Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

babu1985
27. bře 2016

ahoj holky,také se připojím do diskuze,já byla 22.3.2016 na revizi po zamlklém těhu v 6tt,je to již po druhé,první jsem měla 2011 s komplikacemi,takže třetí den znovu na revizi,tentokrát vše probíhalo ok,ale to jsem si jen myslela,v pátek jsem musela na pohotovost s bolestmi,řekli mi že mi tam kousek zbyl,cca 13mm,krevní testy v pořádku,ale dali mi methyl na stažení dělohy,v sobotu a dnes ráno ze mě něco vyšlo ale stále mám velké bolesti,do toho průjem,už jsem z toho fyzicky a hlavně psychicky dost vedle.v úterý ráno musím znovu na kontrolu,na krev a případně další revize,je to opravdu dost vyčerpávající,dlouho jsme se o miminko snažili a ted tohle,mám MTHFR,homozygot,takže kyselinu listovou beru dlouhodobě,mám strach aby se to vůbec někdy povedlo.o mimi hodně stojíme,zbytek po revizi poslali na genetiku tak doufám že to bude v pořádku,nezbývá nic jen věřit.ale je to smutné období..už at je líp!

dashii
27. bře 2016

@gajuska86 Dekuji :D Bylo to zuuzo :D
@jana088 Vstupenek je jiste skoda, ale prednejsi je tve zdravi, za nejakou infekci nebo jinou neprijemnost to nestoji. Bazenu si jeste uzijete 🙂

dashii
27. bře 2016

@babu1985 Ahoj, to je mi moc lito. Preji hodne sily. Urcite se to nekdy povede! Jiste do te tretice ;) Vsichni musime verit, ze dalsi tehu bude co nevidet a bude ukonceno uz s mimi v naruci 🙂 Drz se.

gajuska86
27. bře 2016

@babu1985 Mrzi me to. Preju ti hodne sil, bude to dobry.

jana088
27. bře 2016

@babu1985 to mne mrzí. Drz se. Snad uz to bude dobrý. Já fůrt nechápu jak oni tam po revizi můžou nechat??? Taky řešíme, ze mi tam malý zbytek zbyl. Ze si to někdo takhle vybírá :( kamarádka tři dny po jede na lyže do Rakouska a ty dvakrát a toto

jana088
27. bře 2016

@dashii jo jo vstupenky ber čert. Ale uz nechci omezeni :(

tess007
1. dub 2016

Holky, jsem po revizi a zapomněla jsem se zeptat, jestli za 14 dni mužů letět na 3 dny do zahraničí... Poradíte, prosím?

jana088
2. dub 2016

@tess007 ty jo to je dle mne dost individuální. Někdo za 3 dny je úplně ready a někdo ani po měsíci není v poho. Asi bych to konzultovala s doktory dle tvého stavu.

gajuska86
2. dub 2016

@tess007 Taky myslím, ze by bylo nejlepší poradit se s lékařem.

lajla
2. dub 2016

Tak já se nechtěně přidávám do klubu.. Revize včera☹

@tess007 po KO u dr, 10-14 dni po revizi, pokud je vše ok, můžeš letět kamkoliv
Kdy holky další pokus?🙂

gajuska86
2. dub 2016

@lajla Vitam te, i když nerada ☹ ja mela revizi loni v říjnu,od listopadu zkoušíme další pokus, ale zatím bezuspesne. Doktori mi tenkrát řekli, ze mam počkat 2-3 cykly.

lajla
2. dub 2016

@gajuska86 dekuju🙂
No vím že to říkají... Ale mám v plánu hned po šestinedělí, špatně založené se neudrží nikdy, a nezahnizdene se neudrží hned kolem MS, takže to risknu...už piju kontryhel a koupim maliníkovou tinkturu🙂

gajuska86
2. dub 2016

@lajla Přesně to jsou i moje slova, takže jsme hned po šestinedělí a první MS přestali s chráněním 🙂 Piju kontryhel, zobu kyselinu listovou a zkouším i gynex, ale zatím se mimískovi k nám nechce 🙂 Ale nic si z toho nedělám, ono to jednou vyjde 🙂

martisek11
3. dub 2016

mě doktor taky řekla po6t i nedělí, ale počkali sme ještě další měsíc radši,a no a už ted v dubnu zkusíme, uvidíme kdy se povede 😉 , předtím nám vyšlo hned napoprvé, tak snad se zadaří brzy, všem přeju at se brzy dočkáme 😉

jana088
3. dub 2016

No já se na další pokus moc necítím. Partner by chtěl, ale já si to nějak teď nedovedu představit. Stále mne dost bolí podbrisek a když si vzpomenu na ty problémy, tak na to teď rozhodne nemám. Zavedeme si na dovcu a pak třeba na konci létě na podzim. Uvidíme. Jen chci na to uz vlitnout 🙂 jeden doktor řekl, ze šesti neděli není nutné ale moje doktorka řekla, ze ano. Ach ach.

lajla
3. dub 2016

@jana088 jj bolesti k tomu bohužel patří...už to zazivam po třetí a šestinedělí se 4 mi dětmi mám nulové, žádné šetření se
Je hodně holek co otehu v 6 neděli... Ale dle mě tělo by mělo mít tak nějak klid do aspoň první MS, pak začínáme fungovat

dashii
4. dub 2016

@lajla To je mi lito. Ale je pozitivni, ze ac sis to zazila opakovane, myslis na dalsi pokusy a ze by vas bylo zase o jednoho vice 🙂 Nam dr doporucila 3 mesice, tak uvidime, zda uz do toho pujdem ted, driv, nebo ten mesic pockame.

dashii
4. dub 2016

@jana088 Dulezitejsi je jak se citis a co chces ty. Partner nezaziva to, co ty. Musis byt v pohode, pak to pujde, verim tomu 🙂 Dovolena, teplo, relax, to musi jit samo 🙂

andreee86
6. dub 2016

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, na revizi jsem byla minulý týden ve čtvrtek a pořád ještě lehce krvácím. Spíše tedy špiním. Je to normální, může to tak být? Na kontrolu jdu v pondělí.

gajuska86
6. dub 2016

@andreee86 Ahoj, to je uplne v pohodě, tělo se docistuje takhle samo.

andreee86
6. dub 2016

@gajuska86 díky moc, už jsem se začínala bát, že je zase něco špatně 😒

gajuska86
6. dub 2016

@andreee86 Ale kdyby si měla nějak moc bolesti a do toho třeba i teplotu, tak radši jdi k doktorovi.

andreee86
6. dub 2016

@gajuska86 bolesti vůbec nemám a ani jsem neměla. Hned po revizi jsem se právě cítila jako by se nic nestalo. Jediný co mám je to slabší krvácení. Akorát mě bolí ještě pořád prsa, ale to snad brzy přejde, až klesne hCG.

gajuska86
6. dub 2016

@andreee86 Tak to máš parádní. Já teda bolesti taky neměla, ale nemohla jsem se ani hnout, zakašlat, zasmát se, nic. Prsa přestanou časem bolet 🙂

andreee86
6. dub 2016

@gajuska86 já opravdu úplně v pohodě, až jsem se tomu divila. Tak snad to ještě nezačne ☹ můžu se zeptat, jak dlouho jsi po revizi?

katchies
6. dub 2016

Holky já jsem po revizi krvácela hodně a skoro 14 dní.

gajuska86
6. dub 2016

@andreee86 Já byla loni v říjnu. Já se taky bála, aby se něco nezvrtlo, nějaký komplikace a bylo to všechno v pohodě 🙂

gajuska86
6. dub 2016

@katchies Já jen spíš tak špinila první tři čtyři dny a pak už to bylo dobrý a pak jsem dostala první MS.

katchies
6. dub 2016

A co se týče čekání, po první revizi jsme nečekali, za asi 3 měsíce se podařilo znovu, zase špatné, tak po dalších 5 měsících a snad se v červnu dočkáme mrňouska... U mě to hoodně záleželo na psychice, tělo ví, jak si poradit. A mám pocit, že teď jsem připravená, jako nikdy předtím... Držím palce.

katchies
6. dub 2016

@gajuska86 Ono to bude hodně individuální. Ale nikdy jsem se tak netěšila na MS jako po revizi 🙂 - takový důkaz, že se vše dobře vyvíjí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru