Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

tess007
27. dub 2016

@lachtanice86 my na to veliteli hned týden po revizi.Nekrvacela jsem a cítila se fit...

tess007
27. dub 2016

@martisek11 skvělý!!!!Gratuluju!Vsechny víme, ze dvě čárky ještě neznamenají vítězství, ale já si říkám, ze uz jsme si tu smůlu vybraly!At tvoje těhotenství probíha bez komplikaci a podle tabulek 😉

pta
3. čer 2016

ahoj holky, též mě potkalo to samé, v 10tt jsem šla na ult, že si konečně odnesu obrázek a už to všem řeknu a místo toho jsem dostala žádanku na kyretáž, takže v pondělí jdu na zákrok ☹ Je to mé první těhotenství, je mi 32 let, takže už bylo načase pořídit si miminko. Nikdy by mě však nenapadlo, že mě potká tohle. Ráda bych poprosila o radu. Jsem lektorkou různých cvičení a teď vůbec nevím jestli budu moci normálně těch 6 neděl předcičovat. Vůbec si neumím představit co bych svým klientkám řekla, proč najednou nebude takto dlouho cvičení. O tom, že jsem byla těhotná nikdo neví a tohle se mi nikomu opravdu říkat nechce. Cvičím 3x týdně. Nevíte někdo, zda běžné cvičení v šestinedělí vadí? Jedná se třeba o cvičení na velkých balónech, s overball, zumba atd. A zda budu moci jezdit na koni? Předem moc děkuji

luciferkaklaris
3. čer 2016

@pta Ahoj, moc mě mrzí, co tě potkalo ☹ Zažila jsem si to taky a sice loni v říjnu. V 8tt jsem začala krvácet, tak jsem jela do nemocnice a dozvěděla se, že plod umřel a musela jsem na kyretáž. Ještě týž den jsem šla domů a po necelém týdnu do práce (pracuju v kanceláři), ale měla jsem zůstat doma, protože mě určitě měsíc pak bolelo dost břicho, ne nadarmo se tomu říká šestinedělí a že se má hodně odpočívat. Určitě bych nedoporučovala cvičení ☹ Ani ježdění na koni. Co se dá dělat, leda že by sis něco vymyslela, proč cvičení odpadá. Nebo nemůže tě někdo nahradit?? Drž se!

luciferkaklaris
3. čer 2016

@pta Jo, zapomněla jsem napsat, že mi bude za měsíc taky 32 a že jsem po kyretáži otěhotněla hned po 1. menstruaci a nyní jsem ve 30. týdnu a moc se těšíme na chlapečka, takže neboj se, snad to i u tebe půjde rychle, říká se, že je pohnojeno, takže se má začít brzy a zbytečně nečekat, i když doktoři mi říkali 6 měsíců počkat...

gajuska86
3. čer 2016

@pta Ahoj, vítej v této skupince, i když je to smutný ☹ Mě se to stalo v loni v říjnu, taky jsem žačínala 10tt a mimi už ve mě bylo skoro 2 týdny mrtvý, přestalo se vyvíjet. Letos je mi 30 let a taky ještě nemám mimi, už bych chtěla. Čas to srovná 🙂 Je to otepaná fráze, ale fakt to funguje. S tím cvičením bych byla opatrná, alespoň prvních pár týdnů po revizi a pak bych pomalu začala. Ale taky to záleží na tom, jak se budeš celkově po zákroku cítit. Taky se můžeš poradit se svým doktorem.

pta
3. čer 2016

@luciferkaklaris Tak uvidím jak se budu cítit. Když tak se zkusím nějak vymluvit alespon na jeden týden. Zaskočit bohužel nemá kdo. Moc děkuji za podporu. Mám z toho zákroku strach, když si čtu jaké jsou pak problémy, bolesti.

pta
3. čer 2016

@gajuska86 Moc děkuji. Doufám, že se budu po zákroku cítit dobře a že nebudou žádné komplice. Jsem na sportu závislá, je to můj život. A jestli nebudu nic dělat tak mě zničí psychika. ☹

pta
3. čer 2016

@luciferkaklaris Jej tak to hrozně ráda slyším. Snad to půjde u nás taky tak dobře. Moc díky za podporu. Včera jsem se to teprve dozvěděla a jsem z toho fakt špatná. Nikomu v mém okolí se to nestalo a já se teď za to stydím. Neřekla jsem to oni své mamince. Ví to jen manžel, který tu bolest sdílí se mnou.

luciferkaklaris
3. čer 2016

@pta Nečti o problémech, všechno má něco. Já si nechala bezprostředně po revizi píchnout injekci na bolest a špinila jsem asi 3 dny a malinko. Akorát jsem neměla chodit do práce, bylo to náročný a břicho fakt bolelo, musela jsem si u stolu rozepínat knoflík 🙂 Škoda, že ti ji neudělali hned dnes, já to měla jednodušší, vzali mě hned ten den, co jsem se to dozvěděla, takže jsem neměla moc šanci přemýšlet. Ať ti víkend rychle uteče a na pondělí tfuj tfuj a napiš pak, jak jsi to zvládla 🙂

dashii
3. čer 2016

@pta Ahoj Pta, take je mi to moc lito. Chvili bude na dusi smutek, ale ver, ze to preboli. Bohuzel se tohle stava a rozhodne se nemas za co stydet, priroda vi, co dela a proc nas takhle "trapi". Me je 30, a s manzelem uz bychom take chteli prcka, tak snad .... S cvicenim bych dala taky pauzu, mela bys odpocivat. Ja byla 2 tydny na neschopence (spineni a fyzicka bolest par dnu byla, o psych. nemluve) a po 3. tydnu od revize jsem se citila v pohode a pustila jsem se do vetsiho uklidu. Po par dnech jsem se rano probudila s silenou bolesti bricha, skoro jsem se plazila, tak jsme jeli k dr, pry to byl nasledek namahy po revizi, tak jsem dostala kapky, po kterych jsem spala a preslo to. Kazde telo je jine, ale byla bych na sebe opatrna ... a pokud cvicit, nevydavala bych ze sebe vse.

pta
4. čer 2016

@luciferkaklaris Bohužel mi to nemohli udělat hned, protože už bylo pozdě odpoledne. Objednali mě hned na pondělí, protože v sobotu mě čeká svatba bratra, tak abych byla do té doby fit. Nechala jsem si napsat, že hned po výkonu půjdu domů, tak doufám, že jsem neudělala chybu. Jinak o neschopence nic neříkali. Vědí že půjdu hned ve středu do práce, tak snad to zvládnu. Hlavně mám strach, aby neměla bolesti v den té svatby. Komu všemu jsi se svěřila s tímto trápením?

pta
4. čer 2016

@dashii Ahoj Dashii, moc děkuji za milou zprávu a podporu. Ty sis o neshopenku řekla nebo ti ji napsali rovnou oni? Mě nic o tom, že bych pak byla doma neříkali. Vědí, že jdu ve středu do práce. Jeden týden si dám tedy od cvičení pauzu, na něco se vymluvím a pak podle toho jak se budu cítit bych opatrně začala. Volila bych jednodušší cvičení. Hlavně na posílení pánevního dna.

jana088
4. čer 2016

@pta já jsem původně o tom nechtěla vůbec mluvit, ale pak jsem to nějak přehodnotila, jelikož nerada lzu a ani mi to nejde a musím říct, ze je to dobře. Dozvěděla jsem se hodně od ostatních. Dozvěděla jsem se, ze je to v dnešní době fakt normální věc a v mem okolí každá druha si tím prošla :( mne hodně pomohlo, když mi kamarádky řekly, co je normální průběh a co ne a kdy a jak co dělat. Psychicky se mi hodně ulevilo, ukázaly mi holky vše pro a proti. Kdo si tím prosel mi hlavně neposkytl všude přítomny soucit, který mne vytaci, ale podporu. Teď jsem 3 cykly od potratu a kyretazi a vidím i ty pozitiva například Menstruace je méně bolestiva mírnější, což je po 17letech super úleva. Občas mne bezdůvodně sice bolí podbrisek, ale doktoři říkali, ze mám vše OK, tak uvidíme co bude dal 😉

pta
4. čer 2016

@jana088 Jenže já nevím o žádné kamarádce, která by si tím prošla. Té bych se určitě svěřila. Možné také je, že člověk o tom ani neví, že to někdo v okolí též prodělal, protože lidi o tomto spíš nemluví.

dashii
4. čer 2016

@pta O neschopence se mi zminila gyndarka pri vypisovani zadanky, ze po takovem zakroku se doporucuje. V nemocnici se me dr ptal, jestli pujdu rovnou do prace nebo zustanu doma, tak jsem rekla, ze zustanu doma. Neschopenku mi pak napsala gyndarka. Myslela jsem, ze bych na neschopence zustala tyden, ale ona mi doporucila dva a jsem za ne rada. Jeste ze byly vychazky a clovek prisel na jine myslenky. V praci bych trpela, delam ve skolce .. Cvikama na posileni panevniho dna se jiste nic nezkazi. Telo si rekne az bude potrebovat odpocinek.

Souhlasim, ze o tomhle se moc nemluvi... Ja byla tehu 12.t a vedela o tom cela rodina. Po revizi jsem zjistila, ze z manzelovy strany obe babicky timhle prosly, jedne dokonce mimi umrelo par dnu po porodu, coz si nedokazu predstavit.. ale nakoplo me to a jak dr rikaji, aspon vime, ze deti mit muzeme 🙂

pta
4. čer 2016

@dashii To jo...měla jsem radost, že jsem hned otěhotněla.
Nemluví se o tom, ani já nemám potřebu to každému vykládat na potkání. Neměla jsem ani ponětí, že nějaké zmklé těhotenství existuje. Nikdy jsem neslyšela ze svého okolí, že by někdo řekl, že se jim toto stalo. Vždy každý příjde, že čekají miminko a jakoby to byla samozřejmost, vždy je vše v pořádku a porodí zdravé dítě. Až tady na tomhle blogu jsem zjistila, že to zas taková samozřejmost není a co vše se může stát a kolika z nás už se tohle přihodilo. Jenže tím, že se to nestalo nikomu z mého okolí si připadám, že se to stalo jen mě. ☹

luciferkaklaris
5. čer 2016

@pta Ahojky, tak na tebe dneska myslím a tfuj tfuj, ať vše dobře dopadne 🙂 Pokud se nebudeš do víkendu namáhat, tak by tě břicho bolet nemělo. Hodně odpočívej. Co děláš za práci? Máš možnost sedět? Pokud ne, tak to asi bude náročné. Já jsem to psychicky kupodivu snášela dobře. No, když jsem se dozvěděla, že musím na revizi, měla jsem slzy v očích a chtělo se mi brečet, ale sestřička, co se mnou mluvila, mi říkala, že ona musela porodit v 6. měsíci mrtvé miminko a to mě tak nakoplo, že bych si za ty svoje slzy nejradši nafackovala a říkala si, jak ONA musela trpět a to mi strašně pomohlo a řekla jsem si, že můžu bejt ráda, že se to stalo v 8tt a ne když už prcek kope a člověk má k němu daleko silnější pouto. JInak u nás věděla mamka, že jsem těhotná, takže ta to věděla, pak jsem to řekla i babičkám, samozřejmě v práci jsem to taky neutajila a když na to někdy přijde řeč, tak o tom nemám vůbec problém mluvit. Držím pěsti, ať se z toho psychicky brzy dostaneš a můžete se snažit o další miminko 🙂

luciferkaklaris
5. čer 2016

@pta Já si taky vždycky myslela, že jakmile otěhotním, že je to záruka úspěchu a už bude vše zalité sluncem. Ale brzy jsem poznala, že tomu tak není. Když někomu řeknu, že jsem potratila, tak se hodně často od té osoby dozvím, že ona taky a ne třeba jednou. Sám od sebe ti to nikdo zřejmě neřekne, ale je to dnes opravdu časté, tak hlavu vzhůru, ono se to napodruhé povede 🙂

pta
5. čer 2016

@luciferkaklaris Též si myslím, že mi to nikdo sám od sebe neřekne, že je to vždy na podkladě toho, že ten člověk zjistí, že tě potkalo to samé a jde s pravdou ven. Zítra mě čeká ten zákrok. Dnes jsem ještě celý den v práci a pak jdu teda do práce ve středu a ve čtvrtek. Náročnou práci nemám, dělám v shopu. No a pak mě v pátek čeká volno a v sobotu ta svatba. Jsem zvědavá jak to zvládnu a zda budu moci tančit. A vůbec zda vydržím režim od ráno do noci. Zůstala jsi po zákroku v nemocini nebo jši šla hned domů?
Jinak máš pravdu, je rozhodně lepší, když se tohle stane na 8tt než pak později....to si neumím představit. děkuji

luciferkaklaris
5. čer 2016

@pta Ahoj, není vůbec za co 🙂 Omlouvám se, spletla jsem si dny a neuvědomila si, že je dneska neděle 🙂 Tak určitě zítra a v úterý lež, odpočívej, co to půjde, nohy nahoru a fakt nic nedělej! Mě pustili po zákroku. Dělali mi to asi v půl 2 a v 6 h jsem šla domů, po svých, ale nesměla jsem řídit, takže si kdyžtak zařiď odvoz. Nabídli mi zůstat i do rána, nechali to na mě. Ale cítila jsem se dobře, tak jsem jela domů. Mně fakt strašně psychicky pomohlo to zjištění, čím si musela projít chudák sestřička ☹ Tak hodně štěstí!! A dej pak vědět, jak se cítíš.

jana088
5. čer 2016

@pta je pravda, ze než jsem o tom začala mluvit, tak jsem to taky netušila. Byly to spíše kolegyně z práce než kamarádky, ale holky se za to stydí, proto to moc neventiluji. Pak se všechno změnilo.

simi1510
5. zář 2016

Ahoj, v říjnu mi bude 28 a nyní jsem 8+2. Od minulého týdne jsem měla podezření na zamlklé těhotenství ☹ V tento čtvrtek mě čeká revize a hrozně moc se toho bojím ☹ A jen doufám, že vše dopadne dobře a my budeme moci zkusit znovu miminko a aby to podruhé vyšlo... Doktor mi říkal, že na sex můžeme vletět klidně hned po neděli, ale s otěhotněním pak počkat tak 3 cykly ... Jinak se počítá s tím, že v Gyn Centru budu do druhého dne ☹

sobtik1986
6. zář 2016

@simi1510 Neboj zákrok nic není byla jsem na něm během roka a půl 2x kvůli ZT. Také jsem se poprvé hrozně bála, ale je to bohužel nutné zlo ☹ Hodně mi pomohlo si říkat, že to tak mělo být a je lepší ted než později. Po těch 2 revizích ted čekám dvojčátka. Takže ti bude ve čtvrtek držet palečky at ti to dopadne dobře a brzy se dočkáš miminka 🙂

zeezee
24. říj 2016

Následkem velkého hematomu jsem přišla v 6.tydnu o plod. Následovala revize. Chtěla bych poprosit ostatní co už si tím prošly zda by mi neporadily jak je nutné dlouho po výkonu ležet. Jak dlouho jste měly pracovní neschopnost nebo jste naopak raději do práce chvátaly. Je to dva dny a stále mě pobolívá břicho a po toaletě i krvácím.

simi1510
24. říj 2016

@zeezee ahoj, ja sla na revizi, kdyz jsem byla 8+4. V te dobe jsem byla uz na neschopence, takze mi ji nepsali. 8.9.jsem sla na zakrok(ctvrtek), do patka rána byla v nemocnici, pres vikend doma a v pondeli jsem mela dle lekare uz normalne fungovat. Cely ten tyden po výkonu jsem krvacela a vzdy me pred tim chytlo bricho. Pak byl klid, pak zase spineni... zvýšila jsem četnost sprchovani, prvni sex s ochranou byl necelých 14 dni po zakroku. Zatez ale az po sestinedeli, jelikoz jakmile jsem udelala neco narocnejsiho, tak jsem to pocítila.

Drz se a hlavne pozitivně!

luciferkaklaris
24. říj 2016

@zeezee Ahoj. Mám za sebou 2 revize, 1. po zamlklém těhotenství v 8. týdnu těhu, 2. po porodu. Po té první mě bolelo břicho určitě těch 6 týdnů, nebylo mi dobře, ale dr. řekla, ať do práce jdu, tak jsem šla. Doma jsem pak polehávala, protože mi opravdu nebylo dobře. Po druhé revizi jsem byla naopak fit hned, takže záleží na tom, jak se budeš cítit ty sama, asi je to individuální 🙂 Drž se, ono to dopadne!

marki00
24. říj 2016

@zeezee ja bych nespechala. Je to velice individualni. Mela jsem revizi 2x, jednou ve 20. tydnu, po ni jsem byla fyzicky hned fit a druha v 7. tydnu a ta byla masakr, vsechno me bolelo, nemohla jsem ani sedet a az po tydnu se to zpravilo. Na zakroku jsem byla na konci tydne, dalsi tyden jsem byla doma a pak do prace. A to me dr.chtela.poslat do prace 4 dny po zakroku a jeste na nocni (to obcas taham tezke bedny.) Sice se na me divala jak na simulanta, ale bylo mi fakt blbe. Navic jsem pak musela obihat ruzna vysetreni.
Pokud se necitis, tak bud doma🙂

bobule77
11. lis 2016

Zdravím Vás tady všechny. Píši tady poprvé i když si tyhle diskuse čtu velmi často.Před 4 dny jsem taky prošla revizi v 10 tt...plod se nevyvijel jak měl,žádné srdeční ozvy.Revizi mi dělali bez narkozy pouze epidural od pAsus dolů..trvalo to zhruba 5 minut...Žádná bolest během zákroku a po 5 hodinách jsem mohla jít domů..Trochu mě pobolivani spodek jako při MS...jinakonec vůbec nekrvácí..Je mi 39 let a dvě děti už mám, ale moc.bych si přála třetí...nevím jestli mám do toho ještě jednou jít bojím se že se to bude opakovat..

sobtik1986
13. lis 2016

@bobule77 bohužel ti nikdo nezaručí, že se to nebude opakovat, ale pokud opravdu po miminku toužíš tak bych do toho šla já sama mám doma 2 dcery a chtěly jsme s manželem ještě jedno mimi manžel hlavně chlapečka otěhotněla jsem hned a bohužel to skončilo revizí i přes to jsem šla do toho znovu po 4 ms jsem sice otěhotněla, ale skončilo to sp bez revize takže jsme na nic nečekaly a po 3 ms se zadařilo znovu ale znovu ZT s revizí dle dr. to vypadalo, že nedonosím nikdy chlapečka, ale i když šance byla 50 na 50 že skončí revizí tak jsem to i přes ten velký strach riskla opět po 4 ms jsem otěhotněla tentokrát všechno ok dokonce čekám dvojčátka a manžel bude mít chlapečka jelikož čekám páreček a holčička podpořila toho klučíka. Jsem ráda, že jsem do toho šla i přes ten velký strach. Budu ti držet palce pokud to zkusíte znovu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru