Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

andreee86
6. dub 2016

@katchies já právě také spíš jen tak špiním, už skoro týden, tak mi to připadalo dlouho 😒 ale v pondělí jdu na kontrolu, tak to snad bude v pohodě. K miminku moc gratuluji, je dobré vědět a číst o takových pozitivních koncích. Já jsem právě byla po KETu, takže moc nevěřím tomu, že i po revizi by se nám to povedlo přirozeně 😒 tak teď počkat na MS a pak hurá do dalšího boje 🙂

katchies
6. dub 2016

@andreee86 Vůbec bych si s tím nedělala hlavu, na kontrole ti řeknou, že je vše v pořádku 🙂. Děkuji, vzpomínám si, jak jsme moc miminko chtěli a 2 čárky na TT jsme považovali za výhru, ale to bude teprve začátek všeho toho strachu a obávání...🙂 - a tak jak si to myslím teď, tak mě jistě vyvede období po porodu 🙂. Ale s tím do toho určitě všechny jdeme.... A teď jsem byla na kurzu s paní, která měla několik adoptovaných dětí, protože nemohla mít vlastní a ejhle... Život je plný překvapení 🙂. Tak hodně štěstí.

andreee86
6. dub 2016

@katchies jj, přesně, // čárkami na testu ty stresy teprve začínají. Vždycky jsem si myslela, že až ty dvě čárky uvidím, budu mít vyhráno. A ono prd. Jinak se právě cítím úplně v pořádku, tak snad to tak bude. Žádný špatný vnitřní pocit nemám. To věřím s tou paní, ono to tak bývá, když člověk vypne a všechny ty stresy hodí za hlavu, že se pak zadaří. 🙂

gajuska86
6. dub 2016

@katchies My taky nečekali a po první MS a šestinedělí jsme se začali opět snažit, ale zatím bezúspěšně. Přitom bych řekla, že po psychický stránce jsem se s tím vyrovnala, ale zatím nám to hold nejde. A teď mám navíc hodně problémy s cykly, měsíc co měsíc dostávám MS později. Třeba dnes jsem 41DC a MS nikde, ani žádný příznaky, že by měla dorazit.

katchies
6. dub 2016

@gajuska86 Záleží, jak to cítíš. Já měla také dojem, že jsem v pohodě, ale zpětně vím, že to tak mělo být. Ale v reálný čas by mě o tom nikdo nepřesvědčil. MS jsem měla hodně rozházenou, už od vysazení antikonepce. A je hroozně těžké nesnažit se a nemyslet na to, ale asi to tak nějak funguje, doktorka mi řekla, napřed pojďme srovnat cykly, nasadila mi Duphaston, a protože jsem se soustředila na sebe a svůj cyklus s tím, že za měsíc už může být vše "standartní" a už jsem byla v tom 🙂. Tak si zkus promluvit s lékařem? 🙂

gajuska86
6. dub 2016

@katchies Asi se zkusím poradit s doktorem, protože tohle mi fakt už nepřijde normální. Já i po vysazení HA jsem to měla pravidelný v rozmezí 28-31 dní a teď od revize se mi to vždy o pár dní prodlouží a dneska jsem 41DC, Štve mi to. Jestli mi nedojde do konce týdne, tak asi zavolám doktorce.

katchies
7. dub 2016

@gajuska86 Vem si, že nám to strašně rozhazují hormony... a ty dokážou fakt velký věci 🙂

tess007
8. dub 2016

@lajla mě dneska doktor řekl, ze po revizi by se mělo počkat tři měsíce...Ale pak dodal, ať nechám proběhnout aspoň tu jednu MS, ideálně dvě....Cítím se dobře, žádné problémy nemám, takže MS po šestinedeli a pak hurá na to. Stejně nám to nevyjde hned na první dobrou. Já mám každy těhotenství vymodleny a vždycky se za dařilo po roce.

tess007
8. dub 2016

@gajuska86 mě hned nasadili clostilbegyt a duphaston...Takze mi upraví cyklus a stimulují vaječníky.

gajuska86
8. dub 2016

@tedy007 Me rikali taky, at pockam tri mesice, ale my necekali a po sestinedeli prvni MS jsme pomalu zacali s radovankama, taky jsem rikala, ze se nam to hned nepovede a mela jsem pravdu, zatim se nezadarilo.
Dneska v noci jsem MS dostala, konecne. Ale stejne premyslim, ze se poradim s doktorkou, co to je.

lajla
8. dub 2016

@tess007 já naštěstí otehotnim vždy když chci...takže teď právě nevím zda čekat či nečekat no...každý říká něco jiného...ale fakt je že momentálně teď, se na to vůbec necítím...je to ještě čerstvé

martisek11
9. dub 2016

@lajla tak aspon tu jednu menses bych počkala, apo druhé šup na to 😉 myslím si, že ten 1 měsíc navíc už se dá vydržet, já jsem ted 2 měsíce po revizi, a zrovna mám ovulku, tak to zkusíme... 🙂 minule se zdařilo hned napoprvé, u dcery na po4, tak uvidíme 🙂 , ale raději bych počkala

marki00
9. dub 2016

@lajla taky premyslim, jestli mam cekat do leta (dr.rikal do cervence- to je skoro 5 mesicu), nebo driv. Jeste cekam na vysledky z hematologie a tam se jich taky zeptam, kdy muzem. Vic hlav, vic vi:D

lajla
9. dub 2016

@marki00 pokud je to v prvním.trimestru tak bych počkala fakt jednu dvě MS, v zahraničí to vůbec neřeší...
Já kdysi po revizi čekala 6 měsíců...no nezkušená🙂 pak jsem hned otehu
Po druhé jsem čekala tři měsíce, pak hned otehu
A teď zvazuju... Já prakticky otehu na přání, takže když budu chtít vyjde to...aspoň dosud to tak bylo.
U tebe určité počkat na výsledky
Já si za těch pár dní udělala test na štítnou žlázu, v pořádku

lajla
9. dub 2016

@martisek11 držím pěsti🙂 já uvidím... Podle psychické situace, na jednu stranu chci menší věkový rozdíl...i když už tak to bude přes 2.5 roku...ale na druhou stranu psychika odmítá

marki00
9. dub 2016

@lajla no prave, v zahranici maji na to jiny nazor. I kdyz telo si to stejne udela po svem.
Taky jsem otehotnela hned, tehotenstvi bez problemu, az na tu trombozu pupecniku.
Drzim palce, at se dobre rozhodnes a at to vyjde;)

jana088
9. dub 2016

@marki00 zahraničí neposuzovat radeji. Tam i po porodu jdeš za 6hod domu. Nebo kamarádka otěhotněla přes nitroděložní tělísko a chtěli ji ho vydávat. Což by způsobilo potrat. Naštěstí se poradila s lékaři v ČR a ma dnes krásnou holčičku (sice při porodu hledali v ni tělísko a jiný komplikace, ale stalo se). Najdnu stranu děkujme za naše zdravotnictví.

jana088
9. dub 2016

@gajuska86 ještě jsi s doktorem nekozultovala to posouvání MS? To je zvláštní. To já dnes normálně ms dostala a to témeř na minutu přesně kdy jsme potratila. Tak snad to tak bude vždycky, jelikož pak by to vyšlo naprosto ideálně, co se tyče dovolené 😀

gajuska86
9. dub 2016

@jana088 V pátek jsem ji nakonec dostala a už bylo pozdě na to volat doktorce. Tak teď přemýšlím, jestli se mám i tak zeptat, nebo počkat tenhle cyklus, jak se to vyvrbí dál.

lajla
9. dub 2016

@jana088 proč neposuzovat? Vyšší úmrtnost tam určitě není...jinak i tady jsem se od několika lékařů dozvěděla že čím dřív tím líp, nikde není žádná studie o tom kdy otehu po potratu, pouze se domýšlí..
, ambulantně můžete rodit i u nás , pro mě je teda lepší jít za 6 h domu než být v nemocnici🙂
Přes nitroděložní tělísko se u nás taky otěhotní

lajla
9. dub 2016

@jana088 jo a ještě co se tělíska týče taky jsou dva názory. Vytáhnout nevytahnout...třeba kdyby ho vytáhli bylo by to úplně bez komplikací, a třeba taky ne...obojí je riziko, ale napsat že vytáhnutí by způsobilo potrat je přehnané

lajla
9. dub 2016

@marki00 fiha takže pozdní potrat?☹(((
Ano tělo si to udělá po svém, když není připraveno zahnízdění nedovolí...

marki00
10. dub 2016

@lajla bohuzel ano, ve 20. tydnu, ale chlapecek byl mrtvy uz dva tydny, akorat muj gynekolog i pres muj spatny pocit neudelal utz a prislo se na to az pozdej.
Doufam, ze mi vysledky z hematologie neco reknou, bylo by dobre se od neceho odrazit🙂

lajla
10. dub 2016

@marki00 tak to je mi moc líto☹ to já si můžu jít pískat... Já už jsem v té době dávno měla pohyby, šílené☹(( snad aspoň příčinu natuknou... Kolikrát se na to nepřijde a založí jako nešťastná náhoda☹

lajla
10. dub 2016

@marki00 jinak pokud opravdu byla prokázána trombóza... Tak se určitě v krvi na něco přijde a budeš si píchat fraxiparin nebo něco podobného
Já si tak z prevence píchala ve druhém tehu

lajla
10. dub 2016

@marki00 a hlavně správnou listovku

marki00
10. dub 2016

@lajla a to jsem si tu hematologii zaridila pres obvodaka, na gynde se to po prvnim potratu neresi, podle doktora nahoda.
Doktor doporucil od cervna brat femibion, tak snad to bude stacit.

jana088
10. dub 2016

@lajla myslela jsem to tak, ze doktoři tady pak řekli, ze rozhodne se nemá vytahovat tělísko když otěhotněla, jelikož by to způsobilo potrat. Kdo ví. Já tělísko hoooodne zvažovala, ale nakonec jsem to zavrhla. Ale to je taky individuální. Mne přijde pece u nás lepší . I když si často stěžujeme my Češi. Já teda jako prvorodicka budu raději když mi v nemocnic pomůžou s prvním kojením a některý komplikace po porodu se do 6h neukazou. A někdy jde o minuty. Ale to jsou jen moje osobní zkušenosti v porovnáním co mají známí co cestuji po světe. Třeba při dalším tehu budu mluvit jinak ;)

lajla
11. dub 2016

@jana088 jasně nic není cerno- bílé
Největší komplikace se objeví 2 h po porodu, pak už to riziko významné klesá... Stát se může kdykoliv cokoliv ...
Mě s kojením teda v porodce nikdo nepomohl, spíš naopak cpali flašku s dudlíkem v baby friendly🙂 ale to je zase o porodnici
Naše péče je až nadstandardní, x utz, x odběru, x strašení a přehánění... Neříkám že je to špatně, ale zlata střední cesta...

lajla
11. dub 2016

@marki00 proč až od června? Jak dlouho máte teda čekat? Já bych začala brát hned...červen mi přijde daleko..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru