Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mv
27. črc 2010

@martasl právě, že bolesti nemám.Je ještě možnost, že to odejde s mrchou, ale tu v dohlednu týdne nevidím.
Radši ani se mi nechce přemýšlet, jakou tkáň teda ze mě vyndali, když to plod nebyl. 😒
Stejně tak, jestli třeba nepřehlídli to srdíčko, ale asi ne, když to vidělo několik doktorů.

martasl
27. črc 2010

mv-myslím,že by se nespletli ne?,plod museli vyndat,třeba tam zůstala jen malilinkatá část něčeho,třeba to tam jen špatně vyčistili.no uvidíš-přeju ti,aby se to samo spravilo a nikam si nemusela chodit.

angelina987
27. črc 2010

Holky, tak jsem z5, nová Dr. je uplně v pohodě, mimísek se má taky čile k světu i se srdíčkem, odpovídáme 8plus 5tt a jsme menší cca o 2-3 dny, ale to nic neznamená, TP je 3.3.2011 a na kontrolu s průkazkou, dalším vyšetřením (myslím že screeningem) jdu za 14 dnů.
Takže jsem šťastná jak blecha, fotečku nemám, v tom zmatku jsem zapomněla říct, ale paní dr. je tam má.

martasl
27. črc 2010

agel-psala jsem ti už druhou diskuzi... 😉 ale ještě jednou-GRATULUJU k úspěšné kontrole a zdravému miminku.

mv
27. črc 2010

@martasl právě, že podle histologie to byla nějaká těhotenská tkáň,ale ne plod.Snad to odejde samo.

@angelina987 moc gratuluju, opatrujte se. 😉

fram
27. črc 2010

@mv tak to je teda hnus 😒 doufám, že na vyčištění nebudeš muset. Mě po revizi nikdo hcg nekontroloval 😕 šla jsem jen po 14 dnech na kontrolu (krev mi nebrali) , dr. řekla, že dobrý a to bylo vše 😕

fram
27. črc 2010

@angelina987 velká gratulace, jen tak dál 🙂 🙂

mv
27. črc 2010

@fram u mě to dělali až na základě tý histologie.Když dopadne dobře, tak pak je to zbytečný.

fram
27. črc 2010

@mv tak mě histologii nedělali. K dr. se chystám po dovolený, už v červnu jsem měla jít po roce na cytologii.

angelina987
27. črc 2010

Holky děkujůůů, ale 100% klidná asi nikdy už nebudu, i když dneska je to lepší 😉

martasl
27. črc 2010

angel-to je jasný,že po té naší zkušenosti se budem bát celé těhu,nikdo se nám nemůže divit...prostě dokud nebudeme v náručí držet zdravé uzlíčky nebudeme mít klidu 😅

angelina987
27. črc 2010

@martasl přesně tak, jak říkáš, to bych musela na UTZ každý den 😀

martasl
27. črc 2010

což o to,to bychom mohly denně,ale doktoři by nás hned vyprali... 😅

angelina987
27. črc 2010

@martasl nj, šetří, kde nemají, co? 😀

martasl
27. črc 2010

tak tak,ale pořád si budou stěžovat,hlavně na platy... 😠 😠 😠

mv
28. črc 2010

@fram a jseš si tím jistá? Vždyť materiál z revize vždy musí poslat na histolu, na to je paragraf v zákoně.

janinac
28. črc 2010

Ahoj holky, tak už je to rok co jsem k Vám začala chodit, teď sem moc nechodím, protože se mi to pak pořád vrací, ale sem tam nakouknu.
Dneska je to rok co jsem jela na odběr choriových klků a těšili jsme se, že nám za týden zavolají, že čekáme úúúplně zdravý miminko a místo toho volali už za dva dny, že miminko je nemocný a že mám druhý den nástup na ukončení ☹ Byla jsem ve 14tt ☹ Pořád jsem si řikala, že časem na to nebudu myslet, ale na tohle se zapomenout nedá ☹
Už abych taky mohla chytnout těhu bacit - protože tohle je nápad na psychiku jak blázen ☹

martasl
28. črc 2010

ahoj jani-taky se toho nemůžeš zbavit??nejsi sama.taky na ty hrozný dny musím myslet,nechci,ale prostě to nejde.dnes se narodila moje neteř.měla jsem a mám z toho velkou radost,ale když mi přišla od bráchy sms o jejím narození,rozbrečela jsem se.ne že bych jim záviděla,ale přišlo mi to hrozně líto.fakt mě to vzalo. ☹ ☹ Jsem ráda,že je malá v pořádku(měli podezření na dawnův syndrom),ale nějak se z toho nedokážu radovat,je mi hrozně smutno.
S tím těhu bacilem-taky ho pořád nějak nemůžu chytit.teď o víkendu bych měla mít ovulku(zatím na ovu testech bílo),no a manžel samozřejmě jede na víkend pryč.tak doufám,že na nějakej ten můj plodnej den stihne přijet.ach jooo,nemáme to lehký,co?? ☹ ☹ 😒

fram
28. črc 2010

@mv myslím, že jsem měla i ve zprávě, že se na histol. nepolílalo 😕
@janinac to je smutný výročí ☹ Kdybychom aspoň hned otěhotněli, aby se dušička zahojila, ale tohle je fakt hrůza 😒

janinac
28. črc 2010

Ahoj holky, moc děkuju za podporu 😵
Marti, když se dozvím o další těhulce, tak jí to hrozně moc přeju, hlavně aby si nikdy nemusela tímhle projít, ale kolikrát si řikám, že bych chtěla i od nich slyšet nějakou podporu - od té revize se mě nikdo nezeptal jak mi je a jak snáším ty těhule kolem sebe.

A vy se teda normálně o mimčo dál snažíte jo? Kéž by Vám to hned vyšlo a bez problémů - když jsem si psala s mojí doktorkou z genetiky, tak mi napsala, že spousta žen jednou potratí nebo musí na revizi, ale tím si to špatný vyberou - kéž by jste to tu měli taky. My musím na PGD, takže zatím šetříme - sice se to druhý už nějak plánuje, ale zatím je to všechno ve hvězdách.

budulinek.kaja
28. črc 2010

ahoj Jani,brouzdam konikem a narazim na tebe.nevim jestli si na me pamatujes,jsem z unorovek 10.
pevne verim,ze to spatny jsis uz vybrala a ted uz bude jen a jen dobre!!!drz se a priste az budu zase brouzdat po konikovi,tak budu uz urcite cist jen same dobre zpravicky a hlavne vesele 😉

martasl
29. črc 2010

jani-stále se smažíme,ale teď nevím jak to bude.dnes jsem byla na neurologii.ty bolesti hlavy,co mívám prej nejsou všechny jen migréna.takže se budu objednávat na CT a EEG.taky mi pořád stoupá tlak,dnes mi naměřila 160/110.říkala,že ty bolesti hlavy může způsobovat i ten tlak.prej by to nebylo dobré pro těhotenství.taky se ta migréna mohla prej rozjet tím prosincovým potratem a stresem,co kolem toho byl a je.9.8 jdu na gyndu na preventivku,bude mi brát krev na prolaktin(o tom se taky na neurologii zmínila) a prej s tím neúspěšným otěhotněním začnem něco dělat.ale teď s těma mejma problémama nevím...uvidíme ☹

martasl
30. črc 2010

ahoj.tak dneska se na mě doktorka ani nepodívala,jen s čím marodím.ani vycházky mě nechtěla napsat,prej když mám jít na takový vyšetření,tak prej nemůžu mít vycházky,prej kdyby se něco stalo.... 😠 😠 😠 kontrolu mi napsala na 12.8.mě štrejchne.naše doktorka má do 8.8.dovču,tak hned 9 k ní půjdu.

fram
30. črc 2010

@martasl aspoň nemusíš do práce, i když jinak je to asi na h...,viď?

martasl
30. črc 2010

přesně tak.jsem sama doma,někdy jsem ráda,ale čeho je moc,toho je příliš 😒 😒 😒 😒 už týden dělám ovu testy,no a pořád jen jedna čárka,ta kontrolní.myslela jsem,že by se už měla začít objevovat i ta druhá.jsem z toho jelken.no a včera mi manžel řekl,že sice možná v neděli nebo pondělí dojede,ale hned zase druhej den odjede.takže asi opět nic.máme to obě pěkně naprd,že?? ☹

fram
30. črc 2010

@martasl já už jsem manžovi řekla, že mu naplánuju dovolenou podle ovulace a souhlasil, ani si na neťukal na čelo. Uvidíme. Ovulka by měla být přibližně týden po návratu z dovolený, a možná vyjde na víkend a to by mohl být doma. Přeju,ať jsou na ovu testíku // v sobotu nebo neděli, aby vám to akorát vyšlo.

martasl
30. črc 2010

no,bylo by to bezva.ale že se neobjevuje ani ta testovací slabá ☹ no uvidím...taky ti mooc přeju,ať to vyjde,jak plánuješ. 🙂

fram
31. črc 2010

@martasl tak jak dnes vypadá tvůj ovu testík?

martasl
31. črc 2010

fram-nijak.pořád jen jedna čárka a žádnej náznak druhé.minule jsem touhle dobou měla druhou slabou,ale byla tam.tak nevím.testy mám nakoupený tak budu dál testit,jestli vůbec nějakou ovulku mám. 😅

fram
31. črc 2010

@martasl sakra to naštve, může přijít později nebo být anovulační cyklus. Ale nevěš hlavu, za chvíli tě čeká návštěva dr., a už se začne něco dít. Já ovu testy radši už nekupuju, vždy uprostřed cyklu mě 2 dny bolí prsa, tak to beru za ovulaci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru