Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

jana088
12. bře 2016

Holky Prosím vás a než jste na tu revizi sly, jak moc jste krvácely a bolelo vás břicho? Jdu až za5 dni a nevím co je normální. Děkuji moc.

gajuska86
12. bře 2016

@jana088 U me prave nebylo vubec nic. Zadny bolesti, zadna krev. Porad priznaky tehu. Jen jsem na WC do toaletaku utrela malinkou kapicku krve, priteli se to nelibilo, tak jsme jeli na pohotovost a tam mi rekli, ze mimi je uz skoro dva tydny mrtve. Nechali si me tam, dalsi den byla revize a dalsi me pustili domu.

dashii
12. bře 2016

@gajuska86 Taky usinam na boku, na brise je to opravdu tezke, ale verim, ze se zadari tak 🙂 Teda, bez vychazek? Ja byla 14 dni a nastesti vychazky byly. Mam rada prirodu a bez nejake prochazky bych asi nevydrzela. Ale kdyz clovek musi... Hlavne, ze je to za nami 🙂 Mate uz nejake dobre zpravicky? ;) Jsem nejaka zvedava 🙂
Tak to jsi dobra, ja bych na to nesahla :D Pavouci,to je taky kapitola, staci v zoo, doma zvladam jen ty pidi, kdyz se objevi, velkym hned delam amen :D
Mymu otci se ve sportce dari, vzdy chytne 3 -4 cisla, to nam se nikdy nestane, a to jsme to asi 10x zkouseli 🙂 Nahoda je fakt blbec, jednou clovek vsadi a vyhraje jindy vsazi pravidelne a nic 🙂 80 Kc je taky fajn, zaplati se aspon ten "los" 🙂 Tak az se opet odhodlas, tak at je to minimalne tech 80, ale nejlip s co nejvice nulama 🙂)

jana088
12. bře 2016

@gajuska86 já pravé 3 týdny spíneni a krvácení a srdíčko tlouklo a pak jsem šla za deset dni a nic. Jenže na revizi až za 5 dni a od ty kontroly jsem začala dost krvácet a mám hrozny bolesti. A nevím co je normální. Doktorka řekla, ze pokud to nebude velmi silné krvácení a bolesti tak je to OK. Ale nevím nevím.

dashii
12. bře 2016

@jana088 Ja jsem taky vubec nekrvacela, zadne bolesti a zadne priznaky, ze je neco spatne. Ve 12.tt to dr zjistila (mimi bylo bez srdicka tak 2 dny) a nasledujici den jsem sla na revizi. Drz se.

dashii
12. bře 2016

@jana088 A nebude to samovolny potrat?

gajuska86
12. bře 2016

@jana088 Taky mě napadá, jestli to není náhodou samovolný potrat ☹

gajuska86
12. bře 2016

@dashii Já jsem taky chtěla chodit na vycházky nebo tak, abych nemusela dřepět doma. Tak jsem se na to ptala u doktorky, ale ta mi řekla, že takhle brzy po revizi, ať jsem doma v naprostým klidu a pak už jsem to vzdala a doma to nějak přetrpěla 🙂 U nás se zatím žádné dobré zprávičky nedějí. Jen jsem se přestala sledovat. Žádný ovu testy, hlídání všeho možný, prostě tomu necháváme volný průběh, snažím se na to tolik nemyslet, jako předtím a uvidíme, jak nám to půjde 🙂
Pravda, malý pavouci to mají hned sečtený, to ještě zvládnu, ale takový ty velcí, to div nelezu po stropě, to fakt nedávám 😀 Ještě že na to máme ty chlapy 😀
Už si dlouho pohrávám s myšlenkou, že to konečně zkusím si vsadit, tak až bude chvíle času, možná zajedu do města a zkusím 🙂 Jednou se to nezblázní 😀 Takový jeden melounek by nebyl k zahození 😀

jana088
12. bře 2016

Tak už si tělo poradilo samo ☹ ?

marcat
12. bře 2016

Holky, prosim vas, jsem tu zase s dotazem, kdy jste meli po revizi prvni sex? 😎 A mely jste s kondomem nebo bez??

gajuska86
12. bře 2016

@jana088 Jestli jsi začala hodně krvácet a máš u toho i bolesti, tak jsi asi samovolně potratila ☹ Já bych se radši poradila s doktorem.

gajuska86
12. bře 2016

@marcat My na to poprvé hupsli po šestinedělí, kdy už jsem měla za sebou i první MS. Kondom ani jinu ochranu jsme nepoužili. Říkali jsme si, že co se má stát se stane 🙂

dashii
13. bře 2016

@gajuska86 Ono doma si clovek zabavu vzdy najde, a kdyz ne, aspon si rozsiri televizni obzory, aspon ja 🙂 Takovych filmu jsem uz nevidela ani nepamatuju :D
Jiste se co nevidet zadari, cista mysl dela sve ;) Me dorazila ms, tak jsem zvedava jaky bude celkove prubeh. Predtim jsem mivala bolesti, ze jsem musela brat brufen a ted ne, bricho jen poboliva, tak kdyby to takhle chtelo zustat budu stastna. Jen nevim, jestli je to tim kontryhelem nebo revizi. On by se mel kontryhel opet pri ms uzivat, ze?
To ano, i pred pavouky nas ochrani :D I kdyz nekdy, kdyz se chci nejakeho zbavit, tak radsi ochranuje pavouka, aby mu prinesl vic zlataku :D
Tak hlavne trefit vitezna cisla, ale to pujde, postupne 🙂) Hodilo by se kazdemu, snad bychom potom ale nezleniveli a nezpychli :D

dashii
13. bře 2016

@jana088 :/ Jak to vypada? Jsi v poradku?

dashii
13. bře 2016

@marcat Ja jeste nemam po sestinedeli, takze abstinujeme 🙂 'Uzivam' si ale prvni ms, tak uvidime, kdy na to skocime. Ze zacatku ale pouzijeme urcite kondom.

gajuska86
13. bře 2016

@dashii Jojo, televize a filmy to jistili 🙂 Tolik filmů, jako na nemocenský, jsem neviděla ani nepamatuju 😀 A knížek, co jsem přečetla taky 😀 Člověk se musel zabavit .-)
Moje první MS byla příšerná ☹ Bolestivá a hodně krve, co hodinu jsem měnila vložky, šílený :-/ Takový jsem to nikdy neměla, před revizí :-/ A taky pozoruju, že po tý revizi se mi prodlužují každým měsícem cykly, tak doufám, že se nedostanu na 50ti denní cyklus, už se blížím 40ti :-/ A před revizí krásných 28-31 dní 🙂
Jinak gratuluju k první MS 🙂 A určitě začni pít kontryhel 🙂 Pije se od prvního dne cca 14 dnů 🙂
Jo, pavouci a hadi, to je kapitola sama o sobě 😀
To je pravda, peníze kazí charakter, ale k životu jsou potřeba 😀

jana088
13. bře 2016

@dashii dnes mne partner dovezl z nemocnice. Nakonec jsem se 14 dnech trápení a čekání zda lékaři budou něco dělat, potratila sama. Ale takovým způsobem, že jsem myslela, že je po mě. Neskutečný bolesti podbřisku, který vystřelovaly do noh a zad. Hrozna zimnice a nemohla jsem dýchat jen jsem se třepala. Takže jsme začali balit, ale začala jsem tak krvácet, že jsem musela byt ve vaně než to ustane. No a tam se to stalo. A v momente jak plod odešel. Tak to tělo se vzpamatovalo a hrozne se mi ulevilo. Chvíli jsme počkali az to krvácení ustane a jeli jsme. A za 6hod mi pak dokončili revizi a snad už bude dobře. Jen mne mrzí, že to došlo takhle daleko ☹ a že jsem "to" viděla. Ted se jen bojím zda už bude všechno ok, jelikož ředim krev a trpím na záněty. Už chci aby to bylo za námi. Ale hlavně, že už nemám tak hrozny bolesti.

jana088
13. bře 2016

Holky a vy dodržujete po revizi šestinedělí? Mne doktor říkal, že to není třeba? Což se mi nezdá

jana088
13. bře 2016

Nebo co vám dali za doporučení?

prostejina
13. bře 2016

Já měla šílený bolesti.. Takhle si predstavuju porodní bolest. Krvacela jsem docela malo, ale noc před kyretazi jsem krvacela neskutečně moc.

gajuska86
13. bře 2016

@jana088 To je mi líto, že sis to musela takhle prožít ☹ Ale teď už bude dobře, uvidíš 🙂
Mě říkali, že určitě dodržet šestinedělí a pak ještě 2-3 cykly bez snažení, to už jsem nedodržela 🙂

marcat
13. bře 2016

@gajuska86
@dashii dik za reakce holky, ja jsem se vcera nejak neudržela 😎 teda, az tak v planu to nebylo, ale neslo odolat 🙂 tak doufam ze bude vse ok. Po sestinedeli jeste nemam, na kontrolu po zákroku jdu v patek, ale nic nebolelo a ani nespinim.

jana088
13. bře 2016

@gajuska86 fakt? Já se vyložene na to ptala, jelikož skrze problémy abstinujeme velmi dlouho a nechci na jednu stranu nic uspechat. Hodně se bojíme infekce. Doktor mi řekl, že není potřeba akorát 2-3 měsíce neotěhotnět. Což nechceme dele, takže to je ok.

jana088
13. bře 2016

A za jak dlouho jste se vrátili do "běžného provozu"? Mela bych odjet za týden pracovně pryč na tři dny. Ale pracuji s dětmi a nejde aby se tam něco přihodilo.

motylek01
13. bře 2016

Holky vy ktere mate po revizi,nevzpominate si jestli jste pak v obdobi ovulace lehce spinili?

motylek01
13. bře 2016

@marcat my asi za dva tydny a bez jen to nebylo do plných 😀 a vsechno v pohode

gajuska86
13. bře 2016

@marcat Tak jestli tě nic nebolí, tak by to mělo být v pohodě 🙂
@jana088 Jako mohli jsme spolu spát, ale nesměla jsem otěhotnět. Já to ale neřešila, prostě co se má stát, se stane 🙂
Já jsem se tan nějak vrátila do běžného procesu, když mi skončila nemocenská a já se vrátila do práce. Přestala jsem se tím už tolik zabývat a začala jsem dělat i něco jinýho 🙂
@motylek01 Po první MS jsem to ani nijak neřešila, byla jsem ráda, že jsem to vůbec dostala a že "funguju" 🙂 Další měsíc jsem zkoušela dělat jeden cyklus ovu testy, ale nešpinila jsem. Teď už to zase nesleduju, nechávám tomu volný průběh 🙂

marcat
13. bře 2016

@motylek01 no my taky ne do plnych, ikdyz svadelo to 🙂 a taky bez. Takze super, jako vim ze ze zdrav.duvodu se to sestinedeli doporucuje, ale kdo to ma vydrzet, ze jo 🙂 asi zalezi na tom jak se clovek citi..

jana088
13. bře 2016

@gajuska86 a jak dlouho jsi byla na nemocensky?

dashii
13. bře 2016

@gajuska86 To ja spis jen ty filmy, knizky byly moc narocne na otaceni stranek, moc pohybu :D
Dekuji 🙂 Ja tedy musim zaklepat, ne jen ze bolest neni takova, ale ani krvaceni neni nejak moc. Mam ji sice prvni den, tak doufam, ze se to neobrati. Obcas ze me vyjde takovy krvavy kus, ale to bude asi nejake docistovani. A vubec si nedokazu predstavit 40ti denni cyklus, a ze se porad prodluzuje, nezavidim tedy :/ Kdo vi, co ceka mne. Ono na jednu stranu to je urcite fajn, ale na tu druhou, kdy se clovek o neco pokousi :/
Tak si ted davam kontryhel, uplne jsem zapomnela jak chutna a musela jit zkontrolovat krabicku, jestli je to opravdu ono :D
Pavouci a penize souhlas :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru