doktorky - jedno miminko, třetí kontrola - žádné miminko. První mimi se prý samovolně vstřebalo, druhé muselo jít pryč revizí, dělali ji ve 11TT, mimi asi umlklo v 8TT. Ta první se nepovedla, bylo to 15.12.2010, ta druhá snad jo, ta byla 21.12.2010, manžel si mě přivezl den před štědrým dnem. A teď prázdno a pusto.... Ještě, že mám už jednu maličkou panenku doma, ta mě drží nad vodou. I když mám pocit, že se každou noc topím. Všem nám holky přeju, aby rok 2011 byl rozhodně lepší než tento, který končí.

muza28
29. pro 2010

Chjo,.... 😒 😠 ☹

fram
29. pro 2010

@muza28 je mi to moc líto. Měla jsi letos hodně smutné vánoce ☹ Moc ti přeju, aby se dušička brzy zahojila a mohli jste se pustit do nového (úspěšného) snažení.

martasl
29. pro 2010

muza28-to je mi moc líto.a hned dvě miminka ☹ .já měla takhle zlé vánoce loni.miminko mi umřelo v 16 týdnu takže mi museli vyvolat porod/potrat.a nemůžu říct,že by tyhle vánoce byly aspoň o malinko lepší,co se psychiky týče.ale manžel je ti určitě velikou oporou a neboj,určitě se ti brzo podaří otěhotnět.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru