Revize dělohy a zkušenosti s ní

evuliss
28. črc 2009

Ahoj holky,jsem tu nová a chci se zeptat jestli mi prosím napíšete vaše názory!!
Jsem 5 den po revizi dělohy po zamlklém těhu 😢 a chci se zeptat jak bylo vám které máte tuto špatnou zkušenost?Snad nevadí že to připomínám je to citlivé téma.
Mě první dva dny skoro nic nebylo jen pobolívalo břicho a včera jsem začala mírně krvácet jako by slabá MS.Volala jsem pro jisotu do Caru a řekly mi že je to normální,děloha se čistí,pokud to nebude moc silné a nebudou veliké bolesti tak by to krvácení mohlo trvat tak 3 dny.Mě to vylekalo,myslela jsem že je nějaký problém.Taky mi poradily at piju citronádu že to zastavuje krvácení....Tak to zkouším a upíjí vodu s citronem 😖...
Pokud se můžete podělit o zkušenosti po revizi,budu moc ráda za vaše příspěvky-jak jste se cítily,jestli jste měly nějaké problémy nebo to bylo dobré a jestli jste taky krvácely?
Děkuju Evuliss

mercedesse
2. pro 2009

No doufám, že doma nějaký jsou. Večer přijedu pozdě, tak udělám přepadovku. Nedá se nic dělat, absťák je absťák. 🙂

faflina
2. pro 2009

No a máš problém. Nejsou kondomy. Neváhej a běž nakupovat. Je to adrenalin aspoň pro mě. Když si na to vzpomenu jak sem se styděla. Ale teď si říkám vždyť je to normální. Ale je to jiné než když jdeš kupovat boty.

mercedesse
2. pro 2009

No spíš je dneska časovej problém, i když taky se trošku stydím. Letím z práce rovnou na nehty. Pak jdem se ségrou na véču a přijedu až pozdě. I když benzina bude mít ještě otevřeno. Většinou je nakupoval brouček, jenže mu to nechci říkat, ale prostě ho přepadnout. No tak se holt přemůžu no. Když u nás to fungovalo dřív tak, že já chtěla mímo, on ještě ne, tak ať si to kupuje sám, já se chránit nepotřebovala.

faflina
2. pro 2009

To je ale mezek! Ale jinak doufám, že tě aspoň podporuje. No a segra ti nedoveze? napiš SMS sestře a jestli bude mít trochu čas tak ti to koupí ona. Víš já když sem to jednou kupovala pro bráchu, tak je zajímavé,že mi to bylo jedno. Ale když pro sebe tak to bylo horší.
A prosím tě ty jsi v práci? co děláš když máš čas psát. to vydím pořád ve zprávách jak zaměstnanci se věnovali více internetu než prác... ty,ty,ty mercedess!!! Ale klidně piš, já si ráda povídám.

mercedesse
2. pro 2009

Jsem účetní, a je první týden v měsíci. Takže pohoda klid, i když já si nestěžuju, mám klid celkem často. No momentálně by se nějaká práce našla, ale není na ní myšlenka, když jsem ty tři neděle marodila, tak jsem to dohnala za 2 dny. Prostě pohodárna. Ségru vyzvedávám v práci a ta je strašnej stydlín. Já to nějak zmáknu.
Brouček podporuje úplně úžasně. Nejhorší je, že když si dal konečně říct, tak to s mimi dopadlo takhle a on je citlivka. Takže to sám docela těžko nese, ale nedá to na sobě tolik znát. Nemůže vidět jak se trápím, ale je statečnej.

faflina
2. pro 2009

Tak to jo. to máš fajn práci.

mercedesse
2. pro 2009

Vidíš a já přesto přemýšlím o tom, že skončím. Kdybych nechtěla jít na mateřskou, tak už tu nejsem. Některý lidi tady mě vyloženě s..ou. A ke všemu nesnáším nudu. Takže to, že celej den nakukuju na koníka je sice fajn, ale pro mě takový zoufalství.

faflina
2. pro 2009

To fe fakt já bych osobně nudou asi jedla. Měla jsem taky jednu práci hrozně nudnou. Těď máme ale zahradnictví a to se fakt nikdo nenudí. To právě nemáme čas ani na jídlo ani na lumpárny.

markee
2. pro 2009

Ahojky,
tak jsme byli dnes v genetické poradně.
Opět jsem tam brečela,ale jen malinko,vždy mi to tam prostě připomene to co mohlo být a není.
Jinak Míša sdědil po své matce i tu leidenskou mutaci,takže tromobozu má taky. Je už z toho smutnej,pže říká,co mi najdou príště. No už nic,žejo,ale prostě ho to mrzí. Ještě než jsme tam dojeli,tak mu po cestě v autě říká,zda si mám nechat napsat antikoncepci,pže práci zatím nemám a z něho cítím,že to mimčo teď nechce a že nebaví si dávat pozor(já vím,že je to na něm,ale fakt je to pořád o tom,aby se náhodou "něco"nestalo). No neodpověděl mi. Až když jsme šli po schodech v nemocnici,tak mi říká: "a ty fakt to chceš odložit? Vždyť práci nemáš a nejspíš neseženeš,moc se nesnažíš,tak mi přijde zbytečné čekat.Mohli by jsme zkoušet hned."
No hodně mile mě překvapil,i když s těma kecama o práci,což zamrzí,ale tak jsem říkala,že to nechám na něm,jak se rozmyslí. Že tu antiko bych měla prostě,proto že sem myslela,že on hned nechce. Tak aspoň nějaké pozitivum.
Jen teda výsledky u mě: mám zvýšený cholesterol a prý i štítná žláza trošku vyšší hodnoty,ale to prý by mě v těhu víc hlídali a krom toho prý ty hodnoty mohli být narušené faktem,že jsem byla na konci šestinedělí a ještě měla menses a prostě zbytkové věci z těhu. No i tak jsem si vědoma,že má váha určo není v pohodě a ten cholesterol je tam oprávněný.Ještěže se snažím držet tak nějak jídelníček na uzdě.
Pak teda až zjistím,že jsem těhu,tak bych měla kolem 11tt přijít,nabrali by mi krev a prý by se pak brala plodovka kolem 16tt. To jsem odmítla,pže jsem myslela,že mě pošlou na odběr choriových klků. Tak mi řekla,že i to je možné,jen je tam 1-2% rizika ztráty těhotenství. U plodovky je to půl procenta. Jenže já se bojím,bojím se toho,že přijdu o mimi touhle vinou a nebo,že se na špatné těhu přijde pozdě a já si zas projdu peklem. Tak i tak to psychice moc nepřidá,ale mohla bych to vědět dříve.
Holky já prostě nevím co mám pak dělat až budu těhu. bojim se teď všeho.
Doktorka říkala,ať se hlavně dám psychicky fakt do pohody a věřím tomu,že to dobře dopadne. Napsala mi kyselinu listovou doporučila i materna tabletky a nemůžu se předávkovat listovkou a když jí budu mít v těle dost,tak jedině dobře.Ale to už vím dávno tady od vás

faflina
2. pro 2009

Ahoj Markee:
Můžu ti jenom napsat,ať se držíš a opravdu se nenervovat. Mysle pozitivně. Zdravou holčičku už máš. To si říkám taky kdybych nemela Jeníka tak je všechno mnohem horší.

horalka021
2. pro 2009

Hezký večer všem!

Tak jsem opravdu na rozpacích, MS nikde, včera mě jednou pálila prsa, dnes jsem cítila na nich 2x tlak, celkově mám pocit přesycenosti, ač mám normálně hlad. 😕
Psala jsem si i dotazy do dvou poraden, tak mi odpověděli z jedné, že to asi opravdu vypadá opravdu na graviditu, že je třeba těhutest zopakovat a pak se vydat k mudrovi na UZ a brát případné těhotenství jako rizikové. Jestli to, holky, vyjde, tak megaštěstí nejvyššího kalibru, páč jako u nás přirozeně je to skoro jako neposkvrněné početí, si nedovedete představit, ale zůstávám při zemi, jsem skeptik. 😒
Takže mi nezbývá jen čekat, čekat... 😎 Raději tedy jdu dlabat listovku.

gambrinuska
2. pro 2009

čauky holčiny, dočítám až ted, to jste toho nakecali 😉
Horalko to by byl mazec, určo běž na gyndu, nebo ráno zkus ještě test 😉 , hlavně písni jak jsi dopadla.
Mercedes, manža pak po tom nedělním znásilněním měl furt výčitky aby mně neublížil 😀 , zkoušela jsem ho zas dnes ukecat, ale už se nedal, když on je takovej poctivák 😖 🙂
Já se bojim do toho praštit hned, mam doma 2zdravotní sestry a ty jsou dost proti, kvuli tomu čípku a následnému udržení těhu.
Jinak Faf, dík, že jsi sem napsala ten komentář proč, mně to nikdo nevysvětlil, ani se se mnou nechtěli o tom bavit a já si furt dělam výčitky jestli jsem to něčím nezavinila, tak tohle je malilinko uklidnující 😔

dablikolik
2. pro 2009

Ahoj holky tak včera jsme se začali asi pomalu snažit. No snažit přestali jsme se hlídat. Mám neskutečnej strach, ale ........

mmorgana
2. pro 2009

Ahoj holky, je mi 33, bezdetna a mam uzasneho chlapa. O dite se snazime uz bezmala 2 roky a cestu do CAR furt oddalujeme. Menzes pravidelne jak hodinky.
A pak jednou mrcha neprisla a na testu se objevily // a zas a zas. Nechteli jsme to uspechat a planovali hned dalsi tyden gyndu. Jenze jsem zacala spinit a UTZ doktor uz nic nevidel. Poslal me do nemocnice, ze je to bud probihajici potrat nebo mimodeloz. Tak mi vzali krev a poslali domu. Vysledek 595 hCG (pondeli). Ve ctvrtek 498 hCG, UTZ furt nic. V patek 27. 11. revize. Brecela jsem snad celou dobu v nemocnici. Druhy den hCG kleslo, tak me pustili domu. Breceli jsme s chlapem a rikali jsme si, proč zrovna my. A ze to bude dobry, ze je to za nama. Objednali si vitaminy a caje.
V pondeli kontrolni hCG vyskocilo na 430. Nic me neboli (celou dobu nemam zadne vetsi bolesti), jen rozpichane ruky od odberu (dnes uz mi sestricka brala z hrbetu ruky a to jsem normalne hlasite rvala), spinim jen velmi malounko. Zitra nastupuju do nemocnice a uvidi se podle vysledku - nejspis me ceka laparoskopie.
Dnes nebrecim. Jsem proste jen prazdna.

mercedesse
3. pro 2009

Dobré ráno,
horalka: držím moc pěstičky, hlavně to nezakřiknout. 🙂
gambi: nakonec jsme do toho nešli. Mám prostě strach, že by se něco pokazilo. Mám takovou blbou zkušenost, že když něco uspěchám, vždycky se mi to vymstí.
dablikolik: tak držím palce, ať se brzo zadaří. 🙂
mmorgana: Tu bolest tady známe všechny, ale pokud dobře chápu, vypadá to na mimoděložní. Je mi moc líto, že to dopalo takhle, ale klidně se tu vypovídej a hlavně breč a nedrž to v sobě. Všem nám to pomohlo. Vždycky mě bodne u srdíčka s každou novou duší na tomhle témátku, ale jsem měsíc po a vše je najednou růžovější. Tak věř, že to čas vyléčí. Zní to jako blbá fráze, ale je to tak.

faflina
3. pro 2009

Ahoj všem.

Merssedess: Tak nakonec nic? Tak jindy. Takže já dneska vstala a konečně se mrcha dostavila. Takže je to bez jednoho dne 6 týdnů. Hned po mrše se do toho dáme ať je nás doma konečně víc. Ale rozhodně tě obdivuju, že to tak stryktně dodržujeješ. To není nic pro mě, ale v životě je to jedině dobře.

Mmorgan: držím palečky snad budeš v pořádku a v dalším těhu. ať vše vyjde jak má. Až budeš doma ze špitálu určitě se nám ozvi jak si dopadla.

Gambi: Za komentář nemáš zač.

Já jsem z prvu myslela že je to třeba z nervů, doktor hned na to: Příčinu přesně neznáme, ale nejpravděpodobnější příčinou je špatné splynutí spermie s vajíčkem případy do 8tt. Potom je příčina jiná hormonální, dědátko je nějak v nepořádku. A taky mi řekl že je to lepší když srdce přestane bít než když aby když se to narodí aby bylo dítko postižené nebo s nějakou vážnou vadou. Což v mém případě už nechci nikdy zažít, neboť synek je po operaci (narodil se svrozenou vadou střev a doktoři na to přišli až teď i když příznaky měl od narození a celou dobu měl problémy). Prý se to nestává že by se to opakovalo. Pokud je ta příčina jinde tak se to samozdřejmě opakovat bude.
A právě po tom všem humbuku já otěhotněla a byly jsme doma ani né měsíc. tak jsem myslela že to je z nervů. Když se to ale u jedné ženy opakuje 3x je pravděpodobnost že sní není něco ok a musí se to vyšetřit.

faflina
3. pro 2009

Horalka021:
Ahoj Já jsem na tom stejně ale o 4 dny dřív mi dělali revizi. Dnes se mrcha konečně dostavila. A to jsme měli taky zelenou na snažilkování. v prsou napětí ale tak 4dny před tím mě prsa spaskly. Tak si jsem jen povzdechla zase nic ach jo. Ale tobě to moc přeju. Testík sis dělala? Já jo a zdálo se mi že tam druhá čárka je ale moc, a skoro neviditelná. (tahala jsem jí z té druhé čárky). furt sem to očima hypnotizovala. No a mrcha je doma. Švagrová před 6-ti lety Už tu mrchu po stejném zákroku nedostala. a má holčičku. Takže držím palečky

mateta888
3. pro 2009

Ahoj holky 😵
Markee : takže docela pozitivní zprávy 🙂 . Já vím, že se bojíš, ale vem to z té druhé starny, ted ví co s vámi je a od prvopořátku vás budou mít pod dohledem. Veškerý testy i jiný testy se budou dělat dřív a když se to nedej bože zjistí dřív než budeš mít první pohyby tak je to pořád menší zlo než to čím už jste si museli projít. 😉 .
Pokud s tím manžel nemá problém a ruku na srdce s tou prací je to na mašli. Včera jsem potkala známou co dělá přímo na pracáku a říkala, že práce opravdu není, tady momentální nezaměstnanost skoro patnáct procent 😒 , což je mazec. Pro ženskou je jediná možnost mít fakt další. Ten můj má stejně blbý kecy, vždycky to zabolí ale ona není ani práce na doma a někomu něco vnucovat to ten typ fakt nejsem. 😒
Jo a chodíš je ještě k té psch? Zkus tam zase zajít vykecat se 😉

mercedes : tak já včera natahuju uši jak uslyším to zemětřesení a ono nic? 😕 Neboj se mi jsme spolu spali s ochranou cca 14 dní po revizi byla jsem u dr skontrolovala mi čípek a sliznici a jsem jí říkala jak je to těžký to vydržet když ti v podstatě nic není a dala mi zelenou a manžel se divil i ušima, ale nepřeháněli jsme to 😎

dablikov : no tak to ti budu držet pěstičky všechny co doma mám, bašti listovku, ale tu urřo baštíš a jinak se cítíš jak už je to lepšejší ? 😉

mmorgan : je to brzo je to čerstvé, ale neboj se ničeho, Mám známou, která zkoušela snad úplně všechno a dr ji řekli že už má tělo tak zhuntovaný všema těma procedůrama, že vlastní dítě mít nikdy nebude. No a za 4 měsíce otěhu úplně sama a naprosto bez problému a měíc po svých 40 narozeninách porodila krásnou zdravou holčičku 😀 , zázraky se dějí 😉 Ničeho se neboj.

faflina : já to mám za sebou dvakrát aa doufám že už nikdy více, jinak je pravda, že příčina a jakékoliv vyšetření se řeší až po třetím, ale že ta ženská je v pr...i už po prvním to už je úplně jiná věc 😠 😒
horalka : tak ty si drsná, ale neboj se pokud to má vyjít tak vyjde ale jsi v tom případě lepší než 😉

A kdepak je besinka, mohla by na nás zas juknout, jak pak se asi má kočena?

cizu
3. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem zpet a bohuzel vidim znamou tvar z "cervna 2010"☹
Jak jsem psala, revizi mam za sebou od pondeli, v pondeli to bylo katastrofa, to me tekly slzy sami, v nemocnici jsem zustala do utery, to si pro me prijel manzel a byli jsme spolu pak cely den doma...spolu jsme to vsechno probrali, vyplakali se a asi to taky trosku pomohlo. Ted jsem doma na PN a snazim se necim zabavit....bohuzel nezvladam, kdyz vidim nekoho s pupikem nebo nejake miminko s kocarkem (racionalne to mam oduvodneno, ale bohuzel srdicku neporucis)☹ Vcera jsem byla u dr. a ten na ultr. videl jeste v deloze nejake malicke kousky a rekl, ze kdyz je to druhy den po revizi, ze je to ok, ze mam ale prijit jeste za tyden.
Ta bolest v srdicku je hrozna a napr. vcera me dostala upoutavka v tv na vanoce - to jsem si vzpomela, jak jsme s manzelem pocitali, ze na vanoce uz bude kopat☹
Zivot je ale boj..a jak nektera z vas psala, asi mam vetsi strach z budoucnosti nez ze vzpominek v minulosti, ale snad to cas vyleci☹

mercedesse
3. pro 2009

Cizu je mi to moc líto, všechny slova už tu byla, prostě se drž. Teď to zní neuvěřitelně, ale každý týden je to lepší a zachvíli budeš myslet jen na další pokus. Mě už z toho hrabe. A jak píšu vždycky, hlavně to nedrž v sobě a vyplač se. Nikomu to neuškodí a tobě to pomůže.
Fafli: Já chci taky. Já už závidím i ten menzes 🙂 to je hrůza. No o sexu pořád uvažuju, ale já to snad vydržím a pak pojedem na ostro. Miláček má taky strach.

mateta888
3. pro 2009

ahojky cizu , je to blbý normálně natož před vánocema, ale prošla si tím každá a né jednou. Vylij si tu srdíčku, vybreč se a zkute s manžou na věču, rpostě se zabavit, první dva týdny je to nejtěžší ale když ti bude dobře tak můžeš jít cviřit a vypneš odreaguješ se mě to hodně pomohlo, ale to až po poradě s dr.
Neboj podařilo se jednou půjde to zas a už se na to budeš moct připravovat ale to ještě mooooc daleko ale uteče to ti slibuju. 😉 Ani se nenaděješ a budete se zase snažilkovat 😵

faflina
3. pro 2009

Ahoj cizu. Tak hlavně ten zákrok je za tebou. počkáte do MS a můžete se na to vrhnout znova. Já dostaly MS po zákroku dneska. Takže teď aby už byla pryč a jdem na to na ostro. Měla jsem to jako ty jeden den v nemocnici a za týden byla kontrola. Doktor na kontrole řekl že je vše ok. Tak snad to i u tebe bude ok. Já oproti tobě jedno dítko mám a tím je to pro mě o hodně jednodužší. Takže se drž a běž s kamoškama na pokec na kafe.

horalka021
3. pro 2009

Ahojky!

faflina: cooo? faaaakt? ☹ to je mi líto, vypadalo to u tebe tak nadějně ☹ takže píšeš, že jsi jen o 4 dny dříve po rd, hmmm, tak to bych měla teoreticky či prakticky dostat zítra 🤐
dala jsem do alba ten úterní testí, není to zvětšené, ale snad dobře viditelné 😅: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

uf a jiné testy doma nemám, musím zítra koupit, u nás ale nemají ty 2v1 a ty tyčinky jsou tak drahé, stejně nevím, jestli má cenu testovat ob 3-4 dny?!? 😕 i tak testnu asi o víkendu, to jsme pryč, takže jiné klima, ovzduší 😀 když to tam bude a ta nepřijde, tak jdu příští týden k mudrovi, to je jasné 😎

já byla v nemocnici skoro tři dny 😠 pořád se jim nezdálo, že hcg je tak nízké či co, dokonce mi i jeden mudr řekl, jestli jsem vůbec byla těhu 😠 😠 😝 neee, jsem si to asi vymyslela, navíc když to bylo podložené z CARu, omlátit mu stetoskop o hlavu málo 😠 😀 bylo to holt velmi rané a záhy neprosperující těhu 😔

mercedesse
3. pro 2009

Horalka: tak ti asi už můžem gratulovat, viď. Testy se většinou nespletou. Držím pěstičky. A ne že nám emigruješ do jinýho témátka, my chcem mít novinky jako první. 🙂

xhanys
3. pro 2009

ahojky devcata uz mi je o trochu lepe.myslite ze kdyz jsem 14 po revizi ze muzem sexík 😀 😀 nebo radsi jeste počkat.uz aby mrška jedna cervna dorazila,doufam ze to nebude moc silny a dlouhy jak se rika.jooo a uz pecu abych prisla na jina myslenky.taky nekdo pecete?nemate nejaky dobry recept.diky 🙂 🙂

horalka021
3. pro 2009

mercedesse: s gratulací bych ještě počkala 😉 nevím, co si mám o tom všem myslet, jestli vážně pomohly medikamenty a prolévání se kontryhelem a kotvičníkem 😕 (myslím jako hlavně manžovi), každopádně jsem nějaká "nafouklá", volný průběh, je jasné, že na to myslím téměř pořád, ale pořád si říkám, že času dost do Vánoc a jak říká s oblibou manža "nech to koňovi, ten má větší hlavu" 😅

xhanys: super chutné a nenáročné recepty jsou na MMB - http://www.mimibazar.cz/recepty.php?id=29 😉

xhanys
3. pro 2009

diky určite kouknu 🙂 🙂 po vanocich a po mych kulatych narozeninach se taky dame do snazeni zase o maly.snad se to povede brzy-uvidime 🙂

faflina
3. pro 2009

Ahoj
Horalka: dky sis dělala testík já si titiž dělala tesík asi před 14 dny a byl pozitivní. Ale bylo to ještě zbytkové HCG z toho špatného. Ale Švagrová ta otěhotněla taky hned ani mrchu nedostala. Já sem si ty testy nervozitou dělala i 2x denně abych tomu uvěřila. Takže zítra když budou dvě čárky tak moc, moc gratuluju.
Xhaniys: já a manža měli sexík po 10 dnech.

gambrinuska
3. pro 2009

horalko, ty nás teda napínáš 😉
V pondělí budu 5 týdnu po a mrcha se furt toulá, ale od pondělka mě pobolívá bříško, tak divně, jako levý vaječník a je dost nepříjemné ☹ na noční jsem z toho byla boží, docela se to zhoršuje tak mam docela strach. 😖 Vůbec nevim co by to mohlo být, chjoo k doktoru se mi ůbec nechce ☹

mateta888
3. pro 2009

horalko : no já jsem zkoukla ten testík a vůbec to neznám ale pokud tam mají být dvě čárky tak ti potichoučku gratulujum protože je tam vidím ''pana ducháčka'' taky jsem měla obdobnýho 😅 . No držím pěstičky. 😵

xhanys : pokud ti dopadla dobře kontrola u dr tak s ochranou určo můžete, aspon higienicky to bude dobrý a klído můžete. 😉 teda ještě pokud se na psch cítíš ty 😉

gambrinusko : no to může být klidně ovulka 🙂 já jse, ,ěla takový příznaky vždycky, teda až tady na nějaké diskuzi jsem četla že tak bývá ovulka a za 14 dní ms (u mě) takže to byla paráda. Neboj se je to nepříjmný, ale bát se nemusíš.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru