Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

eeefi
13. říj 2009

hehe s detmi je fakt nekdy sranda 😀
no nic valim na ang.. mejte se zatim 😉

mateta888
13. říj 2009

katynka : ty kolikátý je to DC já se to snažím nějak dopočítat a vychází mi že mám ještě čásek jestli počítám dobře 😅 . Já jsem mývala cyklus 28 dní, ale ted znovu koukala na velkém pc na ten tvůj testík a jen TAM ''pan ducháček'' 😀 definitivně
No nechám to volovy ten má větší hlavu 😎 .

gejbule1
13. říj 2009

eeefi já jsem byla na první revizi 26.6.byl to samovolný potrat v 5tt.Ještě než jsem dostala MS jsem otěhotněla znova.Podotýkám že nechtěně ale stalo se.Na druhém potratu jsem byla teď 16.9-zamlklý potrat.A taky jsem si říkala že je to třeba proto že to bylo moc brzy ale hned dva doktoři mi to vyvrátili.Byly to naprosto odlišné potraty a né slabou dělohou.Zkrátka genetická chyba.A ani jednou mi nic nenašli-proč potrácím.Zkrátka smůla a máme zkoušet 😒 😒

eeefi
13. říj 2009

gejbule taky si myslim, ze to u me nebylo kvuli tomu, ze bych otehotnela moc brzy - jak pises, to bych spise potratila prirozene kvuli oslabene deloze. jenze ted ty dve revize budou asi dost velky zahul pro delohu, tak si chcu dat trosku pauzu. no uvidime, jak dlouho mi to sebezapreni vydrzi 😀

lendaw
13. říj 2009

HOlky, kdo jste byly na genetice, jak dlouho trvalo, než jste tam šli? Já tam volala dneska a první volný termín mají až 18.1.2010! to je v Usti nad Labem. Je to běžné?

evuliss
autor
13. říj 2009

Vy toho naplkáte,ale vždycky když tady nejsem 😀
Katyno. já taky potichoučku,polehoučku držím pěsti,mrkla jsem do albíčka,tak snad už ti to vyjde 🙂

Moje drzhá mrcha se trochu rozjelaa doufám že do konce týdne to přejde,protože máme s e třema kámoškama oslavu narozenin....super akce,vždycky si pronajmeme myslivnu a paříme,jíme,tancujeme,bavíme se a vždycky to stálo za to 😎

Zítra jedu s kámoškama na nákupy (pokud to počasí nebude bláznit ještě víc než dnes) potřebuji něco na sebe a to bezpodmínečně!!!! 😠

Jo a ještě něco pro pobavení: švagrová byla v neděli v práci a můj brácha hlídal jejich děti,protože byl po flámu tak skoro celý den prospal a děti moc "neuhlídal"....Jiřík ten je v pohodě je mu 6,tak je na počítači nebo tak něco,ale Kačka má 4 roky a našla si nůžky a s dlouhovlasaté blondýnky je chlapeček !!!Ostříhala se ale úplně na kraťučko!Brácha ma taky dlouhý vlasy a tak jsme Kačku navedly až bude tatínek spát ať mu ostříhá vlásky 😉 Chudák holka,vypadá jak kluk,ale hlavně že se jí nic nestalo!

eeefi
14. říj 2009

dobre ranko holcinky 🙂
evu hehehhee tak ted jsi me hezky po ranu pobavila 😀 chudacek holcicka, ale me spis bavi ten fakt, ze tatinek mel hlidat a jak to dopadlo 😀 kazdopadne si poradne uzij damskou jizdu!!! me ceka takova mensi v patek 🙂

lenda nas na genetiku objednali kupodivu hned (volala jsem tam v patek a pristi stredu uz jsme sli), ale komu jsem to rikala, tak se hodne divil (dokonce i ma gyndarka). vysledky pak byly cca za 5 tydnu. ale treba imuno me trvalo dyl, tam byla objednavaci doba mesic a pul :-/

katyna6
14. říj 2009

dobré ránko holky

mateta-já teď přesně nevím,kolikátý Dc,ale řekla bych,že dne 25.Je to brzo,já vím,ale já nějaký tušení měla a k testování mě tak trošku dotlačil přítel.No,další testík bude až o víkendu,nebo v pondělí,pokud nepřifrčí červené ferrari 😀

katyna6
14. říj 2009

evuliss-děkuji,snad se bude dařit dál.A to s tím bráchou....chudáček malá 😀 😀 😀 .Něco podobnýho jsme vyvedly my se ségrou.To nám bylo asi 4(mě 3),taťka hlídal a my mu řekly,že maminka vzkazuje,ať nás ostříhá.Měly jsme blond vlásky do půl zad.Tatínek poslechl a mamku pak ve dveřích málem ranila mrtvice-obě nás střihnul na slušivé mikádko 😀 😀 😀

renko74
14. říj 2009

To jsou teda storky. Já byla vždycky oblečená i učesaná jako kluk, žádné šatičky a lokýnky. Táta chtěl holt kluka..za to jsme s kámošem tátovi vymalovali garáž vypuštěným olejem z auta (táta byl automechanik melouchář).
Katy, tak myslíš, že jsi těhu? No to je super, a jak dlouho po revizi?

katyna6
14. říj 2009

renko-ahojky.jestli jsem,nebo ne,to ještě nevím,ale já osobně bych řekla,že ano.Poznala jsem to i poprvé.Ale víc se ukáže o víkendu.A po revizi právě moc dlouho nejsem,21.8.,přesně za měsíc byla první ms,ale hodně slabá.My se nijak extrémně nesnažli,ale tak uvidíme,jestli to vyšlo.Mám z toho strach,že je to tak brzo,ale měla jsem zamlklé těhu,ne spont.potrat,tak jestli to byla jen hloupá náhoda,bude to už ok a pokud ne a bude se to opakovat,aspoň se všechno začne dřív řešit.Mám zkušenost od hodně holek tady,že po revizi čekaly poctivě i třeba těch 6 měsíců a stejně to nevyšlo a na druhou stranu jedna,co taky otěhu hned v šestinedělí má teď krásného měsíčního chlapečka.Tak uvidíme,co s námi příroda provede? 😵

mateta888
14. říj 2009

😎 Ahojky koníkovky 😀
Teda u nás už je regulérně zima, normálně tu je bílo a je to dost šílený je půlka října 😲 .
Mal jsem dala do školky už i rukavice al nemyslím si že v téhle sibérii by šli ven, no snad se to ještě vylepší jsem z toho dovela mimo 😨 .Jinak s tě,a zážitkama dětí po ránu supeeeeeeeeeeeeer 😀 hend se mi zvedla trochu nálada. Ta moje beruška je klučina a to ji od porodu stříhám jen vlásky kolem uší aby ji to nelechtalo, prostě nám nerostou, ale mě to nevadí, nerada si myje hlavičku a by byla tak jako tak na krátko a je to i praktičtější, já jsem byla na kluka do osmičky a újmu z toho nemám 😀
Holky kdepak je besinka tak dlouho? I janinac se vrátila a to jela později , ona je určo těhu a v té euforii na nás zapoměla
😀
evuliss : ty pařmenko jedna 😀 😀 😀, já jsem tady na to asi nějak unavená a vlastně nemám takhle partičku kámošek co by šli zapařit 😉 , ale ani mě to neva. tak to tam holky pořádně rozjedte a nezapoměnte na slušný chování.

katyna : jak pak jsme se vyspinkali těhulko ? 😉 Já zatím příznaky blížíce se návštěvy z červené lhoty nemám a už bych pomalinku měla tak nevím, dneska ráno se mi docela schopně otočil škopek jen tak ae¨le ustála jsem to a včera večer, když jsem šla s pesanem na procházku "na zmrznutí" tak jsem měla taky co dělat aby nehodila a jsem baštila jen vánočku, tak doufám že to takhle před MS nebude, to bych regulérně nedala. 😒

gejbule1
14. říj 2009

Dobré a studené ráno holky,my dnes jdeme plavat ale nevím jestli to přes zimu nepřeruším.Vůbec se mi do vody nechce 🙂 .
a matete nemůžeš být těhu?

renko74
14. říj 2009

No ne, že bychom tu měli hned dvě začínající těhule? To by bylo super, ale hlavně, aby taky bylo srdíčko a všechno jak má být, já už jsem hrozně opatrná....nevěděla jsem, že co se týče dalšího těhu je podstatné, jestli šlo o zamlklé nebo spontánní. Zatím věřím, že to taky byla náhoda, ale zajímalo by mě, jestli zkrátka ženské po těchto raných potratech mají nějak statisticky vyšší pravděpodobnost opět potratit nebo je to oproti ženským, které nepotratily nevýznamné...ale tak nějak mi přijde, že tohle potkává právě spíše ženské s různými genetickými trombofilními dispozicemi, ale možná jsem už paranoidní, já nevím. Zatím jsem optimista. Taky mi doktoři říkali, že vzhledem k tomu, že mi je už 35 let, tak že to taky nepůjde hned tak. Asi víc geneticky poškozená vajíčka...

gejbule1
14. říj 2009

renko mysli optmisticky.35let je krásný věk,já v té době měla nejhezčí odbobí v životě.Potraty určitě nejsou způsobené věkem,potrácí i mladé.I když asi vyšší procento těch starších to je.Já třeba žádné genetické dispozice nemám a potrácím taky.Moc si o tom nezjišťuj je lepší v tomhle případě vědět méně.To radím z vlastní zkušenosti 🙂

mateta888
14. říj 2009

Holky já z toho žádný závěry nedělám, to by byla moooooooooooc velká náhoda a štěstíčko 😅 a to u mě není zvykem.
renko : já jsem po prvním to byl spontální a to jsem si užila se vším všudy (porod je růžovoučká zahrada) 😔 , čekala 4 měsíce kvůli špinění a pak než se nám to povedlo bylo další půl roku pryč takže si bacha nedáváme, ale pořádně snažilkovat se začneme až po této MS, no uvidíme 😅. Suma sumárum nám torok trvalo a bylo to zamlký, takže pokud to nemá být tak to nebude tak jako tak 😒

gejbule : kdyby mi bylo zase špatně tak bych to brala aspon bych věděla že je vše ok, u těch dvou mi bylo dobře a to byla chyba už odzačátku 😒

renko74
14. říj 2009

gejbule, máš pravdu v tom, že když člověk na sobě vypozoruje nějakou abnormalitu a začne to studovat na netu, ty informace jsou tak různorodé a spíš vystrašující, že je lepší nechat to opravdu tak. Obdivuju tě, jak to všechno zvládáš a neztrácíš odvahu. co ti říká tvůj doktor?
S příznaky máte pravdu, okolo 7. týdne mi najednou bylo fajn, pocit nafouklého břicha ustoupil, prsa přestávaly bolet, žádné nevolnosti ani chutě, začala jsem být nervózní a hádavá a pak se to potvrdilo. Dneska na tom hodnotím to, že ještě nebylo vidět srdíčko, neberu to tedy jako ztrátu dítěte. Když tady čtu, jak ženský přišly o dítě třeba v 31 tt, to je fakt síla, to jsem myslela, že takové dítě už může v inkubátoru přece přežít.

gejbule1
14. říj 2009

mateta taky jsem si to myslela ale teď naposledy mi bylo šíleně špatně od začátku a ještě asi dva dny po revizi.Ale taky mám lepší pocit když mi je co nejhůř.Je fakt že prsa mi moc nebolela 😠 .Takže to mě doslova zmátlo.Ale já nezvracela nikdy ani s holkama jen je mi těžko a pocit na zvracení .
renko čti si jen hezké věci a VVV atd nestuduj.Je toho strašně moc a já bych byla reději kdybych to nevěděla 🙂

mateta888
14. říj 2009

gejbule : já jsem u malé zvracela do 7 měsíce i vodu a byl to fakt nářez a ted mi bylo dobře ale budiž každý těhu je jiný ale u mě je to asi špatně, no uvidíme 😒

Holky vy jste mi normálně nasadili brouka do hlavy 😵 , no tak jak dneska pojedu cvičit tak si asi koupím jen tak pro sychr testík, kdyby o víkendu nedorazila 😅 , ale nebudu tlačit na pilu , byla by to mooooooc velká náhoda 🙂

renko74
14. říj 2009

mateto - s tím cvičením bu´d teda opatrná, co kdyby přece...náhody se dějí. Já otěhotněla s druhým synem asi v poslední den menstruace a potřetí jsem otěhotněla tak, že nám prostě sjel kondom 😉 Jak se říká - někdy stačí jedna kapka a je z tebe matka. Pán Bůh si to prostě řídí, jak se mu umane. Především tehdy, když to člověk nejmíň plánuje.

markee
14. říj 2009

ahojky, nějak dnes nestíhám.
Jinak včera u pediatra dobrý. Johanka má 98cm a 15kg,slyší a vidí. Roste rovně-žádné křivice 😅 Mluví prý hezky. dostala obrázky na vymalování,poděkovala a šli jsme dom.
Jinak my dnes přišel e-mail z jedné práce,že jsem nebyla vybrána,že dali přednost jinému uchazeči ☹ No tak jediné dvě práce co jsem sehnala,že by se mi líbili a nebyli tak daleko a i praxi bych na to měla. Jenže bohužel. Je to tou dobou. Mám dítko a byla jsem doma od května 2006,takže je to pro ně asi moc dlouho.
Jinak asi na mě něco leze z toho počáska. Nutí mě to pořád kašla, i když mě ale v krku nebolí. No nevim no.
Jinak snad vás za dnešek stihnu dočíst.

renko74
14. říj 2009

markee, přeju ti hodně trpělivosti. Já byla na mateřské 6 let, 9 měsíců mi trvalo i s vysokou školou ,než jsem našla práci aspoň za 15 tis. hrubého. A ještě po známostech. Jestli ale můžu radit, neber cokoli, důležité je mít dobrého šéfa, solidní místo, ne příliš pod tvou úroveň vzdělání. Teď je opravdu těžká doba, myslím, že bez známostí se ani nikam dostat nejde...Ale kamarádka odešla z práce a začala podnikat - má úklidovou firmu a prodává kosmetiku a daří se jí!!

markee
14. říj 2009

Renko,taky uvažuju zda nezačít podnikat,ale bojím se v dnešní době začít. Hlavně by to chtělo půjčku od banky,pže bych chtěla kavárničku-ale hlavně pro maminky s dětma,prostě tam mít dětský koutek. To tu totiž chybí a myslím,že by to maminky uvítali. Nebo pak půjčovnu svatební šatů,ale i s tím,že by jsme zařizovali např. cukroví, i šití šatů,které by si dotyčná přála atd. Jenže to je možná náročnější než ta kavárna.
Na kavárnu nemám plac a ani tu o ničem nevím co by se proto hodilo. Chci přízemní prostory a né malé,pže ten koutek zabere dost místa. A měl by tam být plac na kočárky,aby nemuseli stát venku. Moje mamka dělala vedoucí v kantýně a prostě je v potravinářství zběhlá,hodně prací ozkoušela.Takže s dodavateli by se doufám poprala ona. Ale ale,prostě to chce tu odvahu,ten první krok udělat.

mateta888
14. říj 2009

renko : já chodím na pilates tak prý můžou i těhu ale zatím to vůůůbec neřeším 🙂

markee : bud ráda že se ti aspon ozvou já rozdala už 8 životopisů ale nikdo se ani neuráčil mi dát vědět. Zítra jdu zkusit ještě kaufland, tady ho přestavují a budou tam nový úseky tak snad. V dnešní době si nemůžem moc vyírat abrát to co je. 😒
Jinak k kavárničce, toho bych se nebála. Mamin je víc a víc a místo kam vypadnout z baráku na kafíčko nejsou prakticky žádná jakmile skončí zahrádky. Známá do toho taky šla a potřebovala by zvětšit kapacitu, protože je tam imrvére narváno. 😀 , Tak říkala že na jaře to budou rozšiřovat tak že by mě vzala jenže já potřebuji práci ted 😠 . Jaro je moooooooooc daleko.

gejbule1
14. říj 2009

markee to je dobrý nápad ani tady u nás těch kaváren není moc.Ani herny tady moc nejsou.Já bych do toho šla hned ale nejsem podnikavá.
mateta už aby tu to jaro bylo 🙂 a kdy jsi byla na revizi?

mateta888
14. říj 2009

ggejbule : já jsem byla 21.8. moc tomu nevěřím 🙂 to by byl maxi omyl ty nemáš problém s otěhotněním, že ? Nám to chvilku trvalo jak jsem už tady psala

gejbule1
14. říj 2009

No ale nikdy nevíš 🙂 Já taky nevím jestli zrovna teď nám to půjde.Ale pro jistotu beru HA.

eeefi
14. říj 2009

johohooo tak to by byla dobra sranda, kdybyste holky byly tehulky obe dve 😀 😀 😀 drzim moooooooc palecek!
to by byla dneska dalsi pozitivni zprava. ta prvni byla, ze vysel projekt, na kterym bych mela delat! takze bude prace! 😀 asi to vypada tak, ze vsechny kamosky budou kolem me rodit a ja na ne budu makat 😀

didulka.sy
14. říj 2009

Ahoj děvčata,
nebyla jsem tu dva dny a to jsou mi novinky. Potichoučku gratuluju katyna6 abych to štěstí nevyplašila. 🙂

Ono je to s tím časovým odstupem pro snažení různé. Mě moje dr. řekla radši počkat 6 měsíců. Potrat byl zamlklý v 16. týdnu, ale mimi odpovídalo velikostí 13. týdnu. Týden po revizi jsem začala silně krvácet. Vůbec jsme neměli přectavu proč. Snad protilátky jsem Rh neg.
První výsledky katastrofa: protilátky 1:62 ☹ ☹ ☹ (vážná situace je při 1:32) takže silně inunizovaná ☹ ☹ ☹
Genetika v pohodě. na tu jsme čekali skoro dva měsíce.
Následonalo opakování protilátek. Zaplať pánbůh klesly. Těď mám 1:4 Už to půjde, jak já říkám dostala jsem šanci.
mezi tím mi bylo zjištěno, že mám jakousi autoimunitní poruchu srážlivosti krve. To se bude řešit heparinem.
Před 14 dny jsem byla s mužským na odběru krve, tak ještě dořešíme jeho genetiku krevní zkupiny a tu moji srážlivost a protilátky v 3. kole. Pak už můžem . Ono nám to skoro vyjde na ten půl rok.

Jo a na tu genetiku u nás (já mám dr. v Litomyšli) tam to je tak, že se objednáš a do 14ti dnů jdeš. Dokonce ani nemusíš jet na spep. pracoviště, genetička jezdí z Hradce K. jednou za 14 dnů do nemocnice v Litomyšli. Což je super.
Jo a musím se přiznat, že mám za sebou návštěvu psychiatra. Nic to nebylo jen se k tomu odhodlat. Myslela jsem si že to zvládnu sama a to mám max. podporu v rodině,ale bylo to na mě moc.

markee
14. říj 2009

Didulka, s tím psychologem je to dobře,že jsi šla. Jak to tam chodí?
Já jdu v pátek prvně. Sice vím,že se s tím srovnávám dobře,ale padaj na mě věci z minulosti a tak a prostě se chci z toho někomu vyzpovídat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru