Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

gabtcha
15. únor 2011

@hedul Gratuluju, take jsem cekala, jak dneska dopadnes a jsem moc rada, ze to dopadlo dobre! Tak jen at se takto krasne dari dal!🙂

lisounek
15. únor 2011

hedul super 🙂 vidíš chce to jen věřit 🙂

muza28
16. únor 2011

@hedul Taky jsem věřila, že to bude OK, takže milá maminko čekatelko, buď na sebe opatrná a nechej se hýčkat. Všechno bude dobré, na nic jiného nemysli. 😉 🙂 😉 🙂

muza28
16. únor 2011

@zanet2009 Jejda ten čas ale letí, za chvilku budeš držet v náručí svoje vytoužené mimi 😅 😅 😅 , moc gratuluji a těším se s Tebou. Nezapomeň pak na nás a dej vědět, že jste oba v pořádku doma. 😵 😵 😵

hedul
17. únor 2011

Ahoj moc díky za gratulace snad bude vše i nadále OK 🙂 🙂 🙂

kvetul
17. únor 2011

Zdravím holky, hlásím se (nerada) do party 🙂
Na revizi jsem byla v pondělí po missed ab....7tt ....asi zamlklé těhu, na UZ byl vidět jen váček.
Musím říct, že v pátek, kdy jsem se to dozvěděla mi pomohla nejvíc podobná diskuse a pocit, že se to prostě (častěji než bychom chtěli) stává.
Nemám žádné potíže.....jen to libido se zbláznilo, tak doufám, že budou stačit třeba jen ty 2 týdny abstinence 😉
Všem snažilkám přeji úspěch a brzy // 😉 🙂

koffolka
17. únor 2011

@hedul jéé to je paráda - moooc gratuluju 🙂 Opatruj se

koffolka
17. únor 2011

Ahoj holky, dneska je to přesně 5 týdnu od revize...a ms ještě nic? Kdy jste dostaly vy první ms? Už bych to chtěla mět za sebou aspoň tu první, asi jsem nedočkavá, doktor říkal že se dostaví tak za 4-6 týdnů. Díky za odpovědi.

martasl
17. únor 2011

koffolko-nezbude ti než čekat.pokud ms do 8 týdnů od revize nedorazí,zajdi za doktorem.on už bude vědět,nejspíš by ti dal vyvolávačku.ta první ms je nejhorší.dlouhý čekání na ms a ještě smutek z toho,že to tak dopadlo.

hedul
18. únor 2011

koffolko nevím jestli ti to pomůže,ale já pila mněsíček lékařský a kontryhel oboje působí na ženské pohlavní orgány tak třeba ti to mrchu vyvolá. Taky jsem mněla od musr Jonáše gynodren a mrcha mi přišla za necelých 5 týdnů. Držím ti palce aby brzo přišla a nemněla jsi žádné další problémy abrzo jsi mohla zasezkoušet //. 🙂

hedul
20. únor 2011

Ahoj holky tak se zase začínám bát od rána mně pobolívá podbřišek nejsou to křeče,ale je to nepříjemné tak doufám že to brzo přejde.

martasl
20. únor 2011

hedul-neboj,to je na začátku těhu normální.řekne ti to i doktor.je to jak se roztahuje děloha a těma hormonama.hlavně aby to nebyly silné křeče a krvácení.jinak můžeš i slabě špinit nebo krvácet.neboj se,miminko je a bude v pořádku a ty taky.ale úplně to tvoje pozorování a strach chápu.myslím na tebe 😉

fram
20. únor 2011

@hedul bolení podbřišku je normální, spíš by bylo divný, kdyby nebolelo.

hedul
21. únor 2011

ahoj fram díky že to píšeš porávě ty,protože asi prožíváš právě to samí co ják dyž všechno klapne tak naše miminka
budou narozená jen14 dní po sobě termín mám 2,10 začala jsem 10tt
martasl díky za uklidnující slova i já na tebe myslím a přeju ti přirozenou cestou // 🙂

fram
22. únor 2011

@hedul jo, vím přesně jak ti je a jak je nekonečná doba od jednoho UZ k druhému. Mě to teď vycházelo, že jsem chodila na UZ každý týden, tak jsem přeci jen klidnější. Zítra bych měla mít poradnu a stejně mám strach, aby neřekla, že se mimi přestalo vyvýjet. 1.3. mě čeká NT, a toho se bojím nejvíc. Už aby bylo za týden. Drž se, však to dotáhnem do konce.

hedul
22. únor 2011

fram vím přesně co cítíš i já se nejvíc bojím,že mi řekne že se mimi přestalo vyvíjet. Já budu teď chodit po 14 dnech k mudr,ale stejně je to dlouhý.
NT jsou testy z krve? Snad nám to dobře dopadne 🙂

hedul
22. únor 2011

fram ještě se chci teptat doporučila ti doktorka také vyšetření v 11tt je to hrazený a má to stát 1500Kč zajímá mně o kolik je lepší než odběr krve v 16tt,který platí pojištovna při mém prvním těhu jsem mněla pouze krev v 16tt a poviné ultrazvuky jinak nic tak nevím jestli to neni zase tahání penězz kapsy. Díky

fram
22. únor 2011

@hedul NT je test z krve + speciální UTZ, který může dělat pouze certifikované pracoviště. Je to mnohem spolehlivější než triply v 16tt, pokud ti vyjde negativní, tak už na triply nemusíš. A navíc, kdyby něco, můžeš se rozhodnout mnohem dříve, zda si miminko necháš. Já platím 1400,- a určitě to není vyhazovaní peněz. Mě už krev brali a na ten UZ jdu 1.3.

zanet2009
23. únor 2011

@hedul Já jsem si NT taky hradila sama a rozhodně peněz za to nelituji,člověk utratí mnohem více za jiné blbiny.
Jak Ti psala Fram,je to spolehlivější než triply.
😉

fram
23. únor 2011

@zanet2009 ahoj, ty už jsi na rozsypání 😀 😀 Závidím 39 tt 😀

zanet2009
23. únor 2011

@fram ono ani není co závidět, tohle těhu si vyžírám plně i za to první,které bylo celých 9 měsíců naprosto bezproblémové.
Teď v noci brečím bolestí,jak mě bolí kostrč,záda a kačle-nemůže ležet,sedět-hrůza.
😢 😢 😢 ,já vím,že je to maličkost,ale když už to trvá dýl jak týden, tak je ze mě nevyspaná troska a nevím,kde vezmu sílu na porod.
Jinak ano, jsem už na rozsypání,nejraději bych rodila včera 😝 😀

zanet2009
23. únor 2011

@fram No, koukám, že už máš první trimestr za sebou-paráda.uvidíš, bude Ti to utíkat šílenou rychlostí-teda mě těch 9 měsíců uteklo neuvěřitelně rychle. 😕

martasl
23. únor 2011

zanet-teda,takže to očekáváš každým dnem,co??už jsi aspoň ,,nachystaná"-otevřená?a jaká teda máte jména?nevím,jestli jsi nám to už psala,ale s mojí sklerozou...... 😒 .

holky,mě připadne,že mi nic nevychází.mám šílenou depku.doma jsou všichni vydření z Aishy(naše nové štěně),skáčou kolem ní a já nemám nic... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ .vůbec z ní nedokážu mít radost.postarám se o ni,ale jinak....manžel úplně září,takhle se nechoval,ani když jsem byla těhu.připadne mi,že to mimi chci jen já a oni štěně.prostě si připadnu jak pátý kolo u vozu.a podle všeho,ms co nevidět dorazí a ta mě dorazí úplně. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fram
23. únor 2011

@martasl ☹ ☹ 😔 😔 je mi hrozně líto,že se tak trápíš. Já ti strašně držím palce. Doufám, že se manžel umoudří a konečně tě podpoří a budete to řešit spolu.

ravie
24. únor 2011

Ahoj holky.
@zanet2009 jé, tobě to tak utíká!! Přijde mi, žes psala úplně nedávno, že se vám zadařilo 🙂 a najednou si už v cílové rovince! Mi připadá, že se ten čas hrozně vleče, jen když si tak zpětně promítnu pár věcí, tak to jakože letí...taky ti to moc závidím i když trpíš a měla bys to nejradši za sebou. Těším se až napíšeš, že už nejsi 2v1 🙂
@fram 13tt to je taky až neuvěřitelné, že to kritické je za tebou (věřím, že je!!), co ten hematom?? Doufám, že se vstřebal a nestraší! Taky ti to závidím, žes to všechno zvládla!! Držím pěsti!
@martasl Chuďátko!! Chtělo by to nějaký optimismus do žil! A to, že je manža nadšenější než z mimi - to se ti určitě jen zdá, teď se na to díváš jinak...neboj, určitě se ti sen splní a všichni budou nadšení!
@hedul uvidíš, bude to dobrý!

fram
24. únor 2011

@ravie ahoj,ještě mě čeká NT screening (1.3.) a kdyby ten dopadl dobře, mohla bych si konečně trošku začít to těhu užívat 🙂 ale samozřejmě je mi mnohem líp, když už mám to nejkritičtější za sebou. Hematom už nezlobí, cítím se teď fakt dobře.

hedul
24. únor 2011

ahoj martasl je mi fkt líto,že ti je tak mizerně. ☹ Myslím si,že tvího muže taky trápí,že to nejde a třeba právě proto hledá trochu odreagování a radosti u toho štěnátka. Nevím jak tvůj chlap,ale můj by mi starost nepřiznal to poznám podle chování. Oni chlapy jsou trochu jako děti když je něco tápí tak se upnou na něco jinýho a trápení je hlodá uvnitř my si o tom napíšm,ale oni se tim užírají sami. Možná si udělejte pěknej večer navod intimčo atmosféru a zkus si s ním o tom promluvit třeba bude překvapenej jak moc se tápíš a začne tě potporovat a ty poznáš,že mu to neni lhostejný. Držím ti pěsti a sory za ten román. 🙂 ☹

hedul
24. únor 2011

zánět2009 jsi vcíli tak vydrž už to nebude dlouho trvat a jestli můžu poradit je to rada od Mudr co mně rodila zkuste sex třeba ti rupne voda a pudeš na věc a nebo se to rozvolní sice to neni nic suprovího v9 mněsíci,ale fakt to funguje. Tak jestli chceš tak takhle se to dá urychlit. já za 3* a už jsem rodila rupla mi voda asi půl hodiny po.

martasl
24. únor 2011

ahoj 😉
holky díky za podporu.to s tím manželovým nadšením pro štěně se mi fakt nezdá,ale to je jedno.manžel přijede dnes v noci,ani nemám kdy s ním probrat tu výpově´d.a v neděli zase odjíždí,takže to budem muset probrat v pátek až večer přijdu z práce.mě se do té práce už tááák nechce 😝 😝 😝

zanet2009
24. únor 2011

@martasl Je mi líto, že "nový člen" rodiny je středem pozornosti.
Snad se manžel nějak zmátoří a budeme mít čas i náladu si o všem v klidu promluvit. Držím pěsti. 😉

Jinak jména zatím máme větší okruh,další rozhovor bude cestou do porodnice a konečný výsledek padne asi až těsně před porodem 😅 -stejně jako u malé.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru