Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

czechkat1
2. led 2010

renunko,
na úpravu MS cyklu jsou i různý bylinky (já v tom osobně moc zkušeností nemám, ale taky už jsem si hledala něco na netu).
Prodává se vážený ženský čaj přímo na úpravu MS cyklu (je tak mimojiné taky náš starý dobrý přítel kontryhel 🙂 .
Po vysazení HA prý bývá cyklus nepravidelný (mnohdy více nepravidelný než byl před zavedení HA).
já jsem s tímhle nikdy problémy neměla, HA neberu už dlouho.

renunka05
2. led 2010

czechkat, a co jsi vystudovala? já se chystám si teď v únoru podat další přihlášku.. ne že bych byla tak strašně hrrr do dalšího učení, ale prostě a jednoduše mě práva nebavily od samého začátku a ráda bych, aby mě něco bavit začalo.. a taky si chci užít alimenty od otce do 26 let. za to jaký mi připravil dětství tím, že nás opustil, mu tyhle poslední roky jen tak darovat nechci. jen ať platí. a dokud budu studovat, tak platit bude muset.

renunka05
2. led 2010

czechkat: o těch nemilých překvapení v životě mi ani nemluv. 😒 mám pocit, že můj život se občas skládá jen z nich.

martasl
2. led 2010

lilinko-taky Tě tady vítám,ikdyž vím,že bys tady na této diskuzi raději nebyla,ale to žádná z nás.holky,jak píšete,že se s váma život nemazlí-jak já vám rozumím ☹ ☹ Taky mám někdy pocit,že jsem snad musela v minulém životě (ne že bych na něco takového věřila)udělat něco hrozného...

Nějak se nemůžu srovnat s tím,že jsem přišla o ZDRAVÉ miminko kvůli chřipce(nebo prej na tom měla lví podíl).Asi bych se cítila líp,kdyby mimču něco bylo,ale takhle...ještě že mám ty prášky.všude kam kouknu-venku,v televizi nebo u známejch je nějaké mimi,tak mě to děsně bere.přez den jsem děsná frajerka,ale když večer lehnu.... ☹ už jsem se se rozhodla,že se začnem snažit od března.déle to fakt nevydržím.ale taky záleží,kdy se zadaří...podle doktora jsem pěkně,,roztažená",jak šel plod ven.před otěhotněním jsem měla jít na rozšíření dělož.hrdla,ale už jsem to nestihla.před 6lety jsem byla na plastice čípku a to byl i důvod,že jsem se teď při ,,porodu-potratu"neotvírala.ale teď už to snad bude lepší i to otěhotnění doufám půjde líp....a nebo se asi dám na modlení a kostel ☹ 😅

horalka021
2. led 2010

renunka: já jsem si po revizi koupila tento přípravek (četla jsem o něm hafo pozitivních recenzí na netu), i když jsem zas až tolik nepotřebovala (pravidelné cykly během HA i dá se říci po vysazení), ale pro dobrý pocit mi to stačilo, mají ho v bylinné lékárně - http://www.bylinarstvi.cz/?page=shop/flypage&pr...

jinak studuj, studuj, dokud můžeš, já bych školu s děckem asi nedala, znám pár známých, co do toho šly, ale samy se pak stresovaly, že by raději věnovaly čas děcku doma, než se učit na testy, seminárky, zápočty 😝
osobně raději kopíruji linii ze třetího dílu Básníků 😀: VŠ-vlastní bydlení-svatba-1. dítě-2. dítě 😵

renunka05
2. led 2010

horalka: ale jo, vzdyt studuju.. jsem v 5. ročníku, stejně by se narodilo a už bych měla hotovo.. a vlastní bydlení už máme.. ach jo... ☹

revange
2. led 2010

to ja kvuli tomu ZT odkladam veskery zkousky ve skole na dalsi rok, asi se z toho po.... ale tedkom na to fakt nemam. Kazdopadne s odzvonenim pulnoci, jakoby se mi vlil novej zivot do zil, uz se smeju, dokonce bez problemu lezu mezi lidi a to jsem jeste minuly tyden nebyla schopna 😀 proste jak rikam novej zacatek . . . ted uz jen cekam na ctvrtek a histolku, pak pvni porevizni MS a pak snad mimisek. Muj tata zahlasil, ze nas s mazlikem posle na dovolenou do teplych krajin, abysme se mohli snazit 😉 . . . ale potrebuju sehnat praci. V dubnu to bude rok, co jsem doma a uz mi to fakt leze krkem.
Tak jen holky myslete pozitivne, tomuhle roku fakt verim a verim tomu, ze pod stromeckem uz budeme drzet uplakanej smradlavej uzlicek v naruci 😉

darinka_x
4. led 2010

Ahoj holky,
přeju vám všem mnoho štěstíčka v novém roce a ať se nám všem zadaří a můžeme brzy chovat miminka! 😉
U mě co se týká psychiky, tak úplně v pohodě. Akorát mě strašně štve, že už to prostě vědělo hodně lidí a teď nám různě ještě dodatečně přejí apod. 😒 takže to všem říkat není zrovna lehký, ale už jsem s tím dost vyrovnaná, příští pátek jdu na kontrolu k doktorce, ještě bych teda měla dostat MS a to zítra, což už teď vím, že asi neklapne ☹ taky bych tu červenou mrchu nejradši do konce týdne viděla, udělalo by mi to radost jak nikdy 😀

czechkat1
5. led 2010

ahoj holky,
já jsem do toho nového roku taky vkládala hodně nadějí a představte si, že jsem v sobotu odpoledne lehla s horečkama, mám hnisavou angínu ☹ a manžel si včera utrhl meniskus 😨 Všechno je to jeden velký, špatný vtip 😉

darinko: tohle sdělování a vysvětlování, že těhotenství nedopadlo mě naštěstí docela minulo. Vědělo to jen pár známých, kteří to prostě poznali 😉 a rodina se to měla dozvědět až na Vánoce (to se bohužel nekonalo). A to smutné oznámení pak bylo na manželovi, protože musel nějak rodině vysvětlit, že o svátcích žádné příbuzenské návštěvy rozhodně absolvovat nebudeme. Zvládnul to statečně - já bych to nedokázala. Dnes jsem mluvila po 9 dnech s mámou (naposledy večer po revizi - totální výlev slz a emocí) a než jsem dořekla "ahoj mami", tak už jsem zase bulela. No a těm pár přátelům jsem to prostě napsala e-mailem s tím, že až mě příště uvidí, tak ať se o tom v žádném případě nezmiňují, neříkají mi, jak je jim to líto a kdesi cosi, radši ať si připraví nějaký vtip 😉

renunko: já si udělala nejdřív peďák (čj/nj) - studium mě bavilo, ale s tím učením to bylo horší, takže jsem po 2 měsících "na ostro" před puberťáky měla jasno a odešla jsem studovat sociální vědy a mezinárodní management. Zpětné hodnocení: obě školy mi hodně daly a zatím z toho v práci ještě pořád čerpám. Začala jsem marketingem a teď dělám PR (styk s veřejností a zahraniční vztahy - pro mě ideální práce, hrozně mě baví, takové "hraní pro dospělé").
Takže, školu si dodělej - právníci, doktoři a hrobníci budou vždycky potřeba! Alespoň budeš finančně za vodou 🙂
Ale ke studiu s miminkem bych se osobně asi nepřikláněla. Já bych to teda nezvládla (stačilo mi, když jsem začala v posledním semestru na půl úvazku pracovat a pak jsem si přitom dodělávala ještě diplomku. Osobně si říkám, že až bude mimi, tak se na všechno vykašlu a budu si to mateřství užívat na 100%.

Ale teď už jdu spát,
kačka

martasl
5. led 2010

Nazdárek holky.Nevím jak vám,ale připadne mi,že mi je hůř.Vánoce a Silvestr byly k nepřežití-hlavně když jsem konečně lehla do postele.Přez den se držím,ale jak lehnu-konec ☹ Dá se z toho vzpamatovat??

koukla jsem na tyto stránky http://www.anjeliky.sk/ hodně útěchy a hlavně vysvětlení doktorských zkratek.tak jsem zase o něco chytřejší.

gambrinuska
5. led 2010

neboj, bude líp, počkej na první porevizní a s tou krví odejde i bolest, ne všechna, ale už to bude jiné 😀 😉 🙂 , utíká to jak voda, já už mam 2 měsíce po a za chvíli bude pryč i 3 a mužem makat na mimču, to je ta NADĚJE 😔

darinka_x
5. led 2010

Ahojky všem! 😉
czechkat: však jo, já jsem o tom mluvila se švagrovou a taky mi řekla víš co, příště to řekni jen tady doma, my bysme to stejně poznali a ostatním to můžete říct až ve čtvrtým měsíci a má pravdu. Jako já jsem to ani nikomu nechtěla říkat, ale doma to poznali, tchýně pak obvolala všechny kamarádky, že bude na jaře babičkou a už se to vezlo. Teď třeba mluvím s kamoškou, se kterou jsem se přes měsíc neviděla a zas musím vysvětlovat dokola. Ale naštěstí mi to zas tak problém nedělá, prostě to tak beru a co nadělám, však budeme mít další příležitost. 🙂 Asi je vážně lepší se na toto dívat s optimismem, protože jinak by člověk zbláznil.
Tak svátky byly super a taky že jsem si odpočinula od práce. Na jednu stranu bych si volno prodloužila, ale na druhou stranu je taky dobře, že už je leden, protože to znamená, že se za chvíli budeme moct zase snažit, takže nová naděje je v dohlednu 😉

No holky tak hlásím, že už druhý den mě pobolívá břicho a vypadá to, že se co nevidět dostaví MS. Doktorka mi to napočítala na Tři krále 😀 tak to jsem zvědavá, asi to fakt klapne, ale nechci si to zakřiknout 😉

martasl
5. led 2010

Taky se už nemůžu dočkat dubna,jen mi připadne strašně daleko.Tak snad,když začnu chodit do práce,tak to rychleji uteče.Taky se těším až to dostanu.

Příště,až budu těhu,tak to hodně dlouho nikomu neřeknu-samozřejmě kromě manžela.Doufám,že to vydržím 😉 ☹

revange
5. led 2010

holky, jak dlouho po revizi jste jeste spinili?

renunka05
5. led 2010

revange: asi dva tydny..

martasl
5. led 2010

revange-nevím jak ostatní holky,ale já tak 4 dny jsem krvácela silněji a pak už to sláblo(v podbřišku mě nebolelo,jen občas trochu bodání-ale to je podle doktora normální,stahuje se děloha).krvácení celkem tak 10dní a pak jen hoooodně slabé špinění-tak 3-4dny.Ale taky asi záleží,v kterém týdnu těhu revizi dělali,fakt nevím.já byla v 16tt.

darinko-ode dneška mě taky začalo pobolívat břich,tak že by se menstr.konečně blížila? 😉 🙂

darinka_x
6. led 2010

revange: já jsem krvácela ten den,co mi udělali revizi, další den hodně málo a třetí den jen špinění a pak jak když utne.
martasl: no 🙂) tak snad budeme mít štěstí, já už tak dva dny pociťuju, že by mrcha mohla přijít, ale vždycky jednu chvilu jo druhou chvilu ne, tak nevim 😒 ale předpokládám, že to do víkendu bude, SNAD 😉 to bysme byly rády co!

zanet2009
6. led 2010

Ahoj holky!
Včera v podvečer mi dorazila první porevizní MS-ani nevíte, jaký kámen ze srdce mi spadl a hned se na svět dívám veseleji.
Tak hlavu vzhůru-bude líp, to špatné jsme si už vybraly. 😉

darinka_x
6. led 2010

Ahoj zanet! Tak to je paráááááda 😉

zanet2009
6. led 2010

darinko, Ty MS taky teď očekáváš,ne? kdy jsi byla na revizi?
Já už se tak těším na konec MS a snažení...

martasl
6. led 2010

zanet2009-a to se budete už po první MS snažit??není to brzo?? 😅

zanet2009
6. led 2010

martasl,my se snažit už budeme. v nemocnici mi řekli, že po první MS se můžeme začít snažit o mimi, stejně nemusí hned vyjít a můj dr. mi řekl, že doporučuje počkat 3 měsíce.
ale zase mám kamarádku, která po první revizi čekala 3 měsíce, pak se jim to hned povedlo a další revize, radili počkat půl roku, tak čekali a zase se jim to hned povedlo a další revize.Tak se na rady vykašlali a po první MS od třetí revize se snažili, vyšlo jim to a narodilo se jim zdravé dítko-takže tak.
Já zastávám názor, že pokud je žena fyzicky i psychicky na tom dobře tak na co tbytečně čekat...

martasl
6. led 2010

to máš asi pravdu.tak uvidím,co nám tady pak napíšeš,jak vám to dopadne-a doufám že dopadne 🙂 já aspoň ty 2-3MS počkám.

zanet2009
6. led 2010

jasně, ty jsi to měla horší než my...tak není kam spěchat. já končím v září rodičák a do práce se nemám kam vrátit a hlavně manžel je starší, tak proto nechci dlouho vyčkávat.
netvrdím, že nám to hned vyjde, ikdyž doteď vždy skoro na první pokus 😀 ,ale třeba teď právě ne-uvidíme.
Psychicky jsem na tom dobře, fyzicky si myslím, že taky tak teď je to na osudu...

darinka_x
6. led 2010

Zanet: jasně, čekám každým dnem 😉 doktorka mi to vypočítala na dnešek, jakože 28 dní po revizi a furt mě tak pobolívá břicho jakože už to vypadá že jo, ale pořád jaksi nic, asi se mrcha někde zapovídala 😠 á tak není kam spěchat, i když by to bylo super.

gambrinuska
6. led 2010

nechci tě strašit, mě dorazila po 7 týdnech 🙄

martasl
6. led 2010

holky,hlavně že MS dorazila a nám ostatním taky dorazí 😉
zanet2009-pokud jsi na tom zdravotně a hlavně psychicky dobře-tak proč ne,hlavně aby to vyšlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

markee
6. led 2010

ahojky. Zanet,moc a moc gratuluju k porevizní MS 😉
My se sice snažilkujeme od prosince,ale MS dorazila,takže zatím neúspěch. Uvidíme jak dál. Až najdu // tak ještě není vyhráno,ale věřím že to bude dobré.

martasl
6. led 2010

tak nám pak dej hned vědět,ať se můžem taky radovat s tebou 😉

markee
6. led 2010

Martasl,jojo dám vědět. Ale bojim se až // najdu. Věřím,že to bude dobré,ale zároveň se bojim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru